Google, Chromium tabanlı tarayıcıların yükselişine direnmek İçin Chrome'u kilitliyor mu?

Bu konuyu okuyanlar

aricantr5334

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Firefox en iyisi. Aç DoH ve ESNI yi de. Tam bir güvenlik, gizlilik tarayıcısı.
virüsleri indirmene izin vermesi mi güvenli sanal makinada test ettim virüs yükledim hiç bir şey demedi chrome ve edge'de ise direk indirmeni engelledi indiremiyosun sakla seçeneğide yok

Sonic.exe

Doçent
Reaksiyon puanı
920
virüsleri indirmene izin vermesi mi güvenli sanal makinada test ettim virüs yükledim hiç bir şey demedi chrome ve edge'de ise direk indirmeni engelledi indiremiyosun sakla seçeneğide yok
Antivirüs ve defender bu konuda yardıma koşar :D

hasanmerkit

Asistan
Reaksiyon puanı
516
Geliştirmekte olduğum PiluX işletim sisteminin x32 sürümünde Chromium kurulu geliyor. Etkilenmesi durumunda tarayıcı değişikliği için kullanıcılara anket sunabilirim.

Ayibogan01

Asistan
Reaksiyon puanı
199
hatırlatim şuan android bir telefon kullanıyorsanız ;

Fotoğraflarınız Google Fotoğraflarda
Dosyalarınız Driveda

ve kim bilir daha çok bilgileriniz Googleda

Son düzenleme:

Silinen bir hesap

Profesör
Reaksiyon puanı
7,594
Ben windows vista kullanıyorum. chromeda eski sürüm zaten belki yaşamam o olayı :/. Linüxde chromium kaldırma için rehber açabilirsiniz bence :)
Açmaya değmez, yazacağımız kodlar zaten belli, bu arada artık Mozilla Firefox ile mutluyum, Google'ın Chromium'a yaptıkları saçmalıkları çekmek istemiyorum çok. :)
Ekran Görüntüsü - 2021-03-14 22-53-23-min.png

Mozilla Firefox, Chromium'a göre gayet iyi iş çıkartıyor ayrıca. :) Görünüşünü de gayet güzel bir şekile getirebiliyorsun. :)

Sonic.exe

Doçent
Reaksiyon puanı
920
Açmaya değmez, yazacağımız kodlar zaten belli, bu arada artık Mozilla Firefox ile mutluyum, Google'ın Chromium'a yaptıkları saçmalıkları çekmek istemiyorum çok. :)
Ekli dosyayı görüntüle 143458
Mozilla Firefox, Chromium'a göre gayet iyi iş çıkartıyor ayrıca. :)
Doğru :) laptopda kullanmıştım ve iyi performansı vardı (1 hafta önce) ama laptop gg ve netbooklayım :/ atom işlemci olunca tarayıcılar yavaş çalışıyor.

Emre Özdoğan

Producer
Moderatör
Editor
Reaksiyon puanı
3,040
Çok tarayıcı denedim ama Chrome'a denk bir tanesi yok bence. Dönüp durup yine yüklüyorum. Geç açılıyor ve çok RAM tüketiyor ama yine de seviyorum Chrome'u. Chromium'a kısıtlama koymaları da açık kaynak kültürüne saygısızlık.

KaTaRaN

Profesör
Reaksiyon puanı
2,317
Son durum nedir arkadaşlar ?

Silinen bir hesap

Profesör
Reaksiyon puanı
7,594
Hocam bana değişmedi gibi geldi. Ben halen chrome kullanıyorum.
Chrome'da zaten değişiklik olmayacak. Google Chrome'u daha da tekelleştirmek için yapılan bir adım zaten bu. Chromium tabanlı diğer tarayıcılar zarara girecek bu adımla.

Akkara

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,232
Yeni Edge, Chrome, Firefox ve diğer Chromium tabanlı tarayıcılardan daha hızlı çalışıyor. Firefox, gerçek açık kaynaklı, gizlilik odaklı bir tarayıcı, tek eksiği performans. Umarım Mozilla, Chromium tabanlı tarayıcılara karşı rekabet edebilmek için önümüzdeki günlerde Firefox'un performansını iyileştirir, umarım. :rolleyes: