Superonline Quicknet ne zaman tüm türkiyeye yayılır?

Miroğlu

Dekan
Reaksiyon puanı
31
Gelsinde ekim'de ya buna yada uydunet'e geçecem ttnet'i iptal ettirecem...

Karargaht

Dekan
Reaksiyon puanı
112
şu 10 yıl içinde yayılamayacağı kesin. He yayılır ama oda Türk Telekomun desteğiyle :D

NikeSteeL

Dekan
Reaksiyon puanı
131
Ciddi Yatırımlar Gerekiyor Bunun için

Vede Alt Yapıya Fiber Döşemek O Kadar Kolay Değil . Bir Ton Prosedürü Aşmaları Gerek O Yüzden Çok Yavaş İlerliyor

Kimi Belediyeler izin Vermiyor , Kimi Belediyeler Döşeyin Ama Vergi Alırız Diyorlar

Kimileri ise Döşeyin Ama Yolu Sıfırdan Yapın Diyorlarmış!!

Teknik Ekipte Çalışan bir Arkadaşlarım Vardı!

POWER

Rektör
Reaksiyon puanı
161
Adana'ya neden uğramıyor anlamış değilim. 2.7 milyon nüfusu ile 5. büyük il :/

jack_extreme

Asistan
Reaksiyon puanı
5
Ciddi Yatırımlar Gerekiyor Bunun için

Vede Alt Yapıya Fiber Döşemek O Kadar Kolay Değil . Bir Ton Prosedürü Aşmaları Gerek O Yüzden Çok Yavaş İlerliyor

Kimi Belediyeler izin Vermiyor , Kimi Belediyeler Döşeyin Ama Vergi Alırız Diyorlar

Kimileri ise Döşeyin Ama Yolu Sıfırdan Yapın Diyorlarmış!!

Teknik Ekipte Çalışan bir Arkadaşlarım Vardı!
lanet olasıca bürokrasi ve prosedürler

bost35

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İzmir de 3-5 semtten başka yerde yok 5 km yakınıma kadar geldi ama buraya gelmesi için 10 yıl daha gerekli diğer semtlerde olduğu gibi site bulunmuyor burda ama semtin %80 ni 8 mbit sınırsız kullanıyor site olmadığından gariban görülüyoz :(

Cloakengaged

Dekan
Reaksiyon puanı
145
Duyduğum kadarıyla 5 katlı apartmanlardan daha düşük katlılara fiberoptik bağlamıyorlarmış ve bir apartmana fiberoptik bağlamak için en az 5 dairenin quicknet üyesi olması (quiknet internet abonesi olması) lazımmış... 1 daire için fiber optik kablo bağlatılmıyormuş. doğrumu bilen varmı?

blazedanger35

Doçent
Reaksiyon puanı
3
izmirde oturuyorum.
yanımızdaki 3 sitede var.
site yöneticimiz , kazdığınız yolları yapın demiş.
adamlar da siteye girmeyi durdurmuşlar diye duydum.
diğer sitelerdeki ı taşları sökp geri taktılar zaten. ne zararı var anlamadım :S
yönetici yi boğazlıcam bigün.
inş hallolur şu mesele .

hızı gayet iyi 10mb olanınki.
fiber optik diyorlar ama , arkadaşımınkini gördüm. cat5 kablo.
acaba tarifesi 10mbit diyemi oyle oldu.
apt onunde de bi kapak var superonline f/o yazıyor.

ama performansı gerçekten iyi. idm ile 1.3 1.4 mb/sn dl hızı gördüm sabit.
inş yayılır. ttnetten kurtukur millet .

orcnd

Dekan
Reaksiyon puanı
255
yakın zamanda çok zor ne yazık ki. yaygınlaşsa bile çok geç olacak. wimax ile hız sorununu aşacaklardır. wimax'ı yine türktelekom sunacak dolayısıyla türktelekom'a fazla sövmeyin yine ona muhtacız :D

fiber optik altyapı elbette çok güzel bir şey fakat gerek altyapı gerek bakım maaliyetleri açısından wimax'a göre çok pahalı. her ne kadar wimax'ın kanseri tetiklediği söylense de sağlık hangi yetkilinin umurunda ki.

darkexorcist

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ürün fiberoptik kabloyla o bölgedeki santrale geliyor, tek bir santral kuruyorlar ve oradan cat6 kabloyla sizin binanıza iletiyorlar, binaya koydukları bir switch ile de cat5 kablo kullanarak evlere dağıtıyorlar, hız sınırının max 100mbit olmasının nedeni de bu. Her eve fiberoptik kablo getirilmiyor yanlış anlamayın.

blazedanger35

Doçent
Reaksiyon puanı
3
demek istediğini anladım.
cat5 te zaten 100mbit i destekliyor diye biliyorum.
bir sorun yok o zaman .. : d
bir de gelse ..

Qbilay

Asistan
Reaksiyon puanı
7
Denizli'de belediyenin ihalesiyle su anda sehir merkezinde 8-10 farkli yerde alt yapi calismalari suruyor. Bu firsatla Superonline ve Turk Telekom da alt yapi calismalarini surduruyor. Superonline musteri hizmetlerini aradigimda 2010 sonunda cogu yerde bu hizmeti vereceklerini soylemislerdi. Superonline in ayni zamanda Tellcom isminde bir sirketi daha var. Bu sirkette bildigim kadariyle isin sabit hat kisminda. Yakin zamanda tahminim seste ve internette rekabet iyice artacak. Not: Digiturk ile Turk Telekom Lig ihalesinde kiran kirana...

blazedanger35

Doçent
Reaksiyon puanı
3
yönetici ye sordum , imlalamış sözleşmeyi.
1 hafta içinde vericeklermiş.
inş herkeze yakın zamanda ulaşması dileklerimle ..

ahky

Profesör
Reaksiyon puanı
65
İzmir de 3-5 semtten başka yerde yok 5 km yakınıma kadar geldi ama buraya gelmesi için 10 yıl daha gerekli diğer semtlerde olduğu gibi site bulunmuyor burda ama semtin %80 ni 8 mbit sınırsız kullanıyor site olmadığından gariban görülüyoz :(

O kadar gelmiş adamlar 5 km de sen gidiver:)

soldier01

Profesör
Reaksiyon puanı
4

İş hayatına atılınca işi fiber optik olan yere göre öncelikte bulunacam ttnetin adım attığı yok 3-5 seneden önce gelmez gibime geliyo o da ege ve marmaraya doğu ile karadeniz in daha gec olur giibme geliyor

spybot

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
629
Başvursammı acaba..:)

Gökhan Hakkı

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Walla bence Başvurun tavsiye ederim
Ben Superonline da çalşıyorm Göktürk ve Maslak bölgesine bakıyorz.. Mükemmel birşey..

---------- saat 22:27 eklendi ---------- önceki mesaj saat 22:26 eklenmişti ----------

izmirde oturuyorum.
yanımızdaki 3 sitede var.
site yöneticimiz , kazdığınız yolları yapın demiş.
adamlar da siteye girmeyi durdurmuşlar diye duydum.
diğer sitelerdeki ı taşları sökp geri taktılar zaten. ne zararı var anlamadım :S
yönetici yi boğazlıcam bigün.
inş hallolur şu mesele .

hızı gayet iyi 10mb olanınki.
fiber optik diyorlar ama , arkadaşımınkini gördüm. cat5 kablo.
acaba tarifesi 10mbit diyemi oyle oldu.
apt onunde de bi kapak var superonline f/o yazıyor.

ama performansı gerçekten iyi. idm ile 1.3 1.4 mb/sn dl hızı gördüm sabit.
inş yayılır. ttnetten kurtukur millet .
Evet Fiber 10 mgbit..
Fiber bant üzerinden dağıtıyoruz.. Switchlerde Ana hatta girişi fiberdir.ordan Dağılır sistem..
Cat6 daha sağlıklı ben 110 mt kadar çektim en uzun taş gibi çalşyor..
Cat 5 sağlılksz olur maksimum normali 60-70 mtdir..

soldier01

Profesör
Reaksiyon puanı
4
Walla bence Başvurun tavsiye ederim
Ben Superonline da çalşıyorm Göktürk ve Maslak bölgesine bakıyorz.. Mükemmel birşey..

---------- saat 22:27 eklendi ---------- önceki mesaj saat 22:26 eklenmişti ----------

Evet Fiber 10 mgbit..
Fiber bant üzerinden dağıtıyoruz.. Switchlerde Ana hatta girişi fiberdir.ordan Dağılır sistem..
Cat6 daha sağlıklı ben 110 mt kadar çektim en uzun taş gibi çalşyor..
Cat 5 sağlılksz olur maksimum normali 60-70 mtdir..

Sıradaki başlanılanılacak iller bellimi?
Çalışılmaya devam edilen iller hangisi?

OnLT

Dekan
Reaksiyon puanı
149
Bu konu hakkında mail attım. Şimdilik sadece istek üzere sitelere gelip altyapıyı kurduklarını öyle servis verdiklerini söylediler. Fakat ne zaman tüm Türkiyeye yayılıra cevap vermediler.

ugurhanuslu

Profesör
Reaksiyon puanı
43
bendede bir heves gördüm bayrampaşayı ama bir baktım sadece Forum İstanbul yazıyor :(

PRoMeTuS

Profesör
Reaksiyon puanı
5
Denizli'de belediyenin ihalesiyle su anda sehir merkezinde 8-10 farkli yerde alt yapi calismalari suruyor. Bu firsatla Superonline ve Turk Telekom da alt yapi calismalarini surduruyor. Superonline musteri hizmetlerini aradigimda 2010 sonunda cogu yerde bu hizmeti vereceklerini soylemislerdi. Superonline in ayni zamanda Tellcom isminde bir sirketi daha var. Bu sirkette bildigim kadariyle isin sabit hat kisminda. Yakin zamanda tahminim seste ve internette rekabet iyice artacak. Not: Digiturk ile Turk Telekom Lig ihalesinde kiran kirana...
Çoğu yerden kastın nereler ki. Kazılmayan yer kalmadı desek doğrudur denizlide..
lig maçlarını da vericekler sanırsam..

Blackout

Dekan
Reaksiyon puanı
383
Baharı bekleyen kumrular gibi bekliyorum Quicknet'i.:wub:
İnternet bağlantımın zırt pırt kopmadığı, 8mbit tarifeye her ay 100Tl bayılmama rağmen, yoğun kullanımın olduğu saatlerde doğru düzgün bir video izleyemiyor olmam gibi lanet bir olayın yaşanmadığı, maçları pc'mde canlı ve hd olarak izleyebileceğim günler de gelecek elbet. Yani kısaca; gelecek de bir gün gelecek.