Söyle Rahatla V.2

Bu konuyu okuyanlar

Apple Lover

Müdavim
Reaksiyon puanı
708
Amerika’nın en fazla turist çeken noktalarından New York, ülkenin mutlaka görülmesi gereken yerlerinden biri
Hiç o kadar özenmeyin ben şu an oradayım böyle büyük binaların altında kalabalık ve sıkışık bir yer orada binaların altında sokaklarda yürürken kendini çok küçük hissediyorsun baya bir gürültü var bana biraz gürültülü geldi inanın bana 4 güne kalmaz fenalık gelir

404 Error

Dekan
Reaksiyon puanı
12,510
Tamam, doğayı korumak önemli desem bile hata oluyorsa ben hiç bir şey demiyorum. Böyle güzel dediklerim bile yanlış oluyormuş. Hayatım boyunca demek ki konuşacak insan pek bulamayacağım gibi duruyor. Yalnız öleceğim belli.

Murataltug

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,096
İstanbulda Tarihi Yarımada’nın en gözde duraklarından biri de Beyazıt’ta 550 yıldır ayakta duran Kapalı Çarşı

serj

chemicals
Reaksiyon puanı
2,842
Tamam, doğayı korumak önemli desem bile hata oluyorsa ben hiç bir şey demiyorum. Böyle güzel dediklerim bile yanlış oluyormuş. Hayatım boyunca demek ki konuşacak insan pek bulamayacağım gibi duruyor. Yalnız öleceğim belli.
Tam olay nedir? Ne yaşandı?

Murataltug

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,096
Kıyamet 2. Dünya savaşı belgeseli müthiş bir anlatım müthiş görüntüler insan sanki büyük bir aksiyon filmi izler gibi oluyor izlerken öğreniyor peki sizce bu savaşı kim kazanmalıydı bence her iki tarafta işgalci güçtür ne abd ne almanlar masumdur ne de rusya belki tek masum japonya idi insan düşünüyor acaba abd ve rusya ne gibi katliamlara imza attılar ama bunları hiç kimse anlatmıyor belkide savaşı yenenler yazar sözü doğrudur peki naziler bu savaşı kazansaydı acaba naziler kahraman mı olacaktı

Murataltug

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,096
447’de büyük Balkan seferinden
Tam bir yıl Sonra Atilla Bizans suikastinden kurtularak yönünü
batıya çevirip Batı Romanın yarısı ve imparatorluğun hun devletinin idaresine katılmasını istedi.

Reaksiyon puanı
6,381
Garip bir şey fark ettim. Toplumumuzda yıllar boyunca gelenek oluşup gelişmesine izin verilmemiş, onun yerine dini gelenek yerine koyup toplum bireylerine çoğu zaman istemedikleri davranışlar dayatılmış. Yapılan eylemleri, eylemi yapan inanmayan biri bile olsa örf ve adet diyerek uydurdukları (Gerçeğe pek de benzemeyen) İslami görüşe göre linç etmişler hep.

Bu da günümüzdeki inanmayan ve inanmak istemeyen insanların dinlere karşı olan biraz sert ve çok eleştirel tutumunu açıklıyor bence. Din anketlerinin yorumlarında neredeyse tek gördüğüm dinler hakkında çok sert ve bazıları iftira olan söylemler oluyor. Çünkü çoğu zaman sorgulamasına izin verilmeden belki de dinsizlik ve ahlaksızlıkla suçlanmışlar, bu yüzden bir nefretleri var.

Bence bu dine verilmiş en büyük zarar. Dini çok yanlış anlayıp çok yanlış anlatarak, otomatikman dine karşı olan bir birey yetiştirmek.

Örneğin ben çok iyi bir alternatif olmasına rağmen asla buradaki imam hatip lisesine gitmek istemiyorum. Çünkü eğitimdeki aşırı yanlış yorumlanan ayrım, İslam'ın getirdiği sorumlulukların sanki yükmüş gibi anlatılması, Kur'an'da doğru bulunmayan şeyleri abartılı şekilde şeytanmış gibi anlatılması vb. şeyler benim o liseyi istememeye itti. Ama ben sorgulamayı seviyordum ve bol kaynağım bilinçli ebeveynlerim vardı. Çoğu kişide bunlar yok.

Son düzenleme:

突厥汗國

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,236
Tüm Ziraat bankası Hesapları Coktu, Ne ATM Nede Mobıl den ıslem yapamıyoruz :/ nasıl Devlet Bankası Sımdı Bu?

serj

chemicals
Reaksiyon puanı
2,842
Garip bir şey fark ettim. Toplumumuzda yıllar boyunca gelenek oluşup gelişmesine izin verilmemiş, onun yerine dini gelenek yerine koyup toplum bireylerine çoğu zaman istemedikleri davranışlar dayatılmış. Yapılan eylemleri, eylemi yapan inanmayan biri bile olsa örf ve adet diyerek uydurdukları (Gerçeğe pek de benzemeyen) İslami görüşe göre linç etmişler hep.

Bu da günümüzdeki inanmayan ve inanmak istemeyen insanların dinlere karşı olan biraz sert ve çok eleştirel tutumunu açıklıyor bence. Din anketlerinin yorumlarında neredeyse tek gördüğüm dinler hakkında çok sert ve bazıları iftira olan söylemler oluyor. Çünkü çoğu zaman sorgulamasına izin verilmeden belki de dinsizlik ve ahlaksızlıkla suçlanmışlar, bu yüzden bir nefretleri var.

Bence bu dine verilmiş en büyük zarar. Dini çok yanlış anlayıp çok yanlış anlatarak, otomatikman dine karşı olan bir birey yetiştirmek.

Örneğin ben çok iyi bir alternatif olmasına rağmen asla buradaki imam hatip lisesine gitmek istemiyorum. Çünkü eğitimdeki aşırı yanlış yorumlanan ayrım, İslam'ın getirdiği sorumlulukların sanki yükmüş gibi anlatılması, Kur'an'da doğru bulunmayan şeyleri abartılı şekilde şeytanmış gibi anlatılması vb. şeyler benim o liseyi istememeye itti. Ama ben sorgulamayı seviyordum ve bol kaynağım bilinçli ebeveynlerim vardı. Çoğu kişide bunlar yok.
Çok doğru bir noktaya parmak basmışsın dostum, gözlemini tebrik ettim. :) Bilhassa ben de inançsız biri olarak katılıyorum buna, din bize hep yanlış anlatıldı zaten. Ya dışarıda, ya ailemden gördüklerim dini daha itici kıldı bana. Şimdi neye inandığımı bile bilmeden, dini masal olarak görüp gidiyorum bakalım.

Reaksiyon puanı
6,381
Çok doğru bir noktaya parmak basmışsın dostum, gözlemini tebrik ettim. :) Bilhassa ben de inançsız biri olarak katılıyorum buna, din bize hep yanlış anlatıldı zaten. Ya dışarıda, ya ailemden gördüklerim dini daha itici kıldı bana. Şimdi neye inandığımı bile bilmeden, dini masal olarak görüp gidiyorum bakalım.
Babam bana hep bizim neslimiz İslami konuda bir söz sahibi olamadı diyor hep bana. Sebebi sorgulamalarına izin verilmeden dini sorumlulukların onlara dayatılması. Şimdi ise daha beter şekilde Z kuşağına yapılıyor bu. Özellikle de (bence) İmam Hatiplerde. Yani ekstra olarak dine bir nefreti olan insanlar da yetiştiriyorlar.

crow88

Dekan
Reaksiyon puanı
3,129
hayat sudur,iç iç kudur derler
kuduz aşısı vermezler
baz gaza selamı derler
mezar parası isterler

hoş geldin derken,diğeri tekmeler
yolda giderken para bulsan
onuda gelir eğilidiğinde tepik atarlar
sonra üstüne yatarlar ,bakarlar

parasıyla övünür,havasından geçilmez
15 gün meteliksiz kalsa,bakır köye yol alır
havasından geçilmez,el masasına kaz olur
dostunu ,düşmanını bilemez,yolunur

hani derler ya eskiler
aklın yoksa şahit ol,paran çoksa kefil ol
kim ne yaparsa kendine yapar,çakılır
fırın açmak lazım,çok ekmek ister beyine

paran çok olur,yemekte boğazına parça takılır
arkadan vuran olmaz,ölse de parası kalsa derler
dostluklar yorgan yanana kadar kalır,kül olur
para girince araya ,atlantis gerçek olur

Murataltug

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,096
Bu kaçık dünyada bir kez bir seçim yaptı mı, sonuna dek onunla yaşamayı bilmeliydi insan.

Stephen king

Dora

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
9,729
Son bir yönetim personeli kalmayıncaya kadar bir bir istifa. Hepiniz bir gün arkamdan gelecektiniz, o gün bugünmüş. :D:D

404 Error

Dekan
Reaksiyon puanı
12,510
Ekmek yarından itibaren 1.25 olacakmış. Kaç yıldır ekonomi iyi diyorlar ama neden TL değer kaybedip her şey pahalılaşıyor ve zam geliyor her şeye? Neden alım gücü gitgide zorlaşıyor? Affedersiniz ama bu ülkedeki insanlar iyi ve mantıklı düşünmeyi unutmuşlar. Farkında değiller ve gerçekleri görmüyorlar. Ya da umursamıyorlar.
5-10 yıl boyunca yine her şeye zam gelir ve pahalılaşmaya devam eder ama yine insanlar ayakta uyur. Yakında taksitle bile bir şey alamayacağız.
Neredeyse 2 yıldır kasa ile güç kaynağımı değiştireceğim diyorum ama olmuyor. Zaten fiyatları her geçen zaman yükseliyor. Vatan Bilgisayar gibi yerlerde kafalarına göre 100 TL bile arttırıyorlar.
Ama yine bunları dedim diye yanlış, saçma veya kötü olan ben olurum. Nedeni bu ülkenin gerçekleri kötü olsa da söylediğim için. Hemen milliyetçilik gibi şeyler yapıp savunmaya geçerler. Yapın bakalım. Taksitle bile bir şey alamayınca yine yaparsınız.
Her şeyin fazlası kötü ama biraz olsa yeter, gerçekleri fark etmek için.

404 Error

Dekan
Reaksiyon puanı
12,510
Reis ekmek zaten 1.40 falan. Demek ki indirim mi geliyor? :D
Ben halk ekmeğini demiştim. Her neyse. Ne fark eder ki? Ona zam buna zam ve sonra her şey pahalılaştıkça pahalılaşıyor. İnsanlar ise sadece gülüp şaka yapma peşindeler boş boş. Mesela Amerika bizi kıskanıyor veya kıskanıyorlar gibi. O ülkelerin bizi kıskanmayı bırak, hiç umursamazlar bile. Gerçekten durup doğru düzgün akıllıca düşünen yok sanırım. Böyle giderse ekmek 5 de olur 10 da olur. Faturalara yine iki de bir istedikleri gibi zam yaparlar. Yakında giriş veya orta seviye bilgisayarı almak bile tamamen zengin işi olur. Zaten oyunlar öyle oldular. APU sistem bile alamayız. 2.el bile pahalı olur tamamen.

Son düzenleme:

Usain

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
15,012
İzahı olmayan şeyin mizahı olur. Cevabı sandıkta görecekler.

Dora

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
9,729
İzahı olmayan şeyin mizahı olur. Cevabı sandıkta görecekler.
Sandık? Çeyiz sandığı mı? Komik olma, burası Türkiye. Şapkadan tavşan çıkana kadar sürekli yeni şapka numaraları yaparız.

Son mesajlar