Soma'da büyük felaket: 301 madenci hayatını kaybetti!

Bu konuyu okuyanlar

Nemre

Profesör
Reaksiyon puanı
29
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Soma'daki maden faciasında 301 işçinin hayatını kaybettiğini söyledi. Madendeki son 2 işçinin de çıkarıldığını belirten Bakan Yıldız, "Çalışmalar sona erdi, içeride kalan işçi yok" dedi.

140516cenaze2.hlarge.jpg

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız Soma'daki maden kazasıyla ilgili yeni açıklamalarda bulundu.

Soma'da 301 kişinin hayatını kaybettiği maden kazasında, son iki işçinin de cesedi çıkarıldı. Madenden çıkarılan cansız bedenler ambülanslara konularak Akhisar'a götürüldü.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, bu kazada hayatını kaybedenlerin sayısının 301 olduğunu söyledi. Madendeki son 2 işçinin de çıkarıldığını belirten Bakan Yıldız, "Çalışmalar sona erdi, içeride kalan işçi yok" dedi.

Bakan Yıldız, "Bugün en az 10 işçimizi daha ailelerine teslim etmeyi planlıyoruz. Buradan çıkarılacak iki işçiyi de ailerine teslim etmeyi planlıyoruz" şeklinde konuştu.

'485 MADENCİ SAĞ ÇIKARILDI'
Madende bulunan son iki işçinin de çıkarılmasıyla birlikte kurtarma çalışmalarının sonlandırıldığını dile getiren Bakan Yıldız, kaza sonrası 485 madencinin sağ kurtarıldığını ifade etti.

'YANGIN KONTROL ALTINDA'
Energi ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, maden ocağındaki yangının da kontrol altına alındığını söylemişti.

Bakan Yıldız, "Kimin ihmali varsa cezasını çekecektir" görüşünü de dile getirdi.

Bakan Yıldız sözlerini şöyle sürdürdü: "Buradaki facianın siyaset üstü olduğunu söylemiştim. Toplumun her kesimininden gelip acımızı paylaşan herkese teşekkür ediyorum. Sayın Bahçeli ve Sayın Kılıçdaroğlu dahil herkes burada acıyı paylaştı" dedi.

Bakan Yıldız, gece yarısı yaptığı açıklamada ise facianın meydana geldiği maden ocağında yapılan çalışmalar sonucunda iki bloğa da ulaşıldığını ve 14 işçinin yerinin tespit edildiğini söylemişti.

[SDNTV]http://videogaleri.stargazete.com/newpics/file/17052014taner.flv[/SDNTV]

ntvmsnbc

oslun

Dekan
Reaksiyon puanı
33
Ölenlerin sayısı 20 olmuş, Allah rahmet eylesin.. Kalanların da Allah yardımcısı olsun, inşallah sağ salim kurtulurlar.

eSa

Dekan
Reaksiyon puanı
352
Maalesef sehit sayisi 4 e cikti. Umarim yerin altindakikere de en kisa zamanda ulasilir.

Bir avuc komur icin bir omur verenlere... Yaziyor hastane duvarinda. Cok uzucu..

- - - Mesaj Güncellendi - - -

20 Kisi hastaneye kaldirilan. Yanlis bilgi gecilmis..

mazruf

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
1,117
AK Parti Manisa Milletvekili Muzaffer Yurttaş'ın ilk açıklamasında ölü sayısının 20 kişi olduğu belirtilmişti. Yurttaş daha sonra CNNTürk'e bağlanarak ölü sayısının 4 olduğunu, 16 yaralı bulunduğunu aktardı.

Milliyet

Evet, 4'müş. İnşallah sayı artmaz. Allah yardımcısı olsun hepsinin.

Hayatını kaybedenlere Allah rahmet eylesin.

|BeyabaN|

Profesör
Reaksiyon puanı
9
ölenlere Allah'tan rahmet diliyorum, pek çoğunun bu cihanda yüzü gülmedi Allah öteki cihanda yüzlerini güldürsün.
inşallah mahsur kalan işçilerimiz yara almadan kurtulur.

ErwinSmith

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
344
Maalesef bu sayi artacak sanirim ölenlere Allah rahmet eylesin bizim bir elimiz yagda bir elimiz balda onlara gore insallah kurtarilan cok olur ...

Nemre

Profesör
Reaksiyon puanı
29
NTV takip ediyorum, temiz hava veriliyormuş sürekli, umudumuz artarak devam ediyor.Vefat edenlere rahmet diliyorum.

mendocino

Rektör
Reaksiyon puanı
81
korede feribot kazası olunca istifalar oluyor yahu bu izinleri veren yada gözyuman bakanlar neden istifa etmez, etmeyi bırak gündeme gelmez.

goodolddays

Dekan
Reaksiyon puanı
202
Bi durun be, ne istifası.
Milletin derdi başından aşkın gelmiş istifa diyosunuz. Önce bi içerdekiler kurtarılsın!

webrettin

Profesör
Reaksiyon puanı
49
Yeraltında trafo olmasını inandırıcı bulmuyorum. Sanırım bilgi kirliliği var. Trafolar yerüstünde dahi son derece tehlikeli malzemeler. Yeraltında düşünemiyorum.

WarriorEagle

Profesör
Reaksiyon puanı
22
Allah Yardımcıları Olsun Dualarımız Somaya
İş duble yollara gelince, "BİZ YAPTIK" . . .
İhmallerinden dolayı Maden Göçüğü'ne gelince, "Allah yaptı" , "Takdir-i İlahi"

gs_kadir

Profesör
Reaksiyon puanı
8
Manisa belediye başkanı AFAD'tan alınan bilgilerin 157 ölü 75 yaralı şeklinde olduğunu söyledi

oslun

Dekan
Reaksiyon puanı
33
3-5 derken 157 olmuş.. Allah rahmet eylesin, yaralılara acil şifalar versin.

BrknEs

Dekan
Reaksiyon puanı
166
arkadaşlar ben soma da yaşıyorum bir süredir buradayım ve olayları direk içinden takip ediyorum şuan 150 geçen vefat eden sayısı olduğu söyleniyor ve içeridekilerin çoğunun da vefat ettiği artık yaşayanlar tespit edilip onların çıkartılmaya çalışıldığını duydum rakam her geçen an daha da artacak gibi görünüyor buradaki morglar yetmiyor soğuk hava tırları getirilmeye başlandı vefat edenleri onlara alıyorlarmış Allah herkesin yardımcısı olsun çok kötü bir atmosfer var burada siren sesleri susmuyor insanlar ağlıyor daha önce böyle bir olay yaşamamıştım !!!

D

Deleted member 312196

SDN Okuru

Her firsatta olaylari siyasete cekmeyi basariyorsun ya, seni can-i gönülden tebrik ediyorum.

BrknEs

Dekan
Reaksiyon puanı
166
uzaktan çok güzel sallıyorsun ayrıca burada insanların hayatı söz konusuyken nasıl siyaset yapmayı deniyorsunuz anlamıyorum trafo patladı şimdi hükümet mi patlattı abuk sabuk yorumlar yazıp ortalığı karıştırmayın !!!

michuozawa

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
493
arkadaşlar ben soma da yaşıyorum bir süredir buradayım ve olayları direk içinden takip ediyorum şuan 150 geçen vefat eden sayısı olduğu söyleniyor ve içeridekilerin çoğunun da vefat ettiği artık yaşayanlar tespit edilip onların çıkartılmaya çalışıldığını duydum rakam her geçen an daha da artacak gibi görünüyor buradaki morglar yetmiyor soğuk hava tırları getirilmeye başlandı vefat edenleri onlara alıyorlarmış Allah herkesin yardımcısı olsun çok kötü bir atmosfer var burada siren sesleri susmuyor insanlar ağlıyor daha önce böyle bir olay yaşamamıştım !!!
takip ettiğim bir kaç haber ajansı ile doğru orantıda anlatımın var hocam, yeni ve güncel haberlerini bekliyorum.
Allah yardımcımız olsun.

serkay1578

Doçent
Reaksiyon puanı
3
Devlet nedeniyle ölen herkes için siyaset yapılır.Adam gibi kontrol edecekler o zaman burdaki insanlar öldü,öldüğüyle kalacak 2 sene sonra yine böyle bir facia olacak siz yine siyaset yapmayın vs. diyeceksiniz.Kabul edemediğiniz şey bu bir doğal afet DEĞİL.Önlemini almak isteyen alır o şirket almıyorsa devlet aldırır,devlet umursamıyorsa istifa etmeleri lütuf değil mecburiyettir.

Hoş bu ülkede istifa diye bişey yok..

BrknEs

Dekan
Reaksiyon puanı
166
takip ettiğim bir kaç haber ajansı ile doğru orantıda anlatımın var hocam, yeni ve güncel haberlerini bekliyorum.
Allah yardımcımız olsun.
amin inşallah çabucak biter bu çile bende olay yerinde olan insanlarla görüştüklerimi anlatıyorum tek bir ağızdan değilde birçok kişiyle görüştükten sonra yazdım bunları keşke bukadar kötü haberler vermeseydim ama olan bu

Berk9405

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Kimse laga luga yapmasin olay siyasi arkadaşlar. Bu "eften puften" görüntüler 2 hafta öncesine ait.

ybu2y8er.jpg

abejaheq.jpg

Berk9405

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Ölenlere Allahtan rahmet ailelerine bas sagligi diliyorum umarım daha fazla kayip yasanmaz

pcwolf

Dekan
Reaksiyon puanı
33
157 ne demek ya dumandan mı boğuldular acaba?
Inşallah gerçek değildir.

7.43

Dekan
Reaksiyon puanı
332
Ölü sayısının çok olacağı belliydi. Zaten havası az ortamda bir de yangın çıkarsa boğulma sonucu ölümler olması kaçınılmaz.
Ümitle bekledik; ama olmadı. Allah rahmet eylesin.

brkytml

Asistan
Reaksiyon puanı
0
İhmallerden oluyorlar iscilerimiz. Yerin 200 metre alri Aah ahh deger mi ya iste ekmek parasi Allah kimseyi muhtac etmesin..
Cnn olu sayisi 151 diyor :(

gs_kadir

Profesör
Reaksiyon puanı
8
Enerji Bakanı Taner Yıldız 151 kişinin hayatını kaybettiğini 376 kişinin tahliye edildiğini madende 787 kişinin çalıştığını açıkladı