Sigaraya öyle bir zam geliyor ki...

Bu konuyu okuyanlar

Jomolocco

Doçent
Reaksiyon puanı
5
zama ve ickiye yapilan zamlar su kadar umrumda degil icmesnler arkadas zaten zararli

tambjk

Profesör
Reaksiyon puanı
16
İsterse israil'e gitsin kaçak sigaranın geliri umrumda değil. Polis'in gözü önünde satılıyor kaçak sigaralar tezgahlarda. Türk polisinin umrunda olmayan kanunsuzluk benim hiç umrumda olmaz. Alemin enayisi ben miyim?

O zmn birileri çıkıp bende askere gitmek istemiyorum, umrumda değil. Devletin gözünün önünde teröristler, mecliste, sınırda, heryerde. Türk devletinin umrunda olmayan terör benim hiç umrumda olmaz. Alemin enayisi benmiyim de askere gidip canımı tehlikeye atıcam birileri torpille yada parasıyla kıyak askerlik yapıyorken, gerekirse bende parasını veriririm bedelli yaparım derse gıkını çıkartmaman gerekir eğer yaklaşımın buysa :)

ozersworld

Profesör
Reaksiyon puanı
14
2 Liraya Victory Vigor Prestige varken peh... Kartonu 20 liraya alıyorum ..

topalsolucan

Rektör
Reaksiyon puanı
555
1.5 yıl kadar içmedim ama ne olduysa 2-3 ay önce tekrar başladım. hala inanamıyorum.

Naaa

Profesör
Reaksiyon puanı
3
içmeyenler bırakmanın kolay oldugunu düşünüyor da artis artis konuşuyorlarya ayar oluyorum arkadaş.

clients

Profesör
Reaksiyon puanı
36
Full hd rüyalar da gördünmü? :) Bende o ilacı almayı düşünüyorum ama yan etkiler, fiyatı, gerçekten yoksunluğu azaltmada işe yarayıp yaramaması gibi aklımda bazı sorular var.

Ayrıca şu kaçak sigara muhabbetine de tav oluyorum doğrusu. Bu mereti bırakabilen adam zaten iradesiyle veya destekle bir şekilde içmez bırakır. Bırakamayan da gider bakkaldan, marketten alır. Bırakamayıp aynı zamanda bu fiyatlarda sigara alacak gücü olmayan da gider kaçak sigara/tütün alır. Kaçakçılıkla mücadele asgari ücretle günde 10 saat çalışan adamın sorunu değil. O işi yapmakla görevli devletin kurumları var. Keşke iş sadece sigarayla bitse ama kaçakçılık mazottan gıdaya, giyimden elektroniğe, uyuşturucudan kozmetiğe kadar neredeyse her kalem malda var ve bu kaçak ürünleri satın alan herkes teröre (sigarada da olduğu gibi dolaylı olarak) ister istemez yardım etmiş olur. Sonuçda teröristler dağdan inip kaçak ürün satmıyor, kaçakçılardan haraç alıyor.

hic yan etkisi olmadi oyle nette dolasan scma etkiler yok deprosyon geciriyorsan da iyi gelir sakinlestirici ozelligide varmis
50 adet vardi. hergun sabah aksam 2 tane aliyorsun. sigara ile birlikte. 14 gun den sonra sogarada azalma oldugunu hissediyorsun 1 saatte bir iciyorsan 2 saate cikiyor. toplam
20 gun sonunda. birakmis oluyorsun. ama birakacagin gunu sen belirlemen lazim ayrica. sonraki gunlerde devam ediyorsun oyle bir sigara istegi olusmuyor minimum 2 ay kuanmak
lazim sigara biraktiktan sonrada devam edilmeli

canahmet34

Asistan
Reaksiyon puanı
0
içmeyenler yine içenleri kızıştırcak şeyler söylemiş konu kapatılmalı bence bende içiyorum 100 lira olsa da içerim

Hafiye

Profesör
Reaksiyon puanı
14
hic yan etkisi olmadi oyle nette dolasan scma etkiler yok deprosyon geciriyorsan da iyi gelir sakinlestirici ozelligide varmis
50 adet vardi. hergun sabah aksam 2 tane aliyorsun. sigara ile birlikte. 14 gun den sonra sogarada azalma oldugunu hissediyorsun 1 saatte bir iciyorsan 2 saate cikiyor. toplam
20 gun sonunda. birakmis oluyorsun. ama birakacagin gunu sen belirlemen lazim ayrica. sonraki gunlerde devam ediyorsun oyle bir sigara istegi olusmuyor minimum 2 ay kuanmak
lazim sigara biraktiktan sonrada devam edilmeli

Evet, bende pazartesi alıp başlıyorum. Dediğin gibiyse hiç boşuna düşünmeye gerek yok o zaman. Kafada bitirdim zaten ama şu nikotin yoksunluğunuda bu ilaçla aşabilirsem inşallah bende tamamen bırakmış olurum. Zaten 2 ay içmesem bir daha asla aklıma dahi gelmez.

canahmet34

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Evet, bende pazartesi alıp başlıyorum. Dediğin gibiyse hiç boşuna düşünmeye gerek yok o zaman. Kafada bitirdim zaten ama şu nikotin yoksunluğunuda bu ilaçla aşabilirsem inşallah bende tamamen bırakmış olurum. Zaten 2 ay içmesem bir daha asla aklıma dahi gelmez.

yalnız antidepresan kullanıyorsanız yan etki yapar belirteyim

clients

Profesör
Reaksiyon puanı
36
ben nikotin eksikligi cekmiyorum dedigim gibi onundeki 20 gun icin plan yap ilk 10 gun standart ic. sonraki 10 gun sigarayi azalt. zaten kendiliginden olacaktir toplam 20 gun eder sen 17. gunde birakabilirsin kendine bir gun belirlemelisin.
ilaca devam et hic aklina bile gelmedigi gunler olacak ayrica cok nikotin ihtiyacin olursa sakin sigaraya sarilma cay kahve su ic. istek geciyor. yemeklerde patlican tuketmeye calis icinde nikotin oldugundan. gunun iyi gecer
ama sunu bilmelisin en ufak seyde sigaraya sarilma caninmi sikildi. kizarkadasinlami kavga ettin cokmu dertlisin. hemen sigaraya kosma. git cikolata al su cat kahve tuket baska seyler tuket.

cngzkyz

Profesör
Reaksiyon puanı
276
Geliri artırmak için yapmıyorlar, insanların sigarayı bırakmasını sağlamak istiyorlar. İnsanlar sigarayı bırakırlarsa akciğer kanseri olan kişi sayısı azalacak ve sağlık tarafındaki giderler büyük ölçüde azalacak.

Ben bırakmayı düşünüyorum artık.

Yapma yahuu :) Son zamda gelirler düşünce 1 lira fiyat indirimine gittiler. Hasta doktor ilişkisi kalmadı artık. Tüm doktorlar hastalara müşteri gözüyle bakıyor. Müşteri sayısı nasıl arttırılır bunun fizibilitesi yapılıyor sağlık kurumlarında emin ol :) Zamla insan sağlığı mı korunur? Gider kaçak içer yine içer. Bende kaçak içeceğim, parası oraya buraya gidecekmiş umurumda değil. Sigara içmeyen arkadaşlarda yapılan zamları yetersiz buluyor. Onlarda haklı. Buraya zam yapmasalar yediğiniz ekmeğe yapacaklar.

Militarist

Dekan
Reaksiyon puanı
130
Sigaraya öyle bir zam geliyor öyle bir zam geliyor ki. Dudak uçuklatacak cinsden. Terramycin satışları tavan yapacak ve sağlıkta çağ atlayacağız.

-Hewal-

Dekan
Reaksiyon puanı
11
Tütün var alın için hazır sigara filtreleri, boş sigara ruloları yani yol çok ama işin kötü tarafı metalik sigara kutusu taşıdığinız zaman millet kes zannediyor ıstanbulda o da ne alaka anlamadım .Ha sulak araziniz varsa köyde falan kendi tütünunuzu bile ekersiniz hani .

canahmet34

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Tütün var alın için hazır sigara filtreleri, boş sigara ruloları yani yol çok ama işin kötü tarafı metalik sigara kutusu taşıdığinız zaman millet kes zannediyor ıstanbulda o da ne alaka anlamadım .Ha sulak araziniz varsa köyde falan kendi tütünunuzu bile ekersiniz hani .

hocam onun için ruhsat gerekmiyor mu her önüne gelen ekemiyor bildiğim kadarıyla tütünü

fatihcamli

Doçent
Reaksiyon puanı
0
tamam sigaraya geliyor baktiki sigaradan gelir düştü ne olucak ozaman :))) direk bize bindirecek söyle bir olay olur susma sustukca tekelden sonra sana gelecek :)) ülke batmış aglayanımız yok. bu gidişlen 4. dünya ülkesinegirecegiz.

-Hewal-

Dekan
Reaksiyon puanı
11
hocam onun için ruhsat gerekmiyor mu her önüne gelen ekemiyor bildiğim kadarıyla tütünü

Ticari olarak ekmiyorsun ki içmek için ekmeye problem yok diye biliyorum sonuçta yasaklı bir madde değilki ama yinede kanunlar ne diyor yönetmelik nedir bakmak lazım.

Militarist

Dekan
Reaksiyon puanı
130
Bu ülkede sigara satışı yasaklansın insanlar birbirlerini içer.

m.Mypat

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Sağlığa zararlı diye elektronik sigarayı yasakladılar.
Halbuki sigaradan zararlı olması imkansız, güçleri yetiyorsa bazı devletler(!) izin verirse sigarayı yasaklasınlar.

Şahsım adıma elektronik sigara kullanıyorum, nefes alışım bile değişti. Sigarayı bırakmak isteyenler için kesinlikle denemenizi tavsiye ederim.

Erdem-FB

Dekan
Reaksiyon puanı
28
İçmiyorum rahatım. Sigarayı bıraktırmak için olsaydı kaçağa rehabet olmazdı bırakıcak olan bırakır zaten.

lokman686868

Doçent
Reaksiyon puanı
1
wala ne olck bılmıorm yaında ew kiralarını geçre sigara zammı :)

Bowen32

Doçent
Reaksiyon puanı
3
o içinlerin sorunu :) keşke daha da arttırsalar fatturalar yapılcak zamları sigaraya yapsınlar :D

engerex

Dekan
Reaksiyon puanı
26
Geliri artırmak için yapmıyorlar, insanların sigarayı bırakmasını sağlamak istiyorlar. İnsanlar sigarayı bırakırlarsa akciğer kanseri olan kişi sayısı azalacak ve sağlık tarafındaki giderler büyük ölçüde azalacak.

Ben bırakmayı düşünüyorum artık.

Aynen.
Günde 2-3 paket içen amcaoğlu bir kaç sene önce bıraktı. Şimdi bırakana hediye veriyor. Amcamıza TV hediyesini verdi bile. :)

mekan18

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
benim gördügüm kadarıyla 1 paket sigara 20 tl de ola içenler vazgeçmiyecektir :D

faruk_ozk

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Sigara satışı, sigaradan kaynaklı genç insanların ölmesi ( sigaradan temelli akciğer kanseri vakaları 25 yaş altına düştü), sağlık giderleri, çevrede yarattığı zararları gidermek için harcanan paraların Türkiye' ye yıllık maliyeti 50 milyar tl.

Eski parayla 50 KATRİLYON.

Nasıl savaş açmasınlar sigaraya! Her sene cebinizden 50 katrilyon para, duman olup gitse, genç yaşta amcanız, dayınız ölse bu işe göz yumar mıydınız yine de ?

Bacanağa diyorum. Sigarayı bıraksın, her akşam rakı sofrası kuracağım kendisine.

Aynen katılıyorum. Bagzı arkadaşlar olsun kaçak sigara alırım demiş.Kaçak sigaranın gelirinin önemli kısmı direk pkk ya aktarılıyor. Bu şekilde bilerek yada bilmeyerek teröre destek oluyorlar sonra vatan millet sakarya hop şehitler ölmez vatan bölünmez oh ne ala memleket...

Quickly

Doçent
Reaksiyon puanı
2
özür dilerim :) doçentim daha güzel yazarım sizin için oldumu şimdi :)

Benden özür dilemene gerek yok. 2009 dan beri daha yeni doçent oldum, sen böyle giderse 1 haftada ordinaryüs olursun ama bunlar önemli değil. Benim için yazacaksan da hiç yazma, boşver. Sadece mesajın gözlerimi tırmaladığı için sormak istedim. Bu arada çabanı ve efendiliğini de takdir ettim, kolaygelsin. :)