Sizce TTNET'ten Smile ADSL Geçmelimiyim ?

Daffy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bana göre ttnet artık kafayı iyice parayla bozdu bildiğiniz gibi zararıda bize dokunuyo.Bende Smile ADSL nin Tarifelerine Baktım TTNet ten Gayet İyi Sizce Smile ADSL Nasıl Geçiş Yapmalımıyım ?

sinanb

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
smile ın kendi altyapısı mı var? ttnetten aldığını sana satacak, hız ve kalite konusunda extra birşey sunacağını sanmam. tek avantajı fiyattır o da 24 ay taahhüt verme koşulu ile :tongue:

AgentForce

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Smile ADSL hakkında şu ana kadar bir tane olumlu yorum okumadım/işitmedim. Aralarından en iyisi TTNET'dir, tartışmasız!

rohirrim

Profesör
Reaksiyon puanı
10
geçme... TTnet'in başka bir bayi sayılır... isimlere aldanma...

speedy

Doçent
Reaksiyon puanı
2
smile'in ttnete göre avantajı müşteri temsilcileri daha ilgili ve bilgili, ve 24 ay taahhüt olmadan özgür tarifeleri var yoksa fiyatlar aynı, hız aynı, altyapı aynı.

Finix

Daha mükemmel bir Troy
Reaksiyon puanı
2,285
Smile iyidir iyi. :)
5 yıldır kullanıyorum. TTNet ile aynı altyapıyı paylaşıyorlar fakat daha ucuz ve kullanıcısının ne olduğunun bilicinde. Üstelik İnternet hızı adamı çıldırtmıyor.

Rüstembey

Doçent
Reaksiyon puanı
1
smile kullanıcısıyım..memnunum.ne derlerse onu veriyorlar...tabi ttnet alt yapısını kullanıyor...
sınırsızdan 12 GB kotalıya geçtim hızım iyi..hizmetleri çok amma çok iyi..müşteri hızmetleri sizi oyalamıyor...dakikalarca "müzik"dinletmiyor...
ve ttnetle hiçbir farkı yok diğer konularda...tek eksik bağımlısı iseniz ttnet müzüik indiremezsiniz..tabii oda korumalı.ttnet bitti müzik gitti..

burns206

Profesör
Reaksiyon puanı
1
bence gec ama kampanyalari fazla indirimli olunca kullandritmamak icin biraz caba da sarfetmiyolar degil :p ancak yinede ucuz bence ttnetten.
musteriyi toplamak icin kari bazi kampanyalarda birazcik fala dusuruyolar. gucune gidiyo adamlarin 5 almak varken 3 aliyolar onlar da hakli ancak ttnet 6 aliyo diyelim :p
fiyatlar smilede bicok tarifede ttnete gore ucuz.
ttnet bazi firinlar gibi. firinda ekmek 60 krus bakkalda ayni ekmek 50 krus :p turkiyedeki durum bicok firin ve bakkal icin boyle .
simile ttnet farki da firin bakkal farki gibi bisey. bakkalda ekmek firindan ucuz olamaz diye bisey yok . :D

Finix

Daha mükemmel bir Troy
Reaksiyon puanı
2,285
bence gec ama kampanyalari fazla indirimli olunca kullandritmamak icin biraz caba da sarfetmiyolar degil :p ancak yinede ucuz bence ttnetten.
musteriyi toplamak icin kari bazi kampanyalarda birazcik fala dusuruyolar. gucune gidiyo adamlarin 5 almak varken 3 aliyolar onlar da hakli ancak ttnet 6 aliyo diyelim :p
ttnet bazi firinlar gibi. firinda ekmek 60 krus bakkalda ayni ekmek 50 krus :p turkiyedeki durum bicok firin ve bakkal icin boyle .
simile ttnet farki da firin bakkal farki gibi bisey. bakkalda ekmek firindan ucuz olamaz diye bisey yok . :D
15GB hız limitli (Sınırsız diyebiliriz.) 8Mb internet 25 lira kullanıyordum. 6 ay süreli? :)

HRNKC

Profesör
Reaksiyon puanı
20
Smile ADSL hakkında şu ana kadar bir tane olumlu yorum okumadım/işitmedim. Aralarından en iyisi TTNET'dir, tartışmasız!

Yorumu yapıyorum, tartışmasız diye nokta koymuşsunuz buyrun okuyun...

Tartışmasız bir ortamda doğru sonuca varabilmek imkansızdır, ne yani siz noktayı koyunca bitiyor mu iş...?

2 buçuk yıl boyunca smileadsl kullanan biri olarak şunları söyleyebilirim; smile a yeni yeni duyulurken üye olmuştum... 2 buçuk yılda 4-5 kere kısa süreli olarak internet kesildi geldi... Son hızımla download yaptım her zaman sorun olmadı...Yalnız zurnanın zırt dediği yere geldik; TT neti övmüşsünüz, ben silkroad oyuncusuyum hatta Sdn de SRO grubunu açan nicke bakarsanız beni görebilirsiniz şüpheniz kalmamış olur ve en az 4 client açan biriyim. Diğer 4 clientı ise arkadaşım açıyor ve 8/8 full party kuruyoruz 7/24 fakat bir kişinin bile neti kesilirse her karakter birbirini tamamladığı için eksiklikten sebep party şut oluyor... Arkadaşım TT net kullanıcısı ve hergün neti kesiliyordu tt ye ettiği küfürler o çocuğun cehenneme girme sebebi olacak düşünün artık kesintilerden nasıl gına geldiğini ve bu adam İstanbul'un göbeğinde santrale 2 km sadece 2 km uzak olduğu halde yaşıyor bunları ("Bebek Telekom"). Benim santrale uzaklığım ise 6 km ve sorunsuz net alıyorum yorumu insafınız yapsın...

Bunun dışında dediğim gibi 4-5 kere kısa süre net gitti 2,5 sene içinde, son hız dowload yaptım her zaman, ayrıca fatura geciktirdin diye neti de kesmiyorlardı...Babamın oğlu değiller ama bu kadar sağlam net verdiler verdiğim para sonuna kadar helal olsun...

---------- Post added at 13:37 ---------- Previous post was at 12:42 ----------

smile'in ttnete göre avantajı müşteri temsilcileri daha ilgili ve bilgili, ve 24 ay taahhüt olmadan özgür tarifeleri var yoksa fiyatlar aynı, hız aynı, altyapı aynı.
Hayır aynen değil, Müş. Temsilcileri ezberden konuşan işçiler...Ayrıca küçük bir not; biriadsl ve smileadsl hizmet hattı adamı telefon başında ağaç eder kök salarsınız bu da küçük ama önemli bir bilgi olarak burada kalsın... Cümleler hep aynıdır "Kontrol ediyorum.......efendim sorun bizden kaynaklı değil o bölge içerisinde çalışma var. Biz tarifenizi yükselttik ama max bu hızı kaldırır sizin hattınız." vs. ekranda bir metin var ya da ezberlemişler oradan okuyorlar... He nedir siz sağlam girerseniz konuşmaya bilginizle temsilciyi döverseniz bir şok yaşıyorlar ve gerekeni yapıyorlar... Kısa süre önce doping e geçtim ve eski servis sağlayıcımdan beni sağlam bir teklifle kopardılar... Bekliyorum hızımın yükseltileceği tarihi tarih geldi geçti yüksele yüksele 16/3 oranında hız alıyorum halá aradım teknik desteği vay efendim 6 km uzaktasınız santrale max bunu kaldırır diye başladı, işte gece rahat olunca bağlantı havuzu, hız yukarı da çıkabilirmiş ara ara .d resmen kafa yapıcak benimle... Tabi ölçtüm ben tüm değerleri video resim vs. her türlü arşivlememi yapmışım, etraftan aynı hızı alanlardan görüş alıp hiçbir soru işaretine mahal vermemişim duruma hakimim ve mahkeme tehdidim dilimin ucunda hazır...Tek tek hepsini kullandım tuzak sorular sorarak daha önceden hazırlık yaptım, telefon kayıtlarında sorduğum sorulara verdikleri yanıtlarla bunları iyice sıkıştırıp tam hızı kopardım... Olay temsilci ya da santral de bitmiyor, olay kullanıcının duruma hakimiyetinde biter...

AgentForce

Asistan
Reaksiyon puanı
0
@HRNKC Bizde niye olmuyor bu yavaşlıklar acaba? Biz niye kazıklanmıyoruz her ay? Uzun zamandır yavaş olan İnternet'ten bir ara çok feci şikayetçiydim, fakat tek telefonumla anında benimle ilgilendiler ve şu an tam hızımı alıyorum. Ayrıca müşteri destekleri de çok iyi. Milletin kafasına yerleşmiş, TTNET böyle, TTNET şöyle. Bir ara Smile ADSL'e geçmeyi düşündüm, ama kimse bana önermedi ve İnternet'te de 1-2 olumlu yorum varsa 10 tane olumsuz yorum var.

Alt yapı TTNET'de. Bana göre en iyi hizmeti de TTNET yapıyor.

Karargaht

Dekan
Reaksiyon puanı
112
TTNET'İn en iyi yanı hizmet. Müşteri hizmetinden bahsediyorum. Şu ana kadar her sorunumu hallettiler. Ha tam terside vardır ama çok olduğunu sanmıyorum. Smile'ın bu kadar müşteri hizmetinin kaliteli olduğunu sanmıyorum. Çünkü çok çalışanı yok.

Daffy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Smile ADSL'li Şimdi Kullanan Varsa Onlardan Düşüncelerini Almak İstiyorum.

AgentForce

Asistan
Reaksiyon puanı
0
TTNET'ten vazgeçmeyin derim. İlla geçeceğim diyorsanız, Biri ADSL'e falan geçin.

Daffy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Smile ADSL'li Şimdi Kullanan Varsa Onlardan Düşüncelerini Almak İstiyorum.

msydm

Doçent
Reaksiyon puanı
66

smile iyidir :D iyi yakalamışsın. t

AgentForce

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Türkiye'de TTNET kullanıp da kazıklanmayan tek kişi ben miyim?

HRNKC

Profesör
Reaksiyon puanı
20
TTNET'ten vazgeçmeyin derim. İlla geçeceğim diyorsanız, Biri ADSL'e falan geçin.
Arkadaşım geçenlerde biri adsl bağlattırdı eve, arayıp bizi tercih edin geçiş işlemlerini biz yaparız demişler... Mesele müşteri kapmak olunca irtibata geçtiler anında fakat daha sonra arkadaşın neti 8 mbit olduğu halde 50 - 60 kbit gibi rezil rakamlarda gezdiği vakit telefona bile çıkmadılar... Biri adsl in ne kadar müşteri dostu olduğunu gördük, adamı rezil ettiler... tt den kurtulmak isteyen üyeyi daha rezil bir internet sağlayıcı şirkete yönlendirmeniz, yardımcı olmaktan ziyade soruyu sorana zarar vermekten başka bir işe yaramaz... Biri adsl hakkında sdn de konu mevcut olması lazım, sanırım moderatördü biriye baya bir saydıran...Edit; Bahsi geçen arkadaşım İstanbul' da , santrale 1,5 - 2 km uzakta oturuyor... tt den bile aldığı hızı biri den alamadı... biri tt nin altyapısını kullanıyor... O halde sorun nerde ? Tabi ki sorun "biri adsl"

kgbi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
smile adsl kampanyaları şu anda çok avantajlı, denemekte fayda var bence.

$ervante$

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Sakın geçme alt yapı aynı ama hız gene düşük

dadaist

Profesör
Reaksiyon puanı
8
ben bir dönem smile adsl paketleri satıyordum. arkadaşların dediği gibi bir fark sunmuyor emin ol. Hatta hiçbiri sunmaz. Piyasada doğru dürüst kurumsal firma azdır ve bunlar genelde rekabetçi bir satış yerine belli ölçüde anlaşmalı olarak kampanyalar çıkarır. Eskiden 24 ay taahütte 9 aylık bir indirim süresi vardı. sonra hepsi birden 6 aya düşürdü. kısmen belirli zamanlarda üç aşağı 5 yukarı farkeder ama genelde değişmez. Sonuçta hepsi ttnet altyapısını kullandığından bağlantı hızında acaip bir artış olmaz. Taahhüte kesinlikle girme zaten. Ha paran varsa Süperonline fiber internet paketlerini deneyebilirsin. Onlar bu konuda ttnet'ten iyidir. smile'ın da d-smart'lı paketi var. Yine de sadece internet için konuşuyorsak ben olsam ttnet'te kalırım ki ben de herşeye rağmen ttnet kullanıyorum.

Karargaht

Dekan
Reaksiyon puanı
112
Kısa ve öz; ya geçmeyin yada kapatın, bu kadar basit. Tekel TTNET'in tek rakipi superonline olacaktır, eğer altyapısını genişletebilirse.

MicrosoftActive

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yada bağlantınız ile devam edin.Yurtdışından bi VPS kiralayın olsun bitsin :D 1Ghz net aylık 34 $

fergan

Asistan
Reaksiyon puanı
1
ttnet ten uzak durda nereye geçersen geç.
ama şimdi ttnet hizmetini iptal etmekte bi işkence bulaşmışsın virüse iyice bi kastırıcaklar seni.öyle kolay kolay iptal yok.en sonunda da süpriz bi fatura da karşına çıkabilir.ttnet bu..