Tanışma tekllifi taciz...

Bu konuyu okuyanlar

Dertsizali

Profesör Dr Doçent Dertsizali :)
Reaksiyon puanı
2,177
Merhaba arkadaşlar artık kızlara mesaj atmakta taciz sayılıyor... evden dışarı çıkamıyorum diye babam bana internetten arkadaş bulamıyormusun yuh sana filan diyordu bende güvenemem netdekilere diyordum bu haberden sonra artık hic bulamam... ?

20200808_173340.jpg

Not: alınan karar dogru

Son düzenleme:

epsilon06

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,077
Profil resmim olmamasına rağmen ve çok nadir haberlere veya eğitimle ilgili konulara yorum yapmama rağmen facebookta bir sürü selam bilmem ne mesajı alıyorum.Çok iyi bir karar olmuş çok da iyi olmuş çoğuda evli barklıdır Allah bilir...Sapıklar içimizde.Arkadaş arıyorsan ilgi alanına göre kendi cinsindekileri bulabilirsin kız olmasına gerek yok?

Logithx

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,104
Mesajın içeriği önemli ilk başka böyle mesaj atılmaz kişi o zaman niyetini belli etmiş olur..

Dertsizali

Reaksiyon puanı
2,177
Profil resmim olmamasına rağmen ve çok nadir haberlere veya eğitimle ilgili konulara yorum yapmama rağmen facebookta bir sürü selam bilmem ne mesajı alıyorum.Çok iyi bir karar olmuş çok da iyi olmuş çoğuda evli barklıdır Allah bilir...Sapıklar içimizde.Arkadaş arıyorsan ilgi alanına göre kendi cinsindekileri bulabilirsin kız olmasına gerek yok?
Babam kizlari diyordu bende güvenemem dedim konuda genelleme yaptim

epsilon06

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,077
Babam kizlari diyordu bende güvenemem dedim konuda genelleme yaptim
Yaşın büyük mü? Yani amaç ne kız arkadaş bulmak için? Reelde bulamıyorsan sanalda farklı amaçlarla kız aramak yanlış.Gene tanımadığın bilmediğin insan faktörü var.Evden dışarı çıkamıyorum derken özel değilse bir engel mi var? İlgi alanınızın olduğu sitelerde takılabilrisiniz.

Dertsizali

Reaksiyon puanı
2,177
Yaşın büyük mü? Yani amaç ne kız arkadaş bulmak için? Reelde bulamıyorsan sanalda farklı amaçlarla kız aramak yanlış.Gene tanımadığın bilmediğin insan faktörü var.Evden dışarı çıkamıyorum derken özel değilse bir engel mi var? İlgi alanınızın olduğu sitelerde takılabilrisiniz.
Engelli olduğum için normal arkadaş bulmakta zorlanıyorum daha doğrusu onlar beni istemiyor.. kız arkadaş hiç bulamam... babam bazen takılıyor bana evlendirelim seni diyor internetten bulda diyo ama ben yanlış oldunu söylüyorum

Son düzenleme:

BatinY

₿itcoin
Emektar
Reaksiyon puanı
1,495
şu cehennem yerden bi gün kurtulmak dileğiyle

epsilon06

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,077
Engelli olduğum için normal arkadaş bulmakta zorlanıyorum daha doğrusu onlar beni istemiyor.. kız arkadaş hiç bulamam... babam bazen takılıyor bana evlendirelim seni diyor internetten bulda diyo ama ben yanlış oldunu söylüyorum
İnternetten kız arkadaş bulsan bile tanımak zor yani.Ama dediğim gibi ilgi alanına uygun gruplara falan katılabilirsin sosyal medyadan.Ben mesela animeyle ilgilendiğim için o alanla ilgilenen arkadaşlarım var.Bak hatta ortaokulda bir ünlünün fan sitesinde moderatördüm? Ordan tanıdığım bir arkadaşımda var sonralarıda görüştük :) Yani güvenilir birileri bulabilirsin ama o niyetle yaklaşma başta.Sen katıl insanlar seni sen olduğun için sevecektir.Baban takılıyor sana belli ki.Nasipte varsa internetten olmadan da olur merak etme.İyi niyetli insanlarla karşılaşırız hepimiz İnşallah.Herkese güven olmuyor bu yeni çağda...

Logithx

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,104
Ben şuna katılmıyorum insan gendini bildiği zaman sosyal medyayı doğru kullandığı zaman arkadaşta dostta edinebilir evlenip mutlu olanlar dahi var..

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Açıkçası haberin ayrıntısına baktığımda pek bir şey yok haberde. Kadın şikayetçi olduğu için alt mahkeme taciz saymış. Ama üst mahkeme kararı bozmuş. Erkeğe bir yaptırım veya ceza verilmemiş.

Ayrıca Sosyal Medyadan bu mesajları yazsa neysede. Bizzat Whatsapp üzerinden yazmış yani kızın direk numarasını bulup yazmak gerekir. Ve öncesinde hiç bir şey yazmadan kızı rahatsız etti ve uzun süreli mesaj attıysa tacize girer bence. Ve kızda kabul etmeyip rahatsız olduğunu belirtmesine rağmen mesaj atıyorsa bir yaptırımı olması gerekir bence. Yoksa her sosyal medya üzerinden her DM'den yürüyene ceza verilecekse Türkiye'de erkek nufusunun yarısı ceza alır.

Son mesajlar