Taşınabilir Disk G/Ç hatası yardıma muhtaç...

Bu konuyu okuyanlar

bboyerman

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Merhaba arkadaşlar. (Model No:WDBKXH5000ASL) Western Digital My Passport 500 Gb'lık gümüş renk taşınabilir diske sahibim. 8 ay önce almıştım ilk aldığım zamanlar bir sıkıntı yoktu fakat sonradan bilgisayarımdan taşınabilir diskime dosya/veri aktarımı yaparken aktarma hızı 0 kb düşüp donuyor ve ''Bir G/Ç hatası nedeniyle istek yürütülemedi'' hatası alıyorum. Bilgisayarım masaüstü bilgisayardır ve işletim sistemim windows 7'dir. Windows 8 ile de denedim gene aynı hatayı aldım. Bilgisayarım 2006 yılında aldığım bir bilgisayar, baya eskidir yani. Taşınabilir diskimi komşumun windows 7'li masaüstü bilgisayarında test ettim 15, 20 gb'lık veri aktarımı, kopyalama, taşıma yaptım. Bir de üstüne HdTune ile bad sector taraması yaptım en ufak bir sorunla bile karşılaşmadım. Kendi bilgisayarımda ne kadar format attıysam, internette yazılanları denediysem windows 7 de kurduysam 8 de kurduysam ne yaptıysam bu problemden kurtulamadım. Sorunun bilgisayarımda olduğunu düşünüyorum ama kesin teşhis de koyamıyorum. Taşınabilir diski servisine göndermek istiyorum ama belki de boşu boşuna göndermiş olacağım. Sizce sorun nerede bilgisayarımda mı yoksa Taşınabilir diskimde mi? Yardımlarınızı esirgemeyin lütfen. Şimdiden çok teşekkürler...
Bilgisayarımın;
Anakart modeli: Gigabyte GC-945GCM-S2L (775 socket)
İşlemci modeli: Intel pentium 4 3.2 Ghz

teokan

Asistan
Reaksiyon puanı
5
ben kirdim kurtuldum.
harbiden cok ugrastim sordu sorusturdum olmadi.
bir ara bazi bilgileri diske bagladigim laptopta kurtardim.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Taşınabilir diskinizi harici bir güç desteği kulanmak suretiyle çalıştırmayı deneyin. Usb çıkışlarınızda voltaj veya gerilimden kaynaklanan bir sorun var ise güç kesiyor olabilir. Örnek olarak çift usb ucu olan kabloları kullanırken kalın olan kabloyu bilgisayarınıza,ince gelen kabloya (ek voltaj çeken kablo) destek olarak bilgisayara takmak yerine bir iphone şarjı veya usb şarjı olan herhangi bir adaptörle bağlantı yaparsanız sorununuz çözülecektir. Kolay gelsin...

bboyerman

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
anakartımdaki usb çıkışların sürümleri 1.1 diyor galiba bir bakabilir misiniz? taşınabilir diskin yanında gelen kablo usb 3.0 kablosu. 3.0 ile 2.0 arasında uyum olduğunu biliyorum ama 1.1 ile uyumlu mu bilmiyorum. konnektörler 1.1 ise bu yüzden sorun oluyor olabilir mi?
Anakartım:
http://www.gigabyte.com.tr/products/page/mb/ga-945gcm-s2l/

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Taşınabilir diskinizi harici bir güç desteği kulanmak suretiyle çalıştırmayı deneyin. Usb çıkışlarınızda voltaj veya gerilimden kaynaklanan bir sorun var ise güç kesiyor olabilir. Örnek olarak çift usb ucu olan kabloları kullanırken kalın olan kabloyu bilgisayarınıza,ince gelen kabloya (ek voltaj çeken kablo) destek olarak bilgisayara takmak yerine bir iphone şarjı veya usb şarjı olan herhangi bir adaptörle bağlantı yaparsanız sorununuz çözülecektir. Kolay gelsin...
şimdi anladığım kadarıyla bir ucunda 2 usb başı diğer ucunda 1 usb başı olan kablo alacağım. 2 ucun birini diske diğerini pcye bağlayacağım diğer taraftaki usbyi de usb çıkışlı adaptöre bağlayacağım böylece sistem 3,5'' adaptörlü taşınabilir diskler gibi olacak? doğru mu anlamışım?