Tavsiye Ettiğiniz Firefox Eklentileri

Bu konuyu okuyanlar

Pupilla

Müdavim
Reaksiyon puanı
138
Bu konuda tavsiye ettiğiniz veya kullandığınız Mozilla Firefox eklentilerini paylaşabilirsiniz :)

RightToClick: Sağ tık engeli bulunan sitelerden bu engellemeyi kaldırır.

Video DownloadHelper: internet sitelerindeki videoları indirmenizi sağlar

uBlock Origin: Reklam ve tracker engelleyicisi

Pupilla

Müdavim
Reaksiyon puanı
138
Privacy Badger: tek eklentiyle hem reklamlardan hem de trackerlardan kurtulabilirsiniz. yani Privacy Badger=adblock+disconnect+ghostery

Pupilla

Müdavim
Reaksiyon puanı
138
Memory Fox: Tarayıcının ve flash'ın kullandığı ram miktarını azaltan bir eklenti

Pupilla

Müdavim
Reaksiyon puanı
138
Blur: gizlilik ve güvenliğe üst düzey önem veren bir parola yöneticisi eklentisi

Pupilla

Müdavim
Reaksiyon puanı
138
herkes mi chromecu olmuş tilki kullanan hiç yok mu :D

Pupilla

Müdavim
Reaksiyon puanı
138
Save Text To File: web sitelerinde seçtiğiniz metinleri bir dosyaya kaydetmenizi sağlayan bir eklenti

71744.png

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Ve tabiii ki FlagFox :) Ziyaret ettiğiniz sitenin sunucusunun hangi ülkede olduğu adres satırında bir bayrakla gösteren çok güzel bir eklenti. Bayrağın üzerine geldiğinizde sitenin IP adresi, sunucusunun bulunduğu ülkenin adı ve uyruğu .tr gibi gösteriyor. Sağ tıklayınca da ping gibi araçlar da var.

Activity Indicator (Etkinlik göstergesi) yeni Firefox sürümlerinde (Firefox 4(2010)'dan günümüze) her sekmenin kendine ait bir activiy indicator'ı var fakat siz eski Firefox'lardaki gibi sekmeden ayrı bir activity indicator arıyorsanız Throbber Restored'ı bakabilirsiniz.

ARMA

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
FT DeepDark
BNU4Qgw.png

Ekli dosyayı görüntüle 12777
Kendimin de kullandığım, hoş ve sade bir tasarıma sahip bu görünüm eklentisini paylaşmak istedim. Ücretsiz ve kullanımı kolaştıran bir yanı var; seçilen yazıların okunulabilirliğini arttırması başlıca iyi yönlerinden, bunun yanında bulunduğunuz sekme veya imi çok rahat biçimde ayırt edebilmemizi sağlayan renk seçimi kendisini sade ve 'cafcafsız' yapsa da sadelikten yana kullanıcılar için nefes kesici bir dizayn.
Sadece 2 renkle yakaladığı o kusursuz sadelikle kullanıcıların ilgisini çeken bu eklentiyi Firefox kullanan herkese tavsiye ederim, iyi günler.

Pupilla

Müdavim
Reaksiyon puanı
138
YouTube ALL HTML5: Youtube videolarını flash olmadan html5 formatında oynatmanızı sağlayan bir eklenti

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
openinregedit, bir regedit anahtarını seçip sağ tıklayıp regedit ile aç dediğinizde direk ilgili anahtara gitmenizi sağlar

Pupilla

Müdavim
Reaksiyon puanı
138
Abduction!: Web sayfalarının tamamının ya da bir kısmının ekran görüntüsünü almayı sağlayan bir eklenti.

Technohero

Asistan
Reaksiyon puanı
9
Android için de bu eklentiler geçerli mi ve nereden yükleyebilirim?

Youtube dışındaki sitelerden video indirmek için önerdiğiniz eklenti var mı?

_FAUST_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,612
Adnlock Chrome'a kurdum ilk zamanlar güzeldi ama sonradan hiç bir halta yaramadı ben de Opera ile tanıştım ve çok güzel.:)

TEGİN

Müdavim
Reaksiyon puanı
92
Firefox' ta Private Tab eklentisi vardı. Güzeldi ama yeni Firefox' la uyumlu değil maalesef.

Darktower

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Nano Adblocker - Bu ? Firefox (tr) eklentisini yükleyin -- Reklam engelleyici
Nano Defender - Bu ? Firefox (tr) eklentisini yükleyin -- Reklam engelleyiciyi kapatın uyarısını kaldıran eklenti.
Poper Blocker: Popup blocker for FireFox - Bu ? Firefox (tr) eklentisini yükleyin -- Açılır pencereleri engelleyen eklenti.
HTTPS Everywhere - Bu ? Firefox (tr) eklentisini yükleyin -- Tüm tarayıcıya zorunlu HTTPS desteği sunuyor.
Dark Reader - Bu ? Firefox (tr) eklentisini yükleyin -- Karanlık teması olmayan siteleri karanlık hale çeviriyor.

Son düzenleme:

KimBuGamzeli

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,821
AdGuard genel anlamda iyi mi dostlar? Hem Chrome hem de Mozilla'da kullanıyorum ama bana sanki siteler geç yükleniyor gibi geliyor. Ublock önerenlerde var ne düşünüyorsunuz?

insanimsi

Müdavim
Reaksiyon puanı
450
AdGuard genel anlamda iyi mi dostlar? Hem Chrome hem de Mozilla'da kullanıyorum ama bana sanki siteler geç yükleniyor gibi geliyor. Ublock önerenlerde var ne düşünüyorsunuz?
ben bir sıkıntı çekmiyorum geç yüklenme hissetmedim :)
Mesaj otomatik birleştirildi:

yeni ve mükemmel bir eklenti buldum
tabbliss eklentisi
giriş ekranınızı çok daha güzel bir hale getiriyor açıkçası çok beğendim

Son düzenleme:

KimBuGamzeli

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,821
ben bir sıkıntı çekmiyorum geç yüklenme hissetmedim :)

yeni ve mükemmel bir eklenti buldum
tabbliss eklentisi
giriş ekranınızı çok daha güzel bir hale getiriyor açıkçası çok beğendim

Güzelmiş iyi akşamlar falan diyor saat yazıyor sevdim :) Hocam Firefox'ta sitelerde gezerken kaydırma hızı çok yavaş onu nasıl hızlandırabilirim acaba? about:config üzerinden 1-2 değer değiştirince hızlanıyordu yardımcı olurmusunuz? Bir de hocam Firefox ile youtube de film yada video izlerken çok kasma oluyor bu neden olur acaba aynı videoları Chrome ile açıyorum zerre kasmıyor akıcı oynatıyor.

insanimsi

Müdavim
Reaksiyon puanı
450
Güzelmiş iyi akşamlar falan diyor saat yazıyor sevdim :) Hocam Firefox'ta sitelerde gezerken kaydırma hızı çok yavaş onu nasıl hızlandırabilirim acaba? about:config üzerinden 1-2 değer değiştirince hızlanıyordu yardımcı olurmusunuz? Bir de hocam Firefox ile youtube de film yada video izlerken çok kasma oluyor bu neden olur acaba aynı videoları Chrome ile açıyorum zerre kasmıyor akıcı oynatıyor.
hocam firefox hatalarını bir sizde gördüm hemen arayıp geliyorum :D

hocam kaydırma için bir çözüm bulamadım ama alternatifim var
denetim masasından fare ayarlarına girin oradan tekerlek yerine tıklayın ondan sonrası sizin keyfinize kalmış ister 10 yapın ister bir ama ben 6 yı kullanıyorum iyi oluyor :)

KimBuGamzeli

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,821
hocam firefox hatalarını bir sizde gördüm hemen arayıp geliyorum :D

hocam kaydırma için bir çözüm bulamadım ama alternatifim var
denetim masasından fare ayarlarına girin oradan tekerlek yerine tıklayın ondan sonrası sizin keyfinize kalmış ister 10 yapın ister bir ama ben 6 yı kullanıyorum iyi oluyor :)

Her program stabil çalışacak diye bir kaide yok.