Tarihteki En Şeytan Kadınlar

Bu konuyu okuyanlar

warkortali

Profesör
Emektar
Katılım
14 Kas 2006
Mesajlar
3,733
Reaksiyon puanı
178
Puanları
63


Ünlü biyografi yazarı Shelley Klein, işledikleri suçlarla ünlü olmuş 15 kadının hikayesini okurlara sunuyor. ‘Tarihteki En Şeytan Kadınlar’ Erko Yayıncılık tarafından yayınlandı.

Vahşi cinayetler işleyen seri katillerin ve canilerin yalnızca erkekler arasından çıktığını düşünmenin büyük bir hata olduğunu kanıtlayan bir kitap yayınlandı; Shelley Klein’ın yazdığı Tarihteki En Şeytan Kadınlar...

Ünlü biyografi yazarı Klein’ın kitabında yer verdiği 15 kadın tarihte çeşitli dönemlerde acımasız cinayetlere imza atmaları nedeniyle isimlerini duyurmuş. Aralarında Roma İmparatoru Claudius’un iki karısı Valeria Messalina ve Genç Agrippina, Çin İmparatoriçesi Tz’u Hsi, Rus İmparatoriçesi Büyük Katerina gibi imparatoriçeler, Romanya diktatörü Nikolai Çavuşesku’nun karısı Elena Çavuşesku gibi first lady’ler olduğu gibi sıradan kadınlar da yer alıyor.

Örneğin ABD’li seri katil Aileen Carol Wuornos kurbanlarını erkekler arasından seçiyordu. İdama mahkum edilen ve ABD’nin en ünlü kadın seri katillerinden biri olarak görülen eşcinsel, hayat kadını Wuornors’u “Monster” adlı filmde Charlize Theron canlandırmış ve Theron, bu rolüyle, Oscar heykelciğini evine götürmüştü.

1800’lü yılların sonlarına doğru zengin anne ve babasını onlarca balta darbesiyle öldüren Lizzie Borden ise ‘cinayetleri işleyebilecek kadar canavar olmadığı’ gerekçesiyle aklandı. Borden’in işlediği cinayetler, Angela Carter’ın ‘The Fall River Axe Murders’ adlı hikayesine konu oldu.

Shelley Klein, kitap için yazdığı önsözde istatistiklerin kadınların daha öldürücü olan cins olmadığını gösterdiğini belirtiyor ve seri cinayet işleyen kadınlarla ilgili bir saptamada bulunuyor: “Genellikle birden fazla kişiyi öldüren kadınlar bunu bir takımın parçası olarak yapıyorlar.”

[size=10pt]Kaynak[/size]
 

chimera

Dekan
Emektar
Katılım
24 Kas 2006
Mesajlar
8,774
Reaksiyon puanı
543
Puanları
0
Erkekten korktuğunun iki katını kadından korkucaksın abi. :L ;(
 
Üst