Sony Xperia SP Alayım mı?

Bu konuyu okuyanlar

mendocino

Rektör
Reaksiyon puanı
81

/xo/

Dekan
Reaksiyon puanı
226
sp'nin muadili g2 değil g2 üst segment telefon. g2'nin fotoğraf performansını beğenmemeye başladım acil güncellenmesi lazım gündüz bile bulanık çekiyor bazen, netlemede sorun var sanırım karanlıkta ışığı iyi alıyor gündüz de iyi ama bilgisayarda bakınca bulanık, keskinlik yok.

https://dl.dropboxusercontent.com/u/29868139/CAM00432.jpg

https://dl.dropboxusercontent.com/u/29868139/CAM00429.jpg

LG hiçbir telefonuna düzeltme güncellemesi çıkartmadı siz de biliyorsunuz. Büyük ihtimal G2'ye de çıkmayacak. Ne zaman sürüm günceller, o zaman alır bence. Bir ara gerçekten düşündüm almayı ama sırf kamerası yüzünden vazgeçtim.

mendocino

Rektör
Reaksiyon puanı
81
LG hiçbir telefonuna düzeltme güncellemesi çıkartmadı siz de biliyorsunuz. Büyük ihtimal G2'ye de çıkmayacak. Ne zaman sürüm günceller, o zaman alır bence. Bir ara gerçekten düşündüm almayı ama sırf kamerası yüzünden vazgeçtim.

Xda da modlanmıs kamera uygulaması vardı gözle görülür iyileşme vardı sonra o konu kaldırıldı lg kamerayı güncelledı acıklamasıyla, ama o güncellemeyi hangı insanoğlu aldı mechul. Dedığın gıbı bende lgnın yazılım tarafına güvenemiyorum muhtemelen ılk ve tek guncellemesı mart ayındakı 4.4 olacak.

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
Görüntüleriniz akşam çekimi. Ayrıca böyle durumlarda çek ve düzelt modunda çekmenizi tavsiye ederim. Bulanık yerleri netleştirecektir. Ben de çok memnun değilim ama benim için yeterli seviyede. Kamerasına puanım 10 üzerinden 8.

/xo/

Dekan
Reaksiyon puanı
226
Xda da modlanmıs kamera uygulaması vardı gözle görülür iyileşme vardı sonra o konu kaldırıldı lg kamerayı güncelledı acıklamasıyla, ama o güncellemeyi hangı insanoğlu aldı mechul. Dedığın gıbı bende lgnın yazılım tarafına güvenemiyorum muhtemelen ılk ve tek guncellemesı mart ayındakı 4.4 olacak.

Tabi o zamana kadar HTC ve Samsung belkide SOny bile 4.4 ü cihazlara vermiş, yeni androd sürümü çıkmış olacak. Yine LG üvey evlat muamelesi görecek. Bu firma kaç senedir telefon yapıyor, bir akıllanamadı. Sadece Samsung un arayzünden, özelliklerinden esinlenmese, biraz da güncelleme tarafından çalsa ne güzel.

mendocino

Rektör
Reaksiyon puanı
81
Görüntüleriniz akşam çekimi. Ayrıca böyle durumlarda çek ve düzelt modunda çekmenizi tavsiye ederim. Bulanık yerleri netleştirecektir. Ben de çok memnun değilim ama benim için yeterli seviyede. Kamerasına puanım 10 üzerinden 8.

adamım sen şimdi forumun g2 genel başkanı olduğun için seni g2 hakkında herhangi bir olumsuz düşünceye inandırmam mümkün değil ki zaten öyle bi çabamda yok. :)
ikinci olarak gündüz fotolarıda elimde mevcut özel oldukları için paylaşmadım ama emin ol onlarda farklı değil, telefonda güzel gözüküyor ama bilgisayara atınca insanların ağzı gözü belli olmuyor neredeyse, son olarak ayıptır söylemesi (eğitimini gördüğüm ve bir dönem kameraman olduğum için) fotoğraftan anlarım gece moduydu isoydu vs her hileyi denediğim halde netlemiyor alet ki zaten kamera yamasında öncesi sonrası gayet belliydi.
iyi forumlar sp konusunu g2 ile doldurmayalım.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

son olarak ekleyeyim ister5sen müsait zamanımda gündüz fotosu çekip senle paylaşabilirim hatta bugün çekeyim.
iyi forumlar

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
Doğrudur size lafım yok. Ben G2 başkanı falan değilim olumsuz yönlerini de söylüyorum. =) ben sadece çektiğim bir fotoğrafta 5 metre uzaklıkta duvardaki bir tablonun alt köşesindeki bir yazıyı çekimden sonra zoomlayarak okuyabilmiştim. Yama kurmadım, bu arada yamanın yeni linkini paylaştılar ama xda'dan çok anlamıyorum o yüzden bulaşmadım. =) siz kendi deneyiminizle, ben kendi deneyimimle konuşuyorum hepsi bu.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
sonynin sitesinde 4.4 kitkat bile gelecek yazıyor bende xperia sp var hoparlör o kadarda az ses vermiyor normal bence. benim modemi aşağı kattan çekiyor. telle konuşuncada hiç zorlanmıyorum. 3 aydır kullanıyom daha telefon bir kere bile donmadı çok memnunum.

bizdeneriz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
korkuttunnuz ha, işe yaramaz gibi geldi sp :)

yigitk2834

Asistan
Reaksiyon puanı
0
ben kullanıyorum arkadaş sp yi dediğiniz o samsunglar ıphonelar bir halta yaramazlar sony işi bu ıphonu ne üretiği belli değil samsung desen beyaz eşyamı üretiyor kepçemi üretiyor gemimi üretiyor o da belli değil sony nin tek işi var teknoloji sp öyle bir telefon yaptınız ki sanki görende nokia 3310 bahsediyoruz sanacak sony her zaman kraldır 1 numaradır

bizdeneriz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İphone 4S ile karşılaştırsak 4S i mi tercih etmeliyim Xperia SP yimi sizce?

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
İos kullanırım diyorsan 4S daha mantıklı. Kamerası da iyi, hızı da iyi, wifi da iyi, sesi falan da eh işte.

LittleMonster

Profesör
Reaksiyon puanı
33
adamım sen şimdi forumun g2 genel başkanı olduğun için seni g2 hakkında herhangi bir olumsuz düşünceye inandırmam mümkün değil ki zaten öyle bi çabamda yok. :)
ikinci olarak gündüz fotolarıda elimde mevcut özel oldukları için paylaşmadım ama emin ol onlarda farklı değil, telefonda güzel gözüküyor ama bilgisayara atınca insanların ağzı gözü belli olmuyor neredeyse, son olarak ayıptır söylemesi (eğitimini gördüğüm ve bir dönem kameraman olduğum için) fotoğraftan anlarım gece moduydu isoydu vs her hileyi denediğim halde netlemiyor alet ki zaten kamera yamasında öncesi sonrası gayet belliydi.
iyi forumlar sp konusunu g2 ile doldurmayalım.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

son olarak ekleyeyim ister5sen müsait zamanımda gündüz fotosu çekip senle paylaşabilirim hatta bugün çekeyim.
iyi forumlar
Xperia Sp konuşuyorsun Xperia Z yi kötülüyor . G2 yi öneriyor yok o olmadı iphone 4s diyor ne yaptığı belli değilki en iyisi bu şahısı dikkate almamak :)
Çünkü objektif yorumlama yeteneğini bir süreliğine kaybetmiş görünüyor :))
Kendisine g2 nin eksik özelliklerini anlattığımda g2 yi 1 ay kullan cart curt lafı ediyor sonra geliyor Z1 g2 den üstün olunca Z yi karalıyor :))

mendocino

Rektör
Reaksiyon puanı
81
Beni bu konuda alıntılamazsanız sevınirim ıyı forumlar

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
Xperia Sp konuşuyorsun Xperia Z yi kötülüyor . G2 yi öneriyor yok o olmadı iphone 4s diyor ne yaptığı belli değilki en iyisi bu şahısı dikkate almamak :)
Çünkü objektif yorumlama yeteneğini bir süreliğine kaybetmiş görünüyor :))
Kendisine g2 nin eksik özelliklerini anlattığımda g2 yi 1 ay kullan cart curt lafı ediyor sonra geliyor Z1 g2 den üstün olunca Z yi karalıyor :))

Biz senin gibi marka fanboyu değiliz. Önümüze gelene Z1 iyi demiyoruz. Herkesin ihtiyacı, durumu, zevki neyse ona göre model öneriyoruz. ;)
Amacım Xperia Z'yi kötülemek değildi, ancak senin gibi Sony'nin ufak da olsa kötülenmesine tahammül edemeyen hazımsızlar o mesajımı xperia Z'yi kötülemek olarak algılayacaktır elbette.
Şunu da belirteyim, bir şeyi kötülemek, o şeyin iyisini de kötü göstermektir, tıpkı senin yaptığın gibi. Ancak bir telefonda bir şey gerçekten kötüyse bunu belirtmek o cihazı kötülemek anlamına gelmez. ;)

LittleMonster

Profesör
Reaksiyon puanı
33
Biz senin gibi marka fanboyu değiliz. Önümüze gelene Z1 iyi demiyoruz. Herkesin ihtiyacı, durumu, zevki neyse ona göre model öneriyoruz. ;)
Amacım Xperia Z'yi kötülemek değildi, ancak senin gibi Sony'nin ufak da olsa kötülenmesine tahammül edemeyen hazımsızlar o mesajımı xperia Z'yi kötülemek olarak algılayacaktır elbette.
Şunu da belirteyim, bir şeyi kötülemek, o şeyin iyisini de kötü göstermektir, tıpkı senin yaptığın gibi. Ancak bir telefonda bir şey gerçekten kötüyse bunu belirtmek o cihazı kötülemek anlamına gelmez. ;)
Evet evet SP ile G2 aynı fiyattan satılıyor
Xperia Z nin muadili Optimus G dir .
Kıyaslamaya başlamak istersen Optimus G ile Z ninkini karşılaştır istersen ?
Kişinin ihtiyacı ve isteklerine göre öneri yapmak yerine her yazının altına G2 evet haklısın.
Eline alıp kullanmadığın cihazlara bile kötülemede üstüne yok

/xo/

Dekan
Reaksiyon puanı
226
İşine gelmeyince verdiğin klasik cevaplar ^^ fanboyluğunu başka yerde yapcaksın o zaman bilgin olmayan konulara yazarak kendine güldürtüyorsun anca :))

Hocam zaten yakın zamanda bir cezanız oldu, insanlar ile zıt gitmeyin bence. Ergen ergen cevaplar verse dahi siz kötü oluyorsunuz sonra.

bizdeneriz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Şimdi aklıma iphone 4s te takıldı. 4S kamera süper gözüküyor, ios u da seviyorum aslın 3 kullanmıştım bi aralar. Ama 4s 512 mb ram SP 1 GB bu olay önemlii etken mi? İphone un stabil olduğunu hepimiz biliyoruz. İphone 4S mi SP bilemedim şimdi.

blackdown

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Şimdi aklıma iphone 4s te takıldı. 4S kamera süper gözüküyor, ios u da seviyorum aslın 3 kullanmıştım bi aralar. Ama 4s 512 mb ram SP 1 GB bu olay önemlii etken mi? İphone un stabil olduğunu hepimiz biliyoruz. İphone 4S mi SP bilemedim şimdi.

4s in geleceği SP den daha parlak ama ufacık ekran ve şu aralar yaşadığı sorunlar nedeniyle 4s almak mantıksız SP derim

LittleMonster

Profesör
Reaksiyon puanı
33
4s in geleceği SP den daha parlak ama ufacık ekran ve şu aralar yaşadığı sorunlar nedeniyle 4s almak mantıksız SP derim
İphone 5 in geleceği bence daha parlak ama 4s in değil nedenide şuan İphone 4 ios7 yi kaldırmıyor ve çok fazla kasılma ve donma oluyor . İphone 4 te olmasa da 4s de de aynı sorunlar mevcut . Bir sonraki sürüm yani İos 8 de de İphone 4 ün şuan yaşadığı sorunu tahminen 4s yaşayacaktır bu sefer. Dolayısıyla pek iç açıcı değil . 4 ile 4s in donanımları yakın zaten . Ama 5 için aynı şeyi söyleyemeyiz :)

blackdown

Profesör
Reaksiyon puanı
1
İphone 5 in geleceği bence daha parlak ama 4s in değil nedenide şuan İphone 4 ios7 yi kaldırmıyor ve çok fazla kasılma ve donma oluyor . İphone 4 te olmasa da 4s de de aynı sorunlar mevcut . Bir sonraki sürüm yani İos 8 de de İphone 4 ün şuan yaşadığı sorunu tahminen 4s yaşayacaktır bu sefer. Dolayısıyla pek iç açıcı değil . 4 ile 4s in donanımları yakın zaten . Ama 5 için aynı şeyi söyleyemeyiz :)

Ben SP ile karşılaştırdım yani SP den daha parlak muhtemelen 4.4 SP nin alacağı son güncelleme olacak ama iPhone 4s iOS 8.1 i görücektir kasma problemleri ise Apple ın oyunu üst seviye iPhone aldırtmak için böyle şeyler yapıyorlar aynı şekilde 5 içinde aynı şey geçerli olacak(Bir 5 kullanıcısı olarak bunları düşünüyorum) ama ikisi arasından SP daha iyi

LittleMonster

Profesör
Reaksiyon puanı
33
Ben SP ile karşılaştırdım yani SP den daha parlak muhtemelen 4.4 SP nin alacağı son güncelleme olacak ama iPhone 4s iOS 8.1 i görücektir kasma problemleri ise Apple ın oyunu üst seviye iPhone aldırtmak için böyle şeyler yapıyorlar aynı şekilde 5 içinde aynı şey geçerli olacak(Bir 5 kullanıcısı olarak bunları düşünüyorum) ama ikisi arasından SP daha iyi
İos 8 i ip4 te görecektir ama dediğim gibi stabilitesini şuan ip4 te olduğu gibi kaybetme ihtimali var çünkü donanımları çok benzer işlemci vs

bizdeneriz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
iphone 4s 512 mb ramdan dolayyı mı kasar? Birde sitelerde gördüğüm kadarıyla s3 android 5 alacakmış doğruluk payı var mı? SP almaz mı?