Yardım Oyunların crashlenmesi ve Mavi ekran sorunu

Bu konuyu okuyanlar

Zeddyn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bilgisayarı 3 ay sonra taşıdığım yerden getirdim taksiyle getir götür yaptık kısa mesafeydi zaten. Geri aldığımda ekranın gelmedi. RAM sök tak, BIOS pili vs hepsini yaptık sonunda RAM'lerden birinin arızalandığını fark ettik ve yeni RAM aldım.(eski RAM 2x8gbdı yenisi 2x16) RAM'i taktıktan sonra fTPM hatası verdi 1 2 oyunum crash yedi. Bunun sonucunda araştırdığımda BIOS güncel olmamasından kaynaklı olduğunu zamanında Ryzen'ın bu konu için güncelleme yaptığını öğrendim ve son sürüme güncelledim. Bundan sonra oyun oynarken oyunların crashlenmesi veya hiçbir şey söylemeden kapatması başladı. 1 2 crashten sonra bu sefer PC de mavi ekran çıkarmaya başladı. (hata kodları: 0xc0000221 / otomatik onarımda SrtTrail.txt bulamaması) Bunun üzerine format attım ama sorunlar hala devam ediyordu. Bunun üzerine arkadaşım HDD'min bozulmuş olma ihtimalini söyledi veya Windows 11'in yanlış yüklenmiş olabileceğini o yüzden yeniden format attıp HDD'yi de çıkarttım. Bunun üzerine oyunları yüklemeye bırakıp yatmıştım. Biraz önce tekrardan PC onarılması lazım diyerek PC'yi baştan açtı ama herhangi bir error vermedi. Şu an önceden verdiği hataları vermiyor, sadece bir problemle karşılaşıldı tekrar başlatılması lazım diyor ve Pc'yi yeniden başlatıyor. Ne yapmam lazım çözemiyorum?

Ekran Kartı: gigabyte 3060ti
Anakart: Prime B450m-A II
Ram: Corsair Vengeance 2x16 gb
işlemci: Ryzen 5 5500x

Son mesajlar