Sony Xperia SP Alayım mı?

Bu konuyu okuyanlar

bizdeneriz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar T40 yanlışından sonra adam akıllı telefon alacağım. Daha önceki telefonum Xperia Sola idi. Muhteşem fotoğraf kalitesinden ötürü bu kaliteyi başka telefonda bulamadığım için tekrar sony almaya karar verdim. Benim sorum 8 MP olaran Xperia SP nin kalitesi ne derece iyi. En azından Xperia Soladan daha kaliteli olur mu? Birde ön kamera VGA imiş ne kadar kalitesiz onu da öğrenebilir miyim? Bir de 1000 tl bütçe ile daha iyisi var mı? S3 mü Xperia SP mi? Bunları da cevaplayacaklar olursa sevinirim.. Biraz uzun oldu heralde.. :turned:

yigitk2834

Asistan
Reaksiyon puanı
0
ben sp kullanıyorum ve çok memnunum kamerasına gelince bence çok güzel çekiyor yani seni tatmin eder ön kamerasına gelinceo kadrda kötü gayet başarı bir ön kamerası var bence al derim

Kadima

Rektör
Reaksiyon puanı
841
SP bu saatten sonra alınmaz. 1000 liraya ikinci el Xperia Z bulabilirsin :)

FrKnTLR

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
android3 arkadaşımızın dediği gibi sağlam bir telefon bulabilirsen xperia z bence ama s3 gibi resimin gerçek görüntü kalitesini alamamak istemiyorsan plastik bir kasa almak istemiyorsan xperiaz sp yi terci ederim ama solo da nasıl bilemiyorum ama xperia z kullanıcısı olarak karanlıklarda ne z çekebiliyor nede sp çok iyi ışık bulan lazım bunuda söylemem gerekir general mobilin discovery e de bakmanı tavsiye ederim yazdığım tüm telefonlar elime geçti kullanabildim s3 sana telefondan baktığın sürece kamerası tatmin eder ama pc ye attınmı nekadar tatmin olursun bilemem benim önerim sp

onurdags

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
SP bu saatten sonra alınmaz. 1000 liraya ikinci el Xperia Z bulabilirsin :)

Hocam ne yaptınız 4-5 aylık bir telefon bu saatten sonra alınmaz olur mu! Kendisi hala orta segmentin en iyi telefonu. Yeni, firmaların iddialı telefonlarının genelde yaz aylarında çıktığını düşünürsek alternatiflerinin gelmesi 5-6 ayı bulacak ki, yeni model gelir diye 6 ay beklenir mi? (Bekleyen bekler o ayrı tabi). Ama haklı bir yanınız da var ki o da; 2. el almayı düşünürseniz aynı fiyata SP'den daha başarılı telefonlar bulunabilir.

Ben ön kameranın mümkün olduğu kadar düşük çözünürlükte olması taraftarıyım çünkü ön kamerayı sadece(genellikle) görüntülü gürüşme sırasında kullanıyoruz çözünürlüğü yüksek tutarlarsa hem sizin upload hızınız hem de karşıdakinin download hızı ve kotası açısından sorun teşkil edecektir.

Arka kamerası da sanırım yorumlar kullanıcıya göre değişiyor ama 8 mp'lik kameralar içinde üst sıralarda bulunacak performans sunduğunu düşünüyorum.

4 aydır SP kullanıcısıyım. Elbette ki eksikleri var; hatasız, sorunsuz, sıkıntısız, diyemem ama tekrar ediyorum ki Xpeia SP piyasadaki en iyi orta segment telefondur.

silmaril sahibi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ben de xperia sp ve lg optimus g arasında kalmıştım lg aldım ama eğer xperia'ya birazcık eğilimin varsa arayüzünü ve tasarımını beğeniyorsan xperia al derim. performans konusunda lg'nin hiçbir sıkıntısı yok ama arayüz olarak xperia almadığıma -pişmanlık değil de- kırgınlık diyebilirim. lg'nin kamerası da gece ve florasanda kötü ama gündüz müthiş çekiyor. fiyatı tam bilmiyorum ama birbirine yakın olması lazım lg'ye de bak derim.

bizdeneriz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar ben Discovery, LG L9, Xperia x10 mini ve Xperia Sola kullandım. Sony Xperia Sola dışında hiçbirinin ne arayüzü ne kamerasını beğenmedim. Hele LG nin arayüzü çocuk oyuncağı gibi geldi sony daha asil geliyor. kiyas.la da ion la sp yi kıyasladım sp üstün geliyor. Arkadaşım da yeni s3 aldı tutturmuş s3 al diye. İlk çıktığında s3 ü çok istemiştim ama şimdi alacak durum olduğu halde içim istemiyor nedense.

onurdags

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bana göre SP'nin en önemli eksiği hafızası. SP'yi almadan önce yorumları okuyup benim için hafıza o kadar önemli değil kullanılabilir 5gb hafıza bana yeter demiştim ama örneğin heves edip asphal 8 ve real football indirdim 4 gb tuttu root yapmadan da hafıza kartına aktaramadığım için ciddi bir sorun oldu. Aynı şelikle 10 dakikalık yüksek çözünürlükte video 1 gb tutuyor.

Bence kamera gayet başarılı ancak hafızası önemli bir eksik.

bizdeneriz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bana göre SP'nin en önemli eksiği hafızası. SP'yi almadan önce yorumları okuyup benim için hafıza o kadar önemli değil kullanılabilir 5gb hafıza bana yeter demiştim ama örneğin heves edip asphal 8 ve real football indirdim 4 gb tuttu root yapmadan da hafıza kartına aktaramadığım için ciddi bir sorun oldu. Aynı şelikle 10 dakikalık yüksek çözünürlükte video 1 gb tutuyor.

Bence kamera gayet başarılı ancak hafızası önemli bir eksik.

8 GB hafıza yeter de kamerası discovery gibi çıkarsa çok üzülürüm psikolojim ozulur. :)
Menü > ayarlar > uygulamalar kısmında sd kart'a taşı seçeneği yokmu sp'de?

onurdags

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
8 GB hafıza yeter de kamerası discovery gibi çıkarsa çok üzülürüm psikolojim ozulur. :)
Menü > ayarlar > uygulamalar kısmında sd kart'a taşı seçeneği yokmu sp'de?

Ne yazık ki yok. Eğer root yapmadan kullanacaksanız hiçbir şekilde sd karta taşıyamıyorsunuz.

bizdeneriz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ne yazık ki yok. Eğer root yapmadan kullanacaksanız hiçbir şekilde sd karta taşıyamıyorsunuz.

Elinizde birkaç gündüz ve gece resmi varsa gönderebilir misniz sp nin çekim kalitesini bi görsem size zahmet olmazsa.

serhat_1379

Asistan
Reaksiyon puanı
1
xperia solayı bimekste incelemiştim ekranı tft olduğu için ekran kalitesi hiç tatmin edici bulmadım.

yigitk2834

Asistan
Reaksiyon puanı
0
1381491_10151908992979176_649572808_n.jpg
1385798_10151908993074176_31614857_n.jpg
1384361_10151908994174176_1948097183_n.jpg
1378693_10151908990319176_742615255_n.jpg

1379221_10151908990574176_1228721683_n.jpg

17697199_y9gv__ReIU7qZahVZfk7AoyML0VHzVkWpWqH08bPc9c.jpg
17697199_ZwvUGBuX0X7KIPasuZChmvyo392vq3dRykiLGRWq9u4.jpg

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Xperia SP gayet alınabilir güzel hızlı bir telefon. Alternatif olarak Optimus G; Nexus 4 ve ya S4 mini olabilir.

bizdeneriz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Resimleri gördükten sonra SP ye iyice ısındım ayın 15 inden sonra SP alıyorum inşaAllah. S3 zaten eskidi artık.. 4.3 güncellemesi SP yede gelcekmiş..

feza08

Asistan
Reaksiyon puanı
0
valla ne alırsan al hocam da teknosadan alma. internette çok daha ucuzunu bulabiliyorsun. valla 1000 lira bütçeyle alınabilecek en iyi telefon nexus 4 derim ben ama kamera kalitesi öyle ahım şahım değil. s3 ün kamera kalitesi çok iyiydi memnun kaldım. ha bir de ayrı bir tavsiyede bulunayım s3 alacağına gm discovery al 600 kağıda. demedi deme

bizdeneriz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
valla ne alırsan al hocam da teknosadan alma. internette çok daha ucuzunu bulabiliyorsun. valla 1000 lira bütçeyle alınabilecek en iyi telefon nexus 4 derim ben ama kamera kalitesi öyle ahım şahım değil. s3 ün kamera kalitesi çok iyiydi memnun kaldım. ha bir de ayrı bir tavsiyede bulunayım s3 alacağına gm discovery al 600 kağıda. demedi deme

Teknosa dan almam daha önce 3 4 telefon aldık. Sonra fiyatları dışarda görünce... :blush: Discovery var kardeş. Yalnız kafamı çok kurcalıyor bu kamera işi s3 ün kamerası mı daha kaliteli yoksa SP nin mi? Kullananlar yazarlarsa hatta resimli paylaşırlarsa çok güzel olur.

sevket_19

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Ekranı,hoparlörü,hafızası,gereğinden fazla ağır olması,wifi çekim kalitesinin düşük olması,kapağı açılmasına rağmen bataryasının çıkmaması ve kutuda çıkan kulaklığın en azından bir kulakiçi bile olmaması dışında iyi bir telefon kullanıp deneyimlediğim kadarıyla.

bizdeneriz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ekranı,hoparlörü,hafızası,gereğinden fazla ağır olması,wifi çekim kalitesinin düşük olması,kapağı açılmasına rağmen bataryasının çıkmaması ve kutuda çıkan kulaklığın en azından bir kulakiçi bile olmaması dışında iyi bir telefon kullanıp deneyimlediğim kadarıyla.

Hoparlörü çok mu kötü? WiFi ne kadar uzaktan ne kadar az çekiyor?

yigitk2834

Asistan
Reaksiyon puanı
0
hoparlör son derece iyi wifi de çok mükemmel değil ama seni memnun edecek derece bence

sevket_19

Doçent
Reaksiyon puanı
0
2 katlı bir evde düşün modem yukarı katta sen alt kattasın alt katta çok zor çekiyor mesela çoğu zaman da kopma oluyodu ama note 2 olsun lg g2 olsun özellikle de disciveryde alt katta 2 bazen 3 diş çekiyor hiç kopma da olmaz bu alt katın yanında birde dükkan var işte orda sadece discovery ile bağlanıyordum sony bırak bağlanmayı görmüyodu bile aynı yerde dükkanda note 2 ile bağlanırdım ama bazen kopukluk olurdu hoparlöre gelince de zyi eleştiriyorlar ya hani su geçirmiyo diye kötü buda onun gibi ne fazla ne eksik aynı.Hadi dersin z sudan dolayı öyle spde öyle bir durumda yok sebebini anlamış değilim.Ekranı da g2 ile yanyana koydum çok ciddi bir fark vardı resmen hadi diceksiniz g2 full hd haksızlık olur aynı ekran teknolojisini kullanan ips hd ekranlı discovery ile de karşılaştırdım gene ciddi bir fark söz konusu zaten discovery ile g2 karşılaştırın ekranları arasında çok fark yok.Karşılaştırma yapmadan farkı zaten göremezsiniz.

onurdags

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

evde modemle arasında 2 duvar var (Hatta 1 kapı 1 duvar); Galaxy ace, ace 2, S3, İphone 4s, çakma İphone 4s, LG G2 rahat rahat çekerken SP ne yazık ki çekmiyor. Aynı şekilde işyerimde alt kattaki modeme bağlanmakta sıkıntı çekiyor, kopup duruyor.

Müzik dinlemedim ama yoğun trafikte hoparlörden gayet rahat konuştum(telefon kucağımdayken).

Kulaklık samsung telefonlarla beraber gelenlerle; kalite, görünüm, sağlamlık olarak aynı. Görecelidir tabi ama ben kulaklıktan memnunum.

Konuşma sesi (telefon kulağımdayken) ne yazık ki çok düşük. Sessiz ortamlarda bile bazen karşı sesi anlamakta zorlanıyorum (gerçi bazılarını yüz yüzeyken bile bazen anlamakta zorlanıyorum ama neyse...). Ama kulaklıkla konuşurken konuşma sesini kıstığım bile oluyor.

ysfakbas

Asistan
Reaksiyon puanı
1
ben sana s3 ü öneririm daha iyi bir işlemci ve güncelleştirmeleri mevcut ama sony tarafındaysan sp yi sana tavsiye etmem.
xperia s ,sp ye bin basar

kadirirdem

Dekan
Reaksiyon puanı
708
Arkadaşlar T40 yanlışından sonra adam akıllı telefon alacağım. Daha önceki telefonum Xperia Sola idi. Muhteşem fotoğraf kalitesinden ötürü bu kaliteyi başka telefonda bulamadığım için tekrar sony almaya karar verdim. Benim sorum 8 MP olaran Xperia SP nin kalitesi ne derece iyi. En azından Xperia Soladan daha kaliteli olur mu? Birde ön kamera VGA imiş ne kadar kalitesiz onu da öğrenebilir miyim? Bir de 1000 tl bütçe ile daha iyisi var mı? S3 mü Xperia SP mi? Bunları da cevaplayacaklar olursa sevinirim.. Biraz uzun oldu heralde.. :turned:
bencede 2. el xperia z al sp alınmaz bu satten sonra güncellemede verilcegi kesin değil....kamerası fena değil

bizdeneriz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Benim görev yeri ile evdeki wireles modem arası 15 - 20 m felan, xperia sola caminin aplik (dış mescid duvarsız camlı alan) kısmından 1 diş çekiyordu discovery ise 3 metre daha içeriden caminin içinden çekiyor. Bununla dediğinize göre wifi hiç görmez mi yani?

mendocino

Rektör
Reaksiyon puanı
81
Sonylerde wifi ile ahize sesi genel bir sorun galiba, bende sola kullanıyorum gürültülü bir yerde örneğin caddede telefonla konuşmak ciddi sorun tek kulağı tıkamak ve kulağa bastırmak zorunda kalıyorum.
Wifi ise 5 katlı binanın en üst katındakı modeme sokaktan s3, g2 bağlanırken sola görmüyor bile. Değişik romlarla bunlar değisebiliyor tabi ama sonuç olarak olay bu.
Bence optimus g az daha ucuz olsa daha ıyı bır telefon sp'den.

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
Wifi çekim gücü istiyorsanız ya iphone alacaksınız ya da G2. G2 çekim gücü 2 kat aşağıdan 2 diş çekiyor. Nerdeyse bir laptop çekim gücüyle aynı. Üstelik bu mesafeden iphone'lar bile çekmiyor ama iphone'ların da çekim gücü bütün diğer telefonlardan iyidir. Kamera olarak gündüz çekimlerinde 8mp üstü her telefon tatmin eder. Ancak gece çekimlerinde hiçbir telefondan istediğiniz sonucu alamazsınız. O kadar kamerasıyla övünen, arka planda güneş varken bile güya net görüntü çektiği söylenen xperia Z bile vasat görüntüler çekebiliyor. Bizzat gözümle gördüm.
Sp almak yerine Nexus 5 almanı tavsiye ederim. G2 de alabilirsin. Lumia 1020 ya da 925 de olabilir. Fiyat sınırın var mı bilmiyorum.

Son mesajlar