Bu konuyu okuyanlar

dahsinnn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar merhaba. asus marka dizüstü bilgisayarım yaklaşık 1 ay önce mavi ekran vermeye başladı. kendim bu sorunu çözemeyip bilgisayar servisine götürdüm servis bana bilgisayarımın disk hatası verdiğini ve değişmesi gerektiğini söyledi ben de tamam dedim hdd değişti eve geldim yine sorun verdi. yine götürdüm format atma yeni hdd takma boots ayarlarını yapma ram kontrol etme vs vs. yine eve getirdim yine mavi ekran verdi. hala mavi ekran sorunu olduğu için ücreti iade aldım ve bilgisayarımı servisten aldım. bu sorunu nasıl çözebilirim yardımcı olacak var mı ?

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Merhabalar;

Mavi ekranda hangi hata kodunu alıyorsunuz?

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
---- Mesajlar birleştirildi ----

critical process died yazıyor hata kodunda
Bütün sürücülerinizin güncel olduğundan emin misiniz? DriverBooster adlı programla bir bakmanızı öneririm.Memtest ve HDTune adlı programla bir tarama yapıp sorunun donanımsal olup olmadığına bir bakın.

dahsinnn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bütün sürücülerinizin güncel olduğundan emin misiniz? DriverBooster adlı programla bir bakmanızı öneririm.Memtest ve HDTune adlı programla bir tarama yapıp sorunun donanımsal olup olmadığına bir bakın.
Şİmdi pc hiç açılmıyor disk hataları onarılıyor diye yazı geldi asus yazısının altına yuvarlak bir şey yükleniyor

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Şİmdi pc hiç açılmıyor disk hataları onarılıyor diye yazı geldi asus yazısının altına yuvarlak bir şey yükleniyor
Sorunun donanımsal olma ihtimali yüksek.Format atabilme şansınız var mı?

dahsinnn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
zaten üstte yazdığım gibi bilgisayar formattan geldi ve disk değiştirmişlerdi ama sorun yine çözülmedi yarın başka bir servise götürmeyi düşünüyorum

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
zaten üstte yazdığım gibi bilgisayar formattan geldi ve disk değiştirmişlerdi ama sorun yine çözülmedi yarın başka bir servise götürmeyi düşünüyorum
Demek istediğim format işlemini okuyor mu bilgisayar?Format atma işlemi esnasında da bilgisayar sıkıntı veriyorsa problem sadece HDD kaynaklı olmayabilir.Diski servis mi değiştirdi acaba?

dahsinnn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
format sırasında bir hata vermiyor. evet servis değiştirdi ve sorunu sadece diskle çözemedi servis beceremediler heralde başka bir şey daha olmalı sorun olarak

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
format sırasında bir hata vermiyor. evet servis değiştirdi ve sorunu sadece diskle çözemedi servis beceremediler heralde başka bir şey daha olmalı sorun olarak
RAM ve Ekran kartı kaynaklı da olabilir ama laptop olduğu için donanımsal olarak ekran kartı kaynaklı olacağını sanmam.En büyük sorun sürücü güncelleştirmeleri ama bilgisayar açılmıyor diyorsunuz.Ya RAM kaynaklı bir sorun var ya da HDD.

dahsinnn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
teşekkür ederim bunları yarın servise götürdüğümde aktaracağım. ilginiz için teşekkürler iyi akşamlar diliyorum.

dahsinnn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982