Sony Xperia Z kullanıcıları kulübü [Şimdi Türkiye'de]

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar pil performanslarınız ne durumda, benim akşam 8i görürsem iyidir. üstelik çok kullanmama rağmen, biraz kullanmaya kalkarsam akşam 5 te nakavt. 15-20 dk oyun oynamaya kalksak hele daha da kötü. arkadaşıma galaxy s4 aldık benim gibi kullanarak 2.5 gün gidiyor şarzı. eğer bunlar böyle ise sanırım bu telefondan vazgeçeceğim...

yok mu kimsenin fikri?

hussun

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Telefonum xperia z birleşik arap emirlikleri ülkesi için üretilmiş
c6602 güncelleme almadı halen 4.2.2

ygedik

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
yok mu kimsenin fikri?

Arkadaşım şarjı gayet iyi,sabah 6'da şarjdan çıkarıyorum.Ekran parlaklığı maximum seviyede ışıl ışıl kullanıyorum,1 saat oyun oynuyorum(İRON MAN 3,REAL RACING 3),1 saat wireless açık chrome ve facebookta takılıyorum,1 saat radyo dinliyorum yaklaşık 30 dk tel konuşması yapıyorum,30 dk müz,k dinliyorum,kamera ve videoyu az kullandığımda gece yatarken şarj en kötü % 45 oluyo,açıkçası bir günde şarjını bitirmek için çok çalışmak gerekiyo,ben gayet memnunum,eğer çok çabuk bitiriyorsan kapalı alanda olmak koşuluyla ekran parlaklığını kapat minimuma getir,zayıf pil modunu aktif et 2-3 gün gitsin şarjı ama öylede bir keyfi yok full parlaklık olunca telefonun farkı ortaya çıkıyo inanılmaz bir ekranı var...

utkucay

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşım şarjı gayet iyi,sabah 6'da şarjdan çıkarıyorum.Ekran parlaklığı maximum seviyede ışıl ışıl kullanıyorum,1 saat oyun oynuyorum(İRON MAN 3,REAL RACING 3),1 saat wireless açık chrome ve facebookta takılıyorum,1 saat radyo dinliyorum yaklaşık 30 dk tel konuşması yapıyorum,30 dk müz,k dinliyorum,kamera ve videoyu az kullandığımda gece yatarken şarj en kötü % 45 oluyo,açıkçası bir günde şarjını bitirmek için çok çalışmak gerekiyo,ben gayet memnunum,eğer çok çabuk bitiriyorsan kapalı alanda olmak koşuluyla ekran parlaklığını kapat minimuma getir,zayıf pil modunu aktif et 2-3 gün gitsin şarjı ama öylede bir keyfi yok full parlaklık olunca telefonun farkı ortaya çıkıyo inanılmaz bir ekranı var...

bu hesaba göre benim telefonda sorun var. en iyisi garantiden göndermek..

hussun

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Telefonum xperia z birleşik arap emirlikleri ülkesi için üretilmiş
c6602 güncelleme almadı halen 4.2.2
bilgisi olan var mı 4.2.2 c6602 ye gelmeyecek mi?

jack bauer

Profesör
Reaksiyon puanı
1

hocam kızma ama sen böyle telefonu kullandığında o pil kalma ihtimali olmaz yoğun kullanımda bile 10-12 saat süre biçiyorlar. Ben dikkatli kullanmaya çalışırım benim bile 15 saat civarı oluyor.

Sagittae

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
hocam kızma ama sen böyle telefonu kullandığında o pil kalma ihtimali olmaz yoğun kullanımda bile 10-12 saat süre biçiyorlar. Ben dikkatli kullanmaya çalışırım benim bile 15 saat civarı oluyor.

Sanırım arkadaşın stamina mode açık ve 3g bağlantıyı hiç kullanmıyor, bu şekilde olabilir. Zaten şarjı sömüren başta mobil veri ve ekrandır.

jack bauer

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Sanırım arkadaşın stamina mode açık ve 3g bağlantıyı hiç kullanmıyor, bu şekilde olabilir. Zaten şarjı sömüren başta mobil veri ve ekrandır.

hocam bende de stamina mod açık ama mobil veri her zaman açıktır 2g bile olsa onlar çok sömürüyor.

S

SDN Okuru

SDN Okuru

Yok hacı niye kızıyım :)...Dediklerimi aynen yapıyorum zaten radyo ve walkman pek şarj yemiyo aynen dediğimi yapıyorum ve bu şekilde şarj dediğim seviyelere iniyo,ha şöyle bir durum var telefonu kullanmayı bıraktığımda parlaklığını kapatıyorum kullanıma başlarken yeniden 2 dokunuşla parlaklığı açıyorum...

ygedik

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

Telefonu bir kenara bıraktığımda sadece sesi açık oluyo diğer bütün faaliyetler kapalı ve ekran parlaklığı kısık oluyo yani stamina modu diyelim :) ve 3 aydır kullanıyorum şarjdan çıkardığım andan itibaren 24 saatten önce telefonu tekrar şarj ettiğimi hatırlamıyorum...

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Benim tek problemim su altında dokunmatiğin çalışması,rahat kayıt yapamıyoum,ayrıca kılıf aldım bu harika tasarımın içine etti kılıf,keşke çizilmez özelliği olsaydı çok mu şey istiyoruz acaba :)

St. Benoit

Profesör
Reaksiyon puanı
6
Yahu arkadaş mükemmel birşey bu cihaz. Plajdayken telefon kum ve deniz suyu karışık saçma sapan bi halde kaldığında tek yaptığım çeşmenin altında yıkamak oluyor. Önceden ıslak mendillerle temizlemeye çalışırdık. Almadan önce htc one ile çok arada kalmıştım ama iyiki Z' yi seçmişim. Adamsın Sony :)

mafsal

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar ekranı koruyan fabrikasyon film derin bir şekilde çizildi.Bunun ekranına zarar vermiş olma ihtimali olmuş olabilir mi?Böyle bir duruma maruz kalıp üstündeki filmi çıkartmış arkadaş var mı yorumlarını alsam.

srdrgkc

Asistan
Reaksiyon puanı
0
neden hala Xperia Z kullananların arasında benim ismim yok :D

snowdrop

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Evet sayın geleceeek nesiller. Bu yazıyı 2013 senesinden yazıyorum. Belki elinize geçer okursunuz.Bizim zamanımızda akıllı dediğimiz tahta gibi olan ekranı büyük iletişim aracı ve adı da telefon olan aletlerimizde bekleme süresi azlığı , ekran büyüklüğü , fotoğraf ve video çekim kalitesi , biraz zorlayınca ısınma gibi sorunlarımız vardı.Belki bu zamana aptallık çağı diyeceksiniz, biz de bizden önceki çağlar için böyle terimler kullanmış olabiliriz =) . Bunlar bizim için epey sorun teşkil etmiştir. shiftdelete.net gibi sanal ortamlarda dertlerimizi paylaşırdık .Pil çabuk bitiyor yaw. şimdilik buna bir çözüm bulabilmiş değiliz. Pil teknolojisini geliştiriyorlar ama firmalar kar zarar politikası yüzünden ellerindeki stokları bitirmeden pek yararlandırmıyorlardı.İçlerinde motosiklet aküsü gibi piller olduğu halde birgün kullanabildiğimiz zaman memnun oluyorduk.bisürü ayar yapıyorduk ki pili biraz daha fazla dayansın.birde aralarında karar veremiyorduk, yok 4 çekirdekli yok çift çekirdekli , yok rami 2 gb, yok 1 gb ,işlemcisi 1.5 ghz yok 1.7 ghz, bunlardan cihaz seçmek müşkil bir işti bizim için ( müşkil kelimesini belki bilmezsiniz , zor şeyler için kullanıyorduk =) ) bende markası Sony olan modeli de xperia z olan bir iletişim aracı aldım , 1 metre derinlikteki suda yarım saat kadar kalabilir diyorlar bu Sony'nin adamları , yaklaşık birgün kullanabiliyordum, bu beni memnun etmeye yeterliydi. biraz oyun oynasam 8 silindirli bir arabanın benzin göstergesinin düşüşü gibi batarya seviyesi düşüyordu. sizin zamanınızda nasıl olur bilemiyoruz. belki telefon ihtiyacınız olmaz yada bi yerlerinize monte ederler , oradan rahat rahat iletişirsiniz. Siz böyle dertleriniz olursa takmayın , boşverin. Kalan son ağaçlıklarda gezin dolaşın. Bizim şimdilik biraz yeşil alanlarımız var , gidiyoruz , gidemezsek arka plan resimleri yapıyoruz. :D :D :D

srdrgkc

Asistan
Reaksiyon puanı
0
var tabiki seçenekler tuşuna bastığında açık olan programınların alt sırasında mikrofon şeklini göreceksin ona girdiğinde istediğin gibi sesini kaydedersin artık :D

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Merhaba arkadaşlar telefonum xperia s müzik gönderirken yanlışlıkla her zaman seçeneğini seçtim şimdi düzeltemiyorum nasıl yapabilirim bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi?

lpsln

Asistan
Reaksiyon puanı
0
xperia z kullanan kader arkadaşlarım nasılsınız?
içinizde halen güncelleme almak için bekleyen var mı?
son olarak telinizi şarjdan çektiğinizde dolu olan telefonunuz 1 veya 2 dk gibi bi sürede %99 kaldı gösteriyor mu,yoksa bana mı özel..

Sagittae

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhaba arkadaşlar telefonum xperia s müzik gönderirken yanlışlıkla her zaman seçeneğini seçtim şimdi düzeltemiyorum nasıl yapabilirim bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi?

Ayarlar > Uygulamalar'a git, sağ üstteki menüden "uygulama tercihlerini sıfırla" dersen düzelir.

Sagittae

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
xperia z kullanan kader arkadaşlarım nasılsınız?
içinizde halen güncelleme almak için bekleyen var mı?
son olarak telinizi şarjdan çektiğinizde dolu olan telefonunuz 1 veya 2 dk gibi bi sürede %99 kaldı gösteriyor mu,yoksa bana mı özel..

Sanırım hepimizinki öyle, normal bir durum.

ygedik

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sanırım hepimizinki öyle, normal bir durum.

Evet,15-20 dk içinde % 95 e falan düşüyo hiç kullanmamana rağmen ama bence şarjı gayet iyi gidiyo hele bu ekrana göre bayaa bayaa iyi gidiyo,diğer telefonlardan ayıran en önemli özelliği ekranı...

jack bauer

Profesör
Reaksiyon puanı
1
telefonu şarjdan çekiyorum 2 saate yakın bir süre sonra yüzde 1 düşüyor tabi hiç kullanmıyorum telefonu o arada.

azen63

Profesör
Reaksiyon puanı
24
Biz Daha 4.2.2 alamadık yahu .. bekliyoruz hala:)

serdarkolcubasi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
denizde su altı çekiminde su geçirdi..telefon mefta..! servis ile görüşücem umarım olumlu bir yanıt alırım :/

snowdrop

Asistan
Reaksiyon puanı
0
denizde su altı çekiminde su geçirdi..telefon mefta..! servis ile görüşücem umarım olumlu bir yanıt alırım :/
Hayırlı işler. Umarım Servis bunları demez; fazla derine inmişsindir , kapakları açık bırakmışsındır yada tam kapatmamışsındır.

Geçmiş olsun şimdiden. Ama muhtemelen değiştirirler telefonunu.