Soru size bu forum diğerlerine göre neden aktif değil?

senelson

Öğrenci
Reaksiyon puanı
15
forumda aktiflik resmen yok. sizce forumun eksileri ve bu olayın sebepleri neler?

kirpicix

Asistan
Reaksiyon puanı
61
forum resmen ölü :p

Çok az üye var. reklam ve gereksiz konular açıyor yöneticiler google aramaları için. para para para
yönetim konusunu ise benden ziyade ban yiyenler yazsın ?

HakanÇ11

Asistan
Reaksiyon puanı
133
Kıymeti bilinmiyor bence.

Son düzenleme:

Emirhan Sonmez

Doçent
Reaksiyon puanı
406
Nedeni açılan konuların herkese hitap etmemesine olabilir diğer forumlardada aktiflik düşmeye başladı siyasette iyi bir konuşmalar döndü onda az aktif olanlarda yazdı byle insanların konuşup tartışacagi konuların çoğalması gerekir

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
Resmen altın kapılar kan oldu. :( Zamanın en hızlı forumu eridi bitti.

Not: Moderatörler ve adminler bitirdi bence forumu resmen.

Eski bir kullanıcı olarak ufak çocuklara adminlik verilmesi ve deli gibi herkese ağır ban cezaları verilmesi üye sayısını bitirdi.

Resmen ego kasmak için çok değerli isimler banlandı forumda. Dora olsun Creative olsun banlandı hep. ( Hatta bazısı sınırsız aldı heralde. ) Eski yönetimin hepsi yendi heralde 1 tane kalmadı forumda.

Sonra MrtAltg var BJK1903 vardı hepsi foruma küstürüldü. Sonra uçuk ve sürekli verilen cezalardan adını hatırlayamadım onlarca normal üye... Çok kolay ve uzun soluklu verilen cezalar tabii ki forumu bitirir.

Mesela ISeyyahI vardı en çok mesaj kasanlarda oda küstürüldü. _Zaur_ baya cezalar aldı pek küsmedi ama oda baya düştü eskisi gibi mesaj atmıyor.

Sırf kendisi gibi düşünmüyor veya işine gelmediği şekilde konuşuyor diye az adam banlanmadı forumda. Bunlar böyle böyle yol su elektirik olarak dönüyor işte...

İfade özgürlüğüne saygı duyulsa ve ağır küfür hakaret olmadıkça reklam ve zararlı paylaşım olmadıkça ban verilmese forum çok farklı olabilirdi. Ben bile aylarca banlı kaldığımı bilirim eften büşten sebeplerden.

Neymiş nerden çokluk orada ... yazmışım. ( Çok büyük hakaret gibi haftalarca ceza aldım.)
Yok bence o PC alınmaz demişim yanlış bilgi denilerek haftalarca ceza
O telefon iyi değil demişim adminin söyleminin üstüne söz olmuş ceza.
Veya siyasi olaylarda taraflı bakılarak az ceza almadım...

BehzatAmirim

Dekan
Reaksiyon puanı
6,972

Eski bir kullanıcı olarak ufak çocuklara adminlik verilmesi ve deli gibi herkese ağır ban cezaları verilmesi üye sayısını bitirdi.

Resmen ego kasmak için çok değerli isimler banlandı forumda. Dora olsun Creative olsun banlandı hep. ( Hatta bazısı sınırsız aldı heralde. ) Eski yönetimin hepsi yendi heralde 1 tane kalmadı forumda.

Sonra MrtAltg var BJK1903 vardı hepsi foruma küstürüldü. Sonra uçuk ve sürekli verilen cezalardan adını hatırlayamadım onlarca normal üye... Çok kolay ve uzun soluklu verilen cezalar tabii ki forumu bitirir.

Mesela ISeyyahI vardı en çok mesaj kasanlarda oda küstürüldü. _Zaur_ baya cezalar aldı pek küsmedi ama oda baya düştü eskisi gibi mesaj atmıyor.

Sırf kendisi gibi düşünmüyor veya işine gelmediği şekilde konuşuyor diye az adam banlanmadı forumda. Bunlar böyle böyle yol su elektirik olarak dönüyor işte...

İfade özgürlüğüne saygı duyulsa ve ağır küfür hakaret olmadıkça ban verilmese forum çok farklı olabilirdi. Ben bile aylarca banlı kaldığımı bilirim eften büşten sebeplerden.

Neymiş nerden çokluk orada ... yazmışım
Zaur tamamen uçuruldu.
Mesaj otomatik birleştirildi:

İfade özgürlüğüne saygı duyulsa ve ağır küfür hakaret olmadıkça ban verilmese forum çok farklı olabilirdi. Ben bile aylarca banlı kaldığımı bilirim eften büşten sebeplerden.

Neymiş nerden çokluk orada ... yazmışım
Biz kaldık kardeş.Biz kaldık.

HakanÇ11

Asistan
Reaksiyon puanı
133
Nedeni açılan konuların herkese hitap etmemesine olabilir diğer forumlardada aktiflik düşmeye başladı siyasette iyi bir konuşmalar döndü onda az aktif olanlarda yazdı byle insanların konuşup tartışacagi konuların çoğalması gerekir
Futbol ve Linux kategorileri neredeyse boş.

The Cyclist

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,906
Forum dediğimiz yapı üyeler arası bağlara dayanır. Eğer kilit taşı olan insanlar ayrılırsa kalanları da pek bağlayan bir şey kalmaz.

Sınava hazırlanmak için uzun süre girmedim foruma, sonra geldiğimde ne göreyim, sevdiğimiz çoğu kişi yok, bu durumda benim de yazasım gelmedi uzun bir süre. Eskiden günde 6-7 saat durduğumuz olurdu. Birkaç günlük bile olsa ilk moderatörlüğümü bu sitede almıştım(kendim birkaç gün sonunda bırakma kararı almıştım) Ne kadar güzel anı var, siz düşünün...

Bundan sonra da aktif olacağımı pek sanmıyorum, kalan arkadaşlara saygılar, hep teknolojiyle kalın...

KovboyBey

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
2,001
ben 2020 den beri forumdayım eskiden 5 6 hatta 7 saat aktifdim şuan arada bir bakıyorum yani forum iyice çöp oldu... hesabımın sifresini unuttum sağolsun creative hocam sifremi sıfırladı girebildim o olmasaydı belki bırakcaktım...

KovboyBey

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
2,001
kaynda banlı zaten...
Mesaj otomatik birleştirildi:

1661980742247.png
:DD

Reaksiyon puanı
10,560
Maaş karşılığında aktiflik için çalışmalar yaparım. İletişimi dumanla sağlarsanız sevinirim. ?

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
Evet, +18 içerikten banlanmış. Hatırladığım kadarıyla daha önceleri de bu sebepten banlandığı olmuştu.

Forum için büyük kayıp işte.

Yazdıklarını çoğu zaman beğenmem hoşumada gitmez. Çok çocuksu bulurum hatta çoğu zaman. Ama foruma bu tarz adamlar lazım işte.

Sık sık konu açar konulara bir mesaj ile yön verir canlandırır tartışma ortamı oluşturur. Konuya çok farklı yerden bakar böyle en az 10 kişi sayarım benim tanıdığım hep sınırsız banlanmış. Yazık gerçekten forum için.

KovboyBey

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
2,001
Forum için büyük kayıp işte.

Yazdıklarını çoğu zaman beğenmem hoşumada gitmez. Çok çocuksu bulurum hatta çoğu zaman. Ama foruma bu tarz adamlar lazım işte.

Sık sık konu açar konulara bir mesaj ile yön verir canlandırır tartışma ortamı oluşturur. Konuya çok farklı yerden bakar böyle en az 10 kişi sayarım benim tanıdığım hep sınırsız banlanmış. Yazık gerçekten forum için.
forum bitti ztn

(Evo)lution

Dekan
Reaksiyon puanı
5,639
Sınava hazırlanmak için uzun süre girmedim foruma, sonra geldiğimde ne göreyim, sevdiğimiz çoğu kişi yok, bu durumda benim de yazasım gelmedi uzun bir süre. Eskiden günde 6-7 saat durduğumuz olurdu. Birkaç günlük bile olsa ilk moderatörlüğümü bu sitede almıştım(kendim birkaç gün sonunda bırakma kararı almıştım) Ne kadar güzel anı var, siz düşünün...
Yazdıklarınıza katılıyorum.Eskiden 1-2 sene önce forumdan en az 2 saat vakit geçirirdim şimdi ise en fazla 5-10dk bakıp çıkıyorum.

BehzatAmirim

Dekan
Reaksiyon puanı
6,972
İster linç ister ban.Eskiden yönetim ekibi bu kadar boşlamıyordu forumu.Neredeyse aktif moderatör göremiyorum.Konulara katılımlar yok.Bildirdiğiniz raporlar bile bazen onay/red almıyor.Forumda hemen çekici başlıkların olayların olması gerek.Buna bende yardımcı olurum.

Nixc0r

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
15,633
2 yıldır bu forumdayım foruma galiba en güzel zamanlarında katılmışım 2 yıl önce çok iyiydi be

Emirhan Sonmez

Doçent
Reaksiyon puanı
406
İster linç ister ban.Eskiden yönetim ekibi bu kadar boşlamıyordu forumu.Neredeyse aktif moderatör göremiyorum.Konulara katılımlar yok.Bildirdiğiniz raporlar bile bazen onay/red almıyor.Forumda hemen çekici başlıkların olayların olması gerek.Buna bende yardımcı olurum.
@EFI Shell'den başka monitör yok gibi formda zaten

HakanÇ11

Asistan
Reaksiyon puanı
133
Hocam ben de deniyorum. Forumda yeniyim ama aktiflik katmak için çabalıyorum. Futbol konusunda, Linux ve Özgür Yazılımlar konusunda haberler, öneriler yapıyorum, bakan yok ki. ? Bende uğraşmak istemiyorum.
Güvenlik kategorisi dolu bu aralar orada takılıyorum.

Son düzenleme: