Söyle Rahatla V.2

Bu konuyu okuyanlar

crow88

Dekan
Reaksiyon puanı
2,995
hayat sudur,iç iç kudur derler
kuduz aşısı vermezler
baz gaza selamı derler
mezar parası isterler

hoş geldin derken,diğeri tekmeler
yolda giderken para bulsan
onuda gelir eğilidiğinde tepik atarlar
sonra üstüne yatarlar ,bakarlar

parasıyla övünür,havasından geçilmez
15 gün meteliksiz kalsa,bakır köye yol alır
havasından geçilmez,el masasına kaz olur
dostunu ,düşmanını bilemez,yolunur

hani derler ya eskiler
aklın yoksa şahit ol,paran çoksa kefil ol
kim ne yaparsa kendine yapar,çakılır
fırın açmak lazım,çok ekmek ister beyine

paran çok olur,yemekte boğazına parça takılır
arkadan vuran olmaz,ölse de parası kalsa derler
dostluklar yorgan yanana kadar kalır,kül olur
para girince araya ,atlantis gerçek olur

Murataltug

Profesör
Reaksiyon puanı
2,664
Bu kaçık dünyada bir kez bir seçim yaptı mı, sonuna dek onunla yaşamayı bilmeliydi insan.

Stephen king

Dora

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,716
Son bir yönetim personeli kalmayıncaya kadar bir bir istifa. Hepiniz bir gün arkamdan gelecektiniz, o gün bugünmüş. :D:D

Reaksiyon puanı
12,277
Ekmek yarından itibaren 1.25 olacakmış. Kaç yıldır ekonomi iyi diyorlar ama neden TL değer kaybedip her şey pahalılaşıyor ve zam geliyor her şeye? Neden alım gücü gitgide zorlaşıyor? Affedersiniz ama bu ülkedeki insanlar iyi ve mantıklı düşünmeyi unutmuşlar. Farkında değiller ve gerçekleri görmüyorlar. Ya da umursamıyorlar.
5-10 yıl boyunca yine her şeye zam gelir ve pahalılaşmaya devam eder ama yine insanlar ayakta uyur. Yakında taksitle bile bir şey alamayacağız.
Neredeyse 2 yıldır kasa ile güç kaynağımı değiştireceğim diyorum ama olmuyor. Zaten fiyatları her geçen zaman yükseliyor. Vatan Bilgisayar gibi yerlerde kafalarına göre 100 TL bile arttırıyorlar.
Ama yine bunları dedim diye yanlış, saçma veya kötü olan ben olurum. Nedeni bu ülkenin gerçekleri kötü olsa da söylediğim için. Hemen milliyetçilik gibi şeyler yapıp savunmaya geçerler. Yapın bakalım. Taksitle bile bir şey alamayınca yine yaparsınız.
Her şeyin fazlası kötü ama biraz olsa yeter, gerçekleri fark etmek için.

Reaksiyon puanı
12,277
Reis ekmek zaten 1.40 falan. Demek ki indirim mi geliyor? :D
Ben halk ekmeğini demiştim. Her neyse. Ne fark eder ki? Ona zam buna zam ve sonra her şey pahalılaştıkça pahalılaşıyor. İnsanlar ise sadece gülüp şaka yapma peşindeler boş boş. Mesela Amerika bizi kıskanıyor veya kıskanıyorlar gibi. O ülkelerin bizi kıskanmayı bırak, hiç umursamazlar bile. Gerçekten durup doğru düzgün akıllıca düşünen yok sanırım. Böyle giderse ekmek 5 de olur 10 da olur. Faturalara yine iki de bir istedikleri gibi zam yaparlar. Yakında giriş veya orta seviye bilgisayarı almak bile tamamen zengin işi olur. Zaten oyunlar öyle oldular. APU sistem bile alamayız. 2.el bile pahalı olur tamamen.

Son düzenleme:

Usain

Dekan
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
15,073
İzahı olmayan şeyin mizahı olur. Cevabı sandıkta görecekler.

Dora

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,716
İzahı olmayan şeyin mizahı olur. Cevabı sandıkta görecekler.
Sandık? Çeyiz sandığı mı? Komik olma, burası Türkiye. Şapkadan tavşan çıkana kadar sürekli yeni şapka numaraları yaparız.

Murataltug

Profesör
Reaksiyon puanı
2,664
Avrupa hunlarının başbuğu Atilla
nın Üçüncü ve küçük oğlu İrnek kendisine bağlı gruplarla Karadeniz’in kuzeyinde Ogur Türklerine karışıp Bulgarlar’ı meydana getirmişdir.

kilicbaligi

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
8,938
Bu hata neden bazı konularda oluyor!?: "Bir sunucu hatası oluştu. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz."

Murataltug

Profesör
Reaksiyon puanı
2,664
Bilmem nedendir bu hint filmleri bir başka güzel oluyor zaten bu alanda aamir ve Shakrukh khan dünya starlarına kafa tutuyor dün ratasan filmini seyrettim ve gene beğendim aksiyon polisiye dram ne ararsan var buyurun gelin birlikte izleyelim bir çay demleyin geliyorum

CoderxL

Profesör
Reaksiyon puanı
1,073
Canlı yayında uyuşturucu reklamı yapan ve Aleyna Çakır'ın katil zanlısı olan Üm,t Can Uygun serbest. Polisken, bomba patlaması sonucu %98 engelli olan ve gözleri görmeyen, gazi Bilal Konakçı 5 aydır tutuklu...
aa.jpg

mb14

Doçent
Reaksiyon puanı
1,299
Canlı yayında uyuşturucu reklamı yapan ve Aleyna Çakır'ın katil zanlısı olan Üm,t Can Uygun serbest. Polisken, bomba patlaması sonucu %98 engelli olan ve gözleri görmeyen, gazi Bilal Konakçı 5 aydır tutuklu...
Türkiye'de yaşamak hiç stresli değil.

Murataltug

Profesör
Reaksiyon puanı
2,664
Chernobil anlatım mükemmel hikaye mükemmel ancak tahliye anları ve kurtarma ekibinin ölümü daha iyi anlatılabilirdi jared harris çok güzel oynamış yakın zamanda kendisini vakıf dizisinde seyredeceğiz chernobil özellikle mahkeme anı son bölüm reaktörün patlaması çok harika eksikler ise şöyle aksiyon yok diyaloglara dayanan bir dizi ancak dizi koliklerin mutlaka seyretmesi gerekir diye düşünüyorum

kilicbaligi

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
8,938
Doug Engelbart Enstitüsü'nde paylaşılan bilgiye göre bilgisayar faresi 1960'ların başında (Britannica'daki bilgiye göreyse 1963-64'de) Stanford Araştırma Enstitüsü'ndeki (şimdi SRI International olarak anılıyor) araştırma laboratuvarında icat ediliyor. İlk prototipi 1964'te inşa ediliyor. 1967'de farenin patenti için başvuruluyor ve patent 1970'de veriliyor. 1968'de binin üzerinde bir izleyici kitlesine gösteriliyor.

Referanslar:
Firsts: The Mouse - Doug Engelbart Institute
Douglas Engelbart | American inventor
Firsts: The Mouse - Doug Engelbart Institute/