Detaylı LG Optimus G İncelemem {Yazı+Foto Galeri} #Her Türlü Sorunuza Cevap Verilir

Bu konuyu okuyanlar

sadsad3318

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bence lg optimus g çok üstün bir telefon neden tercih edilmiyor ? senin rastladığın - lerini anlatabilir misin ? teşekkürler.

hamza5806

Profesör
Reaksiyon puanı
22
bu kadar yazacağına video çekseydin daha kolay olurdu:D
inceleme çok detaylı olmuş eline sağlık:)

abdullahcelik

Asistan
Reaksiyon puanı
0
güzel bir tele benziyor şarjı verimli mi acaba ? yalnız şunu da unutmayın bildiğiniz üzere lg ye asla güven olmaz vesselam...

mstdrsn

Asistan
Reaksiyon puanı
0
[Q=hamza5806;2940066]bu kadar yazacağına video çekseydin daha kolay olurdu:D
inceleme çok detaylı olmuş eline sağlık:)[/QUOTE]

Suan video sistemi kuruyorum, ışık sistemi eksik. :)

güzel bir tele benziyor şarjı verimli mi acaba ? yalnız şunu da unutmayın bildiğiniz üzere lg ye asla güven olmaz vesselam...

Açıkçası piline güvenip dışarı çıkmayın derim.

Sanki sıradan bir telefonmuş gibi yerden yere vurmuşsun.O kadar da değildir bence.Sanki biraz önyargı var. ???

Beğenmediğim telefona beğendim, beğendiğim beğenmedim diyemem ki. Fark ettiğimiz yazdım ben.

sadsad3318

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
örneğin şarjı az gidiyor uygulamaları çalıştırmıyor arayüzde kasıyor gibi sen kullanıyorsun diye dedim hani rastladın mı böyle bir şeye

mstdrsn

Asistan
Reaksiyon puanı
0
örneğin şarjı az gidiyor uygulamaları çalıştırmıyor arayüzde kasıyor gibi sen kullanıyorsun diye dedim hani rastladın mı böyle bir şeye

Hayır kayda değer bir sorunla karşılaşmadım, sadece ana ekranı yatay kullanınca ekran biraz geç dönüyordu ve simgeler sonradan yükleniyordu. Başka bir sorun göremedim. Uygulamaları gayet rahat açıyordu, ekran parlaklığını düşürme de olmasa tam olurmuş.

djvietnam

Profesör
Reaksiyon puanı
8
kamera 13 megapiksel ama gece çekimi berbat bu senin telefona has bir durum değil hemen hemen son model telefonlarda gece çekimleri berbat gündüz çekimi fena değil ama gece çekimi niye böyle anlamadım milyarları bayılıyoz telefona çekim kaliteleri berbat birde 13 megapiksel güya

mstdrsn

Asistan
Reaksiyon puanı
0
kamera 13 megapiksel ama gece çekimi berbat bu senin telefona has bir durum değil hemen hemen son model telefonlarda gece çekimleri berbat gündüz çekimi fena değil ama gece çekimi niye böyle anlamadım milyarları bayılıyoz telefona çekim kaliteleri berbat birde 13 megapiksel güya

Megapikselin neden önemli olmadığını anlamışsınızdır umarım. İsterse 100mp olsun sensörü iyi değilse ve pikselleri çok ufak olup ışık toplayamıyorsa iyi çekemez. Mesela PureView'in sesörü büyük iyi çekiyor, HTC One'ın piksel boyutu büyük iyi çekiyor. Olay iyice megapiksel yarışına döndü çok tehlikeli bence bu.

djvietnam

Profesör
Reaksiyon puanı
8
[MENTION=91331]mstdrsn[/MENTION] purewievi çok övüyorlar HTC One ise denedim tamam güzel ama yeterli gelmiyor hala siyah objeyi nokta nokta piksellerle gösteriyor hele zom yaptınmı telefonu yere vurasın geliyor lanet olsun diyorsun yıl 2013 ama daha hala telefonlarda kameralara önem verilmedi tek önem verilen nokta işlemcileri yada ram miktarları birazda kameraya yoğunlaşılması lazım artık

mstdrsn

Asistan
Reaksiyon puanı
0
@mstdrsn purewievi çok övüyorlar HTC One ise denedim tamam güzel ama yeterli gelmiyor hala siyah objeyi nokta nokta piksellerle gösteriyor hele zom yaptınmı telefonu yere vurasın geliyor lanet olsun diyorsun yıl 2013 ama daha hala telefonlarda kameralara önem verilmedi tek önem verilen nokta işlemcileri yada ram miktarları birazda kameraya yoğunlaşılması lazım artık

Pureview 808, ileride gelecek Nokia 920 EOS veya S4 zoom al o zaman. ;)

mstdrsn

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Lumia 925 çıktı dostum, gelmiş geçmiş en iyi kamera ya sahip..

Bu kadar iddialı konuşmaya gerek yok. Xperia Z de çok iddialı girdi fakat standart düzeyde olduğu anlaşıldı. Denemeden test etmeden hatta herhangi bir yerde görmeden hiçbir sonuca varamayız. Kim bilir belki S4 zoom daha iyidir.

/xo/

Dekan
Reaksiyon puanı
226
Bu kadar iddialı konuşmaya gerek yok. Xperia Z de çok iddialı girdi fakat standart düzeyde olduğu anlaşıldı. Denemeden test etmeden hatta herhangi bir yerde görmeden hiçbir sonuca varamayız. Kim bilir belki S4 zoom daha iyidir.

Biliyoruz da konuşuyoruz, 920 şu anda gece en iyi çeken cihaz, 925 in dünyanın en iyisi olduğuna eminim, S4zoom ile kıyaslayamazsın zaten

mstdrsn

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Biliyoruz da konuşuyoruz, 920 şu anda gece en iyi çeken cihaz, 925 in dünyanın en iyisi olduğuna eminim, S4zoom ile kıyaslayamazsın zaten

920'yi bizzat test ettim buyrun incelemesi de burada, gece haricinde abartılacak bir kalitesi yok, hatta noise gidermek için detaylarda bulanıklaşma bile oluyor. Renkleri de bazen tam anlamıyla veremiyor. Ben de ezbere konuşmuyorum merak etmeyin. Şuanda telefonlarda öyle uçan kaçan bir kamera kalitesi bulunmuyor. Belki 41mp PureView'in görseli ölçekleyerek 5mp çektiği fotoğraflar standardın üzeri olabilir ama 1cm kalınlığındaki cihaza ne sensör koyabilirsiniz ne de süper bir lens teknolojisi. Yapanı görüyoruz S4 Zoom gibi 3cm oluyor, onlar da zoom için kullanmış o kalınlığı.

/xo/

Dekan
Reaksiyon puanı
226
920'yi bizzat test ettim buyrun incelemesi de burada, gece haricinde abartılacak bir kalitesi yok, hatta noise gidermek için detaylarda bulanıklaşma bile oluyor. Renkleri de bazen tam anlamıyla veremiyor. Ben de ezbere konuşmuyorum merak etmeyin. Şuanda telefonlarda öyle uçan kaçan bir kamera kalitesi bulunmuyor. Belki 41mp PureView'in görseli ölçekleyerek 5mp çektiği fotoğraflar standardın üzeri olabilir ama 1cm kalınlığındaki cihaza ne sensör koyabilirsiniz ne de süper bir lens teknolojisi. Yapanı görüyoruz S4 Zoom gibi 3cm oluyor, onlar da zoom için kullanmış o kalınlığı.

İncelemeni inceledim, tarafsız, güzel bir inceleme olmuş. Sen de biliyorsun ki gece hiçbir cihaz ile rakip olamayacak şekilde kaliteli çekiyor. Gündüz ise Sony , Samsung ve HTC sensörleri olan cihazlarla kıyaslanır ancak. 925 konusuna gelince, bunun hakkında bir sürü video olduğunu söylemek istiyorum. Dünyada ilki gerçekleşitirerek 6 lens koyduklarını söylüyorlardı. Hatta Gözünün Görebileceğnden daha fazlası diye çıkıyor cihazın reklamı . Videosu da aşağıda.

[video=youtube;iSX3tbf98Hg]http://www.youtube.com/watch?v=iSX3tbf98Hg[/video]

[video=youtube;0iCu9JrWhww]http://www.youtube.com/watch?v=0iCu9JrWhww[/video]

Konu dağıldı biraz benim yüzümden galiba.

mstdrsn

Asistan
Reaksiyon puanı
0
İncelemeni inceledim, tarafsız, güzel bir inceleme olmuş. Sen de biliyorsun ki gece hiçbir cihaz ile rakip olamayacak şekilde kaliteli çekiyor. Gündüz ise Sony , Samsung ve HTC sensörleri olan cihazlarla kıyaslanır ancak. 925 konusuna gelince, bunun hakkında bir sürü video olduğunu söylemek istiyorum. Dünyada ilki gerçekleşitirerek 6 lens koyduklarını söylüyorlardı. Hatta Gözünün Görebileceğnden daha fazlası diye çıkıyor cihazın reklamı . Videosu da aşağıda.

[video=youtube;iSX3tbf98Hg]http://www.youtube.com/watch?v=iSX3tbf98Hg[/video]

[video=youtube;0iCu9JrWhww]http://www.youtube.com/watch?v=0iCu9JrWhww[/video]

Konu dağıldı biraz benim yüzümden galiba.

Önemli değil. :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Aleti daha dün aldım ve snc olduktan sonra aynı sorunlarla karşılaştım fotoğraf konusunda yanıtını burada buldum çok teşekkür ederim.

Furak07

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar,ben 2 telefon arasında kaldım lg nexus 4 ve lg optimus(g),ben oyun oynamayı cok seven insanım oyun herzaman öncelik bende ve daha sonra batarya performansı en son olarak güncelleme isteklerim bunlar Lg nexus 4 için 16 gb hafıza sorun değil .Lg optimus g'nin ekranı hoşuma giddi ve 13 mp camera artısı ama lg güvenim pek yok lg'e ve telefon hiç sağlam değil :/. Kisaca hangisini önerirsiniz?
Birde lg optimus g 1200 - 1300 liraya değermi ?

windows8

Profesör
Reaksiyon puanı
3
Ben telefonu sirkecide sıfırını 750 tl ye buldum ama yurtdışından iphone 4 geldi bende biraz daha para biriktirmeye karar verdim 1700 tl cok fazla bu operatörler cok kazık atıyorlar

mstdrsn

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Hafiften bu telefonu düşünüyordum,senin incelemeni okuduktan sonra kesin karar verdim . Çok iyi bir inceleme . Çok Tesekkürler.

Ben teşekkür ederim yardımcı olabildiysem ne mutlu bana. :)

Merhabalar,ben 2 telefon arasında kaldım lg nexus 4 ve lg optimus(g),ben oyun oynamayı cok seven insanım oyun herzaman öncelik bende ve daha sonra batarya performansı en son olarak güncelleme isteklerim bunlar Lg nexus 4 için 16 gb hafıza sorun değil .Lg optimus g'nin ekranı hoşuma giddi ve 13 mp camera artısı ama lg güvenim pek yok lg'e ve telefon hiç sağlam değil :/. Kisaca hangisini önerirsiniz?
Birde lg optimus g 1200 - 1300 liraya değermi ?

Oyun oynamayı seviyorsanız kesinlikle Nexus 4'ü tercih etmeyin. 16GB hafıza gerçekten sorun doğuruyor. Sağlamlıktan kastınız kasa kalitesi ise kılıf alıp kullanırsınız. Nexus 4'ü kullanmadığım için bataryası hakkında yorum yapamıyorum fakat Optimus G çok uzun süre oyun oynamayı kaldırabilecek bir telefon değil. Arada 10-15 dakikalık molalara izin verecek bir yapıda. Şayet benim önüem Nexus 4 ve Optimus G tercihleri sunulsaydı ben Optimus G'yi tercih ederdim.

Sevgilerle,
Mesut.

mstdrsn

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar telefon hakkında sorularınız varsa sorabilirsiniz. :)

Cumhur2910

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kısaca şöylemi düşünsün benim gibi bu telefonu almak isteyenler;

*fotoğraf,video ve müzik için segmentindeki diğer telefonlardan bayağı geride

*oyun,akıcılık ve ekran hususunda segmentindeki telefonlarla yarışır.

yanlış anladıysam düzelt lütfen...Telefonu almayı düşünüyordum fakat senin incelemenden sonra soğudum doğrusu,neden?Telefonda fotoğraf kalitesi,bildirim sesleri,müzik sesleri benim için ön planda.Dış metal kasanın nikelajının ve kameranın nikelajının kolay yıpranması da başka önemli kötü bir detay... Sanırım yine Samsung'a yöneleceğiz istemeye istemeye..:hammer:

mstdrsn

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Kısaca şöylemi düşünsün benim gibi bu telefonu almak isteyenler;

*fotoğraf,video ve müzik için segmentindeki diğer telefonlardan bayağı geride

*oyun,akıcılık ve ekran hususunda segmentindeki telefonlarla yarışır.

yanlış anladıysam düzelt lütfen...Telefonu almayı düşünüyordum fakat senin incelemenden sonra soğudum doğrusu,neden?Telefonda fotoğraf kalitesi,bildirim sesleri,müzik sesleri benim için ön planda.Dış metal kasanın nikelajının ve kameranın nikelajının kolay yıpranması da başka önemli kötü bir detay... Sanırım yine Samsung'a yöneleceğiz istemeye istemeye..:hammer:

Genel olarak doğru anlamışsınız fakat ben telefondan ses çıkmıyor demedim, sadece adam gibi müzik dinlenmez dedim. :)

silmaril sahibi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Şu an 1300 tl verip bu telefonu alsam en az 3 sene idare eder mi?
ilk adroid telfonum olacak kaç aydan beri ha aldım ha alacam bi türlü kesin karar veremedim. Tasarım olarak düşündüğümde Xperia SP mükemmel bence, ancak optimus g performans olarak üst düzey gibi duruyor, hiç android telefonum olmadığı için ne kadar oyun oynarım ne yaparım bilmiyorum xperia sp 1149 tl - lg optimus g 1299 tl
3 sene idare etmesi de önemli hangisini alayım?