Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü

Bu konuyu okuyanlar

TheMechanic

Asistan
Reaksiyon puanı
1
*Üniversite adaylarına yardımcı olması için açılmıştır.

Bu bölümde okuyan arkadaşlar bilgi verirse daha iyi karar verilebilir. Aşağıdaki bilgiler sadece formaliteden ibarettir.

medeniyetler-tarihi-795x399.jpg

AD ve SOYAD: Erol Bekret (2010 Siyaset Bilimi ve Kamu yönetimi Bölüm Birincisi)

Türkiye’ nin en saygın üniversitelerinden olan Hacettepe Üniversitesi’nde, küreselleşen ve sürekli değişen dünyada önemi gittikçe artan Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü’nde okumanın ayrıcalığını ancak bu bölümden mezun olan birisi bilebilir. Bölümümüz sahip olduğu genç, kendi alanlarında yetkin bilgiye sahip ve önemli bir kısmı yurt dışı deneyimine sahip öğretim görevlisi kadrosuyla sadece bir bölüm olmanın ötesine geçip kemikleşen kurumsal kimliğiyle Türkiye’de kendi alanında bir “marka” olma yolunda hızla ilerlemektedir. Hayat boyu öğrenmeyi slogan haline getiren ve öğrenmeyi uzun soluklu bir süreç olarak gören öğretim görevlileri öğrenciyle kurdukları sıcak ve arkadaş yanlısı ilişkiyle, öğrenciyi öğrenme sürecinin merkezine almakta ve bilgiyi tekel olmaktan çıkarıp tüm öğrenciler için ortak bir payda haline getirmektedir. Bölümümüzde yer alan Yönetim Bilimleri, Hukuk Bilimleri, Siyaset ve Sosyal Bilimler Anabilim dalları farklı alanlarda bilgi sahibi olmak ve sürekli kendini geliştirmek isteyen geniş bir öğrenci kitlesine hitap etmektedir. Ülkemizdeki ve dünyadaki güncel gelişmelere, yeni teorilere ve düşüncelere paralel hazırlanmış ders müfredatı kendi ve ülkesinin geleceğini şekillendirmek isteyen vizyon sahibi ve idealist öğrencilere yeni ufuklar açmakta, kamu ve özel sektör için ihtiyaçlara cevap verecek talep edilen öğrenciler yetiştirilmesine imkan sağlamaktadır. Ayrıca bölümümüze bağlı öğrenci topluluğumuz her yıl belli aralıklarla düzenlediği geziler, söyleşiler, kamu sektörü tanıtım günleri ve sosyal sorumluluk projeleri ile kendisini sosyal ve kültürel alanlarda da geliştirmek isteyen öğrencilerimize önemli fırsatlar sunmaktadır. Topluluğumuz geleceğin bürokrat ve yöneticilerine öğrencilik hayatındayken grup çalışması içinde yer alma, değişik projelerde görev alma ve karar alma süreçlerinde etkin rol oynama imkanı tanımaktadır. Değişik alanlarda kendisini geliştirmiş mezunlarımızın meslek sınavlarında ve meslek hayatlarında gösterdikleri başarılar bölümümüzün “kalitesi” ve “ayrıcalığını” göstermektedir. Hacettepeli olmak “ayrıcalıktır”, Hacettepe Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü ailesinin bir üyesi olmaksa “en büyük ayrıcalıktır”. Bu özel ve akademik ailede sizleri de aramızda görmekten mutluluk duyacağız.

AD ve SOYAD: Ayşegül Kurban (2009 Siyaset Bilimi ve Kamu yönetimi Bölüm Birincisi)
Hacettepe Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümünü ayrıcalıklı kılan en önemli faktör donanımlı, seçkin ve özverili eğitim kadrosunun mezunlarının ideallerindeki mesleğe sahip olmasını sağlayan eğitim ve desteği bireylerine vermesidir. Bölümümüzde verilen dersler bireyin hayalindeki mesleğe sahip olmasını sağlayacak nitelikte olup gereksiz bilgilerle kişinin emeğini boşa çıkarmamaktadır. Bölümümüz gerek akademik gerekse sosyal alanda kişilerin gelişmesi için gerekli bütün imkânları sağlamaktadır. Öğrenci değişim programları, yurtdışı mastır ve doktora programları, kişisel ve akademik gelişim için düzenlenen sempozyum ve seminerler, stajlar, bölüm kulübümüz, Hacettepe Üniversitesi ve bölüm kimliğimizi daha da sağlamlaştırmak için oluşturulan sosyal etkinlikler, hocalarımızın öğrencilerine karşı bireysel ilgi ve desteği ve bunun gibi birçok imkan sizi ayrıcalıklı ve de bu bölümde okumanın gururunu yaşatacaktır. Gerek özel sektör gerekse kamu sektöründe bölümümüz başarısı parmakla gösterilmektedir. Mezun olduğum ilk gün ve bugün dört sene önce ne kadar doğru bir karar verdiğimin bilinci bana ayrı bir mutluluk veriyor. Bu ailenin bir üyesi olarak dört sene içerisinde kazandığım akademik ve de insani birçok deneyim ve bilgiyi üniversiteme ve hocalarıma borçluyum. Son olarak Hacettepe’li olmak, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi’nden mezun olmak ayrı ve kazanılan bir ayrıcalıktır.

Hacettepe Üniversitesi

- - - Mesaj Güncellendi - - -

faydalı

ScoutNews

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Birçok kişinin kaymakamlık hayali ile gidip boşta kalmasına sebep olan bölümlerin başında geliyor . KPSS puanları oldukça yüksek olmakla beraber atama oranları da ters orantılı olarak düşük seviyede.

TheMechanic

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Birçok kişinin kaymakamlık hayali ile gidip boşta kalmasına sebep olan bölümlerin başında geliyor . KPSS puanları oldukça yüksek olmakla beraber atama oranları da ters orantılı olarak düşük seviyede.
İyi bir üniversite de olsa aynı şey oluyor mu? Mesela Ankara Üniversitesinde aynı durum geçerli mi?

ScoutNews

Asistan
Reaksiyon puanı
0
İyi bir üniversite de olsa aynı şey oluyor mu? Mesela Ankara Üniversitesinde aynı durum geçerli mi?

Tabii ki dediğiniz gibi üniversiteden üniversiteye farklılık gösterir . Zaten iyi bir üniversitede Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümünü okuyanlar , genel olarak bilgi ve birikimlerine oranla KPSS'den de yüksek puanlar alabiliyorlar .

Son mesajlar