İşte yeni aşkım 3 motorlu Lunascape Browser

Bu konuyu okuyanlar

muratflash

Rektör
Reaksiyon puanı
510
bg_main.png
Lunascape​
Sürüm : 6.1.4.21478
Boyut : 33.5 Mb
Kullanım İzni : Ücretsiz (Freeware)
Dil : Ingilizce
İşletim Sistemi : Windows 2000/2003/XP/Vista/7
Tanıtım:​

Internet Explorer dışındaki tarayıcılar bazı internet sitelerinde zaman zaman problem çıkartabilmektedir. İşte bu gibi durumlarda sayfayı internet explorer ile görüntülemeniz gerekebilir. Ancak böyle bir durumda kullandığınız tarayıcıdan çıkıp, internet explorer'ı açıp ilgili siteye tekrar bağlanmanız gerekir. Tüm bu işlemleri ve çok daha fazlasını yapabileceğiniz bir tarayıcı ile tanışmak ister misiniz?

Lunascape ücretsiz ve başarılı bir internet tarayıcısıdır. Diğer tarayıcılardan farkı ise dünyanın ilk hibrid tarayıcısı olmasıdır. Firefox, Internet Explorer ve Opera gibi tanınmış internet tarayıcılarının özelliklerini tek bir çatı altında birleştirmektedir. Firefox eklentilerini destekler, tek tıklama ile Firefox ve Internet Explorer tarama motorları arasında geçiş yapabilir, opera internet tarayıcısındaki gibi fare hareketleri ile kullanım kolaylığı sağlar.

Sekmeli tarama özelliği
Firefox, Internet Explorer ve Lunascape eklentilerini destekler
Oturum kurtarma özelliği ile tarayıcı çökmelerine karşı tüm açık olan sekme ve pencereleri kurtarabilir
Fare hareketleri ve klavye kısayolları ile hızlı kullanım imkanı sağlar
Geçmiş özelliği ile önceden ziyaret ettiğiniz sayfaları hafızasında tutabilir
Yer imleri ile sık kullandığınız sayfalara kolay erişim imkanı sağlar
Sağ panel özelliği ile tarayınızda en sık kullandığınız bölümlere hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz
RSS okuyucu desteği ile sekme çubuğunun sağında seçilmiş olunan sitenin rss haber başlıklarını animasyonlu olarak görüntüleyebilirsiniz
RSS uyarıcılar ile yeni haberleri görsel ve sesli uyarabilme
Farklı internet tarayıcıların tarama motorlarını destekler ve istediğinizi seçebilirsiniz (Trident, Gecko, Webkit)
Araç çubuğu ve tarayıcı düğmelerini kişiselleştirebilirsiniz
Gizlilik ayarları yapabilirsiniz
Varsayılan tarayıcı denetimi özelliği vardır
Sekmeler için renk ataması yapabilirsiniz
Popup (kendinden açılır pencere) engelleme özelliği vardır
Sayfa başlığı veya adresi ile istemediğiniz sayfaları filtreleyerek açılmasını engelleyebilirsiniz
Arama kutusu ile arama motorları ekleyebilir ve düzenleme yapabilirsiniz
Eklenti aktarma sihirbazı ile Firefox internet tarayıcınızdan eklenti ve özellik aktarabilirsiniz
Seçili sayfayı e-posta özelliğini kullanarak gönderebilirsiniz
Seçili olan sayfanın tamamı veya sadece görünen kısmını resim dosya türünde kaydedebilirsiniz
Yazdırma önizleme ve yazdırma desteği vardır
Tema desteği ile görünümü kişiselleştirebilirsiniz
Açık olan sekmeleri tek bir pencerede küçük önizlemelerini görüntüleyerek kolay bir şekilde açabilirsiniz
Yatay döşe, dikey döşe ve basamakla seçenekleri ile sekmeleri sıralayabilirsiniz
Tarayıcı geçmişinin tümünü veya seçtiğiniz bölümleri temizleyebilirsiniz
Proksi desteği vardır
Betik ekleme ve düzenlemesi yapabilirsiniz
Yerimi araç çubuğu özelliği vardır
Sayfa yakınlaştırma ve uzaklaştırma özelliği vardır
Netbook'lar için dar ekran görünüm özelliği
Yer imlerini çevrimiçi yedekleme ve geri yükleyebilme
Eklentileri gruplayarak gösterme özelliği ile araç çubuğunda simge kalabalığı oluşmasının önüne geçmiş olursunuz
Tema ve eklentiler ile programı zenginleştirebilirsiniz
Türkçe hariç dil desteği vardır

Not:Firefox internet tarayıcısı eklenti sayısı arttıkça yavaşlamaktadır. Ancak yapılan testlerde aynı eklentiler kurulu olan bir Lunascape programının daha hızlı çalıştığını göstermiştir.

Eklentiler ile ilgili:Bazı Firefox eklentileri Lunascape ile uyumlu değildir. Bu eklentilerin listesini görüntülemek için tıklayınız.

Lunascape'in avantajları:
3 farklı tarama motoru ile performanslı kullanım (Lunascape = IE (Trident)+Firefox (Gecko)+Chrome・Safari (Webkit))
Internet Explorer 7'den 20 kat, Internet Explorer 8'den 6.5 kat daha hızlı tarama yapabilme
Toplamda 100'den fazla özellik ile işlevsel kullanım. Araç çubuğunu dilediğiniz şekilde kişiselleştirerek kullanım performansını ve hızını arttırma
200'ün üzerinde tema desteği ile görünüm kişiselleştirme
Özellikle web geliştiricileri için tasarladıkları siteleri farklı tarayıcılarda test etmek imkanı sunması
JavaScript yükleme hızında diğer tarayıcılardan daha hızlıdır
Firefox internet tarayıcının ilk açılışından daha hızlı açılmaktadır (aynı eklentiler yüklüyken)
img_6b_01.png
ARKADAŞLAR KENDİM KULLANDIM GERÇEKTEN ÇOK MEMNUN KALDIM... GECKO TRİDENT WEBKİT BU ÜÇ MOTORU AYNI ANDA KULLANIYORSUNUZ MÜTHİŞ BİŞEY AMA KÜÇÜK Bİ SORUNU VAR MESELA WEBKİT MOTORUNDAYKEN GECKO DAKİ EKLENTİLERİ KULLANMAYA KALKIŞTIĞINIZDA TARAYICI ÇÖKÜYOR... aMA FAZLADA ÖNEMLİ DEĞİL.. zAMANLA DÜZELECEKTİR... ŞİDDETLE TAVSİYE EDİYORUM... BUNU DENEYİN...
img_con03.png
img_con03_01.png

spybot

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
629
Deneyelim bakalım.:)

Pupilla

Dekan
Reaksiyon puanı
138
ilginç bir program ama güzele benziyor deneyelim bakalım

k4y4

Profesör
Reaksiyon puanı
34
Deneyecektim fakat Türkçe dil desteği olmadığı için denemedim buda bi browser için koca bir eksi.

NikeSteeL

Dekan
Reaksiyon puanı
131
Türkçe Dil Desteği Yok

Ve Webkit Motoruna Alınca Bir Süre Sonra Saçmalamaya Başladı

Japonlar Fena İş Çıkarmamış Ama

bayrak01

Doçent
Reaksiyon puanı
2
ındırıyorum denıyıcem bakalım nasıl bısey olmuş

muratflash

Rektör
Reaksiyon puanı
510
Arkadaşlar Türkçe dil desteğinin olmasına ne gerek hepimizde bi tarayıcıyı kullanacak kadar ingilizce var yaniii....

brskyk

Doçent
Reaksiyon puanı
4
ben daha önce denedim formattan sonra yüklememiştim türkçe olmaması yüzünden ama genede herkes rahatlıkla kullanabilir çok hızlı gerçekten bende tekrardan kurayım indirip.:clap:

byxxl

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Güzel bişeye benziyo denemek lazım :)

N3CAT1

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
144
çok fazla çöküyor. bir de trident motoru kullanılırken firefox eklentileri çalışmıyor.

ama firefoxtaki ayarlarımı olduğu gibi kendine aldı (eklentilerle beraber). bu yönü güzeldi. ama daha çok geliştirilmesi gerekiyor.

TBM

Dekan
Reaksiyon puanı
358
% 5 ini falan türkçe'ye çevirdim şimdilik ama devam etmicem çevirmeye artık

ByEGT

Profesör
Reaksiyon puanı
15
Sayfaların IE hariç diğer tarayıcılarda bazen düzgün açılamamasının sebebi tarayıcılar değil tasarımcılar. IE = İnternet diyenler yani. Dur şimdi tartışma çıkacak :D

mei

Profesör
Reaksiyon puanı
36
indirdim
kurdum
ilk adresi yazdım
ctrl + enter yaptım
baktım çalışmıyor
sildim
:D:D

muratflash

Rektör
Reaksiyon puanı
510
indirdim
kurdum
ilk adresi yazdım
ctrl + enter yaptım
baktım çalışmıyor
sildim
:D:D

Bi cep telefonu aldım...
arkadaşımı aradım...
meşgul çaldı...
Telefonu attım...
:laugh::laugh:

Der gibi olmuş...

---------- saat 21:08 eklendi ---------- önceki mesaj saat 20:32 eklenmişti ----------

Arkadaşlar tarayıcımız gayet iyi...

20938LUNASCAPE.png

Buda yapmış olduğum test sonucu Gecko motoruyla...

988788Lunascapetest.png

talsuv61

Asistan
Reaksiyon puanı
6
Kullanmıştım beğenmiştim ama Türkçe olmadığı için kaldırmıştım.

origami__1988

Profesör
Reaksiyon puanı
17
Opera tarayıcısında var zaten çoğu özellik. mesela site operada sorun veriyorsa, bulunduğunuz sitede sağ tıklayıp site tercihlerini düzenle diye seçersek. oradan da en sondaki sekmeye ağ sekmesine tıkladığımızda istediğiniz tarayıcı ile başlatabilirsiniz

TBM

Dekan
Reaksiyon puanı
358
talsuv61

programın adı ResHacker ama çevirme işi uzun sürüyo normal olarak,sen yazıyosun çünkü çevirisini

browser ıda sildim,orijinalleri var bende zaten

muratflash

Rektör
Reaksiyon puanı
510
Yeni sürüm konuya eklenmiştir...
6.1.4.21478

mperk

Profesör
Reaksiyon puanı
55
deniyorum chrome dan sıkılmıştım zaten :)

---------- saat 05:46 eklendi ---------- önceki mesaj saat 05:33 eklenmişti ----------

chrome dan kayıtlı şifreleri aktaramadım chrome'u görmüyor bu program bunu nasıl çözebilrim bilginz var mı acaba ?

LastKing93

Doçent
Reaksiyon puanı
7
Güzel Ve İlgi Çekici Bir Yazı Olmuş.. Denemek Lazım :)

Emeğinize Sağlık...