Tek bilgisayarda iki işletim sistemi

Bu konuyu okuyanlar

uma350

Müdavim
Reaksiyon puanı
70
Arkadaşlar windows7 Home basic 64 bit kullanıyorum.Öyle ki bugün okulda kullanmamız gereken bir program yüklemem gerekti ve bu uyumluluk yüzünden yükleyemedim hata verdi programın 64 bit versiyonu olacağını da sanmıyorum zira eski bir program ama gerekli şite.Biliyorum daha önce verilmişti ama nedense bulamadım ben işte.Arkadaşlar bu windows7 nin yanına bir de 32 bit bir xp yüklemek istiyorum.Artık disk bölümlendirmeyle mi yapıcaz nasıl halledicez bilmiyorum.Forumda daha önce açılan bir konu varsa ve çözümlenmişsse o konunun linkini verebilirseniz sevinirim arkadaşlar , zira çok acil yüklemem lazım o programı:sağolun.iyi forumlar hepinize.. :)

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
Program çok performans isteyen birşey değilse bence virtualbox kur, onun içine kur xp yi uğraşma bu kadar sadece bir program için.

uma350

Müdavim
Reaksiyon puanı
70
biliyorum virtualbox ı da ama onun penceresi küçük ya büyük ekran lazım bana aklıma geldi virtual da ama geniş aekran lazım bana yani harddiski bölsem daha iyi :)

ck-xe

Müdavim
Reaksiyon puanı
39
İçeriye misafir eklentilerini kurduktan sonra problem çekmezsin :)

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
Tam ekran yapabiliyorsun virtualboxu da, hatta virtualbox içinde çalıştığını bile unutabilirsin :)

clients

Müdavim
Reaksiyon puanı
36
xp kurabilmek için 2.hdd gerekli veya tek hdd ye once win7 kaldırıp xp kuracan ardından win7 kuracan bu işlem uzun iş 2. hdd varsa boot ayarlarından acılısı 2. hdd yaparsın ve xp kurabilirsin
virtualbox kullanabilirsin windows ortamında sanal pc oluşturup xp kullanabilirsin

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
Hiç merak etme ben olmasam da yardım eden çok kişi olur :D
Dediğim gibi çok performans isteyen bir program değil, değil mi?

uma350

Müdavim
Reaksiyon puanı
70
kurdum virtual ı da , tam ekran kullanabilmek için eklenti mi kurmam gerekiyor.?

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
Evet bak ~J.c--W_ resimle göstermiş nasıl kurulacağını, onu kurduktan sonra tam ekran yapabilirsin :)

uma350

Müdavim
Reaksiyon puanı
70
ok , eyvallah :)

---------- Post added at 18:27 ---------- Previous post was at 17:30 ----------

Arkadaşlar windows7 deki program dosyasını xp ye nasıl yüklerim yani nasıl atarım xp nin içine :)

ck-xe

Müdavim
Reaksiyon puanı
39
Ayarlar'dan paylaşılan dizinler'e tıkla. Küçük yeşil +'lı simgeye tıkla. Açılan pencerede dizin yoluna bir dosya belirt. (Türkçe ve özel karakter içermesin) Dizin adı'na herhangi bir isim yazabilirsin. Daha sonra XP'yi çalıştır. Bilgisayarım'a sağ tıklayıp ağ sürücülerine bağlan'ı seç. Göz at'a tıkla Virtualbox shared folders'ın altından biraz önce oluşturduğun dizini seç.

Oluşturduğun dosya içine sürükleyip bırakınca diğer taraftan alabilirsin. İki yönlü.

uma350

Müdavim
Reaksiyon puanı
70
eyvallah dostum sağolasın :)

rise

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
Çözüldü mü acaba ?
Çözülmedi ise bahsettiğin programı 4shared.com gibi bir siteye yükleyip bağlantıyı Ö.M. ile alabilir miyim?

uma350

Müdavim
Reaksiyon puanı
70
Çözüldü mü acaba ?
Çözülmedi ise bahsettiğin programı 4shared.com gibi bir siteye yükleyip bağlantıyı Ö.M. ile alabilir miyim?

evet evet şimdilik bir sorun yok hallolmuş gibi görünüyor.. :) teşekkürler

mperk

Müdavim
Reaksiyon puanı
55
Hazır böyle bir konu açılmışken bir şey sorayım ben de..
Win7 nin içine virtualbox ile linux ubuntu10.10 sürümünü kurdum
Öncelikle bu linux sürümünde kernel upgrade yapabilrmiyim ? Çünkü kaç kere denedim hata verdi bir kaç adımdan sonra..
Bir de tam ekran yapamadım.. Misafir eklentileri kuruyorum..Fakat yine olmuyor. :(

uma350

Müdavim
Reaksiyon puanı
70
Hazır böyle bir konu açılmışken bir şey sorayım ben de..
Win7 nin içine virtualbox ile linux ubuntu10.10 sürümünü kurdum
Öncelikle bu linux sürümünde kernel upgrade yapabilrmiyim ? Çünkü kaç kere denedim hata verdi bir kaç adımdan sonra..
Bir de tam ekran yapamadım.. Misafir eklentileri kuruyorum..Fakat yine olmuyor. :(

sağ ctrl+F ( tam ekran için )

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146

Misafir eklentilerini yüklediğine emin misin? Biraz değişik bi şekilde yükleniyor da ondan sordum, fareyi virtual box un içinden sağ ctrl yapmadan çıkarabiliyor musun?

ck-xe

Müdavim
Reaksiyon puanı
39
Misafir eklentilerini kurduktan sonra yeniden başlattın mı?

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
Bu koşullarda olması lazım, söyleyebileceğim sadece 64 bit 32 bit karışması yaşanmış olabilir.
Benim bilgim bu kadar :)

mperk

Müdavim
Reaksiyon puanı
55
Tamam hocam teşekkür ederim :) Ben uğraşayım biraz daha belki olur :D

S

SDN Okuru

SDN Okuru
mperk hocam virtualboxu ben yıllardır kullanırım zoom die bir özellik vardı