Sistem hazır görüşlerinizi bekliyorum..

ozn96

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar merhaba kendime yeni bir sistem çıkardım almadan önce fikirlerinizi ve görüşlerinizi öğrenmek istiyorum

ss>>>http://l1311.hizliresim.com/1h/3/u6f4q.png

Yakın zamanda ana bileşenleri alıp elimdeki 4gb 1333mhz2lik dual ki tramleri kullanacağım daha sonra ekran kartı ile rami alacağım:biggrin: fakiriz napalım.. görüşlerinizi bekliyorum şimdiden teşekkürler

El Padrino

Dekan
Reaksiyon puanı
70
Anakartı Asus M5A97 öneririm.

Ekran kartında da AMD HD 7950 aynı fiyata daha iyi performans verir.

RAM olarakta tek kit 8 GB 1600 Mhz CL9 RAM öneririm.Hem dual kite göre daha uygun fiyatlı hemde ileride 32 GB yapma ihtimalin olur.

audio3334

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bence bu sistem sana fazla daha painti kullanmasını bile becerememissin kanımca :blush:

BLacK+

Profesör
Reaksiyon puanı
18
@ozn96 güzel sistem. RAM ve anakart konusunda [MENTION=15367]El Padrino[/MENTION] ya katılıyorum fakat ekran kartı 760 kalsın kanısındayım.

karacaerc

Profesör
Reaksiyon puanı
18
Ben malesef [MENTION=146208]BLacK+[/MENTION] ve [MENTION=15367]El Padrino[/MENTION] ya tam olarak katılmıyorum. Sistemi daha verimli hale getirmek adına yazıyorum yalnız bu haliyle de kalabilir tabiki,
Ekran kartı 7950 olursa daha iyi denmiş, eğer oyun AMD oyunu ise AMD daha yüksek fps alır bu iki kartta nvidia ise nvidia. Neticede eşit denebilecek seviyedeler. Nvidia dijital olarak kendini iyileştirebilirken AMD aylardır bir güncelleme yapmadı gitti.
MSI ile ASUS malzeme kalitesi olarak pek yaklaşamasalar bile düşük segment kartlarda aynı sayılırlar. Bu anakartı değiştirmene gerek yok.
İşlemcin çok yanlış seçim. Tam bir para tuzağındasın. AMD işlemcileri unlocked işlemcilerdir. Kolaylıkla overclock yapılırlar. Yani 8320 işlemci ile 8350 arasındaki hız farkını kendin giderebilirsin. Bunun için ekstra bir donanım almıyorsun. Ama +100 TL daha fazla veriyorsun. İşlemciyi 8320 olarak değiştir.
1600Mhz üstü ramlerde verdiğin para aldığın performansı karşılamaz. Rami değiştir. Ve yukarda denildiği gibi tek kanal yapman doğru olmaz, 2x4GB her zaman 8GB dan daha performanslı çalışır. Ayrıca ısınma konusunda da yardımı olur ;) Elimden geldiğince aydınlatmaya çalıştım

Yasin Muştu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0