Rehber 11.'ci forum sitemi açtım

Bu konuyu okuyanlar

Garfield™️

Asistan
Reaksiyon puanı
34
Neden 11 forum?
çok basit, yapanlardan olmak için. forum kültürünü sevdiğim için.

Hangi alt yapı?
Tabiki xenForo.

Nasıl 11 forumla baş edeceksin?
benim öyle bir kaygım endişem yok forum kültüründe forum sahibi destek konularına cevap vermez forum uyelerı birbirine yarıdmcı olur.

11 forumu nasıl modera edeceksin?
Doğru, yerınde zamanında modera ekibi tercih ederek.

Forumlar neler ne forumu?
Sosyal medya forumu, emlak forumu, hayvanlar forumu, togg forumu, mobil forum, apple forum, seo forumu, kripto forumu, samsung mobile forumu, webmaster forumu, araclar forumu.

forum işi bitti bosuna ugraşmışsın?
Bilgininin ihtiyac sahibine ulaştığı hiç bir platform sona ermez bitmez. forum, blog, site, sosyal ağ vs . siz bu forum sitesine tasarımını ya da sahibini cok sevdiğiniz için değil size lazım olanı almak ya da satmak yada pazarlamak için giriyorsunuz.

Peki neden bu konuyu açtın?
Tanınmak bilinmek için değil ki zaten tanıyan tanıyo beni. doğru zamanda doğruı yerde doğru kişilere doğru mesajı vermek için.

yani demem o ki yapın korkmayın. ben bu konuya çok farklı istatistiklerde eklerdim benim derdim o değil. bir anlamda kendimi check etmek. projelerim umarım doğrudur.

_Zaur_

Rektör
Reaksiyon puanı
23,180
Kategorilerden forum yapmışsın gibime geldi :D ajahshsha

_Zaur_

Rektör
Reaksiyon puanı
23,180
evet haklısın gunumuzde ihtiyac duyulan sey bu aslında. genel forum işi bitti. spesifik alanlarda kategorisel forumlar tutar.

bakınız: Türkiye'nin Samsung Forumu!

1 tane dunya capında esı benzerı varsa ltn konuya ekleyınız.
Ne yalan söyliyim bir güzel forum yapmak isterim.
Ama eh işte... hem becermiyorum hem tembelliğim aşırı.

Aylık para'mı ödüyorsun böyle siteyi ayakta tutmak için?

Garfield™️

Asistan
Reaksiyon puanı
34
Ne yalan söyliyim bir güzel forum yapmak isterim.
Ama eh işte... hem becermiyorum hem tembelliğim aşırı.

Aylık para'mı ödüyorsun böyle siteyi ayakta tutmak için?

evet 50 TL gibi bişi. ama konu o değil ya da soyle dıyım aylk 100 TL vererek bunlarw ya da buna sahip olamassınız.

Hopeツ︎

Go for the EYES BOO. Go for the EYES! ?
Reaksiyon puanı
2,268
Hevesinizi kırmak olarak algılamayın, sadece çok önceleri web site ve forumlarla iç içeydim. Her türlü host, tasarım vs. aklınıza ne geliyorsa kendi başıma koordine ediyordum. Yani bunu çok sefer yaptım, aklınıza gelebilecek her türlü altyapı kullanmakta dahil. Bir süre sonra uğraşmayı bıraktım, ya sıkıldım ya da reel yaşamımın yoğunluğu buna engel oldu, orası çokta önemli değil. Demem o ki, sürekli ilgi isteyen bir mesele üşenilmeden dikkatli şekilde. Kitlesi var, SEO'su var, index'i var, sertifikasyonlar, forum içi ayarlar, panel idaresi... Türetilebilir bu şekilde. Madem sizin hoşunuza gidiyor bunlarla uğraşmak o halde bırakmayın peşini.

Son düzenleme:

yusuf---

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
eğri oturup, doğruları yazalım.

xenforo maliyeti en az 160$ - 3000TL (kaçaksa eğer o başka...)

hosting ve alan adı maliyeti yıllık : 500 TL en az ve az iyi olanı bu, kalitelileri 1500 tl den başlıyor

tema ayrı fiyattır ve iyi bir tema ve eklentiler: 750 tl en az sayalım...

Sonra da ilgi çekici içerik üretmek ve reklam için : 750 tl aylık masraf çıkarır.

Aylık 50 tl masrafım var diyorsunuz ama hiç inandırıcı değil, aylık 100 tl masraf bile azdır eğer her şey lisasnslı ise...

Yani anlattığınız gibi bir iş değildir. ciddi ciddi bu işi yapmayacaksanız zarardan ziyandan başka bi şey değildir. harcadığınız zamana yazık.

Son düzenleme: