Haber "10 saniyenin altındaki ‘dokunuş’ cinsel taciz değil" saçmalığı!

Buse Özübek

SDN
SDN
Reaksiyon puanı
260
İtalya’da bir cinsel taciz davasına bakan mahkeme, 10 saniyenin altında el yordamıyla dokunmanın suç sayılmadığını söyledi.
Bu konu kısa sürede sosyal medyada tepkilerin gelmesine neden oldu.

Bugün 18 yaşında olan Laura isimli öğrenci, Roma’daki bir lisede 2022 senesinde yaşanan olayda, hademe Antonio Avola’nın pantolonunun ve iç çamaşırının içine elini sokarak kendisini taciz ettiğini iddia ediyordu.

Açılan davada ifade veren Avola da öğrenciye rızası dışında dokunduğunu kabul etti ancak elini külotunun içine sokmadığını savundu.

Mahkeme, bu eylemin ancak "hafif bir dokunuş" sayılabileceğine, "şaka amaçlı" yapıldığı iddiasının inandırıcı olduğuna hükmetti.

Avrupa Parlamentosu üyesi Brando Benifei, "10 saniye size az gibi geliyorsa bu süre boyunca elinizi ateşe sokun bakalım" diye tepki gösterdi.

Laura, mahkeme kararının kendisini çok öfkelendirdiğini, bu gibi kararlar yüzünden tacize uğrayan başkalarının da şikayet etmekten çekinebileceğini belirtti ve savcılığın karara itiraz etmesini umduğunu söyledi.

"Hakimlere göre şaka niyeti mi varmış? Benim için bu bir şaka değil" diyen Laura şöyle devam etti:
"Bu adalet değil. Kurumlara güvenmekle hata ettiğimi düşünmeye başlıyorum, çünkü bana iki kez ihanet ettiler: ilk olarak bu olayın yaşandığı okulda, sonra da mahkemede."

Mahkemenin, 10 saniye altında olduğu için taciz saymadığı bu karar hakkında sizler neler düşünüyorsunuz?

Rosebell8

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kafayı yemişler.

Son düzenleyen moderatör:

serj

Profesör
Reaksiyon puanı
2,892
Biz bunu nasıl İtalya'ya kaptırdık?

İsimyok08