Televizyonlardaki Lag Sorunu

Bu konuyu okuyanlar

Berkay_07

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar :)
Ben daha çok Heavy Rain,Beyond Two Souls gibi oyunlardan hoşlanıyorum.
Yakın zamanda da Until Dawn isimli oyun çıkacak. ( Sırf bu oyun için ps4 alacağım :) )
Asıl soruma gelecek olursak...
Televizyonlardaki bu lag sorunu sadece FPS oyunlarında mı oynamayı zorlaştırıyor ?
Yoksa Heavy Rain,Beyond Two Souls,Until Dawn gibi oyunlarda da bu lag yüzünden oynamam zorlaşır mı ?
:)

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
Nedir bu lag sorunu ben hic duymadım da yasamadım da görmedim de.

Berkay_07

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Çoğu kişi forumlarda bundan şikayetçi olmuş.Her kafadan farklı ses çıkıyor.İyice kafam karıştı. :( Tek korkum o kadar para verip ps4 aldıktan sonra televizyonda oyun oynayamamam.

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
Çoğu kişi forumlarda bundan şikayetçi olmuş.Her kafadan farklı ses çıkıyor.İyice kafam karıştı. :( Tek korkum o kadar para verip ps4 aldıktan sonra televizyonda oyun oynayamamam.

Forumda nerde yazmışlar kim ne demiş ?
Tüplü TV de bile PlayStation oynanıyorken neyin kafası bu bilemiyorum. Rahatça oynarsın sorun olmaz .

/xo/

Dekan
Reaksiyon puanı
226
Bence lag değildir o. Televizyonların gecikme değerleri yüksek olur. 5-6 ms gibi. Bu da oyuna az da olsa etki eder.

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
Ben 700 TL lik samsung 4 serisi tv ye de taktım oynadım , samsung 7 serisi tv ye de taktım oynadım gözle aşırı bariz anlaşılcak fark yok. Fark sadece renk farkıydı. O da olsun. Birisi 700 tl diğeri 3000 tl lik tv.

Reaksiyon puanı
16,118
Nedir bu lag sorunu ben hic duymadım da yasamadım da görmedim de.
1ms monitör kullana kullana ucuz monitör ve lcd,led tvlerde olduğu rivayet edilen görüntülerde ki gecikme ki buna bağlantıdaki kablo neden olabilir kullandığı ekran kartı da hatta oyunun yanlış ayarlarda olması en komiği bağlantı kablosunun düzgün takılmaması niye görüntü var? adamın eşek şansı var...
ne kadar ekmek o kadar köfte tvnin elektroik parçalarının kalitesi de etkiliyor tv tv monitör monitördür her şeyi doğru yerde kullanmak daha sağlıklı konsol ile tv de lag olur mu? bende ps1 bile yok...