Söyle Rahatla V.2

Bu konuyu okuyanlar

• Murataltug

Profesör
    Reaksiyon puanı
    2,664
    Şu dünyada benim gönül verdiğim Birisi Muhammed birisi Ali Adına şanına kurban olduğum Birisi Muhammed birisi Ali

pir sultan abdal

Murataltug

Profesör
    Reaksiyon puanı
    2,664
    Ankara’yı ziyaret eden insanların çoğunlukla aldığı yiyeceklerden bahsedecek olursak; Ankara armudu, Ayaş dutu, Beypazarı baklavası, Beypazarı cevizli pekmez sucuğu,

Murataltug

Profesör
    Reaksiyon puanı
    2,664
    Akira kurusowa dersu uzala

Akira kurusova nın filmlerini seyredermisiniz veyahut ismini duydunuz mu sinefiller kesinlikle duymuş ve seyretmiştir diye düşünüyorum ve dersu uzala akira ustadan bir doğa arkadaşlık filmi sizi bilmem ama ben eski filmlere bayılıyorum filmin senesi 1975 ve bizden akira ustaya saygılar selamlar

Murataltug

Profesör
    Reaksiyon puanı
    2,664
    Denizli çok eski bir yerleşim yeri. Kentte antik birçok eser ortaya çıkıyor koruma altına alınıyor turistler uğrak yerleri ve koruma altındaki antik kentlerden birisi Laodikeia kenti

Mesaj otomatik birleştirildi:

HMS Ark Royal, II. Dünya Savaşında Kraliyet Donanması
    olarak görev yapan uçak gemisi olup 1934 te tasarlanıp 1938’de tamamlanmıştır. Tasarımı uçak gemilerinden farklı yapılmıştır.

Son düzenleme:

Murataltug

Profesör
    Reaksiyon puanı
    2,664

Mesaj otomatik birleştirildi:

Eskiden kızılderililere tutsak düştüğünde böyle yaparlarmış. Kabiledeki tüm savaşçılar birer kez baltalarını fırlattıktan sonra eğer hâlâ sağ kalmışsan özgürmüşsün

Stephen king

Son düzenleme:

Realhas the Great

Profesör
    Cezalı
    Reaksiyon puanı
    7,624
    Realhas Kayaalp.jpg

Murataltug

Profesör
    Reaksiyon puanı
    2,664
    Sembusek Mardin bölgesine özgü Mardin pizzası" olarak da tanınır. İç olarak soğan, ince kıyılmış et ve çeşitli baharatlar konulur İsteğe bağlı olarak yufka içine nane, fesleğen ve maydanoz da katılır.

Murataltug

Profesör
    Reaksiyon puanı
    2,664
    Soğuk kış günlerinin en güzel ilacıdır çorbalar. Kökeni yy lar öncesine dayanan bu besin, ilk zamanlarda sadece ekmek, su ve tuz ile hazırlanırdı. 17. yüzyılda ise farklı malzemeler karıştırılarak günümüzdeki halini almıştır.

Murataltug

Profesör
    Reaksiyon puanı
    2,664
    Çerkez böreği, patatesli çörek, patatesli çerkez böreği gibi farklı isimlerle tanınan velibah şahane bir hamur işi. ...

Murataltug

Profesör
    Reaksiyon puanı
    2,664
    Pençe Harekatındaki çatışmada şehit olan Teğmen Ali Rıza Özcücük memleketi Gaziantep’te, Uzman Çavuş Sergen Güçlüer ise memleketi Aksaray’da gözyaşları içinde toprağa verildi.

Murataltug

Profesör
    Reaksiyon puanı
    2,664
    Bu eski filmlere bayılıyorum siyah beyaz antika bir film ismi zorba oynayanlar anthony quin ve sokak adamı rolünde iyi yakışmış hayatın tüm dertlerine karşı çal bir sirtaki hayatı tesbih yaptım sallıyormuşum der gibi tüm dertlere inat bir dostluk ve aşk öyküsü tam 50 yıllık film