Sony Xperia Sola - Özellikler ve Genel Destek

YEMEKTEYİZHASAN

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Hımmm teşekkürler,

Bu JB için kesin bişey yok sanırım bi ara gelmicek diye karamsardınız :)

blgram

Profesör
Reaksiyon puanı
18
güncelleme iyidir. gelsin de güncelleyelim.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
buyrun bakın ;
ht t p : / / c 1 2 1 1 . h i z l i r e s i m . c o m / 1 3 / 9 / f s m r 2 . j p g

S

SDN Okuru

SDN Okuru
700-900 tl arasında günlük sms imi rahatlıkla kullanabileceğim interneti kasmadan kullanabileceğim ve oyun performansı iyi olan bir telefon arıyorum arkadaşlar 3 telefon arasında kaldım ace 2 sola ve xperia go.. go biraz bütçemi zorluyor ama solaya da jelly bean gelmeyecek deniyor ayrıca ics yükleyenlerde hep sorun yaşamış daha önce sony hiç kullanmadım o yüzden tereddütteyim ace 2 ye güncelleme gelecekmi hiç bilmiyorum sizin tavsiyeniz nedir ?

Elusive

Dekan
Reaksiyon puanı
260
700-900 tl arasında günlük sms imi rahatlıkla kullanabileceğim interneti kasmadan kullanabileceğim ve oyun performansı iyi olan bir telefon arıyorum arkadaşlar 3 telefon arasında kaldım ace 2 sola ve xperia go.. go biraz bütçemi zorluyor ama solaya da jelly bean gelmeyecek deniyor ayrıca ics yükleyenlerde hep sorun yaşamış daha önce sony hiç kullanmadım o yüzden tereddütteyim ace 2 ye güncelleme gelecekmi hiç bilmiyorum sizin tavsiyeniz nedir ?
Sola iyidir o kasma sorunu tüm Sony&Sony Ericsson telefonlarında oldu istersen forumdaki arkadaşlara sorabilirsin ama Sony daha sonra güncelleme verip düzeltiyor o sorunu ve Sony Mobile Tr adminine sordum Sola'ya Jellybean gelecek mi diye o da "Son açıklamaya göre Xperia Sola'ya Jellybean güncellemesi yapılamayacaktır. Ancak gelişmelere göre sayfada bilgi yayınlanacaktır." dedi ve ace 2 ye kötü demiyorum ama Sola'dan kötü diyorum ha RAm 768 mb ama performans testlerine bakarsan o ramin hiçbir katkısı olmadğını görürsün.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Xperia Sola Bilgisayardan İnternete Nasıl Bağlanır Wirelesim Yok Kablolu Kullanıyorum Nasıl Olcak Yardımcı Olursanız Sevinirim:)

dremdarc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar aranıza yeni katıldım xperia sola mı bu gün aldım;) ;)

dremdarc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
15 gündür takip ediyrum gold kampanya vardı yapıştırdım hemn ;) ;) ;)

vatan dmk kazık dmk :D

arkadaşlar sizde telefonun şarjı kaç gün demiyorm kaç saat gidiyor ?

onderksk35

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ICS güncellemesi ile bu tür sorunları yaşayan hiç kimse yok mu arkadaş?
dostum bende 2.3.7 varken hiç sorun yaşamıyordum fakat 4.0.4 e geçince sorunlar yaşamaya başladım telefonda gereksiz kasmalar başladı, floating touch bazen kafayı yiyor özellikle bazı oyunlarda floating touch kendiliğinden devreye giriyor ve oyunu düzgün oynayamıyorum , müzik dinlerken biri aradığı zaman telefonun kendine gelip benim açabilmem için en az 7-8 saniye gibi bir donma oluyor, normal hat üzerinden mesaj geldiği zaman telefon aşırı kasıyor bazen mesaj bölümüne giriyor fakat mesajı göremiyor ana menüye dönüp tekrar mesajı acıyorum yine müzik dinlerken mesaj gelince bazen müzik duruyor bildirim sesi geldikten sonra devam etmiyor tus kilidine basınca ekrarn hemen acılmıyor bazen 3.kez bastıktan sonra anca tus isliyor... bu 3. fabrika ayarlarına getirip tekrar android 4.0 ı yüklemem ve az önceki söyledigim sıkıntılar hala var.

ShadowFix

..........
Reaksiyon puanı
77
dostum bende 2.3.7 varken hiç sorun yaşamıyordum fakat 4.0.4 e geçince sorunlar yaşamaya başladım telefonda gereksiz kasmalar başladı, floating touch bazen kafayı yiyor özellikle bazı oyunlarda floating touch kendiliğinden devreye giriyor ve oyunu düzgün oynayamıyorum , müzik dinlerken biri aradığı zaman telefonun kendine gelip benim açabilmem için en az 7-8 saniye gibi bir donma oluyor, normal hat üzerinden mesaj geldiği zaman telefon aşırı kasıyor bazen mesaj bölümüne giriyor fakat mesajı göremiyor ana menüye dönüp tekrar mesajı acıyorum yine müzik dinlerken mesaj gelince bazen müzik duruyor bildirim sesi geldikten sonra devam etmiyor tus kilidine basınca ekrarn hemen acılmıyor bazen 3.kez bastıktan sonra anca tus isliyor... bu 3. fabrika ayarlarına getirip tekrar android 4.0 ı yüklemem ve az önceki söyledigim sıkıntılar hala var.

Aynı sorun benim kardeşimin solada var, eski sürüme geçireceğim şimdi, 4.1 güncellemesini bekleyelim en iyisi

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar bende dün aldım telefonu.. içime çok sindi bundan önceki telefonum da sony ericsson w995 di. 2 yıl hatasız kullandım sağlamlılığı da tartışılmaz... bütün ihtiyaçlarıma cevap verbiliyr şu an. int. hızı da gayet güzel.. tavsiye ederim düşünen arkadaşlara...

dremdarc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar bnm tel 1 haftadir kendi kendine kapaniyor veya reset atiyor sizde de böyle bir durum var mi?

onderksk35

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar bnm tel 1 haftadir kendi kendine kapaniyor veya reset atiyor sizde de böyle bir durum var mi?
az önce telefonu fabrika ayarlarına geri alayım dedim yaptım ve su an telefon sürekli kendini reset atıyor açılmıyor lanet ettirdin bana sony!

spybot

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
629
Nerde kaldı bu güncelleme artık sony ..

YEMEKTEYİZHASAN

Profesör
Reaksiyon puanı
1
[MENTION=47620]spybot[/MENTION] Sorma valla spybot bir sen bir de ben bekliyoruz şu güncellemeyi :)

YEMEKTEYİZHASAN

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Bizim sitelerde forumlarda pek bilgi yok da yabancı forumlar tutuşmuşlar gelmiyor mu? gelcek mi? canın cehenneme sony.. tarzı :D mart gibi gelcek diyenler var :D

spybot

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
629
Bizim sitelerde forumlarda pek bilgi yok da yabancı forumlar tutuşmuşlar gelmiyor mu? gelcek mi? canın cehenneme sony.. tarzı :D mart gibi gelcek diyenler var :D

Ne marttı yahu :D

o jelibondur gelecek olan :)

Ben çıkacak olan yamadan bahsediyorum :)

Ne marttı yahu :D

o jelibondur gelecek olan :)

Ben çıkacak olan yamadan bahsediyorum :)

http://www.xperiablog.net/2012/11/08/new-firmware-6-1-1-b-1-54-certified-for-xperia-p-u-go-and-sola/

MFBYazilim

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Öncelikle şunu belirtmek isterim ki bütün mesajları tek tek okuyamadım ancak aldığınız telefon NFS , GTA vb çalıştıracak grafik işlemcisine sahip değildir. Ne çok hızlı ne de yavaş olan sola fazla yüklemeye dayanamaz ilk başlarda kasmalar ve daha sonrasında uygulamaları kapatmaya başlaması normaldir 512 mb ram altı üstü siz 200 mb bile kullanamazsınız. 699 Tl gibi aldığınız fiyatlar Arap vb ülkeleri çıkışlı paralel ithalat ile getirilmiş ve daha güncellemeleri dahi çıkmamıştır bunu sony resmi sitesinden takip edebilirsiniz. O yüzden ucuzdur demem o ki havalara girmeyin EEA ülkelerine her zaman öncelik tanınır ve şuan sola'nın en son çıkan güncellemesi 4.0.4 İCS dir onlar sizden üstün ve alırken EEA ülkelerinden olmalarına öncelik gösterin. Flashtool ile sizde onlardan olabilirsiniz yani güncel yazılım kullananlardan ama cihazınız garanti dışı olur o ayrı bir konu. Bu cihazınıza göre değişkenlik gösterebilir. Güncellemeden sonra sorun meydana geldi diyen arkadaşlar bu normal herkezde olan bir sorundur. Xperia Sola'nın veya Xperia serisinden bazı cihazlarınız kullanmadan dahi bozulanları duydum bunuda ilk kez sony de duydum diyebilirim. İCS ne zaman gelir diyenler zaten geldi arkadaşlar ama dediğim gibi cihazınızın ithal ülkesine göre değişir. Her neyse sorunları olanlar olur bana ulaşın Sony cihazlarınızda yardımcı olabilirim . PM atmanız yeterlidir.

Hayırlı günler , Kolay Gelsin...