Sony Xperia Z kullanıcıları kulübü [Şimdi Türkiye'de]

kadir ion

Asistan
Reaksiyon puanı
8
benimki çeşme suyunda boğuldu 8. gün serviste bekliyorum

ygedik

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
http://www.mobilcadde.com/sony-xperia-z-mavi-cerceveli-silikon-kilif-9524
Arkadaşlar bu kılıfı almayı düşünüyorum da sizce iyi bir seçim mi olur? Alan arkadaş var mı ya da başka tavsiye edebilceğiniz kılıf var mı?

Arkadaşım bu kılıfın beyazı var bende telefonu resmen kaba bi hale getiriyo ama çizilmesin diye mecbur takıyorum,başka bulabilirsen başka al,bunu önermem ama bulamazsan mecbur al çizilmesin telefonun,ayrıca ekran için jelatinde al çizilmez ekran diyoda yalan çizilirse yazık olur :)

mafsal

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşım bu kılıfın beyazı var bende telefonu resmen kaba bi hale getiriyo ama çizilmesin diye mecbur takıyorum,başka bulabilirsen başka al,bunu önermem ama bulamazsan mecbur al çizilmesin telefonun,ayrıca ekran için jelatinde al çizilmez ekran diyoda yalan çizilirse yazık olur :)
Ekran çizildi zaten ama o çizilen fabrikasyon filmi çok çabuk çiziliyor hiç dayanıklı değil.Derin bir şekilde çizildi aslında yinede ekran koruyucu alıp taksam olur mu ki çizik kabarcık yapar mı?

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Bi de kılıfın beyazını nereden aldın ben beyazını göremedim de baya pahalı olanı var beyazın

ygedik

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ekran çizildi zaten ama o çizilen fabrikasyon filmi çok çabuk çiziliyor hiç dayanıklı değil.Derin bir şekilde çizildi aslında yinede ekran koruyucu alıp taksam olur mu ki çizik kabarcık yapar mı?

Bi de kılıfın beyazını nereden aldın ben beyazını göremedim de baya pahalı olanı var beyazın

Jelatin çizildiyse çıkar at 3 lü pakette ekran koruyucular var,ben internetten sipariş verdim kargo dahil kılıf+3 jelatin 17 tl ye aldım.internetten araştır bulursun beyaz ama dediğim gibi başka kılıf bulursan daha iyi olur çünkü bu çok kalın telefonun estetiğini bozuyo

St. Benoit

Profesör
Reaksiyon puanı
6
http://www.mobilcadde.com/sony-xperia-z-mavi-cerceveli-silikon-kilif-9524
Arkadaşlar bu kılıfı almayı düşünüyorum da sizce iyi bir seçim mi olur? Alan arkadaş var mı ya da başka tavsiye edebilceğiniz kılıf var mı?

Biraz daha paraya kıyıp bunu al: http://www.mobilcadde.com/spigen-sony-xperia-z-ultra-capsule-siyah-rubber-kilif-10631

Ben geçen hafta aldım, telefonu çok iyi sarıyor. Markanın web sitesine gidip inceleme videolarını izle. Ayrıca paketin içinden kaliteli ekran koruyucu da çıkıyor.

mafsal

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Jelatin çizildiyse çıkar at 3 lü pakette ekran koruyucular var,ben internetten sipariş verdim kargo dahil kılıf+3 jelatin 17 tl ye aldım.internetten araştır bulursun beyaz ama dediğim gibi başka kılıf bulursan daha iyi olur çünkü bu çok kalın telefonun estetiğini bozuyo
Fabrikasyon filmini çıkartıp atmak isterim ama Sony yazısı uçuyor tabi ikincisi bu filmi çıkartmak garantiyi etkiler mi onu da tam bilmiyorum üçüncüsü ise filmi çıkarttıktan sonra camda dayanıklıksızlık olur mu çünkü sony bu filmi dayanıklılığı arttırmak için uyguladıklarını söylüyor.Ne yapacağımı bilemedim çizik varken üzerine film de yapıştıramıyorum...

ygedik

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Fabrikasyon filmini çıkartıp atmak isterim ama Sony yazısı uçuyor tabi ikincisi bu filmi çıkartmak garantiyi etkiler mi onu da tam bilmiyorum üçüncüsü ise filmi çıkarttıktan sonra camda dayanıklıksızlık olur mu çünkü sony bu filmi dayanıklılığı arttırmak için uyguladıklarını söylüyor.Ne yapacağımı bilemedim çizik varken üzerine film de yapıştıramıyorum...

Arkadaşım ben çizilen film ilk telefon geldiğinde üstünde olan o dandik jelatin sandım,sen o sony yazılı jelatini çıkarma bence git bi teknik servise danış çünkü bu konuyu pek bilmiyorum ama benim bildiğim çizilmez ekran olması lazım nasıl çizildi ilginç,çok sert bir darbe yapmış olman lazım...

Bi de o jelatini sökmenin garanti dışı bırakıcağını düşünmüyorum ama sen yine de bi yetkili ile görüş...

mafsal

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşım ben çizilen film ilk telefon geldiğinde üstünde olan o dandik jelatin sandım,sen o sony yazılı jelatini çıkarma bence git bi teknik servise danış çünkü bu konuyu pek bilmiyorum ama benim bildiğim çizilmez ekran olması lazım nasıl çizildi ilginç,çok sert bir darbe yapmış olman lazım...

Bi de o jelatini sökmenin garanti dışı bırakıcağını düşünmüyorum ama sen yine de bi yetkili ile görüş...

Çok çabuk çizilen bir malzeme zaten dikkatli bakılırsa kılcal çiziklerde mevcut.Sony bu yönden çok saçma bir iş yapmış.Madem koruyucu film koyuyorsun neden çizilmez yapmıyorsun.hadi çizilmez yapmadın üstüne birde neden sony yazısını filme yazıyorsun.İlginç

Vin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hocam listeye ekleyin benide :)

Bu arada ekranın üzerindeki anti-shatter filmini eğer çıkarırsanız, Sony yazısı gider. Garanti olayına gelince, Sony yetkilisinin söylediğine göre cihazı tamamen değil, sadece ekranın garantisinden mahrum olursunuz.

Buyrun, sony yetkilisi burda cevaplamış: http://talk.sonymobile.com/thread/128105?start=0&tstart=0

Regionella

Profesör
Reaksiyon puanı
7
arkadaşlar twrp ile yedek alıp purex kurdum. bunun üzerine tekrar yedek alıp bunu kurdum twrp flash ile;

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=38632615

423 yerine yanlışlıkla 434 kurmuşum :mad:

şu an telefon sürekli kendine restart atıyor telefonu kapatamıyorum da açamıyorum da, ne yapmalıyım delircem..

Vin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar twrp ile yedek alıp purex kurdum. bunun üzerine tekrar yedek alıp bunu kurdum twrp flash ile;

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=38632615

423 yerine yanlışlıkla 434 kurmuşum :mad:

şu an telefon sürekli kendine restart atıyor telefonu kapatamıyorum da açamıyorum da, ne yapmalıyım delircem..

Hocam tesaduftur aynisi benimde basima geldi. Rom kurarken SONY cikti sonra surekli restart atti titresip titresip durdu. Power+Volume Up tusuna 10-15 sn basili tuttum. Siyah ekrandan yararlanip hemen Flashmode'a aldim (Power+Volume down) Sonrada direk orjinal .423 tr ftflerini flashladim, temiz bi sekilde tekrar romu kurdum.

Umarim isinize yarar..

ygedik

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
4.2.3 çıktı mı ya?Bende 4.2.2 yüklü şuan...

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Merhabalar. türkiye satışı başladığı gün z aldım gayet memnundum ama 3 gün önce birden bire kulaklık girişini kapatan kapakcık ile problem yaşamaya başladım. kapatıyorum 2-3 saniye sonra yukarı çıkıyor tamamen. yanlış hatırlamıyorsam bir yerde o kapakların garanti dışında olduğunu okumuştum. birde okuduklarıma göre z kullanıcıları baya sorun yaşamış garanti ile o yüzden tereddüt ediyorum. bu konuda herhangi bilgi, öneri verebilecek olan varsa çok memnun olurum, şimdiden teşekkürler.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
merhaba arkadaşlar,daha önce paylaşımda bulunuldu mu bilmiyorum ama benim sorum xPria z ve xPria Sp modelleri ile PS3 oyunları oynanır mı ya da kontrol kolu telefona bağlanabilir mi?SP modelinde varsa benim için süper olur çünkü Z modeli beni aşıyor fiyat olarak

Elusive

Dekan
Reaksiyon puanı
260
merhaba arkadaşlar,daha önce paylaşımda bulunuldu mu bilmiyorum ama benim sorum xPria z ve xPria Sp modelleri ile PS3 oyunları oynanır mı ya da kontrol kolu telefona bağlanabilir mi?SP modelinde varsa benim için süper olur çünkü Z modeli beni aşıyor fiyat olarak
sp de dualshock 3 ile bağlantı özelliği mevcut. ve evet ps oyunları oynanıyor fakat türkiyede desteklenmiyor.

ygedik

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Office Suite Pro 7'nin ücretsiz versiyonu var mı?Ya da başka ücretsiz word excell dosyaları oluşturabileceğim bir program var mı?Bu yıl üniversiteye gitceğim için lap top almadan Z ile idare etmeye çalışcam,sizce bu konuda Z ihtiyaçlarımı karşılayabilir mi?

Regionella

Profesör
Reaksiyon puanı
7
Office Suite Pro 7'nin ücretsiz versiyonu var mı?Ya da başka ücretsiz word excell dosyaları oluşturabileceğim bir program var mı?Bu yıl üniversiteye gitceğim için lap top almadan Z ile idare etmeye çalışcam,sizce bu konuda Z ihtiyaçlarımı karşılayabilir mi?

apkmania da her türlüsünü bulursun..

ygedik

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
apkmania ya girdim ama çoğu indirdiğim uygulamayı açmıyo telefon,açıkçası android in yabancısı ve birazda sevmeyen bi insan olarak direkt program adı önerebilen olursa süper olur :)

REDFOKS

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
201
su altı çekim yapan yok mu aramızda arkadaşlar ?

ygedik

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

Denize soktum ama suyun temas etmesiyle dokunmatik kendine kendine çalışıyo ve saçma sapan yerlere hatta her yere giriyo o yüzden video çekemedim sadece 1 sny lik bir görüntü alabildim o da gayet iyi ama işte dokunmatiği kilitleme olayı olmalı ki çekilebilsin su altında ya da ben beceremedim :D

St. Benoit

Profesör
Reaksiyon puanı
6

Akvaryuma sokup çekim yaptım, gayet iyi sonuç aldım, sıkıntı yok. Upload edince koyacam buraya.

-------------

Bu arada yeni bir güncelleme gelmiş, 10.3.1.A.0.244 sıkıntılar düzeltildi heralde.

lilana

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar malesef telefonum su ile temas etti ve bozuldu, nasıl iyi değil mi :))) su geçiriyor yani cihaz ne güzel sony.

lilana

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
sualtı çekimi daha önceden yaptım bu arada o da 1 karış suda 5 dakika zaten, aqua z diye bir program var indirin ama dediğim gibi cihaz su geçirmez deniyor reklamda, sualtı çekimi için sony xperia z application yapmış ama su geçiriyor ve suya sokmayın diyor kılavuzda nasıl iş anlamadım