Windows 8.1 Pro 64 Bit KIRMIZI EKRAN Hatası (Ekran Kartındanmı Kaynaklanıyor)

Bu konuyu okuyanlar

MelihKamarat

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İyi günler sayın forum üyeleri.

Öncelikle forumunuzu severek takip etmekteyim. Şimdi sizden bir sıkıntım hakkında yardımcı olmanızı istiyorum.

Bilgisayarımda Windows 8.1 Pro 64 Bit işletim sistemi kuruludur. Dün Battlefield ve Cod oynarken 3 kere kırmızı ekran hatası aldım.

Şimdi şöyle belirteyim :
1. Bilgisayarım günlerce açık kalıyor hiçbir hata yok.
2. Saatlerce 4k Video ve Film izliyorum sorun yok.
3. Aida 64 ile 2 saat sistem karalılık testi yaptırdım ; CPU,FPU,GPU,HDD,Ram,Cache Bellek hepsini stres e soktum 2 saat %100 yükte çalıştılar ve işlemci max. 72 derece ekran kartı max. 65 dereceyi gördü. İşlemci olarak i7 4790k ve hyper 212x soğutucu kullanıyorum. Ekran kartı olarak r9 270x toxic Sapphire kullanıyorum ve kasamda extra olarak 7-8 fan var. Isı yönünden bir problem olduğunu pek zannetmiyorum.

Diğer oyunlarda hiçbir sıkıntı olmadan saatlerce sistem sorunsuz çalışıyor.
Bf-4 ve Cod Ghost oyunlarında 1 kere codda 2 kere Bf de olmak üzere aynı gün içerisinde toplam 3 adet kırmızı ekran hatası aldım.

1. 3 dosyanın sorunuda aynı tek tek seçtim aralarında kodlama isim olarak fln hiçbir fark yok bu yüzden 1 inin ayrıntılı resmini çektim attım.
2. Sapphire R9 270X TOXIC ekran kartı kullanıyorum.
3. Ekran kartımın yüklü driveri 14.4 Whql tam sürüm olan 25.04.2014 yayın tarihli, ancak şuan sitede beta olarak son çıkmış driver 14.7 RC3 Beta 12.08.2014 tarihli.
4. Bu 3 kırmızı ekran hatasıda Cod Ghosts ve BF4 deyken oldu diğer oyunlardada bir problem yok.

Hata neden kaynaklanıyor ve çözümü nedir ayrıntılı bir bilgi verirseniz çok memnun olurum iyi forumlar dilerim.

C:\Windows:\Minidump klasörüm :

http://www.mediafire.com/download/uz7c1bq99xfefnz/K_rm_z_EkranHatas_Windows8.1Pro64-Bit.rar

Sorunumun çözümü nedir yardımcı olabilirseniz çok sevinirim, teşekkür ediyorum. bu sorunumu da çözebilirsek çok mutlu olurum.

MelihKamarat

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
hocam oyunlar orjinal değil ama orjinal olan 1 oyundada kırmızı ekran hatası almıştım neden kaynaklanıyor acaba ekran kartı driverinden fln mı anlamadım :(

DarkBB

Asistan
Reaksiyon puanı
3
hocam oyunlar orjinal değil ama orjinal olan 1 oyundada kırmızı ekran hatası almıştım neden kaynaklanıyor acaba ekran kartı driverinden fln mı anlamadım :(

CCC(Catalyst Control Center) guncel mi ? Eger beta surumse eger varsa bir sonraki kararli surume yoksa bir onceki kararli surume gec.

MelihKamarat

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
CCC(Catalyst Control Center) guncel mi ? Eger beta surumse eger varsa bir sonraki kararli surume yoksa bir onceki kararli surume gec.

hocam şuan 14.4 whql tam sürüm(en son çıkan whql) kullanıyorum. 25.04.2014 tarihli driver.

sistemdeki en son çıkmış sürüm 14.7 RC3 beta sürümü. 14.08.2014 tarihli driver.

bir önerin varmı driver hakkında ?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
oyun'ları aynı sitedenmi indiriyorsun belkide sitede hata vardır:dirol:

DarkBB

Asistan
Reaksiyon puanı
3
hocam şuan 14.4 whql tam sürüm(en son çıkan whql) kullanıyorum. 25.04.2014 tarihli driver.

sistemdeki en son çıkmış sürüm 14.7 RC3 beta sürümü. 14.08.2014 tarihli driver.

bir önerin varmı driver hakkında ?

Ekran kartinin surumuyle ccc nin surumu farkli.

GraFitee

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Kırmızı ekran hatası derken.Ekrandan beliren kesik kesik çizgiler ve ekranın donması gıbı sorun ıse AMD(ATİ) Ekran kartlarının klasik sorunlarından.Driver ve kartın uyumlu şekilde çalışmaması nedenıyle oluyor.Yıllar geçti onlarca kart çıkarıldı fakat hala Driver sorununu çözemedıler!.Ekran kartınızın son kararlı çalıştığı sürücüyü yükleyın ve bir süre yenı driverlar çıkana kadar güncelleme yapmayın.

MelihKamarat

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hocam ben sorunu tam olarak anlatamadım şimdi ayrıntılı bir şekilde anlatayım :D

1. Kırmızı ekran sorunundan kastım ekran tamamen kırmızı oluyor. Oyun donmuyor oyunda kesik çizgiler vs yok titreşim yok bişey yok birden ekrandaki oyun görüntüsü gidiyor ve ekran tamamen kırmızı bi renge bürünüyor. Üzerinde herhangi bir yazı vs yazmıyor yani mavi ekran hatasının kırmızı hali diyeyim :D

2. OLarak ccc sürümü ile ekran kartımın driver sürümü farklı değil.

ben şuan 25.04.2014 tarihinde çıkmış olan 14.4 ccc WHQL yani microsoft tarafından onaylı sürümünü kullanmaktayım.

Alternatif olarak 14.06.2014 tarihinde çıkmış olan 14.7 RC3 BETA sürümüde sitede mevcut.

acaba benim driverdemi bir sorun var varmı soruna çözümü olan başka alternatif yöntemler sunacak ?

caglarduran

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Windows lisanslıysa microsoftun müşteri hizmetlerini ara çözüyorlar