Söyle Rahatla V.2

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
6,381
Cennete gidersem matematiğe harfleri ekleyen adamı, eğitim sistemini bu hale getiren adamı, sınavları bu kadar zor yapan adamı, ve malum kişiyi dövmek isteyeceğim.

Ben ne güzel tüm gün teknoloji takip eder raporlar yazar haberler yazardım. Artık eskiden forumdaki arkadaşlarıma göre çok cahil kalmışım, artık o kadar hızlı yazamıyorum. Forum da eskisinden daha sıkıcı zaten. O ey gidi günler diyeceğim noktaya geliyor hayatım.

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
23,094
Aa istediğimizi yazabiliyor muyuz buraya, güzelmiş :) yanlış anladıysam affola, çok uzun zamandır foruma girmiyorum. Ailem dahil kimseye anlatamadığım bir şey yazayım, anlayışlı bir ailem olsa anlatabilirdim. İki seneden fazla bir süre önce hastanede yatmış, yıllardır dünyanın ilacını kullanan nurtopu gibi bir bipolarım (mükemmel benzetme hahahsh) veee bu aralar tekrar delirmeye başladımmm! Tebrikler, Bakırköy’e bedava bilet kazandınız hahshshd. Şakaya vurduğuma bakmayın harbi korkuyorum, yeni bir ilaca başlandı diğer ilaçlardan birinin dozu artırıldı, ailem neredeyse hiçbir halt bilmiyor bilseler kavga edeceğiz falan. İntihar düşünceleri cabası. Kendime çok zor hakim oluyorum, dürtüsel ve sıkıntılı davranışlarım var. Bazı zamanlar algım çok bozuk oluyor sağlıklı düşünemiyorum, hareketlerimi denetleyemiyorum. Acillik olmaktan korkuyorum. Tekrar hastaneye yatmak istemiyorum be :D Gençliğimin baharında yani niye bunlar oluyor :D hee bir de haziranda yks var, çalışmak da çok zorlaştı kafam dağınık olunca. AYT den hiçbir şey bilmiyorum desem yeridir. TYT neti seksenlerde takıldı kaldı. Mezuna kalmayı kaldırabilir miyim falan… Ölme eşeğim ölme… :)
Dert etme evlenince düzelir. Kız ayarlatalım mı sana? :D ahshxhshhs
Mesaj otomatik birleştirildi:

Cennete gidersem matematiğe harfleri ekleyen adamı, eğitim sistemini bu hale getiren adamı, sınavları bu kadar zor yapan adamı, ve malum kişiyi dövmek isteyeceğim.

Ben ne güzel tüm gün teknoloji takip eder raporlar yazar haberler yazardım. Artık eskiden forumdaki arkadaşlarıma göre çok cahil kalmışım, artık o kadar hızlı yazamıyorum. Forum da eskisinden daha sıkıcı zaten. O ey gidi günler diyeceğim noktaya geliyor hayatım.
Cennette o adamları göreceğine emin misin?

Yanlış adres seçmişsin sanırım :D ahshdhshhs
Mesaj otomatik birleştirildi:

ben niye zeki değilim lan ben niye mal yaratıldım
Öyle deme en azından yazıp okuyabiliyon.
Daha kendi adını yazamayanlar var :D ahshshshsh

Murataltug

Dekan
Reaksiyon puanı
3,096
hayat böyle değil midir? Acımasız ve beyhude! Talih alnımıza yazılmıştır. Bazen uğraşırız. Sonunda ne geçer elimize peki? Bir gölge ya da gölgeden de kötüsü: sefalet.
Sherlock holmes

İnsan çabalar çabalar ve gene çabalar ta ki hedef ve amaca ulaşmak için peki bu kadar çaba sonucu ele ne geçer bir bomba ve dinamit gibi booommm denen müthiş ve acınası ses duyulur peki sizce acımasız olan hangisi istediğimizi vermeyen hayat mı yoksa bir türlü gözü doymayan biz insanlarmı evet peygamberimizin dediği gibi biz insanların gözü doymak bilmez aç gözlü olmak bizi sınırsız isteklere götürür hırs sahibi olmamızı sağlar böylece eşrefi mahlukat olarak yeryüzüne gönderilen insanlar ne yazıkki eşek i mahlukat sınıfına düşürür ve kuraanda emrolunduğu gibi rabbiniz size zulmetmetmedi fakat siz kendinize zulmetmektesiniz evet istikamet üzere gitmeyen insanlar ne yazıkki zamanla hırsları aç gözlükleri sebebi ile kendisine zulmeder bu yüzlede zamanla hayal kırıklıkları Yaşar kaybeden açlık ve sefalet yoluna sürüklenir bu yüzden emrolunduğun gibi dosdoğru ol emrine uyarak insan hayatta ilahi emre uyup kanaatı sabrı azmi elden bırakmamalı işte kanaat sabır ve azim bunlar 3 altın anahtar olup insanı açlık ve sefaletten korur çabalayan azim sahibi insan istediklerine ulaşmak için emek harcar kanaat sahibi insan her şeye ulaşamayacağını bilir ancak her daim şükreder ve mutlu olmasını bilir o insan sabrı elden bırakmaz ve işte o insan ın açlık ve sefalete düşmesi mümkünmüdür evet bazen hayat acıdır boş bir çaba harcadığımız ı zannederiz çünkü sınırsız istek sahibi insan bilmezki rabbimiz bize seslenir ve emreder en iyisini rabbiniz bilir ve bazen ne yazıkki bize verilenin en hayırlısı olduğunu bilmeyiz evet insanın açlık ve sefalete sürüklenme nedeni bazende biz insanların kendi kendine yaptığı zulümler haksızlıklar değilmidir evet bir insanın bir dinamit gibi patlama nedeni yaptığımız hırs aç gözlülük menfaat iktidar değilmidir Peki o halde açlık ve sefaletten uzak durmak isteyen insana düşen ilahi emre uyup emrolunduğu gibi istikamet üzere dosdoğru olmak değilmidir hayat mıdır acımasız olan insan mıdır kendisine bu kadar zulmeden

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
23,094
Bisiklet sürmem yasaklandı. Hayt ben böyle işin.
Yok araba felan bilmem ne falanfilan.

Murataltug

Dekan
Reaksiyon puanı
3,096
leylaların hakikat olduğu
mecnunların aşka geldiği
sevgilerin dile dökülmediği
günlerden geldik,
güzelliklerin öyle yakıştığı
öyle nadir insanların
öyle nadir zamanlarından
cehennem gibi günlere geldik.

Murat Arı

Reaksiyon puanı
6,381
Geçen hafta, ders anlatmak yerine bize sövüp evde yazarsınız die bize pdf atab coğrafya hocamıza hocam tüm iklim çeşitlerini bilmem sınav haricinde ne işime yarayacak diye bir soru yönelttim. Kendisi ülkesinde esen rüzgarı bilmemek cahilliktir biri sana sorsa mal gibi bakıcak mısın dedi. Ben de "tmm" dedim. Evet hocam. Artık bilim dünyasında var oluşu tartışılmayan bile evrimi saçmalık işi olarak gören ama bilime çok önem veren siz kesinlikle haklısınız. Ben Muson iklimini bilmeyerek nasıl yaşıyorum bu hayatı? Bu noktaya nasıl geldim? İnanılır gibi değil.

Murataltug

Dekan
Reaksiyon puanı
3,096
Dua alın, dua isteyin, dua edin. Ama bu hassasiyetinizi beddua almamak konusunda da gösterin. Bedduasını aldığınız kişinin hakkını hemen ona iade edin Nihat Hatipoğlu

Murataltug

Dekan
Reaksiyon puanı
3,096
Canı cehenneme, Allah deyip soyanların,
Yoksulun sırtından doyanların da, canı Cehenneme...

Zeynep Saraç​

crow88

Dekan
Reaksiyon puanı
3,129
her şey boş, boşu boşuna
adam yarın ölecek, hala dünya derdinde
kimi yalakalık, kimi soytarılık, kimisi de hava atmada
geç bunları, bitecek hepsi ,gözün açık kalacak

ne var ne yok, kaybolacak, toprağa karışacak
elindekinin kıymetini bil ,anana babana, sevdiklerine takıl
başkasının parmağı kopsa acısını bilmezsin, sen yaşamadıkça
burada yazdıklarımda aslında boşuna, çoğunluğun aklı havada

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
23,094
Beyler 1 milyar dolar veren adam için ne isterse yapar mısınız?

Ben yapmam mesela.

Murataltug

Dekan
Reaksiyon puanı
3,096
Zeki Günay
İnsanda bir fidan gibi,
Doğar büyür ağaç olur.
Gün gelir ecel bulur,
Oda bir gün toprak olur.

Murataltug

Dekan
Reaksiyon puanı
3,096
Ve gaye yeryüzünde cenab ı hakkın halifesi olan bu güzel dünyayı daha da güzelleştirme misyonudur

Mustafa kutlu

Güne ilk adımımı attığım andan itibaren halime binlerce şükrettim çünkü beni geçindiren bir maaşım güzel bir evim eşim var eee daha ne olsun sizce hayatta mutlu olmak için bir soğanın kıymetini bilmek yetmezmi elindekinin kadrini bilmeyen bir somun ekmekten mutlu olmayan insan kendini mutsuz etmeye mahkum değilmidir madem ki yetmez diyorsunuz o halde sizi neler mutlu eder İslam mutlu olmak için kanaatı emreder bir yerine iki tane isteyen iki arabam olsun diyen insan biriktirme hastalığına tutulmaz mıı eee hal böyle olunca kendisini daha fazla isteyerek daha fazla uçuruma sürüklemez mii madem hayat pahalı diyoruz yöneticileri suçluyoruz o halde biraz kendimizden de verelim biriktirme hastalığına tutulmayalım efendimiz sav gönlünden ne koparsa sadaka yerine geçer buyuruyor sen vermesini bil 1 TL bile sadaka yerine geçer bırak senden başkası yükselsin sen yerinde say onlar haksız kazançla türlü şeytanlık ve cinlikle zengin olsun yeter ki senin gönlün zengin olsun kanaat sabır bunlar seni bu dünyadada ahirette de mutlu eder balık baştan kokar imam ne yaparsa cemaat ne yapar deme çünkü herkes ahiret mahkemesinde tek başına hesap verecektir evet adil bir yönetene ne mutlu kimi insandan kir akar kimi çevreyi güzelleştirir o halde Allah cc çevreyi güzelleştirmeyi nasip etsin en güzel mirasımız çocuklarımıza bırakacağımız alınteri helal kazanç temiz bir isim olsun

Paylaşmak ne güzeldir okuyup giyip yemek ve kullanabileceğimiz kadarına sahip olmak varken biz insanlar ne yazıkki
Hep 2 tane olsun deriz keşke şu doğan güneş için 1000 lerce şükretsek güneş görmeyen sokaklarda binlerce yorgana sahip olamayan insanların bir tek yorgana sarılıp sonrada buz gibi yer yatağında donmasını hiç hissettik mii işte bazı insanlar ne yazıkki yaşam sevincine sahip olacak kadar şanslı olmuyorlar hep yukarıya bakmak yerine 1 kezde aşağı baksak sokakta donan insanları düşünsek
Savaşta yetim kalan insanları hissedebilsek belki biriktirmek yerine paylaşmaktan daha çok zevk alırız bir fakir doyurup bir insanın duasına girmek insan olana yetmez mi mutlu olmak için daha ne olsun hayırla anılmak en güzel miras değil mii işte zekâtın gayesi fakirliği yokluğu açlığı yok etmek

İslamın emirlerinin bir diğeride siyah bir zenci köle olsa dahi ona elbette itaat etmektir yeterki baştaki yönetici adil olsun ayetler sünnetler e göre hareket etsin işte devlet odur ki eşit olsun adil olsun milletten olsun ne yazıkki hepimiz günahkar olup nefse haram a uyduğumuz için müslümanlar olarak İslamı bozuyoruz işte bizden düşük olan insanlar İslama bakıp müslümanları düzeltmek yerine müslümanlara bakıp İslamı düzeltmek yolunu tercih ediyor böylece dünyaca çöplük haline geliyor ve cahit zarifoğlu bu çağdan nefret ettiğini söylerken rahmetli sezai usta ey sevgili uzatma dünya sürgünümü diyerek en sonunda mutlu haberi alıyor en sevgiliye kavuşuyorlar peki biz en sevgiliye kavuşabilicekmiyiz o kavuşma anımızda halimiz ne olacak kimimiz onlar kadar şanslı değiliz ve amel bozukluğu dünyada kan dökmeye tüketim çılgınlığına yol açıyor ve dünyanın hali bu nice insan heba olurken nicesi helâk olup gidiyor peki kurtuluş nedir kurtuluş amel ipine sıkıca sarılmaktır istemek ve almak yerine bir kezde olsun vermek menfaati çıkarı terketmek yararımız yoksa bile zarar vermemektir peygamberimiz buyuruyor ki mümin kendisi için istemediğini başkası için istemez ve başkasını kendisine tercih eder ancak amelin bozuksa dünyada bozulur ve güzellik temizlik yerine pis olanı ham olanı tercih eden insanlar ne yazıkki yaşadığı yeri pisletmeye mahkumdur eşşek i mahlukât ise mezbeleyi cennet sayar kısaca gaye şudur tut amel ipini gör cennetteki yerini var mezbelede yaşayacağına cennette yaşa tercih senin irade senin peki o iradeyi sen kimin yolunda harcamak istersin

İslamiyet insanı yadırgamamamız gerektiğini emredip o yadırgadığımız ile bir gün sınanabileceğimizi buyurur evet insan Allah cc nin yarattığı en şerefli mahlukat olup eşref şeref kelimesinden değişir tarihte kavimler değişir olaylar aynı kalır islamın muhatabı herkes olup en başta inançsız olanlar batağa saplananlar gelir dün lgbtli insanlar Lut kavmini temsil ederken peygamberimizin dedesi abdulmuttalib ve Ebu Talib inançsız yanlış inancı temsil etmektedir o halde ateist yada deist olduklarını söyleyebiliriz ancak efendimiz sav in amcası ve dedesi onun en iyi yardımcısı idiler ve efendimiz onlar için duayı hiç bir zaman terketmedi işte insan ile nasıl mücadele edeceğimizin işareti buradadır insandaki en büyük günah amel bozukluğudur peki ameli bozuk insan ile nasıl mücadele edilmelidir madem mücadele yolunu seçtiniz o halde niyetiniz Salih olsun peygamber yolunu benimseyin neşet Ertaş ustanın dediği gibi tatlı dile güzel söze doyulur mu işte insana kazandıran anahtar tatlı dil güzel söz iyi huy budur müminin tarifi evet bugün lgbt bir hastalık olup o insanların kendisi değil yaptığı işler kötüdür o halde elinizi uzatın onları bu dertten kurtarın sigara ve alkol bir zararlı alışkanlık olup zararını anlatıp insanı yanlıştan vazgeçirinki bir insan kazanın insanları zarardan kötülükten vazgeçirebilirseniz ne büyük zenginliktir ve ne mutlu o gönül fatihlerine

Peki günümüzün insanı nasıl olmalıdır nasıl bir insanla yola çıkmak istersiniz
Ben isterim ki dost o ki beni iyi niyetle güzel bir hitapla zorlamadan güzeli söylesin zararlı yanlış bir hareketim varsa beni o hareketten kınamadan ayıplamadan vazgeçirsin kısaca doğru sözlü güzel hitaplı örnek dostlarla yola çıkmak o yolu cennet bahçesine çevirmezmi çevremizdeki iyi temiz güzel dostlar bizim en iyi hazinemiz değilmidir işte size en büyük hazine dost Kuraan değilmidir sizi bilmem ama en iyi dostum yalnızlıktır kitaplarımdır ve en büyük kişisel gelişim kitabı en güzel hazine Kuraanın gayesi insanı doğru sözlü yapmak insanları hakaniyetli şekilde yönetmemizi sağlamak zararlı olanı terkettirmektir o halde en güzeli sahib olduklarımızı bize veren rabbimizin yolunda gidip şairin dediği gibi baki olan şu gökkubede hoş bir seda bırakmak değilmidir ne kadar güzel yeryüzüne bir çivi çakan iyi niyetli amel sahibi insana Peki dinimizde bu kadar güzel emirler varken insanlarda ki bu düşmanlık ve haksızlık zulüm ne diye Kuraanın İslamiyetin emri gayesi Salih amel hoş sohbet tatlı dil alınteri iken insanın gayesi amacı nedir niçin bakar ama görmez ibret almasını bilmez neyse son nefeste duam şu olsun inşAllah Allahım son nefeste bile senin yolundan ayırma beni kelime i şehadet olmadan canımı alma ömrüm
doğruya iyiye ulaştıran dostlarla geçsin Necip Fazıl ın dediği gibi canım kurban başı secdede bir kez olsun Allah diyene

Murataltug

Dekan
Reaksiyon puanı
3,096
Türkiye otomotiv sanayisinin gelişimine büyük katkı sağlayan ve üretimine 1966 yılında başlanan Anadol markası 19 Aralık 1966'da seri üretime başlamıştır