Soru Yeni Ram Taktıktan Sonra Mavi Ekran Hatası

Bu konuyu okuyanlar

aliali03444

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar,
Eski bir masaüstü PC kullanıyorum. 2gb ram bellek'e ek olarak 2gb daha eklemek istedim ve 2. el bir ram bellek satın aldım. Ancak yeni aldığım ram bellek'i taktığımda mavi ekran geliyor ve "UNEXPECTED STORE EXCEPTION" hatası verip kapanıyor(hata eklerde mevcut). DDR, MHz aynı ancak marka farklı. Satın aldığım kişi de tesadüfen kullandığım anakartın aynı marka/model'ini kullanıyor ve göndermeden önce herhangi bir sorununun olmadığını söylüyor. Satıcıya güveniyorum.
Sorun neyden kaynaklanıyor olabilir? Ne yapabilirim?
Teşekkürler.

Ekli dosyalar

• IMG-20220615-WA0006.jpg
    IMG-20220615-WA0006.jpg
    60.8 KB · Görüntüleme: 150

LifeStyle

Müdavim
Reaksiyon puanı
802
ram bozuk olabilir, sistemin kabul etmiyor olabilir. ram takılan slot arızalanmış olabilir. iade edebiliyorsan iade et.

edemiyorsan, ramin anakarta temas eden yerini yumuşak silgiyle sil. sakın çizme, yumuşak silgiyle sil. ramin üstündeki parçalara dokunma. statik elektrikten zarar görebilir.

güzelce 2 tarafı sildikten sonra tekrar dene..

hatta sadece 1. slota yeni aldığın rami tak.. bakalım açılacak mı.. açılmazsa 2. slota tak.. yine de olmuyorsa ram senin makinaya uymuyordur yada ramde sorun vardır.

ne yazık ki fiziksel olarak yapabileceğin birşey yok gibi duruyor.

Reaksiyon puanı
66
Merhabalar,
Eski bir masaüstü PC kullanıyorum. 2gb ram bellek'e ek olarak 2gb daha eklemek istedim ve 2. el bir ram bellek satın aldım. Ancak yeni aldığım ram bellek'i taktığımda mavi ekran geliyor ve "UNEXPECTED STORE EXCEPTION" hatası verip kapanıyor(hata eklerde mevcut). DDR, MHz aynı ancak marka farklı. Satın aldığım kişi de tesadüfen kullandığım anakartın aynı marka/model'ini kullanıyor ve göndermeden önce herhangi bir sorununun olmadığını söylüyor. Satıcıya güveniyorum.
Sorun neyden kaynaklanıyor olabilir? Ne yapabilirim?
Teşekkürler.
Siteminiz nee yazaemısınız hem kaç gb ram taktınız söylerseniz not:ram gb dı bilgisayara göre değişir

aliali03444

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Cevaplarınız için teşekkür ederim.
Sistem intel pentium 2.6ghz win10 önceden 2gb ddr2 800mhz takılı idi satın aldığım da 2gb ddr2 800mhz ancak ramlerin markaları farklı. Şunu da eklemek isterim ki BIOS'ta 4gb olarak görünüyor. Yani yeni aldığım da görünüyor.

Reaksiyon puanı
66
Cevaplarınız için teşekkür ederim.
Sistem intel pentium 2.6ghz win10 önceden 2gb ddr2 800mhz taktım satın aldığım da 2gb ddr2 800mhz ancak ramlerin markaları farklı. Şunu da eklemek isterim ki BIOS'ta 4gb olarak görünüyor. Yani yeni aldığım da görünüyor.
Büyük ihtamele yeni raminizde bilgisayarınıza çok uyumlu değil
Bilgisayarınıza uyumlu ram alıp takmanız tavsiye ederiz

aliali03444

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Büyük ihtamele yeni raminizde bilgisayarınıza çok uyumlu değil
Bilgisayarınıza uyumlu ram alıp takmanız tavsiye ederiz
Hocam uyumlu olmadığını düşündüğünüz özelliği nedir? DDR ve MHz değerleri aynı.

Linuxd

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
9
Minidump paylaşın birde.

aliali03444

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İş iyice sarpa sardı. Yalnızca önceki ram ile çalıştırmak istediğimde de çalışmıyor.

wcio

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bilgisayarın bios'unu güncellersen çözüm olabilir diye düşünüyorum dene istersen