Sigaraya Büyük Zam Geliyor

Bu konuyu okuyanlar

ZorhaK

Müdavim
Reaksiyon puanı
259
Valla düşündüm de..

Gariban adamın hayatta bir tek sigarası var..Gariban adam zam geldi diye bırakmaz bırakamaz...o zaman aylık sigara gideri daha çok olur..

Ama bir de şöyle düşünüyorum...Bu zam yapılan zehir...Ekmek değil su değil..Zehire zam yapan hükümete de diyecek bilşey bulamıyorum

Anlayacağınız bu sigara zzammı iki ucu ..lu değnek..

bulmeh

Müdavim
Reaksiyon puanı
14
Hükümetin En büyük vergi kalemi :Sigortalı çalışanlardan kesilen primler, Akaryakıt, ve TEKEL.
Sıkıysa 8-10 TL yapsınlar sigarayı.Bugun Türkiyenin tamamı aynı anda sigarayı bırakırsa ekonomi anında dibe vurur,Bu hükümette tası tarağı toplayıp gider.
Uzun lafın kısası;Kimse bindiği dalı kesmez
8 veya 10 tl yapıldığında Türkiye'nin tamamının sigara bırakma olasılığı ne kadar düşükse, buradaki zam olayının bu kadar zarar getirme ihtimali de o kadar azdır.

Bence burada, tamamen bıraktırmak gibi imkansıza yakın bir hedeften ziyade sigara gibi kötü(göreceli) bir alışkanlığın çoluk çocuğun eline kadar düşmesinin artık yavaşlatılması hatta gerekirse tamamen durdurulması ve aynı zamanda az veya çok içildiğinde sadece kendine değil çevreye de büyük zararı olan bu alışkanlığı azaltmak gibi faydaları da olur kanaatindeyim.

outcast

Asistan
Reaksiyon puanı
1
ab uyum yasaları deyip sigaraya ona buna zam yapıyorlar buradan hazineye daha fazla para kazandırmak istiyorlar. asgari ucret ve maaşlarıda ab seviyesine getirseler ya.

Serkannd

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
10
bundan en çok kaçakçılar yayarlanacak :)

skys

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
11
bundan yıllar önce bir gün, sigaranın da esrar gibi bir gün yasaklanacağını söylemiştim. Sanırım bu gidişle bu gelecek çokta uzak değil :)

Artık herkezin elinde sarma sigaralar olucak :)

skys

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
11
bundan yıllar önce bir gün, sigaranın da esrar gibi bir gün yasaklanacağını söylemiştim. Sanırım bu gidişle bu gelecek çokta uzak değil :)
Bundan sonra herkezin elinde sarma sigara görmeye alışmalıyız :)