Soma'da büyük felaket: 301 madenci hayatını kaybetti!

Bu konuyu okuyanlar

Bloother

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,327
Gerçekten doğru ,umarım kendimize çeki düzen veririz bundan sonra !

vIGLYzw.jpg

Ezilmişlik falan değil, imanın verdiği temizlik hassasiyeti.. Adam zaten kendi ağzıyla söyledi. Hala bu masum, tertemiz insanların üzerinden propaganda yapanların Allah bin belasını versin..

Sözüm sana değil. Bu mesajı ilk ortaya atanadır [MENTION=343967]Kuvvetmira[/MENTION]

Lütfen artık böyle şeyler paylaşmayalım. Herkesin düşüncesine göre yapılan algı operasyonlarının aleti olmayalım..

WarriorEagle

Müdavim
Reaksiyon puanı
22
Dün Akşam İzmirdeki Eylemlere Katılmama Rağmen 22:30 Gibi Gözaltına Alındım Ve 15 Dk Önce Salıverildim.Çevik Kuvvetin Yaptığı İşkenceyi Söylememe Gerek Yok Bana İşkence Yapan Çevikin Kask Numarasını Aldım Ne Yapmam Lazım Nereye Gitmem Lazım.Bu Arada Allah Razı Olsun İzmir Barosundan Bir Dakika Yalnız Bırakmadılar Bizi.Baro Avukatlarına Sormayı Unuttum

Bloother

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,327
Dün Akşam İzmirdeki Eylemlere Katılmama Rağmen 22:30 Gibi Gözaltına Alındım Ve 15 Dk Önce Salıverildim.Çevik Kuvvetin Yaptığı İşkenceyi Söylememe Gerek Yok Bana İşkence Yapan Çevikin Kask Numarasını Aldım Ne Yapmam Lazım Nereye Gitmem Lazım.Bu Arada Allah Razı Olsun İzmir Barosundan Bir Dakika Yalnız Bırakmadılar Bizi.Baro Avukatlarına Sormayı Unuttum

İzmir'de yakılan kediden haberiniz var mı peki?

SARKAT

Müdavim
Reaksiyon puanı
68
Koç holding var olsun

Tabi tabi, Alp Gürkan'a 70 milyarlık kömür madeni teslim edenler işçiler ölünce "Paralel, Yahudi, Aydın Doğan, Koç"un adamı demeye başladı.

Hatta dövülen masum Maden işçisini gay ilan etti.

Berk9405

Asistan
Reaksiyon puanı
0
KaynaK

böyle bir durum var, dillendirilmiş...
hakikatlerin er-geç gün yüzüne çıkmak gibi kötü bir huyu vardır derler...
ben yazıdan bazı bölümlerini alıntıladım, cidden çok şaşırdım ve adeta şok oldum.
sabotaj diyor, umarım bunun aslı faslı öğrenilir, gün yüzüne çıkar ve bu ülkeye suikast düzenleyen kişi ya da mihrakları görmek, öğrenmek kısmet olur.
Çöp yazı. Yalancı işletme sahibinin söylediği yalanlar referans alınarak sabotaj var denmiş. Yazan kişinin beyninde ciddi sorunlar olsa gerek.

engerex

Müdavim
Reaksiyon puanı
26
Onlarca eve ateş düştü. Hayatını kaybedenlere Alla'tan rahmet kalanlara sabır diliyorum.
Ne yazık ki işin sorumluları sorumluluklarının bilincinde olmasa gerek kader gibi söylemleri en son söyleyecek kişiler olmasına rağmen ilk söyleyen kişiler oldu. Bahaneler, yalanlar çarpıtmalar savurdular.
Birde bu acıdan kendine pay çıkarmak isteyenler var. Onlara da söyleyecek söz bulamıyorum.

Maden 16 kez denetim geçirmiş. Denetim dedikleri ziyaret. Şöyle dolaşılır gidilir. Denetçilerin konusunda uzman olduğunu sanmıyorum. Olsalar bile layığıyla denetim yaptıklarını sanmıyorum.
Madenle ilgili mevzuata aykırı bir durum yokmuş. Mevzuatın kendisi kusurlu o zaman.

Bir daha bu tür acıların yaşanmamasını diliyorum.

SARKAT

Müdavim
Reaksiyon puanı
68

Lee Tai

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
Savaştepe'de belediye önünde oturma eylemi yapanlarada polis müdahale etti. Oranın öz be halkı. Madencilerin yakınları buna ne diceksiniz bakalım.

http://www.sondakika.com/haber/haber-savastepeli-madenciler-protesto-gosterisi-yapti-6039943/

Benim lafım dışardan gelenlere. Ortalığı kızıştıranlara.
Balıkesir'in Savaştepe İlçesi'nde, Manisa'nın Soma İlçesi'ndeki faciaya tepki göstermek isteyen madenciler, belediye binası önünde oturma eylemi yaptı. Sloganlar eşliğinde yürüyüşe geçen 500 kişilik grup, Balıkesir- Soma karayolunu bir süre ulaşıma kapattı.
. Ne yazıyo burda. '' Ulaşım yolunu kapadı ''

Zaten izin vericekler yolu kapatın diye.
- - - Mesaj Güncellendi - - -

Hem polisin müdahale ettiği bi durum göremedim ben. Hayret bişeysin ya

AneztesiPardusu

Asistan
Reaksiyon puanı
1
çArşı'dan somaya beste

Neyleyim cebimdeki milyon doları
Soma’da can kalmayınca
Bu ne kaza ne kader
Katliamlar bitsin yeter!

MasterFather

Müdavim
Reaksiyon puanı
59
bunun hesabı sorulacak.bu kader,fıtrat filan değil.resmen cinayet.

Uluslararası Çalışma Örgütü tarafından, 2001 yılında Dünya Çalışma Güvenliği ve Sağlığı Günü ilan edilen 28 Nisan, dünyada 30'u aşkın ülkede resmi olarak "anma ve yas günü" olarak kabul ediliyor.

Türkiye'de önlenebilir iş kazalarından ötürü yaşamını yitiren emekçilerin sayısı ise adeta katliamı andırıyor. İş cinayetlerinde Avrupa birincisi, Dünya'da ise üçüncü olan Türkiye'de, İş Sağlığı ve Güvenliği Meclisi verilerine göre 2014 yılı Ocak ayında 87, Şubat ayında 77, Mart ayında 112 işçi iş kazalarında yaşamını yitirdi.

'İŞVEREN İÇİN İŞÇİLERİN ÖLMESİ DAHA UCUZ'

Sosyal Güvenlik Kurumu'nun 81 il ve ilçelerinde örgütlü olduğu halde iş cinayetleri ve iş kazalarına ilişkin resmi bilgileri sakladığını belirten Çakır, meclis olarak hazırladıkları raporlarda ortaya konulan rakamlara işaret etti. Yaşanan işçi ölümlerinin 3'te 1'ni inşaat sektöründe çalışan işçilerin oluşturduğunu dile getiren Çakır, inşaatlarda iş bitirme sürelerinin kısaltılarak yoğun bir iş sürecinin olduğuna dikkat çekti. Çakır, "Türkiye'yi işçi ölümleri üzerinden büyütüyorlar. Mecidiyeköy'de Torunlar Center inşaatında 19 yaşındaki bir arkadaşımız sepette bir hatadan dolaylı 15'inci kattan yere düşerek yaşamını yitirdi. Gazetelere ve televizyonda onlarca reklam verildi. Olayın üstü örtülmeye çalışıldı. 3. köprüde de gördük, çok basit iskele hatası yüzünden 3 işçinin ölümü var. Burada çok net yani bir maliyet unsuru var iş sahipleri için. İşçilerin ölmesi daha ucuz geliyor onlara. Şimdi önlemleri ve belli kriterleri dikkate aldığı zaman kar payından düşüyor. İşçiler üzerinden oluşan rekabetten dolayı da önlem almak yerine işçilerin ölmesi tercih ediliyor işveren tarafından" dedi.

kaynak

SARKAT

Müdavim
Reaksiyon puanı
68
Benim lafım dışardan gelenlere. Ortalığı kızıştıranlara.
Balıkesir'in Savaştepe İlçesi'nde, Manisa'nın Soma İlçesi'ndeki faciaya tepki göstermek isteyen madenciler, belediye binası önünde oturma eylemi yaptı. Sloganlar eşliğinde yürüyüşe geçen 500 kişilik grup, Balıkesir- Soma karayolunu bir süre ulaşıma kapattı.
. Ne yazıyo burda. '' Ulaşım yolunu kapadı ''

Zaten izin vericekler yolu kapatın diye.

Hem polisin müdahale ettiği bi durum göremedim ben. Hayret bişeysin ya

Müdahale var http://www.cnnturk.com/video/turkiye/balikesir-savastepede-eylem-yapanlara-mudahale

AneztesiPardusu

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Bu ülkenin her yakılan kırılan camına otobusunu her zaman destekler ve kırılan otobus camları durakalar atm'leri kıranı desteklerim . Başbakanı paraları löp löp , baronlar halkın emeğini löp löp vergimi veriyorum sıkıntı tınne konu nereye giderse kim nasıl anlamak isterse öyle

Ayrıca kıran izmirliler değil - belli başlı 5-6 kişi

Bloother

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,327
Öyleyse ben de gaz kapsülü atan, eylemci döven, bunları yapanların ağzını burnunu kıran her polisi desteklerim. Sen o mallara vergi veriyorsan ben de veriyorum. Onlar bir tek sizin babanızın malı değil. 80 milyonun malıdır. Az bile yapıyorlar.

AneztesiPardusu

Asistan
Reaksiyon puanı
1
ben birini öldüreni desteklemem veya insan canına zarar vereni , ideolojilerimiz farklı

Bloother

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,327
Teröristin canını da düşünür olmuşsunuz bakıyorum da. Yüzünü kapatan eline taş, sopa, molotof, sapan vs alan herkes benim gözümde teröristtir. Ölmesi zerre kadar umrumda olmaz..

TARIK KFY

Asistan
Reaksiyon puanı
1
yrete7a6.jpg

Bunlardan sonra neyin hesabını soruyorsunuz?

Biz provokatörleri desteklemiyoruz ki zaten biz suçlunun bulunmasını istiyoruz.Kimse devletin malına zarar veremez.Vermemelidir.Kamu mallarında milyonlarca kişinin vergisi var.Ama şunu da söyliyim abi sen dünyaya çok dar bir açıdan bakıyorsun.Başkasının fikirlerine fazla saygı göstermiyorsun ve ya takmıyorsun.Biraz da kendini gözden geçir bence

Bloother

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,327
Ayrıca onların yanında yer alan sözde masum eylemciler de aynı şekilde umrumda olmaz. Herkes safını bilecek. Sokakta terörist varsa inmeyeceksin o zaman sokağa. Teröriste destek vermeyeceksin arkadaşım..

TARIK KFY

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Bu ülkenin her yakılan kırılan camına otobusunu her zaman destekler ve kırılan otobus camları durakalar atm'leri kıranı desteklerim . Başbakanı paraları löp löp , baronlar halkın emeğini löp löp vergimi veriyorum sıkıntı tınne konu nereye giderse kim nasıl anlamak isterse öyle

Ayrıca kıran izmirliler değil - belli başlı 5-6 kişi

Kardeş bu konuda [MENTION=374275]Bloother[/MENTION] haklı.Devlet malına zarar veren cezasını çekmelidir.Ancak eğer bir polis suçsuz bir vatandaşı yaralıyor veya öldürüyor ise o polis de cezasını çekmelidir.

Bloother

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,327
Biz provokatörleri desteklemiyoruz ki zaten biz suçlunun bulunmasını istiyoruz.Kimse devletin malına zarar veremez.Vermemelidir.Kamu mallarında milyonlarca kişinin vergisi var.Ama şunu da söyliyim abi sen dünyaya çok dar bir açıdan bakıyorsun.Başkasının fikirlerine fazla saygı göstermiyorsun ve ya takmıyorsun.Biraz da kendini gözden geçir bence

Kardeşim o provokatörler orda niye var? Siz sokaktasınız diye var. Onlar kan emici parazitler. Sizden, sokağa temiz niyetle inen eylemcilerden beslenenler.. Siz sokağa inmezseniz onlar bunları yapabilir mi? Yapamaz.. Polisle de çatışmazsınız o yüzden değil mi? Gezi olaylarında polislere çiçek dağıtan eylemcileri hatırladın mı? Polisler o eylemcilere gaz sıktı mı? Cop vurdu mu?

WarriorEagle

Müdavim
Reaksiyon puanı
22
yrete7a6.jpg

Bunlardan sonra neyin hesabını soruyorsunuz?

Ben Eyleme Katılmadım Diyorum Sen Ne Fotoğrafı Atıyorsun.Ben Alsancakta Çalışyorum Saat:22:00 Da İşim Bitti Ofis ten Çıktım Otobüsler Çalışmıyordu Alsancak İzbanıda Polisler Tutmuştu Çankaya Metroya Gidecektim Çevik Kuvvet Talatpaşa Bulvarında Kim Var Kim Yok Topladı.Bilmiyom Anlatabildim mi Katılmadığım Bir Eylem İçin Elim Kelepçeleniyor.İşkence Görüyorum Diyorum Sen Bana Eylemcileri Atıyorsun.Kapişşş

AneztesiPardusu

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Bende istemem kimseye ve mala zarar gelsin sonucta surada telefonumuz yere düşse 100 konu yorum açan insanlarız ama yani biri birşey yakmıs yada grup herkese yüklenmemeli sinirlenirse insan herşeyi yapabilicek güçtü, şimdi [MENTION=374275]Bloother[/MENTION] da sinirleniyor bende oda buda yani o yuzden bu aralar herkes ilginç hassas daha öfkeli vs herşeyi yapabilir sorun gene hükümette çünkü hiç iyi birşey ve adım atmıyorlar insanlarda tepkili bu soma tepkisi gezi parkı tepkisi değil 11 yılın tepkisi diye düşünüyorum ama tabikide [MENTION=374275]Bloother[/MENTION] ve [MENTION=1710]Tarık[/MENTION] KFY senin dediklerine katılıyorum MALA ve CANA zarar gelmemeli sadece sinirden yazdım öyle

TARIK KFY

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Ama şunu da söylemesem içimde kalır.Mısırda ölenlere ağlayan bizim 300 işçimizin ölmesine bunlar olağan şeyler diyen bir başbakanımızın olmasından da utanıyorum.

AneztesiPardusu

Asistan
Reaksiyon puanı
1
10322769_10152405298767158_2560045534706263551_n.jpg

Ayrımcılık yapan insan olamaz. Ölen insanı bile sınıf ve ayrıma koyan'ı Allah cennet katına koymaz

Not : büyük harfle yazdım cezamı aldım sorun yok , saçma kural bence büyük küçük harf herneyse

bak gene silmişssiniz ? recep tayyip erdoğan demek suç mu kardeşim ? neyini siliyorsunuz anlamıyorum ki açıkla bari mesajla bende biliyim neden sildiğini ?

RTE , Recep Tayyip Erdoğan , ne adamın adını almakta mı suç oldu valla daha bu konuya yorum yapmam bu ne ya Ak Parti Kongresinde miyiz ? yoksa forumda mıyız ?

Bloother

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,327
Ama şunu da söylemesem içimde kalır.Mısırda ölenlere ağlayan bizim 300 işçimizin ölmesine bunlar olağan şeyler diyen bir başbakanımızın olmasından da utanıyorum.

Peki bugün Soma'daki şehitlerimize üzülürken siz Mısır'da, Arakan'da, Suriye'de ölenlere "gebersin yobazlar", "keşke bizim burda da aynısı olsa", "yaşasın Eset" diyenlerden de utanıyor musun kardeşim? Eset ile poz verenlerden de utanıyor musun?
Soma'dakiler için "iyi oldu, onlara müstehak" diyen yılmaz özdil'den de utanıyor musun?