Win7 Görev Çubuğu Kilitleniyor

Bu konuyu okuyanlar

yavruceylan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar öncelikle hepinize iyi akşamlar.

yaklaşık 10 dakika önce bilgisayarıma format attım, çünkü;
1-bilgisayar açılınca windows7 görev çubuğu kilitleniyor.
2-masa üstündeki simgelerime tıklayabiliyorum.
3-faremin sağtuş menüsü çalışıyor.
4-2.ve 3.maddede belirttiğim gibi açılan pencereler veya programlar var ama açılınca bunlarda kilitleniyor. yani sadece açılıyorlar, işlem yapamıyorum.
5-Ctrl+Shift+Esc tuşuyla görev yöneticisini açtığımda, görev yöneticisi de kilitleniyor.
6-İşin ilginç yanı görev yöneticisini Ctrl+Alt+Del ile açtığımda görev yöneticisi aktifleşiyor. burdan açılan program ve pencereleri kapatıyorum. sonra sistem kendine geliyor.

önce virüsten şüphelendim, virüs tarama programlarıyla tarattım, bulabildikleri bilgisayarımda bulunan program crackları onları sildiler.
ama sorun çözülmedi.
sonra bilgisayarda bir keyloger olabileceğinden şüphelenip açılıştaki programları inceledim ama bir şey göremedim.
en sonunda dediğim gibi yaklaşık 10 dakika önce formatladım ve bilgisayar ilk açılışında yine aynı kilitlenme sorunuyla karşı karşıya kaldım.

umarım biriniz yardımcı olabilir veya bir fikir verebilir. şimdiden teşekkürer.

---------- Post added at 23:30 ---------- Previous post was at 23:03 ----------

tamam arkadaşlar. bu durum hiç birinizin başına gelmemiş anladım.

o zaman sizlerden ricam 64 bit win7 kullanan ve sistemi stabil olan bir arkadaşım bana görev yöneticisindeki hizmetler sekmesini ekran görüntülerini yollayabilir mi acaba?

volgan

Asistan
Reaksiyon puanı
1
işin garibi aynı şeyler ben format attıktan sonra oldu

yavruceylan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
peki sonradan düzeltebildin mi arkadaşım?

volgan

Asistan
Reaksiyon puanı
1
yok şimdi arada gereksiz donmalar oluyor. Formata vaktim yok sistemim yeterince stabil mi emin değilim ama belki yardımım dokunur (benim ki de 64 bit)
biraz fazla olduğu için zipledim: http://www.mediafire.com/?rra84d89fr2crz1

Uni_acrep

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kardeş bilgisayarında win7 de kullanamıyosan xp at veya win7 yi başka bir cdden atmayı dene yani kopyası değilde gidip bilgisayarcılardan..

yavruceylan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar problemim çözüldü. en son windowsu kurduğumdan beri problemli bir şekilde kullanmaya devam ettim.
Ve sonra dayanamayıp yeniden formatladım. bu formmatta yani kurulumda bilgisayarın başında bekledim ve daha önce fark etmediğim birşey farketim.
-Bilgisayar kurulum sırasında da çok fazla bekledi-
hemen şimşekler çaktı tabi, dedim kesin hdd de bad sektör var.
gittim arkadaştan hdd aldım. ama nafile.

ve sonuç olarak kilitlenmenin nedenini buldum arkadaşlar. SS2 uydu kartı.
bilgilerinize.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Aynı sorun bendede var win 7 32 bit kullanıyorum ses kartı var bende birazdan çıkartıcam ve o şekilde format atıcam başka harii olarak bi ekran kartı var sonucu bildiririm

S

SDN Okuru

SDN Okuru
cevabını buldum arkadaşlar harici ses kartı takılı idi onu çıkartım hiç bir sorun kalmadı format atarken sadece ekran kartı takılı olsun bende o şekilde düzeldi şimdi tamamdır...