Yeditepe Üniversitesi Siyaset Bilimi Ve Uluslararası İlişkiler

Bu konuyu okuyanlar

Nameofdevils

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar merhabalar.Açıkçası bu gönderiyi dertleşmek ve biraz da yardımcı olmanız için açıyorum.Bu yıl yksye girdim ve Yeditepe Üniversitesi Siyaset Bilimi Ve Uluslararası İlişkiler bölümünü kazandım.Daha sonra kayıt yaptırmaya vs.gittim.Okulun ve şehrin bana uygun olmayacağını düşündüm.Ayrıca Anadolu'dan gittiğim için çok farklı bir ortam geldi ve kendimi(nasıl ifade etsem bilemedim) boşlukta hissettim.Burada hiç arkadaş bulamayacağımı,benim bu şehirde nasıl yaşayacağımı ve duygularımı nasıl kontrol edebileceğim konularında endişeliyim.Şu anda ne yapmalıyım diye düşünüyorum ve alışamamaktan korkuyorum ve içimde müthiş bir daralma var,nefes alıp vermekte güçlük çektim.Biliyorum belki koca bebek gibi davranıyorum ama açık sözlü olmak gerekirse biraz hassas biriyim.Şu anda ne yapmalıyım sizce? Bir yıl daha hazırlanıp kendi şehrimde başka bir bölümü mü okumalıyım ya da bu durumu nasıl atlatabilirim? Çok kötü hissediyorum yardımcı olursanız sevinirim

Kaansenn34

Doçent
Reaksiyon puanı
680
Hiç öyle düşünme.Farklı şehir farklı kültür senin olgunlaşmanı ve daha vizyon sahibi yapar ayrıca arkadaşsız kalacağım diye düşünme üniversite ortamında mutlaka kafa dengi birini bulursun.Ayrıca ilk üniversiteye yerleşirken bu endişelenmeler alıştığın şehirden uzaklaşmak diğer taraftan hayat düzeni eskisi gibi olur mu korkuları muhakkak olur emin ol ki çok iyi bir adım atmışsın.Hayatında başarılar. :)
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hatta benden sana tüyo eğer gittiğin şehirde kafa dengi bulursan geri dönmek bile istemezsin :D

Son düzenleme: