Süper Modlar Hakkında Düşüncelerinizi Buradan Paylaşın

Fecr-i Turan

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Evet kuralları okudum 9 sayfalık alakasız mesajlara müdahale edilmediğini görünce şaşırdım açıkçası.

Keyfime göre davranıyorum desene...

Pupilla

Dekan
Reaksiyon puanı
138
Evet kuralları okudum 9 sayfalık alakasız mesajlara müdahale edilmediğini görünce şaşırdım açıkçası.

Keyfime göre davranıyorum desene...

kurallara aykırı bi mesaj varsa mesajı moderatöre bildir butonu denen bi şey de var. varsa bi sıkıntılı mesaj raporlarsın bakılır.tıpkı senin mesajının şikayet edildiği gibi. 20 küsür modun binlerce mesajı anlık kontrol etmesini kimse bekleyemez:)

Fecr-i Turan

Asistan
Reaksiyon puanı
1
9 sayfanın neyini bildireyim. İki gündür süren tartışmayı biriniz görmüyorsa işiniz yok burada !

İşinize geldiği gibi yorumlamayıda nasıl biliyorsunuz...

Pupilla

Dekan
Reaksiyon puanı
138
9 sayfanın neyini bildireyim. İki gündür süren tartışmayı biriniz görmüyorsa işiniz yok burada !

İşinize geldiği gibi yorumlamayıda nasıl biliyorsunuz...

forum tartışma ortamı demek zaten. kimse üslubunu bozmadığı, kurallara aykırı cümleler kurmadığı sürece tartışmakta bi sıkıntı yok. zaten sizin mesajın bi kısmı editlendi argo tabirler içerdiği için.

kimse de işine geldiği gibi yorumlamıyor. asıl işi kendinize göre yorumlayan sizsiniz. madem sıkıntı var diyosunuz en baştan niye bi şikayette bulunmadınız. diğer üyelerimiz bi sıkıntı olduğunda hemen bildirimde bulunuyor.

ayrıca burada bulunma sebebimi de sorgulayan ilk üye olduğunuz için tebrik ederim :)

konuyu fazla uzatmayacağım iyi forumlar :)

Cedriic

Profesör
Reaksiyon puanı
15
Tüm Moderatörlerden Memnunum. Hiç Bi Sıkıntım Yok :) Görevini Gayet Güzel Yapıyorlar. :)

--- Mesaj Güncellendi ---

kurallara aykırı bi mesaj varsa mesajı moderatöre bildir butonu denen bi şey de var. varsa bi sıkıntılı mesaj raporlarsın bakılır.tıpkı senin mesajının şikayet edildiği gibi. 20 küsür modun binlerce mesajı anlık kontrol etmesini kimse bekleyemez:)

Ortamı Germeyelim. Lütfen :p

Pupilla

Dekan
Reaksiyon puanı
138
Tüm Moderatörlerden Memnunum. Hiç Bi Sıkıntım Yok :) Görevini Gayet Güzel Yapıyorlar. :)

--- Mesaj Güncellendi ---

Ortamı Germeyelim. Lütfen :p

gerginlik gibi algılandıysam özür dilerim :) sadece forumun işleyişini hatırlatmak istedim :)

Fecr-i Turan

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Öyledir öyledir. Dalkavukluğun ne demek olduğunu gördüm bazı insanlar sayesinde...

NT1

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Deatmanıda da oyle kafasına gore uyarı verıyor :D
aynı konu acıldı dıye sarı kart uyarısı veren ılk mod dunyadakı sanırım :D:D

re13el

Dekan
Reaksiyon puanı
114
Öyledir öyledir. Dalkavukluğun ne demek olduğunu gördüm bazı insanlar sayesinde...
Sadece mesajındaki argolar editlendi diyemi böyle düşünüyorsun.
Ben "Takımıma laf atarsa bende atarım ve 8 taş "dedim diye 3 gün uzaklaştırma aldım. Bence abartıyorsun. Bir mesajla ilgili sıkıntın varsa moderatöre bildir butonu ile ayrıca belirt.

Not:Üsttekini bilgi olarak yazdım bi 3 gün daha vermeyin :)

3 gün uyarıyıda ondan aldım @NT1

arsenik

Rektör
Reaksiyon puanı
242
Deatmanıda da oyle kafasına gore uyarı verıyor :D
aynı konu acıldı dıye sarı kart uyarısı veren ılk mod dunyadakı sanırım :D:D
Sıkı disiplin her zaman iyidir.Sarı kart ile kırmızı kartı karıştırmayın sarı kart uyarıdır kırmızı ceza.

Uyarmadan ceza verse daha mı iyi? :D

erenberk

Rektör
Reaksiyon puanı
101
Uyarı cezasının forum açısından size tek bir hükmü var o da bir daha aynı şeyin tekrarlanmasını engellemek, bunun dışında hiç bir hükmü yok. Ceza sisteminde uyarının ceza puanı sıfırdır zaten.

NT1

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Sıkı disiplin her zaman iyidir.Sarı kart ile kırmızı kartı karıştırmayın sarı kart uyarıdır kırmızı ceza.

Uyarmadan ceza verse daha mı iyi? :D

Uyarmasın demıyorum kı uyarsın ama sarı kart verıp ıkaz etmek ne alaka ?
o kadar forumda takıldım kı hıc bır uyarı almadım aynı konular varsa da kılıtlendı gıttı
hadı argo kelıme vs etsem haklı dıyecegım ama hıkaye yanı...

kısacası modların bır cogu keyfe gore kural uyguluyor bır cogu da taraflı davranıyor vs
kımse demesın kı esıt davranıyoruz fln hıkaye onlar....

re13el sende haklısın ... :D

TheAbidinoqlu

Asistan
Reaksiyon puanı
1
moderatörlük değiştiryomu desem ne desem,ama suankilerin hepsi iyi bence şuan yenı olmama ragmen :)

GaMeRR119

Profesör
Reaksiyon puanı
1
eSa arkadaşım üzerinden formu eleştirmek istiyorum...rap müzik parçası koyuyorum koyduğum adam şarkısında bayağı küfür kullanmış ama o beni ilgilendirmez ki milletin zevki vardır küfürü sever bazıları ise küfürden nefret eder ;) küfür terbiye açısından malesef insanlar arasında göreceli bir kavram halini kazanmıştır..acı ama bu bir gerçektir..demek istediğim küfür içerikli ( az yada çok ) parçaların konulabilmesini vede koyduğumuzda eğer küfür içeriyorsa aynen bu şekilde '' ( Dikkat Küfür İçeriklidir ) '' yazılmasını vede böyle yaparak o parçanın kapanmamasını talep ediyorum...bu şekilde yaparak hem insanları uyarır hemde neye girdiğini belirtmiş oluruzzz ;)

erenberk

Rektör
Reaksiyon puanı
101
eSa arkadaşım üzerinden formu eleştirmek istiyorum...rap müzik parçası koyuyorum koyduğum adam şarkısında bayağı küfür kullanmış ama o beni ilgilendirmez ki milletin zevki vardır küfürü sever bazıları ise küfürden nefret eder ;) küfür terbiye açısından malesef insanlar arasında göreceli bir kavram halini kazanmıştır..acı ama bu bir gerçektir..demek istediğim küfür içerikli ( az yada çok ) parçaların konulabilmesini vede koyduğumuzda eğer küfür içeriyorsa aynen bu şekilde '' ( Dikkat Küfür İçeriklidir ) '' yazılmasını vede böyle yaparak o parçanın kapanmamasını talep ediyorum...bu şekilde yaparak hem insanları uyarır hemde neye girdiğini belirtmiş oluruzzz ;)

Forum kurallarında küfürün video ve diğer tüm materyallerde yasak olduğu belirtilmişti, bu konuda bence taviz verilmemesi gerekiyor sonra ipin ucu kaçar.

Forumda küfür, argo, hakaret, küçük düşürücü, aşağılayıcı, rencide edici tüm kelimelerin; din, dil, ırk ayrımına yönelik veya forum huzurunu kaçıracak her türlü söylev, yazı, resim, video ve diğer tüm materyallerin kullanımı yasaktır.

GaMeRR119

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Forum kurallarında küfürün video ve diğer tüm materyallerde yasak olduğu belirtilmişti, bu konuda bence taviz verilmemesi gerekiyor sonra ipin ucu kaçar.

Forumda küfür, argo, hakaret, küçük düşürücü, aşağılayıcı, rencide edici tüm kelimelerin; din, dil, ırk ayrımına yönelik veya forum huzurunu kaçıracak her türlü söylev, yazı, resim, video ve diğer tüm materyallerin kullanımı yasaktır.

ben bundan bahsetmiyorum aslında dediğin doğru disiplinden verilen taviz kötü sonuclar verir...ancak rap müziğinden bahsediyorum adam küfürlü yazabilir bizde sadece rap müzik icin bu kuralı koyabilirz..sadece neden rap müzik için diye sorarsan müzik sınırlamanın düşmanıdır müziği sınırlayamazsın ;) neyse odur :) küfürlü yazılmışsa haketmiştir yazılmamışsada haketmiştir...yazanın kendine ait içinden gelen kelimelerden oluşur ;) ne derseniz diyin arkadşaım müzik konusunda küfür kuralınıza karşıyım bunu bilesiniz..

itsarmani

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Bence bazı Modlar görevlerini tam yapmıyorlar isim vermicem ama gerçekten yapmıyor bazıları.
bize kanıtlayabilirmisiniz derseniz kanıtlarım yüksek bir mod bunu benden istesin yaparım haksız yere mesajlarım silindi Atatürk'e hakaret ederler onların mesajları silinmez ama ben küfür yada argolu yada hakaret etmediğim halde benim mesajlarım silindi bu nasıl bişeydir anlamadım tamam olabilir gözünden kaçmış olabilir ama bunu gerçekten bilerek yapıyorlar gözden kaçmaması gibi bir neden yok hayatımda onun kadar sinir olamamıştım çok üzüldüm .Bazı arkadaşlarlar boşver takma kafana diye bana moral verdiler hakkından gelemezsin onların dediler ve bunu yapan Bu sitede Mod ,bildiği halde banlamıyor ,yinede diğer Modlardan çok memnunum.

itsarmani

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Ve bu eleştirimide SDN Eleştiri İlkesi' Maddesine dayanaraktan

''Herkes SDN'yi ve yönetimini yapıcı şekilde eleştirebilir ve öneride bulunabilir. Hakaretler konu dışıdır.

İş bu maddedeki iddialar kanıtlanamazsa iftira olarak sayılacaktır.''

Bu eleştirimi yapıyorum.

GaMeRR119

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Bence bazı Modlar görevlerini tam yapmıyorlar isim vermicem ama gerçekten yapmıyor bazıları.
bize kanıtlayabilirmisiniz derseniz kanıtlarım yüksek bir mod bunu benden istesin yaparım haksız yere mesajlarım silindi Atatürk'e hakaret ederler onların mesajları silinmez ama ben küfür yada argolu yada hakaret etmediğim halde benim mesajlarım silindi bu nasıl bişeydir anlamadım tamam olabilir gözünden kaçmış olabilir ama bunu gerçekten bilerek yapıyorlar gözden kaçmaması gibi bir neden yok hayatımda onun kadar sinir olamamıştım çok üzüldüm .Bazı arkadaşlarlar boşver takma kafana diye bana moral verdiler hakkından gelemezsin onların dediler ve bunu yapan Bu sitede Mod ,bildiği halde banlamıyor ,yinede diğer Modlardan çok memnunum.

ama yapma kardeşim sende çok sert konuştun konuşmalarımızın büyük harf küçük harflerini kim düzeltecek böyle gereksiz işlerle kim uğraşacak...tabi ki modlar uğraşacak...ben rap müzik hakkındaki isteğimi belirttim...rica ediyorum müziği kısıtlamaya kalkmayın yapmaya calıstıgınız şey özgürlüğü kısıtlamak bu bence cok ters..

itsarmani

Asistan
Reaksiyon puanı
4
ama yapma kardeşim sende çok sert konuştun konuşmalarımızın büyük harf küçük harflerini kim düzeltecek böyle gereksiz işlerle kim uğraşacak...tabi ki modlar uğraşacak...ben rap müzik hakkındaki isteğimi belirttim...rica ediyorum müziği kısıtlamaya kalkmayın yapmaya calıstıgınız şey özgürlüğü kısıtlamak bu bence cok ters..

İyide ben O Modların hakkını hiç bir zaman yemem ben eleştiriyorum eleştirdiğim Modunda hakkını yemem yanlış anlamasın ama sadece eleştirdim eleştirmeye Hakkım var sert konuşmadım laf başka yerlere getirilmesin kardeş Müziği benmi kısıtlıyom bana ne kızıyon :D
Sagopa hayranı olduğun için senin için bir Sagopa Kajmer sözü '' hayata bazen 10 dakikalık yaşama molası verin '' hediyem olsun :)

pesimist

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
2,035
[MENTION=257487]itsarmani[/MENTION] Atatürk'e hakaret olup da silinmeyen mesajın linkini bildirmen gerekiyor. Böyle bir şey varsa anayasamızda olduğu gibi kanıtlaman lazım. Link bekliyorum.

itsarmani

Asistan
Reaksiyon puanı
4
@itsarmani Atatürk'e hakaret olup da silinmeyen mesajın linkini bildirmen gerekiyor. Böyle bir şey varsa anayasamızda olduğu gibi kanıtlaman lazım. Link bekliyorum.

http://forum.shiftdelete.net/atatur...n-peygamber-efendimizi-ruyasinda-gormesi.html bu sayfada birkaç kişi hakaret ediyordu 1 kişi banlanmamıştı bu olayda banlanan arkadaşlar Ayın 20 sinde gerçekleşti o tek kişi banlanmayan ise 1 gün sonra banlanmış ben yeni fark ediyorum ,ben görmedim ama 1 gün sonra banlanmış ben zamanında banlanmadığı için banlanmadı zannettim, olayın gününde değil 1 gün sonrada o banlanmış bende buna üzülmüştüm banlanmadı die ama banlanmış.Gerek kalmadı .
dediğim kişi FerdiCantemur
adlı kişiydi.

ve burada benim sözümde silinmiş ?? ben Hakaret etmedim benim sözüm silinmiş neden silindi anlamadım ? silinen sözleri okumanızı inceleminizi istiyorum lütfen Atatürkün söyledği sözleri paylaştım sadece bu yasakmı ?

Reaksiyon puanı
10,325
benim bir şikayetim olmayacak, sadece [MENTION=19025]AliA[/MENTION] kardeşimin onay isteyen konularda şahsıma karşı takındığı olumsuz tavrın sebebini merak ettiğimi belirtmek istedim. hangi konu açıyorsam siliyor arkadaşımız, siyasi diyor, bilmem ne diyor siliyor. doğrusu bizde şevk bırakmadı. bize karşı bu olumsuz tavrının fenerbahçelilikten başka bir sebebi var mı diye çok merak ettim, hani bir kusurumuz olduysa özür dilemesini de biliriz ya, o yüzden merak ettim.

ha siyaset yasak, kabul.. de, benim açtığım konulardan bin beteri zaten aynı kategori içinde mebzul miktarda var zaten. bu yasak sadece bana karşı mı işletiliyor. ama bu sadece bu arkadaşın nöbetlerine denk gelen saatlerde olan şeyler. benzer konular bir başka yetkili arkadaşa denk gelince hiç sorun olmadan onaylanabiliyor.

mesela dün bir konu açtım, "eh artık bunun siyasetle falan ilişkisi yok, alia kardeş buna bir bahane bulamaz" dediydim içimden, sora ertesi gün baktım, halletmiş yine sağolsun!

konu "israil 2022'de olmayacak" diyen 16 amerikan istihbarat kaynağının yayınladığı bir rapordu.

arkadaşımız bunu da siyaset kategorisine sokarak halletti sağolsun. hani öncekileri bi nebze olsun hazmetmeye çalışsam da bu sahiden tamamen kişisel, tamamen uydurma bir bahaneyle silinmeydi. "ben burdayken sana rahat yok" diyordu arkadaş.
[MENTION=19025]AliA[/MENTION] kardeş, ben ne senin, ne SDN'nin düşmanıyım cancağızım, burada hep beraber faydalı olmaya çalışan bir Allahın kuluyum. herkes gibi...

kuralları falan biliyorum, bunu gösterme lütfen ama, silinen bütün konularım genel itibariyle hep size denk gelmesi, ve alia tarafından silinmiş olan konuların da genelde bize denk gelmesi artık tesadüfün ötesine gidiyor.

sürç-i lisan ettikse affola...

Fantoma

Profesör
Reaksiyon puanı
27
Modlarla bir sorunum yok da, şu, konuyu açan arkadaş, çok karamsar ve tehditkar sanki.
(Bakalım uçacak mıyım? )
:)

jomily

Doçent
Reaksiyon puanı
20
REFDOX çok yanlı davranıyor.kararlarını,yetkılerını kullanıcının tuttuğu takım rengıne göre karar verıyor.bazılarının hakaret,tahrık edıcı mesajlarını bıldırımde bulunduğum halde görmezlıkten gelıyor.

erenberk

Rektör
Reaksiyon puanı
101
REFDOX çok yanlı davranıyor.kararlarını,yetkılerını kullanıcının tuttuğu takım rengıne göre karar verıyor.bazılarının hakaret,tahrık edıcı mesajlarını bıldırımde bulunduğum halde görmezlıkten gelıyor.
[MENTION=58793]REDFOKS[/MENTION] un hangi takımı tuttuğunu bile bilmiyorum ki Serhat abiyi iyi tanıyorum yani eğer fanatik biri olsa hangi takımı tuttuğunu biliyor olurdum. Şu zamana kadar hiç fanatikliğini görmedim, kesinlikle bir yanlışın var. Bildirimde bulunduğun mesajlar da direk REDFOKS a gitmiyor sonuçta rapora düşüyor yetkisi olanlar ilgileniyor. Yani ilgilenen ya konunun moderatörü ya da süper moderatörlerden biri oluyor ki karar verirken tüm forum yönetimi tarafsız davranacaktır.

jomily

Doçent
Reaksiyon puanı
20
@REDFOKS un hangi takımı tuttuğunu bile bilmiyorum ki Serhat abiyi iyi tanıyorum yani eğer fanatik biri olsa hangi takımı tuttuğunu biliyor olurdum. Şu zamana kadar hiç fanatikliğini görmedim, kesinlikle bir yanlışın var. Bildirimde bulunduğun mesajlar da direk REDFOKS a gitmiyor sonuçta rapora düşüyor yetkisi olanlar ilgileniyor. Yani ilgilenen ya konunun moderatörü ya da süper moderatörlerden biri oluyor ki karar verirken tüm forum yönetimi tarafsız davranacaktır.
neden ozman bu konuda adamın tahrık edıcı mesajını rapor ettığım halde sılıp gereklı yaptırım uygulamıyor.?
http://forum.shiftdelete.net/trabzonspor/282966-trabzondan-milli-tepki.html#post2521038

AliA

Ordinaryüs
Emektar
Reaksiyon puanı
529
@|SeYYaH| konunuz siyasi bir konu olduğundan silindi. Nedenini de uzun bir şekilde belirttim.

Moderatör arkadaşlar bu tip konuları onaylarken çok düşünüyorlar ve genelde bizim fikrimizi alıyorlar ya da bize bırakıyorlar konuyu. Biz de uygun olanı söylüyoruz ve ortak bir karar alıyoruz. Öyle kişiye göre bir muamele söz konusu değil.

Siyasi analizci Kevin Baret, İran kanalı Press Tv’nin sitesinde pazar günü yayımlanan yazısında...

Zaten konudaki amaç belli görüldüğü gibi.

"Ben buradayken size rahat yok!" diye nerede ve ne zaman bu cümleyi kullandım bana ulaştırın mutlaka. Çünkü öyle bir cümle kurmadım.

Sunu da söyleyeyim hangi takımdan olursa olsun bir yanlışı olursa babamı bile tanımam. Bu yeterli sanırım.

Allah'tan korkan ve ona göre yaşamaya çalışan bir insanım. Art niyetli düşünmeyin. Bunun da günahı büyüktür.

@jomily cümleden bir söz çıkardım. Şimdi bir sorun yoktur umarım. Ortada hakaret filan yok.

MasterFather

Profesör
Reaksiyon puanı
59
1.Üye sayısı arttıkça Moderator sayısıda artıyor.Maalesef buda daha çok konunun ve görüşün sansürlenmesine yol açıyor.a Moderatore göre bir şey yokken.b Moderator sizi banlayabiliyor.burdan Moderator seçimlerinde daha dikkatli ve İnce eleyip sık dokumak lazım diyorum.
20 tane Moderator olacağına 2 tane olsun.ama işlerini laikiyle yapsınlar.

2.Bu banlama konusu.Bir çoğumuz belki tahriklere kapılıp,o anki sinirli halimizle yorum yapıyoruz bazı konularda.bazen Maalesef hakaret,küfüre kadar gidebiliyor.belkide 1 gün sonra yazdığımız şeyi düşünüp keşke yazmasaydık diyoruz.veya yanlışlıklada olsa reklam içeren veya uygun içeriği olmayan sitelerde paylaşabiliyoruz.sonuçta hepimiz insanız.uzun lafın kıssası günümüzde adam öldürmenin cezası bile hayattan :D süresiz ban değilken.
burda küfür ve reklam içerikli site paylaşmanın cezası sınırsız ban oluyor.Sizce bu fazla ağır değilmi.Ceza verilmesi muhakkak ama.Bu cezanın karşılığı sınırsız ban olmamalı.