Atatürk'e Hakaret Etmişti... Soruşturma Başlatıldı

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

okipookie67

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından, Anıtkabir ziyaretinde çektiği videoda Atatürk'e hakaretlerde bulunan genç kadın hakkında soruşturma başlatıldı.

Ankara'da S.İ., ziyaret için gittiği Anıtkabir'de video çekti. Videoda Atatürk'e hakaret eden S.İ., "Geldiğim için çok utanıyorum, keşke gelmeseydim. Çok ısrar ettikleri için geldim. Atatürk’ü zerre kadar sevmiyorum. Türkiye’yi de Atatürk kurtarmadı" dedi.
Görüntülerin sosyal medyada yayınlaması üzeri S.İ. büyük tepki gördü. Tepkiler üzerine S.İ. paylaştığı bir başka videoda, "Ben dini ve siyasi görüşümü Atatürkçü bir arkadaşım ile paylaştım ve bana saygı duymadı. Tartıştık, sinirlendim. Bende Atatürk'e saygı duymasam zaten Anıtkabir'e gitmem. Ama sırf ona çok sinirlendiğim için, benim düşünceme saygı duymadığı için kötü kelimeler kullandığı için ben de ona kullandım. Bu videoyu çekip sadece ona attım. O da sosyal medya hesabından paylaşmış ve bu gittikçe yayıldı. Ben de açıkçası şu anda ne yapacağım bilmiyorum. Söylediğim kelimelerden dolayı herkesten çok özür diliyorum. Ama dediğim gibi, ben saygı duymazsam Anıtkabir'e gitmezdim. Anıtkabir'e gittim ama söylediğim kelimeler sinirle olan bir şeydi. Çünkü o da benim görüşüme saygı duymamıştı. O yüzden söyledim. Ailemden, arkadaşlarımdan, yakın çevremden çok büyük tepki aldım. Ama çok özür diliyorum" diye konuştu.
Atatürk'e hakaret içeren videonun yayınlanmasının ardından Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından şu açıklama yapıldı: "Anıtkabir'de Mustafa Kemal Atatürk'e hakaret ettiği video görüntüsü sosyal medya'da yer alan şahıs ile ilgili olarak Ankara C.Başsavcılığı Basın suçları soruşturma bürosu tarafından soruşturma başlatılmıştır. Şüpheli şahsın yakalanmasına yönelik çalışmalar devam etmektedir. Kamuoyuna saygı ile duyurulur."
Kaynak: FLAŞ GELİŞME! SOSYAL MEDYADA ATATÜRK'E HAKARET ETMİŞTİ!

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Güzel yalanmış ya. Atatürk'e saygı duymazsam Anıtkabir'e gitmezdim demiş bu kadar sahte olunmaz. Sırf o çektiği video daha etkili olsun diye gitmediyse neyim. Başı sıkışınca uydurduğu bahanelere bak. Atatürkçü bir arkadaşın sana saygı duymayabilir bu senin ülkenin kurucusuna hakaret etmeni mi gerektiriyor e be cahil e be yobaz.

xPhoenix06

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,187
Ne diyeceksin adi şerefsizlere bir de kapanmış kendini Müslüman zannediyor. Bence bunu Atatürkçüler ve Müslümanları düşmanlaştırmak için yapıyorlar.

Elbruz46

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
Saçma sapan birisi saçma sapan bir video çekiyor.
Millet ciddiye alıp tartışıyor.
Medya ciddiye alıp haber yapıyor.

Bu ülkede bu kadar kolay gündem olunabilmesi normal değil.

tiriviriap

Asistan
Reaksiyon puanı
308
Çarşaflı birinin orda işi ne? Provokasyon olduğu nasıl da belli..

jomily

Doçent
Reaksiyon puanı
20
bende bu kadının provokasyoncu olduğunu düşünüyorum.gerçek yaşantısında böyle çarşaflı olduğunu inanmıyorum
çünkü benim gördüğüm çarşaflı kadınların yüzlerinde ,gözlerinde böyle makyaj olmaz.sade olurlar.yüzleri nur gibidir,ay gibi parlar
sadece bazı çarşaflı arap kadınları göz altlarına sürme çekiyorlar
bence çarşafa ve Tayyip Erdoğan'a karşı tepki gösterilmesi amacıyla tezgahlanmış bir senaryo

tiriviriap

Asistan
Reaksiyon puanı
308
bende bu kadının provokasyoncu olduğunu düşünüyorum.gerçek yaşantısında böyle çarşaflı olduğunu inanmıyorum
çünkü benim gördüğüm çarşaflı kadınların yüzlerinde ,gözlerinde böyle makyaj olmaz.sade olurlar.yüzleri nur gibidir,ay gibi parlar
sadece bazı çarşaflı arap kadınları göz altlarına sürme çekiyorlar
bence çarşafa ve Tayyip Erdoğan'a karşı tepki gösterilmesi amacıyla tezgahlanmış bir senaryo
Bravo

M

Murat Burç

SDN Okuru
Bu ülkede toplumu kutuplaştırmayı en iyi kimin yaptığını hepimiz biliyoruz. :D
Bu olay da tamamen provakasyon şuna 5-6 hapis cezası versinler de alete ibret olsun. Burda belkide Atatürk'e hakaretten daha büyük bir suç var. Toplumu birbirine düşürmek, halkı kin ve nefrete sürüklemek.

lgsever

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,457
Çarşaflı birinin orda işi ne? Provokasyon olduğu nasıl da belli..
Asıl provokasyonu senin yaptığının farkında mısın ? Çarşaflı veya çarşafsız, Müslüman veya değil , hangi gorüşten olursa olsun herkes ülkesinin kurucusunun kabrini ziyaret edebilir.Saygısız bir de carşaflının işi ne demiş.

tiriviriap

Asistan
Reaksiyon puanı
308
Asıl provokasyonu senin yaptığının farkında mısın ? Çarşaflı veya çarşafsız, Müslüman veya değil , hangi gorüşten olursa olsun herkes ülkesinin kurucusunun kabrini ziyaret edebilir.Saygısız bir de carşaflının işi ne demiş.

Aziz Nesin'in müslümanlar ve Atatürk hakkında çok güzel bir sözü var. Onu okursan ne demek istediğimi anlarsın. Bu arada saygısız lafını iade ediyorum sana

Reaksiyon puanı
5,172
Aziz Nesin'in müslümanlar ve Atatürk hakkında çok güzel bir sözü var. Onu okursan ne demek istediğimi anlarsın. Bu arada saygısız lafını iade ediyorum sana
Aziz Nesin'in sözüne hiçbir şey demiyorum nasıl olsa diyen çıkar ancak bu yoruma birkaç şey diyeceğim.

Bizim bu memleketin en büyük eksiği saygı duyamamak. Çarşaflısı mini eteklisine. Mini eteklisi çarşaflısına saygı duyamıyor. Dediğim gibi sevmek zorunda değilsin o senin kendi akıllılığın(!) ancak saygı duymak zorundasın.

tiriviriap

Asistan
Reaksiyon puanı
308
Aziz Nesin'in sözüne hiçbir şey demiyorum nasıl olsa diyen çıkar ancak bu yoruma birkaç şey diyeceğim.

Bizim bu memleketin en büyük eksiği saygı duyamamak. Çarşaflısı mini eteklisine. Mini eteklisi çarşaflısına saygı duyamıyor. Dediğim gibi sevmek zorunda değilsin o senin kendi akıllılığın(!) ancak saygı duymak zorundasın.

Kimseyi sevmek zorunda değilim, saygı duymak zorunda hiç değilim. Sadece tahammül ederim
Hepimize lazım olan da budur.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
onu sevme ötekini sevme boşu boşuna günaha girersin yaradan dan dolayı her kulunu sevmek gerek sevilmicek olsalarda sev sadece sev ...

Reaksiyon puanı
892
Asıl vatan haini bu kadındır.Ülkemi kurtarmış Atama bu denli saygısızlık yapmak da nedir? Atamın tırnağı bile etmez bu hadsiz.Değeri 1 kuruştan düşük olanlar Atama yorum yapıyor.

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,363
kadir mısıroğlu vb. türevleri ortalıkta kol gezdikçe, baş köşelerde ağırlandıkça, doğaldır; meyvesi de olur.

root61

Müdavim
Reaksiyon puanı
459
Zamanında başörtüsü sorununda en çok sizlere saygı duyulmadı. Ben sizin daha kolay anlayabileceğinizi düşünmüştüm ancak yanılmışım...

Benim yemin törenim de başörtüsünden dolayı Annem ve kardeşlerim alınmadı , sevmiyorum, saygı da duymuyorum, şimdi başlarsınız o olmasaydı minnet edebiyatlarına.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Senin bu ülkede işin ne? Madem atama saygı duymuyorsun defol git bu ülkeden.
Sen de ingiltereye gidebilirsin.

Son düzenleme:

MrtAltg

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
12,058
Konu fazlası ile değişmiş vaziyete geldi birbiriniz kırmadan konuşamadığınıza göre kilitlemek daha uygun

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...