Sevgiliye şaka Bodrum'u Ayağa Kaldırdı

Darknes$

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
351
Sahil Güvenlik, polis, jandarma ve AKUT ekipleri alarma geçti

sevgiliye-saka-bodrum-u-ayaga-kaldirdi-817839.Jpeg

MUĞLA'nın Bodrum İlçesi'nde, tartıştığı erkek arkadaşını cezalandırmak için gece yarısı denize giren ve açılan 17 yaşındaki M.O. Sahil Güvenlik, polis, jandarma ve AKUT ekiplerini alarma geçirdi. Gece boyunca aranan ve yaklaşık 6 saat sonra bir teknenin üzerinde otururken bulunan genç kız, gazetecilere, ``Siz insan değil misiniz. Arkadaşıma şaka yaptım niye anlamak istemiyorsunuz'' diye tepki gösterdi. Kabus yaşayan anne ve baba ise İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne gelerek kızlarını teslim aldı.

Ünlü kaptan Cengiz O.'un Bodrum Anadolu Lisesi son sınıfında öğrenim gören 17 yaşındaki kızı M.O., bayramın birinci günü akşamı İzmir Ege Üniversitesi İşletme Fakültesi 1. sınıf öğrencisi 20 yaşındaki erkek arkadaşı S.G. ile birlikte akşam yemeği ve eğlenmek için dışarı çıktı. İlerleyen saatlerde Kumbahçe sahilinde M.O. ile S.G. tartıştı. Saat 24.00 sıralarında ``Görürsün, gidiyorum işte. Bir daha dönmeyeceğim'' diyerek denize atlayan ve Kara Ada'ya doğru yüzen M.O. gözden kayboldu. Panik içinde sahilde bekleyen ve genç kızın geri dönmemesi üzerine polis ve sahil güvenliğe haber vererek yardım isteyen S.G. daha sonra arkadaşlarıyla botla denizden aramalara katıldı. Kaptan Cengiz O.'nun arkadaşları da denizdeki aramalarda yer aldı.

Bodrum Sahil Güvenlik ekipleri, Bodrum Arama Kurtarma Derneği ve AKUT'un denizden, 20 polisin ise karadan sahilde aramaya başladığı M.O. sabah 06.00 sıralarında Bodrum Kalesi açıklarındaki bir teknenin üzerinde otururken bulundu. Arama Kurtarma Derneği dalgıçlarınca bota alınan M.O. önce hastaneye, ardından Bodrum İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne getirilerek ifadesi alındı. Sabaha karşı kızlarının denizde kaybolduğu haberini alan kaptan Cengiz O. ve eşi Neşe Gül O. ise arama kurtarma çalışmalarını sahilden izledi. Ardından emniyete gelerek kızlarını teslim aldı. Baba Cengiz O., ``Kızımın erkek arkadaşıyla küçük sorunları vardı. Ama olayı bu boyutlara taşıyacağını düşünmedim. Sanıyorum gençliğin verdiği bir anlık kızgınlık ya da ilgi çekmek için bunu yaptı'' dedi.

İlçe Emniyet Müdürlüğü'nde ifade verdikten sonra DHA muhabirlerinin sorularını yanıtlayan S.G. ise ``M. ile güzel ve iyi bir arkadaşlığımız var. Sadece biraz tartıştık. Birden denize atlayıp açılarak bir daha geri dönmeyince hayatından endişe ettim. Herkese haber verip yardım istedim. Önce şaka yapıyor sanmıştım. Ama dönmeyince çok korktum, paniğe kapıldım. Sanıyorum konuşarak sorunları çözebiliriz'' diye konuştu.

Poliste ifade vermeden önce sağlık kontrolünden geçirilen M.O. ise kendisini görüntüleyen gazetecilere tepki gösterdi. ``Olayı büyütmeyin. Arkadaşıma şaka yaptım, sadece biraz uzun süreli oldu. Niye anlamak istemiyorsunuz, şaka yaptım herkese dert mi oldu, kafamı dinlemek istedim, konuşmak istemiyorum, rahat bırakın lütfen'' diyen M.O., polis otosuna binerek ayrıldı. M.O. emniyetteki ifadesinin ardından ailesine teslim edildi.

Sevgiliye şaka Bodrum'u ayağa kaldırdı - Milliyet.com.tr

Mai Nai

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
157
Sopalıklara ekleneceklerden

penguin

Profesör
Reaksiyon puanı
201
"Kızımın erkek arkadaşıyla küçük sorunları vardı. Ama olayı bu boyutlara taşıyacağını düşünmedim". Bunlar da zamane babaları.

NikeSteeL

Dekan
Reaksiyon puanı
131
Kızı Rahat Bırakın :) Klasik Kız Teknikleri Karşısındaki Korkutarak Kollarına atlıcağını Düşünür Çoğu