Soyguncuları böyle kovaladı - Video

Bu konuyu okuyanlar

quasimodo

Profesör
Soyguncuları böyle kovaladı - Video

PTT memurunun silahlı soyguncuları sandalye ile püskürtmesi saniye saniye görüntülendiYazı Boyutu 10 12 14 16 Eskişehir'in kenar mahallesinde güvenlik görevlisi olmayan bir PTT Bank Şubesi silahlı ve kar maskeli iki kişi tarafından soyulmak istendi. Ancak, görevli memur Hüseyin Siram, "Bu bir soygundur. Paraları çıkarın. Yoksa canınızdan olursunuz." diyen soyguncuları sandalye ile karşılık vererek püskürttü. Olay anı güvenlik kameraları tarafından saniye saniye görüntülendi.

Olay, saat 15.00 sıralarında Emek Mahallesi Ertaş Caddesi üzerindeki PTT Bank Şubesi'nde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, PTT Bank Şubesi'ne gelen ve yüzlerinde kar maskesi bulunan 2


İki kişinin çalıştığı ve içeride müşterilerin de bulunduğu PTT Bank'a giren soygunculardan biri silahını çekerek, görevlilerden Hüseyin Siram'dan kasada bulunan paraları bir poşete boşaltmasını istedi.

"Bu bir soygundur. Paraları çıkarın. Yoksa canınızdan olursunuz." diyen soygunculara görevli memur Hüseyin Siram, teslim olmak yerine sandalye ile karşılık verdi. Siyam, yanında bulunan sandalyeyi eline alarak soyguncuların üzerine yürüdü. Paniğe kapılan iki soyguncu, koşarak kaçtı. İki soyguncu sokak aralarına kaçarak izlerini kaybettirdi.

PTT Bank'ta soygun sırasında günün hâsılatından elde edilen 12 bin TL para olduğu öğrenildi. Bu sırada çalışma arkadaşı Mehtap Aydın da, telefonla durumu polise bildirdi. Kısa sürede olay yerine gelen polis, kentin giriş ve çıkışlarını tuttu. Polis, olay yerine gelerek parmak izi alıp, inceleme başlattı.

Olay Yeri İnceleme ekiplerinin delil ve parmak izi aramasından sonra, iki görevli memur Hüseyin Siram ve Mehtap Aydın, ifadeleri alınmak üzere emniyete götürüldü.

Siram, PTT çalışanı olarak görevini yaptığını ve soyguncuları püskürttüğünü belirterek, "Bir anda soyguncuları karşımda gördüm. Paniğe vermeden, sandalye ile karşılık verdim. Sonra onlar panikleyerek kaçtı. Çok şükür bir zararımız yok." diye konuştu.

Öte yandan, olay güvenlik kameraları tarafından saniye saniye görüntülendi. Görüntülerde soyguncuların PTT'ye girmesi ve görevli memurunun sandalye fırlatması ile kaçmaları görülüyor.

Olayla ilgili soruşturma sürüyor.
http://www.samanyoluhaber.com/h_398754_soygunculari-boyle-kovaladi---video.html

video görüntüleri linktedir
 

SDN Son Haberler

Üst