İstanbul'da banka soygunu

Bu konuyu okuyanlar

eSa

Dekan
Cezalı
Esenyurt'ta bulunan bir banka şubesine gelen iki soyguncu yaklaşık 250 bin lirayı alarak kaçtı. Polis soyguncuları yakalayabilmek için helikopter destekli operasyon başlattı.

Esenyurt Hadımköy Yolu'nda bulunan bir banka şubesine saat 13:15 sıralarında gelen silahlı iki soyguncu, güvenlik görevlisini silahını alarak etkisiz hale getirdi. Banka şubesinde bulunan müşteri ve çalışanları silahla tehdit eden soyguncular, veznede bulunan yaklaşık 250 bin lirayı alarak bir otomobille olay yerinden kaçtı. Soygun ihbarı üzerine olay yerine çok sayıda polis ekibi sevkedildi. Banka şubesine gelen polisler kaçan soyguncuları yakalayabilmek için delil topladı. İstanbul Emiyet Müdürlüğü'ne bağlı bir polis helikopteri de zanlıların kaçtığı bölgede uçuş yaparak çalışmalara katıldı.
Soyguncuları yakalamak için çalışmalara başlayan Esenyurt Önleyici Hizmetler Büro Amirliği ekipleri, soyguncuların kullandığı kiralık otomobili, Esenyurt Örnek Mahallesi Erzurum Kongre Caddesi üzerinde terk edilmiş vaziyette buldu. Polis helikopteri ve ekiplerin aracın bulunduğu bölgedeki arama çalışmaları devam ediyor.


250 bin liralık soygunun gerçekleştiği banka şubesi, 30 Eylül 2011 günü saat 15:00 sıralarında iki soyguncu tarafından soyulmuş ve olayda güvenlik görevlisi Gökhan Çınar, karnından ve ayaklarından yaralanmıştı. Yaklaşık 100 bin lira alan soyguncular yine otomobille olay yerinden kaçmış, yapılan çalışmalar neticesinde Astsubay Halit Ö. ve arkadaşı Hayati Y. soygun zanlıları olarak yakalanmıştı.

http://gundem.milliyet.com.tr/eseny...em/gundemdetay/09.04.2013/1691292/default.htm
 

SDN Son Haberler

Son mesajlar

Üst