Sırbistan müslümanları koronavirüsle resmen ölüme terk ediyor

Bu konuyu okuyanlar

abcdefdfhgjas

Profesör
Reaksiyon puanı
751

_Zaur_

Rektör
Reaksiyon puanı
23,152
Dünya kaynaklarının tükenmesine az kaldı.
Doğanın kendini yenilemesine süre vermeliyiz. İnsan nüfusu azalmalı yoksa tüm insanlar kauçuk filan yer bu gidişle. Çini örnek alın yemedikleri şey yok misafir gelince az daha misafiride yiyecekler

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
Şimdi bu maske alamadık diyenler gerçekten çok aşırı ihtiyacınız vardı da elinizde para yok bir yok hiç yoktu ondan mı bu sitem yoksa laf olsun torba dolsun mu ? İlk başvurumda kod geldi bana ilk gittiğim eczaneden maskeyide aldım.

Açıkçası devletin maske dağıtacam sevdsı bana çok saçma gelmişti o kadar insana her hafta maske dağıtılırmı diye. Başta PTT dendi yok kodu şurdan olacan sonra e devlet dendi yok telefona uygulama indiricen vb. 1 TL'ye fixleyip vatandaşın almasını sağlayacaktı en başta daha. ( Ben devletin verdiği maskelerden ilk hafta aldım ama pek iyi değildi kalitesi ekstra birşey sıkmışlar sanki maskeye kokusu rahatsız ediyordu. Kendi param ile aldıklarımı kullandım onlardan çok. ) En sonunda doğru yol bulundu 1 TL yapılarak.

Asıl konuya gelirsek. Yardım yapabiliyorsak yapalim tabi pahada hafif ama maneviyatta ağır basan yada ileriye dönük güzel yatırımlar bunlar... Türkiye'ye minnettar yüzbinlerce insan olsa Türkiye'ye var olsun dese bize yardımcı oldu dese fena mı olur... İlerleyen yıllardada biz zor durumda kaldığımıza zamanında TÜrkiye bize böyle böyle yapdımcı olmuştu diye onlarda yardım eder belki. ( Zaman ne gösterir bilemeyiz. Sen iyiliği yap denize at. )

Dilara Kaya

Profesör
Reaksiyon puanı
3,756
Şimdi bu maske alamadık diyenler gerçekten çok aşırı ihtiyacınız vardı da elinizde para yok bir yok hiç yoktu ondan mı bu sitem yoksa laf olsun torba dolsun mu ? İlk başvurumda kod geldi bana ilk gittiğim eczaneden maskeyide aldım.

Açıkçası devletin maske dağıtacam sevdsı bana çok saçma gelmişti o kadar insana her hafta maske dağıtılırmı diye. Başta PTT dendi yok kodu şurdan olacan sonra e devlet dendi yok telefona uygulama indiricen vb. 1 TL'ye fixleyip vatandaşın almasını sağlayacaktı en başta daha. ( Ben devletin verdiği maskelerden ilk hafta aldım ama pek iyi değildi kalitesi ekstra birşey sıkmışlar sanki maskeye kokusu rahatsız ediyordu. Kendi param ile aldıklarımı kullandım onlardan çok. ) En sonunda doğru yol bulundu 1 TL yapılarak.

Asıl konuya gelirsek. Yardım yapabiliyorsak yapalim tabi pahada hafif ama maneviyatta ağır basan yada ileriye dönük güzel yatırımlar bunlar... Türkiye'ye minnettar yüzbinlerce insan olsa Türkiye'ye var olsun dese bize yardımcı oldu dese fena mı olur... İlerleyen yıllardada biz zor durumda kaldığımıza zamanında TÜrkiye bize böyle böyle yapdımcı olmuştu diye onlarda yardım eder belki. ( Zaman ne gösterir bilemeyiz. Sen iyiliği yap denize at. )
Başlarda maske satışının yasak olması çok kötüydü zaten o yüzden çoğu kişi kod gelmesini beklemek zorunda kaldı

bilexsamet

Profesör
Reaksiyon puanı
2,415
Müslüman olmayan yerlerdeki hastanelerde durumun nasıl olduğuna da bakmak lazım.

atılgannn

Asistan
Reaksiyon puanı
188
bende sanmıyorum yardım edeceklerini onların yardımları anca kendilerine kadar çıkarları varsa bir şeyler yapıyorlar. İspanya ,İtalyada, Fransa gibi ülkelerde çok zor süreçte geçti 3'ü de avrupa birliği ülkesi olmasına rağmen yardım istekleri cevapsız kaldı. Sonradan özür dilediler ama nafile. Umarım ben yanlış düşünürümde müslüman ülkelerden yardım gider buraya

bilexsamet

Profesör
Reaksiyon puanı
2,415
Oradaki Müslümanların Nevşin Mengü'nün umrunda olduğunu düşünmüyorum. Geçmiş başörtüsü yorumlarından biliyoruz. Bu olaya Cumhurbaşkanı dahil etmeye çalışıyor.

Söz konusu Tweet'ten hemen sonra şu Tweet'i paylaşmış:

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
VEFALI TÜRK gelmiş gene...
( Ortalığı Kızıştırmaya çalışan Nevsin hanım bakalım bunun haberini yapacak mı.)

Dilara Kaya

Profesör
Reaksiyon puanı
3,756
VEFALI TÜRK gelmiş gene...
( Ortalığı Kızıştırmaya çalışan Nevsin hanım bakalım bunun haberini yapacak mı.)

Bu olayı paylaştığı gün bunun bilgilendirmesini de yapmıştı zaten:)