Sosyal medyada hakaret

Bu konuyu okuyanlar

_emre_emre_

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,265

Birbiri

Öğrenci
Reaksiyon puanı
18

Airbus

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,002
TCK 125. Madde de hakaret suçu ‘’ Bir kimseye onur, şeref ve saygınlığını rencide edebilecek nitelikte somut bir fiil veya olgu isnat eden (…) (1) veya sövmek suretiyle bir kimsenin onur, şeref ve saygınlığına saldıran kişi, üç aydan iki yıla kadar hapis veya adlî para cezası ile cezalandırılır.’’

Yazdıklarında açıkçası rencide edecek, onur zedeleyecek bir ibare ben göremiyorum ama yaptığın doğru değil. Dünyada nasıl tek bir renk yoksa bütün insanların da tek bir düşünceye sahip olması beklenemez. 18 Yaşından küçük olduğundan yasal süreç başlatılsa bile aman aman bir ceza almayabilirsin ama dikkatli ol ve bir daha yapma.

Birbiri

Öğrenci
Reaksiyon puanı
18
TCK 125. Madde de hakaret suçu ‘’ Bir kimseye onur, şeref ve saygınlığını rencide edebilecek nitelikte somut bir fiil veya olgu isnat eden (…) (1) veya sövmek suretiyle bir kimsenin onur, şeref ve saygınlığına saldıran kişi, üç aydan iki yıla kadar hapis veya adlî para cezası ile cezalandırılır.’’

Yazdıklarında açıkçası rencide edecek, onur zedeleyecek bir ibare ben göremiyorum ama yaptığın doğru değil. Dünyada nasıl tek bir renk yoksa bütün insanların da tek bir düşünceye sahip olması beklenemez. 18 Yaşından küçük olduğundan yasal süreç başlatılsa bile aman aman bir ceza almayabilirsin ama dikkatli ol ve bir daha yapma.
Anladım akıllandım zaten birdaha tövbe

BMW_M4

Doçent
Reaksiyon puanı
1,161
Ekli dosyayı görüntüle 124945
Lütfen okuyun lütfen çok acill. Arkadaşlar ben reşit değilim bu sabah böyle bir halt yedim (alttakini bana yazmadı) hemen ardından bu tiviti 20 30sn ya var ya yok sildim aynı mesajın hakaret kısmını silip yeniden attım. Bunun üzerine bana alttaki yanıta benzer yanıt/mesaj attı. Ben biraz ukalalık yaptım
+hadi aldıysan at tivitin altına sabitle gibisinden bir şey dedim tam hatırlamıyorum. Sonrasında bana
-herkesin önünde şov yapmaya gerek yok millet ... (burasını hatırlamıyorum) dedi. Ben de
+at sen ben istiyorum çünkü. Bir şey dicek olan olursa karşısına ben çıkarım dedim.
-Evine tebligat gelince şovu görürsün dedi
Bunlardan sonra hemen hem fake hesabımı (yorum yaptığım hesabı) ve gerçek hesabımı kapattım. Ve başka hesaplardan kendisine çok pişman olduğumu söylediğim hatta yeminler dahi ettiğim uzun twitler attım. Vpn kullanarak açtığım için hesapları twitter kapattı. Şikâyet eder mi kullandığım kelime için uğraşır mi bununla. SS TEKİ İÇİN CEZA ALIR MIYIM? ALIRSAM CEZAM NE OLUR?
O adam da sana etti mi?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ekli dosyayı görüntüle 124945
Lütfen okuyun lütfen çok acill. Arkadaşlar ben reşit değilim bu sabah böyle bir halt yedim (alttakini bana yazmadı) hemen ardından bu tiviti 20 30sn ya var ya yok sildim aynı mesajın hakaret kısmını silip yeniden attım. Bunun üzerine bana alttaki yanıta benzer yanıt/mesaj attı. Ben biraz ukalalık yaptım
+hadi aldıysan at tivitin altına sabitle gibisinden bir şey dedim tam hatırlamıyorum. Sonrasında bana
-herkesin önünde şov yapmaya gerek yok millet ... (burasını hatırlamıyorum) dedi. Ben de
+at sen ben istiyorum çünkü. Bir şey dicek olan olursa karşısına ben çıkarım dedim.
-Evine tebligat gelince şovu görürsün dedi
Bunlardan sonra hemen hem fake hesabımı (yorum yaptığım hesabı) ve gerçek hesabımı kapattım. Ve başka hesaplardan kendisine çok pişman olduğumu söylediğim hatta yeminler dahi ettiğim uzun twitler attım. Vpn kullanarak açtığım için hesapları twitter kapattı. Şikâyet eder mi kullandığım kelime için uğraşır mi bununla. SS TEKİ İÇİN CEZA ALIR MIYIM? ALIRSAM CEZAM NE OLUR?
Korkma o adamda da tehdit suçu var.

Birbiri

Öğrenci
Reaksiyon puanı
18
o zaman evine tebligat gelir. bordo klavyelilik yapmak kolay oradan dimi

o resmi kaldır. sonra üstünü çizip tekrar yükle düzenle kısmından. ceza puanı yeme
Yapamıyorum daha doğrusu öyle bir tuş yok

Birbiri

Öğrenci
Reaksiyon puanı
18

ozciceky

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,743
size bundan sonra karşınızdakine küfür etmeden madara edeceğiniz şekilde yazmanızı tavsiye ederim ;)

Overclocked

Profesör
Reaksiyon puanı
4,580
Adam küfür etse bile eğer dava açarsa evine kağıt gidecek ve ailesi bunu görecek. Aslında çok bir şey değiştirmez bu durum.

Airbus

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,002
Ne diyorsun oğlum?
O adam da ettiyse ikisi de ceza alır veya hiçbir şey olmaz.
Hukuk sistemi öyle işlemiyor. Bu konu Kamu Hukukuna dahil olan bir konu olmadığından şikayete bağlı bir konu. Karşı taraf küfür etse bile öteki taraf şikayet etmezse ceza almaz. Olay mahkemeye kaldığında ortada bir suç varsa ceza alınmaması gibi bir konu söz konusu dahi olamaz.

ozciceky

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,743
soysuz ve seve seve veya s.... s... yi mi siz yazdınız ?
Bundan dolayı ceza filan almazsınız da.
Ceza almamanız da kaba yazmanızı gerektirmez.

Hakim yaşınızı ve ilk defa yaptığınızı dikkate alarak uyarır sadece.

BMW_M4

Doçent
Reaksiyon puanı
1,161
Hukuk sistemi öyle işlemiyor. Bu konu Kamu Hukukuna dahil olan bir konu olmadığından şikayete bağlı bir konu. Karşı taraf küfür etse bile öteki taraf şikayet etmezse ceza almaz. Olay mahkemeye kaldığında ortada bir suç varsa ceza alınmaması gibi bir konu söz konusu dahi olamaz.
O halde şikayet eder ;)

Karşı hamle olarak kullanmak durumunda kalırsam işe yarar mı ki
Yarar.
Ayrıca s... ile yazan yer alenen değil. Her sansür küfür demek değil.

Birbiri

Öğrenci
Reaksiyon puanı
18
soysuz ve seve seve veya s.... s... yi mi siz yazdınız ?
Bundan dolayı ceza filan almazsınız da.
Ceza almamanız da kaba yazmanızı gerektirmez.

Hakim yaşınızı ve ilk defa yaptığınızı dikkate alarak uyarır sadece.
İnanın normalde böyle direk yazmam ama söz ağızdan çıktı bi kere. Evet Abdullah benim

ozciceky

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,743
İnanın normalde böyle direk yazmam ama söz ağızdan çıktı bi kere. Evet Abdullah benim

hakaret suçu kapsamına burada soysuz girer en fazla.
ya seve seve ya da s... s.... yapacaksınız hakaret kapsamına girmez. buradaki s... s...
zorla yapacaksınız manasına gelir. olsa olsa argo olur.

kafaya takılacak birşey değil. Ama karşınızdaki illahi suç duyurusunda bulunursa tabii ki evinize
mahkemeden yazı gelebilir.