SSD okuma hızı çok düşük

Bu konuyu okuyanlar

Armeda2010

Premier Сasual Dating - Actual Girls
Reaksiyon puanı
5
KINGSTON_SA400M8120G.PNG

Merhaba arkadaşlar forumda yeniyim acemiliğim olursa kusura bakmayın lütfen. resimde gördüğünüz üzere ssd okuma hızı çok düşüktür. bilgisayarım reeder w14i laptop ssd modeli kingston SA400M8120G sıfır taktım. bilgisayarın normal kendi hafızası 32 gb onda herhangi bir sorun yok gayet güzel çalışıyor. temiz format attım tüm driverler güncel herhangi bir sistem hatası görünmüyor. çözüm önerisi olan varmı. teşekkürler.

Son düzenleme:

misty rosetta

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,369
Readi diyorsanız o yazma değil okuma hızıdır, ayrıca bu kadar yavaş olması hayri alamet değil.

Armeda2010

Reaksiyon puanı
5
Readi diyorsanız o yazma değil okuma hızıdır, ayrıca bu kadar yavaş olması hayri alamet değil.
evet okuma olacaktı yalnış söylemişim. düzeltmeye çalışıyorum forumdaki ifademi

mila12

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
255
Sizin aldığınız ssd 2280 ama cihazın uyumluluğu 2242 bu soruna neden olmuş olabilir.

Armeda2010

Reaksiyon puanı
5
evet bilgisayar 2242 boyutuna uygun ben 2280 taktım. piyasada çok nadir bulunduğu için. çalışma mantığı aynı olduğunu düşünüyorum. tahminem biostan kaynaklı bir ayar var sanırım ama ne olduğunu bilemedim. o kadar bilgim yok

KimBuGamzeli

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,821
Cihazı bilmiyorum fakat hdd caddy alıp ssd'yi ona mı taktınız?

Armeda2010

Reaksiyon puanı
5
hayır araya herhangi bir aparat koymadım kendi orjinali böyle resimleri paylaşıyorum

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,134
Bu kadar yavaş olamaz. Yazılımsal bir BUG olabilir bu. Samsung Magician ile test etmeyi deneyin.

Armeda2010

Reaksiyon puanı
5
Samsung Magician ile test ettim

arkadaşlar bu araya bir not eklemek istiyorum. bu bilgisayara ilk zamanlar msata ssd aldım ama yalnış almışım yuvaya olmadı. daha sonra onu uydurmak için dönüştürücü aldım yuvaya dönüştürücü ile taktım ama nvme dönüştürücüymüş o yüzden çalışmadı daha sonra 4-5 ay içinde takılı bıraktım moralim bozulduğu için. yeni ssd aldım ve bugün sonuçlar bu şekilde. bu gece cok zor bela sistemi bu ssd ye kurdum format attım. gerçekten çok zorlandım. sonuç olarak anarttan olduğu kanısında büyük ihtimaller var. bazen bilgisayarı yeniden başlattığımda ssd yokmuş gibi davranıyor sistem başlamıyor. bios ekranında sistemi default ayarlara getirim kaydediyorum o şekilde windows başlıyor. halbuki biosta hiçbir değişiklik yapmıyorum. windows acılıyor normal bilgisayarı kullanım esnasında bazen cok yavaş bazen cok akıcı hızlı davranışlar gösteriyor. devamlı hızda dalgalanma var stabil değil. yani anakart donanımsal olarak sorunlu olduğu kanaatindeyim.