Laptop SSD okuma hızı çok düşük

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar Konu (Kayıtlı: 0, Misafir: 1)

Armeda2010

Üyecik
KINGSTON_SA400M8120G.PNG


Merhaba arkadaşlar forumda yeniyim acemiliğim olursa kusura bakmayın lütfen. resimde gördüğünüz üzere ssd okuma hızı çok düşüktür. bilgisayarım reeder w14i laptop ssd modeli kingston SA400M8120G sıfır taktım. bilgisayarın normal kendi hafızası 32 gb onda herhangi bir sorun yok gayet güzel çalışıyor. temiz format attım tüm driverler güncel herhangi bir sistem hatası görünmüyor. çözüm önerisi olan varmı. teşekkürler.
 
Son düzenleme:

Yandere

Profesör
Readi diyorsanız o yazma değil okuma hızıdır, ayrıca bu kadar yavaş olması hayri alamet değil.
 

mila12

Dekan
Onursal Üye
Sizin aldığınız ssd 2280 ama cihazın uyumluluğu 2242 bu soruna neden olmuş olabilir.
 

Armeda2010

Üyecik
evet bilgisayar 2242 boyutuna uygun ben 2280 taktım. piyasada çok nadir bulunduğu için. çalışma mantığı aynı olduğunu düşünüyorum. tahminem biostan kaynaklı bir ayar var sanırım ama ne olduğunu bilemedim. o kadar bilgim yok
 

Muhammed Utku Cabir

Taş kırılır, tunç erir ama Türklük Ebedidir!
Yönetici
Moderatör
Bu kadar yavaş olamaz. Yazılımsal bir BUG olabilir bu. Samsung Magician ile test etmeyi deneyin.
 

Armeda2010

Üyecik
Samsung Magician ile test ettim

arkadaşlar bu araya bir not eklemek istiyorum. bu bilgisayara ilk zamanlar msata ssd aldım ama yalnış almışım yuvaya olmadı. daha sonra onu uydurmak için dönüştürücü aldım yuvaya dönüştürücü ile taktım ama nvme dönüştürücüymüş o yüzden çalışmadı daha sonra 4-5 ay içinde takılı bıraktım moralim bozulduğu için. yeni ssd aldım ve bugün sonuçlar bu şekilde. bu gece cok zor bela sistemi bu ssd ye kurdum format attım. gerçekten çok zorlandım. sonuç olarak anarttan olduğu kanısında büyük ihtimaller var. bazen bilgisayarı yeniden başlattığımda ssd yokmuş gibi davranıyor sistem başlamıyor. bios ekranında sistemi default ayarlara getirim kaydediyorum o şekilde windows başlıyor. halbuki biosta hiçbir değişiklik yapmıyorum. windows acılıyor normal bilgisayarı kullanım esnasında bazen cok yavaş bazen cok akıcı hızlı davranışlar gösteriyor. devamlı hızda dalgalanma var stabil değil. yani anakart donanımsal olarak sorunlu olduğu kanaatindeyim.
 

Son mesajlar

Üst