Süper Modlar Hakkında Düşüncelerinizi Buradan Paylaşın

Bu konuyu okuyanlar

oslun

Müdavim
Reaksiyon puanı
33
İnsan değilsiniz diyen bir üyeyi tutacak halimiz yok. Komik olmayın.

Bu forumdan gönderilen üyeler kendi aralarında bir forum oluşturdu ve gayet aktif bir şekilde gidiyor desem komik mi olur? Burada yeni bir forum oluşturacak kadar üye banlanıyorsa forum yönetiminde bir sorun vardır.

Bence SDN yönetimi için özeleştiri yapmanın vakti geldi de geçiyor.

BLACKPOWERTURBO

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
Bu forumdan gönderilen üyeler kendi aralarında bir forum oluşturdu ve gayet aktif bir şekilde gidiyor desem komik mi olur? Burada yeni bir forum oluşturacak kadar üye banlanıyorsa forum yönetiminde bir sorun vardır.

Bence SDN yönetimi için özeleştiri yapmanın vakti geldi de geçiyor.
hangi forum bizimde içimiz düşebilir:laugh:

Munitionis

Müdavim
Reaksiyon puanı
9
Şimdi insanların düşüncelerini belirtmesine hiç bir sözüm yok ama bunlar tartışmalar yol açıyor doğal olarak.Malesef ki bizim miletimiz adam akıllı bir tartışma yapan insanların sayısı sınırlı.Doğal olarakta Modlar bunu kontrol etmek zorunda kalıyorlar.Bu olmazsa ortam gerilir ve boşu boşuna insanlar üzülür.Keşke herkes düşüncesini karşısındakini kırmadan güzel bir şekilde belirtebilse eminim modlarda zevkle her yorumu inceleyip mesaj silmiyorlardır..

erenberk

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
100
Şimdi insanların düşüncelerini belirtmesine hiç bir sözüm yok ama bunlar tartışmalar yol açıyor doğal olarak.Malesef ki bizim miletimiz adam akıllı bir tartışma yapan insanların sayısı sınırlı.Doğal olarakta Modlar bunu kontrol etmek zorunda kalıyorlar.Bu olmazsa ortam gerilir ve boşu boşuna insanlar üzülür.Keşke herkes düşüncesini karşısındakini kırmadan güzel bir şekilde belirtebilse eminim modlarda zevkle her yorumu inceleyip mesaj silmiyorlardır..

Sizin gibi bizi anlayan üyelerimiz Allah'tan ki var. Biz gün içinde yüzlerce mesaj okuyup yüzlerce şikayeti değerlendirip yüzlerce de mesaj onaylıyoruz. Bunun yanı sıra konu açma ve yardımcı olacak mesajlar yazma vs gibi bir sürü şey yapıyoruz. Bunları yaparken de şimdi gene birçok kişi belki inanmayacak ama olaylara tarafsız yaklaşıyoruz. İster inanın ister inanmayın arka planda da her moderatör aynı görüşü paylaşmıyor ama birbirimize saygı duyuyor ve en doğru adımı bulup ona göre hareket ediyoruz. Yapıcı eleştirilere her zaman açığız. Diyeceksiniz bu adamlar eleştiriyor ama banlanıyor. O iş öyle değil. Biz kimin amacının ne olduğunu biliyoruz. Provakatif eleştiriler yapanlara, beğeni kazanma çabası içinde olup bu sayede o diğer platforma üye toplama çabası içinde olanlara dahi gerekli azami anlayışı sağlayarak hareket ediyoruz ama bunu daha fazla suistimal etmeye başladıklarında da sessiz kalacak değiliz. kurallarımız belli, bu kuralları okuyup onayladığınızı belirterek üye oluyorsunuz. Daha sonra bu kurallar uygulanmak istendiğinde uyarıları görmezden gelip aynı şekilde devam etmeye çabalayanları görüyoruz. Biz bunlara ses çıkarmadığımızda forum kurallarına uygun davranan arkadaşlara haksızlık etmiş olmayacak mıyız? Ceza alanların bir savunma taktiği de şu oluyor: eee başkaları da böyle yapıyor ona niye ceza verilmiyor? Burada devreye giren birçok faktör var. Biz tüm forumdaki tüm mesajları tek tek kontrol edemiyoruz neden çünkü bizler robot değiliz, insanız. Öncelikli olarak şikayet edilmiş mesajlarla ilgileniyoruz bunun dışında gördüğümüz yerde de müdahalede tabi ki bulunuyoruz ama dediğim gibi öncelikli olarak şikayet edilen mesajlar bizim için ön planda. Forum içinde uygun olmayan bir mesaj gördüğünüz zaman moderatöre bildir butonunu kullanın lütfen. Başkalarının yaptıkları o şeyleri siz gösterin bize ki biz de daha çabuk müdahale edebilelim. Hepinize sevgiler saygılar sunuyorum. İyi forumlar.

friendly

Müdavim
Reaksiyon puanı
671
beğeni kazanma çabası içinde olup bu sayede o diğer platforma üye toplama çabası içinde olanlara

Böyle diyerek kişileri itham edemezsin Erenberk.
Eğer bir üye hakkında böyle bir fikriniz varsa o kişiyi ifşa edin ve gerekiyorsa banlayın.
Burada beni veya bir başkasını töhmet altında bırakmaya hakkınız yok.
Çocuk bahçesi söyleminde çok seviyesiz bir yaklaşımdı,
Bu forum haricindeki her platforma böyle yaklaşıyor olmanız üzücü.

Bu üslubu sana, değer veren birisi olarak hiç yakıştıramadım.
Hayırlısı olsun.

Munitionis

Müdavim
Reaksiyon puanı
9
Sizin gibi bizi anlayan üyelerimiz Allah'tan ki var. Biz gün içinde yüzlerce mesaj okuyup yüzlerce şikayeti değerlendirip yüzlerce de mesaj onaylıyoruz. Bunun yanı sıra konu açma ve yardımcı olacak mesajlar yazma vs gibi bir sürü şey yapıyoruz. Bunları yaparken de şimdi gene birçok kişi belki inanmayacak ama olaylara tarafsız yaklaşıyoruz. İster inanın ister inanmayın arka planda da her moderatör aynı görüşü paylaşmıyor ama birbirimize saygı duyuyor ve en doğru adımı bulup ona göre hareket ediyoruz. Yapıcı eleştirilere her zaman açığız. Diyeceksiniz bu adamlar eleştiriyor ama banlanıyor. O iş öyle değil. Biz kimin amacının ne olduğunu biliyoruz. Provakatif eleştiriler yapanlara, beğeni kazanma çabası içinde olup bu sayede o diğer platforma üye toplama çabası içinde olanlara dahi gerekli azami anlayışı sağlayarak hareket ediyoruz ama bunu daha fazla suistimal etmeye başladıklarında da sessiz kalacak değiliz. O oyuncu arkadaşlar kendi oyun alanlarında eğlensinler burası çocuk bahçesi değil. Forum kurallarımız belli, bu kuralları okuyup onayladığınızı belirterek üye oluyorsunuz. Daha sonra bu kurallar uygulanmak istendiğinde uyarıları görmezden gelip aynı şekilde devam etmeye çabalayanları görüyoruz. Biz bunlara ses çıkarmadığımızda forum kurallarına uygun davranan arkadaşlara haksızlık etmiş olmayacak mıyız? Ceza alanların bir savunma taktiği de şu oluyor: eee başkaları da böyle yapıyor ona niye ceza verilmiyor? Burada devreye giren birçok faktör var. Biz tüm forumdaki tüm mesajları tek tek kontrol edemiyoruz neden çünkü bizler robot değiliz, insanız. Öncelikli olarak şikayet edilmiş mesajlarla ilgileniyoruz bunun dışında gördüğümüz yerde de müdahalede tabi ki bulunuyoruz ama dediğim gibi öncelikli olarak şikayet edilen mesajlar bizim için ön planda. Forum içinde uygun olmayan bir mesaj gördüğünüz zaman moderatöre bildir butonunu kullanın lütfen. Başkalarının yaptıkları o şeyleri siz gösterin bize ki biz de daha çabuk müdahale edebilelim. Hepinize sevgiler saygılar sunuyorum. İyi forumlar.
Hiç bir modretörün burdan durduk yerde burda kendi zevkinden banlamalar yapacağına düşünmüyorum.Sizde burda başka platformlar a üyelerinizin gitmesini istemezsiniz.Ben birinci konumdan incelemediğim için her şeyi tabiiki bilemem ama dışardan bakarak benim düşüncelerim bunlar.Çok sevdiğim abilerim vardı bu form a çok şey katan insanlar.Burda olmalarını isterdim ama geçerli sebepli nedenleriniz olduğunu düşünüyorum.Giden kişiler yüzünden formda bir sıkıntının olduğunu görüyorum umarım herkes durup bir düşünebilir.

giskur11

Müdavim
Reaksiyon puanı
160
Eğer bir üye hakkında böyle bir fikriniz varsa o kişiyi ifşa edin ve gerekiyorsa banlayın.

Hayırlısı olsun.
Koskoca yazıda sadece bu cümleyi çıkarıp üstünüze alınmanız doğru değil.

friendly

Müdavim
Reaksiyon puanı
671
Koskoca yazıda sadece bu cümleyi çıkarıp üstünüze alınmanız doğru değil.

O bahsedilen çocuk bahçesinde ben üyeyim.!
Orayla burayı birbirine karıştırmamak için azami gayret gösteren biriyimde ayrıca.
Üstüme alınmam çok doğal.

erenberk

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
100

Hayırlısı olsun.

Amacım birilerini töhmet altında bırakmak değildi yanlış anlamayın. Çocuk bahçesi lafım öylesineydi öyle üzerinde derin düşünerek altına gizli anlamlar falan yükleyerek söylemedim. O an öyle düşünüp yazdım ama biraz kötü bir yaklaşım olmuş kabul ediyorum, sildim orayı. Bizim dışımızdaki platformlara saygı duymasaydık zaten oraya üye olanları çok zaman önce banlayabilirdik. Bir üye başka bir platformun da aynı zamanda üyesi olabilir bunda zaten yanlış bir şey yok. Yanlış dediğimiz şey burayı karalayarak üyeleri o platforma yönlendirme çabasında olanlar ki onlara bile hemen bir yaptırım uygulamıyoruz ta ki belli bir sınırı geçene kadar.

Munitionis

Müdavim
Reaksiyon puanı
9

Hayırlısı olsun.
Çok saygı değer abim sana laf edecek insanlardan en sonunlarından biriyim heralde bu forma katkıların kuşkusuz benden çok çok fazladır ama erenberk abinin sözlerinden lafı cımbızla çekip yorumlamışsın şahsen aranızdaki durumları bilmiyorum ama konu anladağım kadarıyla biraz fazla sıcak durumda inşallah aradaki sorunları halledebilirsiniz benim gözümde bu forma büyük renk katan insanlardan birisin.

friendly

Müdavim
Reaksiyon puanı
671
Çok saygı değer abim sana laf edecek insanlardan en sonunlarından biriyim heralde bu forma katkıların kuşkusuz benden çok çok fazladır ama erenberk abinin sözlerinden lafı cımbızla çekip yorumlamışsın şahsen aranızdaki durumları bilmiyorum ama konu anladağım kadarıyla biraz fazla sıcak durumda inşallah aradaki sorunları halledebilirsiniz benim gözümde bu forma büyük renk katan insanlardan birisin.

Erenberk benim bu forumda farklı değer verdiğim üye & yöneticilerden birisidir, aramızda benim bildiğim hiç bir sorun olmadı şimdiye kadar.
Lafı cımbızla çekmemin gerekçesini yukarıda "giskur11" arkadaşıma cevaben dediydim, tekrarlamayayım.
Güzel düşüncelerin için ayrıca teşekkür ederim, bil mukabele.

giskur11

Müdavim
Reaksiyon puanı
160
Erenberk benim bu forumda farklı değer verdiğim üye & yöneticilerden birisidir, aramızda benim bildiğim hiç bir sorun olmadı şimdiye kadar.
Lafı cımbızla çekmemin gerekçesini yukarıda "giskur11" arkadaşıma cevaben dediydim, tekrarlamayayım.
o zaman erenberk 1 ay boyunca uğraşıp hiçkimseye dokunmayacak ama herkezi ilgilendirecek bir yazı yazsın bunu mu istiyorsunuz anlamadım ki her yazdığında biri karşılık veriyor sanki erenberk anayasa komisyonunda yetkili o kadar derin nasıl düşünsün o anlık yazılmış bir yazı.

friendly

Müdavim
Reaksiyon puanı
671
o zaman erenberk 1 ay boyunca uğraşıp hiçkimseye dokunmayacak ama herkezi ilgilendirecek bir yazı yazsın bunu mu istiyorsunuz anlamadım ki her yazdığında biri karşılık veriyor sanki erenberk anayasa komisyonunda yetkili o kadar derin nasıl düşünsün o anlık yazılmış bir yazı.

Bizde durumu burada mesajlaşarak açıklığa kavuşturuyoruz işte.

erenberk

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
100

O konuda haklısın zaten o laf hoş olmamış, bilerek söylememiştim gene de kırdıysam seni özür dilerim.

Munitionis

Müdavim
Reaksiyon puanı
9
Olayın sıcaklığı yüzünden galiba herkes üzerinde çok düşünmeden yazıyor.
Amacım birilerini töhmet altında bırakmak değildi yanlış anlamayın. Çocuk bahçesi lafım öylesineydi öyle üzerinde derin düşünerek altına gizli anlamlar falan yükleyerek söylemedim. O an öyle düşünüp yazdım ama biraz kötü bir yaklaşım olmuş kabul ediyorum, sildim orayı. Bizim dışımızdaki platformlara saygı duymasaydık zaten oraya üye olanları çok zaman önce banlayabilirdik. Bir üye başka bir platformun da aynı zamanda üyesi olabilir bunda zaten yanlış bir şey yok. Yanlış dediğimiz şey burayı karalayarak üyeleri o platforma yönlendirme çabasında olanlar ki onlara bile hemen bir yaptırım uygulamıyoruz ta ki belli bir sınırı geçene kadar.
Şeklinde kendisini düzeltmiş erenberk abi kendini.Dediğim gibi olayın sıcaklığı geçip düzgün bir şekilde konuşulursa sorunlar çözülür heralde mühim olan hatayı kabul edebilmek konuya girmek bana düşmezdi ama fikirlerimi belirttim umarım kimseyi kızdırmamışımdır.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
moderatör olmak kolay değil insanlar ile uğraşmak hiç kolay değil Allah sabır versin güç versin ...

azen63

Müdavim
Reaksiyon puanı
24
Bu sadece benim düşüncem değildir. "İnsan değilsin" demek bir hakarettir bu kadar basit. O mesajlar moderatörlere başka üyeler tarafından şikayet edildi, ilk etapta bizim gözümüzden kaçmış çünkü konu hemen sayfa atlamış. Bunun anlamı bir tek ben gördüm de ben müdahale ettim demek olmuyor. İstersen tüm moderatörlere soralım benimle aynı fikirdeler mi değiller mi ama yok pardon senin gözünde hiçbirimiz insan değiliz! Sana ceza vermek yerine uyarı verdim ama sen uyarı sanki bir cezaymışçasına abarta abarta kendi düşüncelerini insanlara benimsetme çabasıyla anlatıp forumda kendi reklamını yapma peşindesin. Bu arada hata yapıp iki kez uyarmışım sonuncusu ceza olacaktı, düzeltiyorum.
Senin Gibi Birisine Yazmaya Degmez.... salla sallayabildiğin kadar...

djvietnam

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
[MENTION=74029]azen63[/MENTION] abi seni banlandılar biliyordum :)

- - - Mesaj Güncellendi - - -
[MENTION=63117]friendly[/MENTION] mod olayım ilk işim seni banlamak yehahahhha :)

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
negatif düşünceleri bırakın pozitif düşünün geçmişe değil geleceğe bakın moderatörler herkese eşit davranıyor onlara anlayışla yaklaşın onlada size anlayış göstersin onlarda insan duyguları var.

Neutral

Müdavim
Reaksiyon puanı
179
Hepsinden memnunum anlayışla karşılıyorlar üyeleri. 2 ceza aldım ama ban değil ufak şeylerdi benim hatam tamamen koyu harf ve yanlış yere konu açma tabii sonradan forum denen şeyin ne olduğunu öğreniyorsunuz :)

İlgilenen kişilerden seçiyorlar ve yöneticilerin seçimleri isabetli diye düşünüyorum. Görüşüm bu.

The Virus

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Forumda eskiden çok aktif olmuyordum, artık daha çok aktif olacağım. Bu nedenle bir fikrim yok. Ama bu rütbeye geldiklerine göre görevlerini iyi bir şekilde yerine getiren kişilerdir herhalde..