Sony Xperia SP Alayım mı?

Bu konuyu okuyanlar

blackdown

Profesör
Reaksiyon puanı
1
iphone 4s 512 mb ramdan dolayyı mı kasar? Birde sitelerde gördüğüm kadarıyla s3 android 5 alacakmış doğruluk payı var mı? SP almaz mı?

S3 5 almaz bence iPhone un kasmasının 512 mb ile alakası yok 128 mb lik 3gs bile 6 da yağ gibi akıyordu Apple istese 4 te 4s tede kastırmaz ama bilerek yapıyor güncelleme konusunda ise Sony ve LG den uzak dur özellikle LG den

bizdeneriz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
S3 5 almaz bence iPhone un kasmasının 512 mb ile alakası yok 128 mb lik 3gs bile 6 da yağ gibi akıyordu Apple istese 4 te 4s tede kastırmaz ama bilerek yapıyor güncelleme konusunda ise Sony ve LG den uzak dur özellikle LG den

L9 la tadına bakmıştım lg nin aman..

LittleMonster

Profesör
Reaksiyon puanı
33
Sony ve Htc aştı bence o sorunu
Z serisiyle seri güncelleme vermeye başladı.
Örneğin Z ye 14tane güncelleme verdi.
Z Ultrada aldı 2 tane
Z1 e 5 tane gönderdi
Xperia L ye 4.2 verdi
Eski-yeni birsürü xperia ya albüm - walkman - galeri güncellemesi gönderdi.
Androidde güncelleme İos kadar hiçbir zaman garanti değil ama Sony de ilerleme var .
Htc de öyle mesela 4.3 ten sonra 4.4 ü ocakta dağıtacağını duyurdu .
Ama hala bi Apple değiller :D

bizdeneriz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
1 hafta kaldı telefon almama hala karar verebilmilmiş değilim. 4S, S3 ve xperia sp arasındayım.

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
S3'ü at bi kere. S3 alma sakın.

onurmx

Asistan
Reaksiyon puanı
0
xperia sp bu saaten sonra alınmaz onun yerine nexus 4 e bakmalısın bide şu espiriyi yapmadan geçemicem
Almak istiyosan al sen bilirsin

Carmelo Anthoni

Asistan
Reaksiyon puanı
0
bana kalsa apple hayatta almam mac in de iphone a hepsi beş para etmez paranı çöpe atıyorsun bir gram perfomans yok steve jobs öldükten sonra Apple bitti microsoft hissleri uçtu başını aldı gidiyor ve apple daha da düşücek

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
Bu kadar bekledin bari Nexus 5'i bekle. =)

mucho

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Xperia Sp alacağına benim tavsiyem nexus4 Olur. Teknosa 1100 tl ye veriyor. 100 tl de hediye çeki veriyor yani 1000 tlye tekabül ediyor. Başka yerlerden daha ucuza da bulabilirsiniz mutlaka.

bizdeneriz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ses wifi kamera ve ekran önemli, şu an elimde Turkcell T40 :) var onun hoparlör sesi çok güzel onu aratmamalı.

sevket_19

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Nexus u beğenmiyorum. Benim için ses wifi kamera ve ekran önemli.. Birde donmayacak.
Wifisi iyi değil kamerası varsayalım iyi olsun ekran kötü olduktan sonra gene kötü çekmiş gibi duruyor donma olur ama cihaz çok ısınınca bak znin ekranı kötü derler birinde xperia z vardı ekranları sona getirdik sp çok cansız duruyor yanında sanırım sende benim gibisin telefonun birkaç iyi yanını görünce eksilerini umursamıyorsun ama bu düşünceyle telefon alırsan sonu hüsran olur.Orta segment telefonları her ihtiyaca cevap vermez illa bir yönü çok zayıf olur bu durumda ya beklentini azaltacaksın yada üst model 2. El ürünlere bakmakta fayda var çünkü nakit sıkıntın var.Bizim buralarda senin bütçenin 100 lira üstüne yani 1100 liraya millet kaçak s4 alıyor sorunsuz kullanıyor sp nere s4 nere burda herkesin elinde samsung ben o yüzden samsung almadım yoksa cidden çok daha az bütçeyle üst model telefonlar alınıyor.Son olarak sana şunu söylemek istiyorum 1gb ramli telefon alma eğer uzun süre kullanmayı düşünüyorsan.

blackdown

Profesör
Reaksiyon puanı
1
ses wifi kamera ve ekran önemli, şu an elimde Turkcell T40 :) var onun hoparlör sesi çok güzel onu aratmamalı.

Nexus larda donma diğerlerine göre az ses olarak T40 ın surround hoparlörü var piyasada aynı sistemli hTC ler var SP de işini görür yani ama ikinci el temiz Z varken SP gereksiz

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
Nexus 4 kullanan bir arkadaşımın yorumu: 4.4.1 güncellemesi aldı, 2GB ram'in sadece 400MB'ını kullanıyor. Pili bitmek bilmiyor. Stabilitesi ise androidlerin içinde en iyisi.

Nexus 4 sadece kamera olarak seni tatmin etmeyebilir. Ama 4.4.1'de belki kamera iyileştirilmiştir. Bilemiyorum o kadar.

bizdeneriz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
iphone 4s i araştırdım biraz millet sorunsuz kullanılır diyorlar. Gerçi onunda anca 8 gb sıfırını alabilirim. Ama işte iphone a da 1800 e 5 alsam o para 2 sp parası, bu sene sp alsam seneye başka telefon alabilirim ama iphone alsam en az 2 - 3 yıl bırakmamam lazım. Zaten bende öyle birşey istiyorum. Xperia sola yı 800 tlye aldığım canavar gibiydi taksidi 10 aydı taksit bitmeden telefon manyaklaştı. 300 tlye sattım. Bu da yarın bana öyle sıkıntı yaşatır mı? Ben artık sıkıldım donan telefon değiştirmekten. İphone dan biraz uzak olma sebebim de çoğu uygulamanın paralı olması. + lı - li birşeyler yazarasanız iphone 4s ve sp için ona göre artık kararımı kesinleştireyim arkadaşlar..

blackdown

Profesör
Reaksiyon puanı
1
iphone 4s i araştırdım biraz millet sorunsuz kullanılır diyorlar. Gerçi onunda anca 8 gb sıfırını alabilirim. Ama işte iphone a da 1800 e 5 alsam o para 2 sp parası, bu sene sp alsam seneye başka telefon alabilirim ama iphone alsam en az 2 - 3 yıl bırakmamam lazım. Zaten bende öyle birşey istiyorum. Xperia sola yı 800 tlye aldığım canavar gibiydi taksidi 10 aydı taksit bitmeden telefon manyaklaştı. 300 tlye sattım. Bu da yarın bana öyle sıkıntı yaşatır mı? Ben artık sıkıldım donan telefon değiştirmekten. İphone dan biraz uzak olma sebebim de çoğu uygulamanın paralı olması. + lı - li birşeyler yazarasanız iphone 4s ve sp için ona göre artık kararımı kesinleştireyim arkadaşlar..

iPhone alırsan daha pahalıya satarsın onun dışında iPhone un pek bir artısı yok

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
Sen bu ikisi arasında kaldıysan SP al. 4.4 güncellemesi alacak deniyor. Eğer alırsa donma, kasma yaşamazsın sanırım.

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
Ben 2. el taraftarı değilim. SP daha sağlam duruyor hem alttaki ışıklı şeffaf şeridi falan daha şekil. :D Tabi biraz da ağır. Sadece donanımı biraz zayıf ama 4.4 alırsa farkı kalmaz pek. Sen SP al bence de.

LittleMonster

Profesör
Reaksiyon puanı
33
2.el piyasasına çok bilgili vs olmadıkça girmeni tavsiye etmem
Heleki Xperia Z gibi cihazlarda hiç girme nedenide su geçirmezlik özelliğini kaybetmiş bir cihazı satın alma ihtimalin var

bizdeneriz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Heleki Xperia Z gibi cihazlarda hiç girme nedenide su geçirmezlik özelliğini kaybetmiş bir cihazı satın alma ihtimalin var

Bak hiç düşünmemiştim bu ihtimali. Klonlamadan çekiniyorum zaten. Başım ağrımasın. Yalnız birşey soracak arkadaşlar. İstanbulBilişim den alacam telefonu da SP nin bir 949 TL lik var. Birde 1079 TL lik. 1079 olanda distribütör garantili diyor. 949 luğun sorunu ne acaba?

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Bak hiç düşünmemiştim bu ihtimali. Klonlamadan çekiniyorum zaten. Başım ağrımasın. Yalnız birşey soracam arkadaşlar. İstanbulBilişim den alacam telefonu da SP nin bir 949 TL lik var. Birde 1079 TL lik. 1079 olanda distribütör garantili diyor. 949 luğun sorunu ne acaba?

LittleMonster

Profesör
Reaksiyon puanı
33
Bak hiç düşünmemiştim bu ihtimali. Klonlamadan çekiniyorum zaten. Başım ağrımasın. Yalnız birşey soracak arkadaşlar. İstanbulBilişim den alacam telefonu da SP nin bir 949 TL lik var. Birde 1079 TL lik. 1079 olanda distribütör garantili diyor. 949 luğun sorunu ne acaba?

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Bak hiç düşünmemiştim bu ihtimali. Klonlamadan çekiniyorum zaten. Başım ağrımasın. Yalnız birşey soracam arkadaşlar. İstanbulBilişim den alacam telefonu da SP nin bir 949 TL lik var. Birde 1079 TL lik. 1079 olanda distribütör garantili diyor. 949 luğun sorunu ne acaba?
949 olan paralel ithalattır.
Yani cihaz ile ilgili bir sorun olduğunda Sony nin kendisi değilde bu İstanbul Bilişimin ithalatla getirdiği firma sizinle ilgilenir veya hiç muhatap bulamayabilirsiniz .
Distbritör garantisi altına alındığında Sonynin kendi ekibi inceler vs vs daha güvenli açıkçası

bizdeneriz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
949 olan paralel ithalattır.
Yani cihaz ile ilgili bir sorun olduğunda Sony nin kendisi değilde bu İstanbul Bilişimin ithalatla getirdiği firma sizinle ilgilenir veya hiç muhatap bulamayabilirsiniz .
Distbritör garantisi altına alındığında Sonynin kendi ekibi inceler vs vs daha güvenli açıkçası

1079 luk daha garanti diyorsunuz yani. Ben LG L9 uda istanbulbilişimden almıştım 765 di galiba aldığımda. Onda başarı yazıyordu kutudaki etikette o da mı paralel ithalat oluyor?

LittleMonster

Profesör
Reaksiyon puanı
33
1079 luk daha garanti diyorsunuz yani. Ben LG L9 uda istanbulbilişimden almıştım 765 di galiba aldığımda. Onda başarı yazıyordu kutudaki etikette o da mı paralel ithalat oluyor?
Evet. Paralel ithalat.LG ninkide de Lg Electronics Türkiye yazması lazım
Sony ninkinde de Sony Eurosia bunlar disbritör bildiğim kadarıyla

bizdeneriz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
O halde kvk ve telpa paralel ithalat mı oluyor?