Siz hangi partiyi tutuyorsunuz?

Hangi partiyi tutuyorsunuz?

• Adalet ve Kalkınma Partisi - AKP

Kullanılan: 121 30.6%
  • Cumhuriyet Halk Partisi - CHP

Kullanılan: 150 37.9%
  • Milliyetçi Hareket Partisi - MHP

Kullanılan: 23 5.8%
  • İyi Parti - IYI

Kullanılan: 29 7.3%
  • Halkların Demokratik Partisi - HDP

Kullanılan: 11 2.8%
  • Saadet Partisi - SAADET

Kullanılan: 0 0.0%
  • Memleket Partisi - MP

Kullanılan: 1 0.3%
  • Büyük Birlik Partisi - BBP

Kullanılan: 3 0.8%
  • Demokrat Parti - DP

• Demokratik Gelişim Partisi - DGP

• Emek Partisi - EMEP

• Hak ve Adalet Partisi - HAP

Kullanılan: 0 0.0%
  • Hak ve Eşitlik Partisi - HEPAR

• Komünist Parti - KP

Kullanılan: 4 1.0%
  • Millet Partisi - MP

• Millet ve Adalet Partisi - MİLAD

Kullanılan: 2 0.5%
  • Türkiye Komünist Partisi - TKP

Kullanılan: 6 1.5%
  • Vatan Partisi - VP

Kullanılan: 2 0.5%
  • Diğer

Kullanılan: 38 9.6%
  • Demokrasi Ve Atılım Partisi - DEVA

• Kullanılan toplam oy
    396

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Malik von Suomi

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,993
Bir albenisi olsa zaten partisini kurduğu gibi halk arkasından giderdi. Kurulalı yıl olacak neredeyse halen anketlerde yüzde 1 veya 0.5 deniyor. Bu saatten sonra imkansuz görüyorum ben. Ayrıca zamanında Hazine ve Maliye bakanı iken adama demediğini bırakmayan CHP şimdi çıkıp çok iyi adam gelin arkasında birleşelim çatı adayımız olsun demez heralde !!!

Not : Kesin demezde diyemiyorum :D Zamanında neredeyse sayıp sövüp Atatürk düşmanı dedikleri seni Cumhurbaşkanı yaptırmayacaz dedikleri eşinin başı kapalı diye verdiği resepsiyonlara gitmedikleri hastaneye bile sokmadıkları Abdullah Gül'ü bile çatı adayı yapmayı planlayabildikleri için CHP'dir ne yapsa yeridir diyorum...
Bişey yapamazlar bence.

walledia

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,994
Üstteki ankette bir tanesine oy attım fakat şu anki dönemde olan hiç bir partiyi sevmiyorum. Herkes parasının peşinde, ülke adına yapılan projeler çok az, istisnalar tabii ki var fakat dediğim gibi Türkiye'de iyi yönetici veya iyi bir parti yok.

''Wolfred1ght''

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,290
Volkan Babacan açık ara alır :D :p
Büyük ihtimalle onu aday yaparlar.Ekonomi istikametli muhalifliği sürdürmek isteyecekler.Lakin dün tükürdüklerini bugün yalarlarsa zaten büyük bir ilerleme kaydetemeyceklerdir.Meral Akşeneri aday yapsalar şansları kat kat daha fazla olur.

Malik von Suomi

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,993
Büyük ihtimalle onu aday yaparlar.Ekonomi istikametli muhalifliği sürdürmek isteyecekler.Lakin dün tükürdüklerini bugün yalarlarsa zaten büyük bir ilerleme kaydetemeyceklerdir.Meral Akşeneri aday yapsalar şansları kat kat daha fazla olur.
Bu ülkenin "düzeltilmiş" ve "düzelecek" çok şeyi var.
Sadece ekonomi derlerse yine oy alamazlar. Hem adalet, hem eğitim, hem ekonomi...
Ama bunu sadece eleştirip çözüm söylemeyerek değil çözümüyle eleştirirsen belki bir işe yarar.

Adam diyor ekonomi kötü, adalet sistemi kötü, eğitim sistemi ondan kötü.

E? Sen bana bir çözüm sunmuyorsun. Neden vereyim ben sana?

CheriouR

Doçent
Reaksiyon puanı
213
Ekli dosyayı görüntüle 79602

Hangi partiyi tutuyorsunuz? Açıklamak isteyen dile elbette getirebilir lakin kapalı oylama yapılacaktır.​
Taraf tutmuyorum. Ülkeyi, ekonomiyi, emeklileri, hastaları, engellileri, öğrencileri, yaşlıları yada gençleri vs. kim daha çok düşünüyorsa, kim çabalıyorsa, kim hak ediyorsa o kazansın daima. Koltukta kimin oturduğu değil, ülkeyi ve milleti kim daha çok düşünüyor hizmet veriyorsa o kazansın. Partiler değil ülkemiz ve milletimiz kazansın. İsimlerin yada şahısların çok bir önemi yok bence.

''Wolfred1ght''

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,290
Bu ülkenin "düzeltilmiş" ve "düzelecek" çok şeyi var.
Sadece ekonomi derlerse yine oy alamazlar. Hem adalet, hem eğitim, hem ekonomi...
Ama bunu sadece eleştirip çözüm söylemeyerek değil çözümüyle eleştirirsen belki bir işe yarar.

Adam diyor ekonomi kötü, adalet sistemi kötü, eğitim sistemi ondan kötü.

E? Sen bana bir çözüm sunmuyorsun. Neden vereyim ben sana?
Ülke de adımını attığın yerde eleştiri yapabilirsin.Lakin bu muhalefet bu kadar ellerinde koz varken hala doğru dürüst bir muhalifliği beceremiyorlar.Şuan iktidarın hatalarında gözle görülen bir artış var.Ama bu yönden de muhalefet olamıyorlar.Muhalefet muhalefetliğini yapsa iktidar bu eleştirilere göre ülkeye bir şeyler yapar.Muhalefet iktidarı denetler.Eğer hatası eksiği varsa belgesiyle duyurur ve eleştirir.

Malik von Suomi

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,993
Ülke de adımını attığın yerde eleştiri yapabilirsin.Lakin bu muhalefet bu kadar ellerinde koz varken hala doğru dürüst bir muhalifliği beceremiyorlar.Şuan iktidarın hatalarında gözle görülen bir artış var.Ama bu yönden de muhalefet olamıyorlar.Muhalefet muhalefetliğini yapsa iktidar bu eleştirilere göre ülkeye bir şeyler yapar.Muhalefet iktidarı denetler.Eğer hatası eksiği varsa belgesiyle duyurur ve eleştirir.
Muhalefet zaten eleştiriyor. Ama populist bir şekilde. Mesela YÖK kaldıracağız diyorlar, aynen kardeşim zaten rektörlere sms atacaksınız.

Ya da eğitimi düzelteceğiz diyorlar, nasıl? Çözüm sun, tamam diyeyim ama sen bana çözüm sunmazsan neden oy vereyim sana? Muhalefet ol, eleştir, ama çözüm ver bana.

İktidar zaten hataları yararları geçti. Oy da vermem tahminen.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060

Zaten ülkede kaliteli muhalefet olsa AKP şimdiye kadar on kere giderdi. Millet halen CHP'yi görüyor söylemlerini görüyorda kötü mötü ama hiç yoktan çabalıyor gene Erdoğan kalsın diyorlar... Kemal Kılıçdaroğlu rahat AKP'ye +10 +15 puan yazıyordur. Söylemleri ve HDP ile tutumu sayesinde.

Muhalefette sırf laf olsun muhalefet olsun diye söylem üretme çabası var bu çok eksi yazıyor mesela onlara. Çözüm söylemeden sırf AKP'nin Ak dediğine kara demek için siyaset üretmeye çalışıyorlar ve bu halktta karşılık bulmuyor.

Popülist söylemlerin peşine takılıp herkeze mavi boncuk dağıtmalarıda bence kötü duruyor. -Atıyorum öğretmenlerle bir araya geliyorlar hepinizi öğretmen olarak devlete atayacaz diyorlar. ( Yuhh yani 1 milyon atanamayan öğretmen var deniyor neyle nereye neye göre atıyacan. )
-EYT'lileri görüyorlar hepnizi emekli yapacaz diyorlar. ( 3-4 milyon EYT'li var deniyor hangi para ile neye göre emekli edecen. )
-KHK'lıları görüyorlar hepinizi devlete geri alacaz diyorlar. ( Yaa nasıl alacan neye göre alacan adam FETO'cu ise içten içe nasıl ayırt edecen nasıl güvenecen 150 bin kişi. )
-Veya asgari ücretlileri görüyorlar bol keseden asgari ücreti 3500 TL yapacaz diyorlar.
-Emekliyi görüyor çift maaş ikramiye verecem diyorlar.
-İşsizleri görüyorlar hepinize iş bulacaz bulamasakta 1000 TL işsizlik maaşı verecez diyorlar.
-Öğretciyi görüyorlar bütün borçlarını KYK kredisi silecem diyor üstüne burs verecem diyor.
-ÖTV'yi KDV'yi düşürecem diyor. ( Aradaki farkı nerden kapayacan tüketim artacak dış borç artacak zaten kasada para yok üstüne vergiyide düşürerek ekonomiyi nasıl döndürecen diye soruluyor açıklama yok. )

-Bana göre muhalefetin En saçma gelen vaadlerinin başındada yok Yeni Havalimanına el koyacaz veya kargo havalimanı yapacaz demeleri :D. Köprü ve otoyollara el koyacaz devletleştirecez demeleri. Veya Katarlılara satılan yerleri geri alıp Katar'ı kovacaz demeleri... ( Katar ülkene darbe sonrası en ihtiyacı olan durumda 15-20 Milyar Dolar sıcak para desteği yapmış ve ülkene yatırım yapan bir ülke. )

bang1

Profesör
Reaksiyon puanı
1,760
Türkiye siyasetinde düzgün parti yok hepsi birbirinden rezalet.

''Wolfred1ght''

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,290
Muhalefet zaten eleştiriyor. Ama populist bir şekilde. Mesela YÖK kaldıracağız diyorlar, aynen kardeşim zaten rektörlere sms atacaksınız.

Ya da eğitimi düzelteceğiz diyorlar, nasıl? Çözüm sun, tamam diyeyim ama sen bana çözüm sunmazsan neden oy vereyim sana? Muhalefet ol, eleştir, ama çözüm ver bana.

İktidar zaten hataları yararları geçti. Oy da vermem tahminen.
Zaten ülkede kaliteli muhalefet olsa AKP şimdiye kadar on kere giderdi. Millet halen CHP'yi görüyor söylemlerini görüyorda kötü mötü ama hiç yoktan çabalıyor gene Erdoğan kalsın diyorlar... Kemal Kılıçdaroğlu rahat AKP'ye +10 +15 puan yazıyordur. Söylemleri ve HDP ile tutumu sayesinde.

Muhalefette sırf laf olsun muhalefet olsun diye söylem üretme çabası var bu çok eksi yazıyor mesela onlara. Çözüm söylemeden sırf AKP'nin Ak dediğine kara demek için siyaset üretmeye çalışıyorlar ve bu halktta karşılık bulmuyor.

Popülist söylemlerin peşine takılıp herkeze mavi boncuk dağıtmalarıda bence kötü duruyor. -Atıyorum öğretmenlerle bir araya geliyorlar hepinizi öğretmen olarak devlete atayacaz diyorlar. ( Yuhh yani 1 milyon atanamayan öğretmen var deniyor neyle nereye neye göre atıyacan. )
-EYT'lileri görüyorlar hepnizi emekli yapacaz diyorlar. ( 3-4 milyon EYT'li var deniyor hangi para ile neye göre emekli edecen. )
-KHK'lıları görüyorlar hepinizi devlete geri alacaz diyorlar. ( Yaa nasıl alacan neye göre alacan adam FETO'cu ise içten içe nasıl ayırt edecen nasıl güvenecen 150 bin kişi. )
-Veya asgari ücretlileri görüyorlar bol keseden asgari ücreti 3500 TL yapacaz diyorlar.
-Emekliyi görüyor çift maaş ikramiye verecem diyorlar.
-İşsizleri görüyorlar hepinize iş bulacaz bulamasakta 1000 TL işsizlik maaşı verecez diyorlar.
-Öğretciyi görüyorlar bütün borçlarını KYK kredisi silecem diyor üstüne burs verecem diyor.
-ÖTV'yi KDV'yi düşürecem diyor. ( Aradaki farkı nerden kapayacan tüketim artacak dış borç artacak zaten kasada para yok üstüne vergiyide düşürerek ekonomiyi nasıl döndürecen diye soruluyor açıklama yok. )

-Bana göre muhalefetin En saçma gelen vaadlerinin başındada yok Yeni Havalimanına el koyacaz veya kargo havalimanı yapacaz demeleri :D. Köprü ve otoyollara el koyacaz devletleştirecez demeleri. Veya Katarlılara satılan yerleri geri alıp Katar'ı kovacaz demeleri... ( Katar ülkene darbe sonrası en ihtiyacı olan durumda 15-20 Milyar Dolar sıcak para desteği yapmış ve ülkene yatırım yapan bir ülke. )
Haklısınız.

serj

chemicals
Reaksiyon puanı
2,850
AKP'nin karşısında en çok oy alan parti hangisiyse o. Fark etmiyor bana.

EFI Shell

shellx64.efi
Reaksiyon puanı
18,895
Vatan Partisi iktidar olacak, hepinizde bunu göreceksiniz.. Türkiye'deki tek gerçek Atatürkçü parti bence..
Daha genel merkezi sıradan bir ara sokakta olan partinin seçim kazanabileceğini mi zannediyorsunuz? Çok zor ve ben genel merkezlerinin ara sokakta olmasıyla da dalga geçmedim. :)

Reaksiyon puanı
3,027
Bu konuya belki daha önce mesaj yazmışımdır. CHP'liyim, adımlarının büyük kısmını beğeniyorum. Sevmediğim hareketleri de yok değil. "Ülkeyi yönetecek adam yok" argümanına ise inanmıyorum. Bence ülkede medyanın bir çöplük olmasından dolayı siyasileri objektif şekilde göremiyorsunuz. Çalkantılı ve nabzın yüksek olduğu bir Türkiye'de yaşıyoruz, umuyorum ki siyasi çıkarlar milleti birbirine düşürmez. Kutuplaşma her zaman bize zarar verir.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Bu konuya belki daha önce mesaj yazmışımdır. CHP'liyim, adımlarının büyük kısmını beğeniyorum.

İlk defa CHP'liyim ve Adımlarını beğeniyorum diyen biri görüyorum nerdeyse :)

Genelde ya CHP'liyim diyemezler yada CHP'liyim ama hareketlerini yöneticilerini beğenmiyorum liderini beğenmiyorum flan derler.

Açıkçası hangi adımlarını beğeniyorsun Kemal Kılıçdaroğlunun yada hangi özelliği vasfını beğeniyorsun merak ettim !

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Son mesajlar