Siz hangi partiyi tutuyorsunuz?

Hangi partiyi tutuyorsunuz?

• Adalet ve Kalkınma Partisi - AKP

Kullanılan: 121 30.6%
  • Cumhuriyet Halk Partisi - CHP

Kullanılan: 150 37.9%
  • Milliyetçi Hareket Partisi - MHP

Kullanılan: 23 5.8%
  • İyi Parti - IYI

Kullanılan: 29 7.3%
  • Halkların Demokratik Partisi - HDP

Kullanılan: 11 2.8%
  • Saadet Partisi - SAADET

Kullanılan: 0 0.0%
  • Memleket Partisi - MP

Kullanılan: 1 0.3%
  • Büyük Birlik Partisi - BBP

Kullanılan: 3 0.8%
  • Demokrat Parti - DP

• Demokratik Gelişim Partisi - DGP

• Emek Partisi - EMEP

• Hak ve Adalet Partisi - HAP

Kullanılan: 0 0.0%
  • Hak ve Eşitlik Partisi - HEPAR

• Komünist Parti - KP

Kullanılan: 4 1.0%
  • Millet Partisi - MP

• Millet ve Adalet Partisi - MİLAD

Kullanılan: 2 0.5%
  • Türkiye Komünist Partisi - TKP

Kullanılan: 6 1.5%
  • Vatan Partisi - VP

Kullanılan: 2 0.5%
  • Diğer

Kullanılan: 38 9.6%
  • Demokrasi Ve Atılım Partisi - DEVA

• Kullanılan toplam oy
    396

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

KimBuGamzeli

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,821
Açık konuşayım ben saklamam hiç bir zaman zaten saklanacak bir şey de değil. Ben ak parti tutuyordum oy bile verdim ama şuan adamlardan o kadar çok tiksiniyorum ki anlatamam size. Tekrar seçim olsa oyu bırakın boş kağıt bile atmam sandığa. Yukarıda ki arkadaşın da dediği gibi ne ak partiden ne de chp'den bu ülkeye hayır gelmez. Bu ülkede vatandaşı düşünen varsa yoksa kendileri. Bir fırsat çıksa deseler ki seçimini yap avrupaya taşınıyorsun orada oturacaksın artık yemin ediyorum 10 dakika da çanta valiz toplar defolur giderim. Bu ülke de ne kadar çalışırsan çalış istediğin kadar kendini yırt yine de bir şey sahibi olamıyorsun. En basit örnek size. 7-8 bin liraya bile milletin yüzüne bakmadığı şu çürük çarık hurda tofaşlar şuan 15-20 bin tl den satılıyor ilanlar da o kadar düşmüşüz ki artık normal bir adam bile tofaş alamıyor artık. 10 bin ve altı bütçede tofaş yok bulamazsınız. 87 model 131'e bile 10 bin tl isteniyor. Bu sadece araç için örnekti. Mesela ev tutup oturacaksın diyelim kirası 700 tl olsun ev sahibi hemen geliyor 1000 tl depozito yok 2-3 kira peşin. Hayırdır sen bana deniz manzaralı ev mi veriyorsun? Bu kadar paragöz milletimiz var bizim. Allah sonumuzu hayır etsin.

MrGrфn

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,290
Parti tuttuğun için oy veriyorsan zaten sen demokrasiyi falan sağlamıyorsun, kim işini hakkıyla yapıyorsa oyunu ona vereceksin ki demokrasi yerine gelecek. Ki ben şu an oy hak eden bir parti görmüyorum Türkiye'de.

Abdullah Alkan

Doçent
Reaksiyon puanı
417
Genelde partiden çok kişi tutma tarafındayım, eğer bir insan cidden seçilmeye değer ve iyi bir hizmeti varsa o kişiye oy veriyorum. Parti fark etmeden.
Parti tutmamaklada çok iyi yaptığımı düşünüyorum, bugün iyi diye tuttuğunuz parti yarın kötü olabiliyor.
Sizin sevmediğiniz partiyle yada seçim sırasında düşman olduğu partiyle can ciğer olabiliyor.
Siyaset kuklacılık biraz, gurur yok insanlarda iki taraflı oynamaktansa oynamamayı tercih ediyorum.

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,980
Yeni Azerbaycan Patiyası. Bizzat üyesiyim. ?

Çok Yaşa Başbakan Çok Yaşa Başbakan
İLHAMLA İRƏLİ :cool::cool::cool:

Başkan bu mesajı görüyorsan destek ol bana bee. Fakir bir kuluna el uzat

bindokuz103

Asistan
Reaksiyon puanı
150
Belki de en büyük sorunumuz budur. Futbol takımı tutar gibi parti tutuyoruz. Ama Beşiktaş'lı olmak ayrı tabi. Çünkü Beşiktaş'lı olmak futbol takımı tutmak değil sadece bir yaşam biçimi. Beşiktaş'lı olmak gibi siyasi partileri destekleyecekseniz eyvallah. Ama bunun dışında hiç sorgu sual etmeden, düşünmeden siyasi parti tuttuğumuz için belki de ülke olarak bu haldeyiz... Kimbilir...

mapavrili

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,444
Şuan 50 yaşındayım, bir çok hükümetler yada hükümetçikler gördüm, Ülkemizin geçmişini bilhassa 1980 darbesinden sonrasını bizzat yaşayarak gördüm, bu yüzden oyumu Ak partiye verdim veriyorum ve vereceğim.(Allah kısmet nasip ederse tabii).

Usain

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
15,012
Sen ver parti tutmuyorsun :D Bu kadar mı utanıyorsun onu bile söylemekten...
Tutmuyorum dedim. O kim?

İlla fanatikler gibi parti mi tutacağım? Asla oy vermeyeceğim birkaç parti var. Bu partiler dışındaki diğerlerine bakarak seçim zamanı kararımı veririm. Allah aşkına düzgün parti mi var ülkede?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...