Sevdiğim kıza açılmalı mıyım?

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Abel Tesfaye

Star Platinum: THE WORLD
Reaksiyon puanı
127
Bu hafta çok stresli ve yorucu geçti. Ödevler fazlaca beni yiyip bitirdi. Bugün yorgunluğumla ikide falan yatacağım. Asıl stresli olan şey, ilk defa bir kızdan hoşlanır gibiyim. Karşısındayken çok rahat konuşabiliyorum ama dersteyken bir anda aklıma geliyor, kalbim yerinden çıkacak gibi oluyor. Şuan bunu yazarken de. Karnıma uyuz bir ağrı giriyor, hatta tuvaletim bile geliyor istemsizce. Yorgunluk ve bu, bu hafta beni bitirdi. Nedense bu hafta pek mutlu da değilim, kızdan dolayı mı bilmiyorum yüksek ihtinalle aklıma geldiği anki stresten dolayı. Herhangi biri geldiği zaman da kalbim çıkacak gibi oluyor. İçimi birine dökmek istiyorum. Şuna söylesem ona birşey der mi, buna söylesem bana güler mi, anneme babama söylesem kızar mı, kıza açılsam reddetmeyi geçtim benimle artık arkadaş bile olur mu düşüncesi de çok stresli yapıyor beni. Buraya kadar okuyana çok teşekkür ediyorum. Beni stresinden arındıracak, rahatlatacak birşey önerirseniz çok minnettar olurum, saygılar.

Reaksiyon puanı
948
Ben eskiden çok çekingen içine kapanık biri olduğum için hayatta çok şeyi kaçırdım diyebilirim.
Bir insanı sevmek hoşlanmak onunla ilgilenmek güzel vakit geçirmek bunlar paha biçilemez şeyler özellikle ergenlik döneminde gayet de normal.
Fakat bunun sorumluluğunu taşıyabilmeyi öğrenmen lazım.İlla ki çevrede tepki verenler konuşanlar olacaktır.İşte bu noktada senin güçlü durman onları çok da takmaman gerekir.Çünkü senin yaptığın şey kötü bişi değil normal.
Peki bunu kabul ettim peki ne yapmalıyım noktasına gelirsek hoşlandıysan onunla daha çok ilgilenmelisin daha çok konuşmalısın daha çok biraraya gelecek yollar bulmalısın hatta beraber ödev bile yapabilirsin arada bir iltifat etmelisin eğer onun da kanı sana ısındıysa daha sonrasında da bir yerde görüşebilirsin.
Ben 28inden sonra çok değiştim bu hayatta kim ne der ne tepki gösterir diye birşeyleri ertelersen aslında kendi hayatından çalıyorsun.Yaşaman gereken duyguları zamanında yaşamadığın kaçtığın zaman hep bir pişmanlık duygusu oluyor.
Sen sen ol içinden nasıl geliyorsa ne yapmak istiyorsan onu yap çevreye göre değil isteklerine göre şekillendir hayatını.

Abel Tesfaye

Reaksiyon puanı
127
Durum güncellemesi: Bu sabah gerçekten çok stres yaptım, ilk iki ders bayağı fena bir durumdaydım, kalbimin atışı hiç normal değildi, doğru dürüst kahvaltı edemedim bayağı acıktım bir sebebi oydu galiba. Akşama doğru yorulurum sandım ama tersi oldu. Keyfim biraz daha yerine geldi. Dershane sağolsun, arkadaşlarla anlaştım iyi geldi. Şimdi eve geldim. Ödev var ama bugüne yapmayı düşünmüyorum. Sadece yatacağım ve oyun oynayacağım. Konuyu takip eden çok kimse yok ama yine de yazmaya devam ederim.

Abel Tesfaye

Reaksiyon puanı
127
Durum güncellemesi: Yine kimse bakmıyor ama yine de yazacağım. Sevdiğimi birkaç kişiye daha söyledim. Ama hala içimi birşey çok kemiriyordu, annem ve babam sevgili olma durumuna karşı çıkar mı diye. Annemle konuştum ve derslerini ikinci plana atma diye uyarması dışında birşey demedi. Sabah babama da söyleyeceğim. Umarım o da iyi karşılar. Ruhen olarak cuma gününe göre çok daha iyi hissediyorum. Ona kavuşmak istiyorum. Dua edin de bu hikaye mutlu bitsin.

İbrahim ilhan

Asistan
Reaksiyon puanı
59
Bu hafta çok stresli ve yorucu geçti. Ödevler fazlaca beni yiyip bitirdi. Bugün yorgunluğumla ikide falan yatacağım. Asıl stresli olan şey, ilk defa bir kızdan hoşlanır gibiyim. Karşısındayken çok rahat konuşabiliyorum ama dersteyken bir anda aklıma geliyor, kalbim yerinden çıkacak gibi oluyor. Şuan bunu yazarken de. Karnıma uyuz bir ağrı giriyor, hatta tuvaletim bile geliyor istemsizce. Yorgunluk ve bu, bu hafta beni bitirdi. Nedense bu hafta pek mutlu da değilim, kızdan dolayı mı bilmiyorum yüksek ihtinalle aklıma geldiği anki stresten dolayı. Herhangi biri geldiği zaman da kalbim çıkacak gibi oluyor. İçimi birine dökmek istiyorum. Şuna söylesem ona birşey der mi, buna söylesem bana güler mi, anneme babama söylesem kızar mı, kıza açılsam reddetmeyi geçtim benimle artık arkadaş bile olur mu düşüncesi de çok stresli yapıyor beni. Buraya kadar okuyana çok teşekkür ediyorum. Beni stresinden arındıracak, rahatlatacak birşey önerirseniz çok minnettar olurum, saygılar.
kıza açılmadan önce biraz yakınlaşmaya çalışsan iyi olur aslında bu taktik ne kadar çalışır bilemem ama kıza kendini yakın hissettir ama sana kanka demesin sakın :D

Abel Tesfaye

Reaksiyon puanı
127
Durum güncellemesi: Pazar günü ve bu sabah kendimi çok mutlu hissediyordum çünkü kızla yakınlaşmaya başladım, içime bi özgüven geldiydi. Ama öğrendim ki kızın sevgilisi varmış. İlk duyduğum an yıkıldım, bi anlık hayat enerjim hiç kalmadı. Hatta öğle arası arkadaş moralimin bozuk olduğunu gördü az mutlu etmeye çalıştı ama o anki üzüntü ve stresle kızdım zaten öfkem baya birikti uzun zamandır, birine patlayasım var. Ama af diledim kendisinden bi sorun yok dedi. Ondan sonra gittiler bi ağlayasım geldi, birkaç saat sadece onu düşündüm ve bayağı üzülmüştüm. Son derse doğru kendime geldim, eve gidince film izledim keyfimi yerine getirdi ve şuanlık hiçbir üzüntü duygusu yok çok şükür ki. Ama artık onunla hayal kuramıyorum. Kızla hala konuşuyorum ama bakış açım değişmiş gibi. Seviyorum ama hayal kuramıyorum. Garip birşey oldu. Yüksek ihtimalle uzun bir süre buraya yazmam, nasip olur da ona kavuşursam unutur yine yazmam :D. En azından halen arkadaşız onun için çok mutluyum. Bu hikaye de böyle bitecekmiş şuanlık yapılacak birşey yok.

DonX

Asistan
Reaksiyon puanı
132
Sen bu konuyu fikir alabilmek için açmamışsın kendi saçma ucube hayatını reelde dinleyen kimse olmayınca internet forumlarında konu açıp aklınca kendini tatmin etmeye çalışıyorsun. Bak yukarda bazı arkadaşlar konuya cevap yazmışlar en azından cevapları alıntılayıp ilgilendiğini farkettirseydin. Sosyal hayatta bir baltaya sap olamayıp iki cümleyi yanyana kuramayanlar egolarını tatmin etmek için yeri göğü ben yarattım havasına giriyor.

Reaksiyon puanı
948
Sen bu konuyu fikir alabilmek için açmamışsın kendi saçma ucube hayatını reelde dinleyen kimse olmayınca internet forumlarında konu açıp aklınca kendini tatmin etmeye çalışıyorsun. Bak yukarda bazı arkadaşlar konuya cevap yazmışlar en azından cevapları alıntılayıp ilgilendiğini farkettirseydin. Sosyal hayatta bir baltaya sap olamayıp iki cümleyi yanyana kuramayanlar egolarını tatmin etmek için yeri göğü ben yarattım havasına giriyor.
Bu tarz bişi geçmişti aklımdan yazmaya üşendim yazdığın için teşekkürler ??

Arnolxu

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,612
Adam duygularını anlatacak burayı bulmuş, kızın da sevgilisi olduğunu söylüyor sanki kızı ilk konuşmasında tavladığını söylemiş gibi "egolarını tatmin etmek için yeri göğü ben yarattım havası" diyorsunuz. Ne alaka? Birisinden hoşlanmak garip ve kişinin kendi içinde düşüne düşüne büyüttüğü büyüttüğü bir olaydır, ve her ne kadar aşk kadar büyük olmasa da öyleymiş gibi hissettirir. Bir kızla konuşmayı büyük bir sosyal başarı olarak görüyorsan muhtemelen bu senin sorunun.

Reaksiyon puanı
948
Adam duygularını anlatacak burayı bulmuş, kızın da sevgilisi olduğunu söylüyor sanki kızı ilk konuşmasında tavladığını söylemiş gibi "egolarını tatmin etmek için yeri göğü ben yarattım havası" diyorsunuz. Ne alaka? Birisinden hoşlanmak garip ve kişinin kendi içinde düşüne düşüne büyüttüğü büyüttüğü bir olaydır, ve her ne kadar aşk kadar büyük olmasa da öyleymiş gibi hissettirir. Bir kızla konuşmayı büyük bir sosyal başarı olarak görüyorsan muhtemelen bu senin sorunun.
Güzel kardeşim burası forum bir soru sorulmuş burda yardımcı olanlar olmuş.
Kalkıp cevap verme gereği duymamış üstüne nasıl olsa kimse okumuyor diye de sitem etmiş.
Hem kendisi ile çelişki içinde hem de forumu anlamamış burayı resmen günlük defteri gibi kullanıyor.

Arnolxu

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,612
Kalkıp cevap verme gereği duymamış üstüne nasıl olsa kimse okumuyor diye de sitem etmiş.
Hem kendisi ile çelişki içinde hem de forumu anlamamış burayı resmen günlük defteri gibi kullanıyor.
"kendi saçma ucube hayatını reelde dinleyen kimse olmayınca internet forumlarında konu açıp aklınca kendini tatmin etmeye çalışıyorsun" denmesi mi gerekiyordu bunun için? "Bak yukarda bazı arkadaşlar konuya cevap yazmışlar en azından cevapları alıntılayıp ilgilendiğini farkettirseydin." cümlesi dışındaki tüm cümleler kaba ve gereksiz.

Reaksiyon puanı
948
"kendi saçma ucube hayatını reelde dinleyen kimse olmayınca internet forumlarında konu açıp aklınca kendini tatmin etmeye çalışıyorsun" denmesi mi gerekiyordu bunun için? "Bak yukarda bazı arkadaşlar konuya cevap yazmışlar en azından cevapları alıntılayıp ilgilendiğini farkettirseydin." cümlesi dışındaki tüm cümleler kaba ve gereksiz.
Şimdi daha güzel yapıcı bir eleştiri oldu buna katılırım ?

DonX

Asistan
Reaksiyon puanı
132
Hocam söylediklerimin hepsinin yüzde yüz arkasındayım çünkü tiktok instagram youtube gibi sosyal medya uygulamaları böyleleri gibi sürekli takipçi beğeni etkileşim kasma peşinde olan tiplerle dolu. Bu tipler de genelde kendisinden başka hiç kimseyi düşünmeyen tipler oluyor genellemek istemiyorum tabi. Konuyu açan arkadaş sorunu ile ilgili bir çözüm yada destek arasa saygısızlık yapmayıp en azından konuya yorum yazan arkadaşlara cevap yazabilirdi ama hayır etkileşim kasmak için kendi kafasında bir hikaye uydurmuş, uydurmuş diyorum çünkü ilk konudaki yorum ve diğer yorumlarında çelişkiler var.

Son düzenleme:

Abel Tesfaye

Reaksiyon puanı
127
arkadaş zaten kimse bakmıyor diye yazıyordum, ilk defa böyle bir duyguyu yaşadığım için kime ne söylesem bilemedim. cevap yazmadığım için sizlerden özür diliyorum öncelikle sonradan dönek falan demeyin. evet sosyal günlük gibi kullandım çünkü buraya bakan kişi sayısı azdı. hayatımda asla egolu biri olmadım asla olmayacağım da. ilkte rahatlamak için ne yapmalıyım diye sordum kimse cevap yazmadığı için kendi kendime yazdım. forumda çok müthiş bir yer de kaplamıyor çoğu kişinin ruhu duymadı belki.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hocam söylediklerimin hepsinin yüzde yüz arkasındayım çünkü tiktok instagram youtube gibi sosyal medya uygulamaları böyleleri gibi sürekli takipçi beğeni etkileşim kasma peşinde olan tiplerle dolu. Bu tipler de genelde kendisinden başka hiç kimseyi düşünmeyen tipler oluyor genellemek istemiyorum tabi. Konuyu açan arkadaş sorunu ile ilgili bir çözüm yada destek arasa saygısızlık yapmayıp en azından konuya yorum yazan arkadaşlara cevap yazabilirdi ama hayır etkileşim kasmak için kendi kafasında bir hikaye uydurmuş, uydurmuş diyorum çünkü ilk konudaki yorum ve diğer yorumlarında çelişkiler var.
ulan gerçek hayatta beni tanısaydın ne ucube bir hayatımın olduğuna katılırdın ne de saçma salak bir şekilde prim kastığımı düşünürdün. instagramımı verebilirim istersen bir tane fotoğraf var o da trol zaten. tamam yorum yazmama kısmında haklısın herkesten özür diliyorum da sen millete laf atmak için girmişsin gibi geldi. ben asla yalan söylemedim bu konu hakkında. işin gücün yok kimsenin bakmadığı foruma prim kasmaya çalışıyor demişsin. bak bakalım kaç tane yerde prim kasmaya çalışmışım.

Bu tarz bişi geçmişti aklımdan yazmaya üşendim yazdığın için teşekkürler ??
kardeş senden de özür diliyorum cevap yazmadığım için yalan söyler gibi oldum ama hayır, bunlar yalan değil. hem forumda niye prim kasayım allah aşkına. kastım da ne olacak. hiç bir platformda prim kasmadım forumda hiç kasmam. tanınan birisi olmaya çalışmıyorum ki, sıradan bir insanım.

evet burada gerçekten haklısın. düşündüm ki aynı anda birkaç kişi yazar diye ama o da salak bir düşünceydi. bu katıldığım bir çelişki ama bu anlattıklarım gerçek. size değer vermemiş gibi oldum affedin.

hocam dediğim gibi hikaye uyduruk değil. çelişkileri söylersen mutlu olurum belki cevaplarım cevaplayamazsam da affet, inanmak inanmamak sana kalmış ama şunu bilin bu forumda asla yalan söylemedim.

kötülemek için demiyorum ama öyle konuşmuşsunuz ki yorum yazmadığıma pişman oldum birader. normalde gerçekten öyle saygısız bir insan değilim, prim kasan biri değilim, egolu biri hiç değilim. alçakgönüllü, arkadaşlarımla iyi geçinen, sıradan biriyim. bu saygısızlık her zaman olmaz yine herkesten af diliyorum.

arada sırada bakıyorum geç bakarsam neden cevap yazmadı falan demeyin unutabilirim.

Son düzenleme:

ahmet utku

Asistan
Reaksiyon puanı
108
küçük bi tavsiye
asla içinde bırakma açılmalısın 5 sene acısını çektim geçen hafta reddimi yedim :( şu an o 5 seneden daha rahatım gerçekten.

Abel Tesfaye

Reaksiyon puanı
127
küçük bi tavsiye
asla içinde bırakma açılmalısın 5 sene acısını çektim geçen hafta reddimi yedim :( şu an o 5 seneden daha rahatım gerçekten.
usta bırakmayı düşünmüyordum karar verdim de sevgilisi varmış kızın.

serj

chemicals
Reaksiyon puanı
2,850
Yapacak bir şey yok. Sevgilisinin olduğuna emin misin? Çünkü ''sevgilim var" diye daha ilişkinin başında arkadaşlık niyetlerini gösteren kızlar gördüm. Amaçları ne anlamıyorum.

Abel Tesfaye

Reaksiyon puanı
127
küçük bi tavsiye
sende de sağlam yürek varmış ben 1 hafta saklayamadım insanlara söylemek istedim.

Yapacak bir şey yok. Sevgilisinin olduğuna emin misin? Çünkü ''sevgilim var" diye daha ilişkinin başında arkadaşlık niyetlerini gösteren kızlar gördüm. Amaçları ne anlamıyorum.
hocam kendisine sormadım. iki arkadaşım dedi. ikisinden de eminim. herkese 100 de 100 güvenmem ama yalan da söylemezler diye düşünüyorum. kendisiyle iyi anlaşıyorum zaten eğer sorsaydım dürüst olacağını da düşünüyorum.

Ben eskiden çok çekingen içine kapanık biri olduğum için hayatta çok şeyi kaçırdım diyebilirim.
Bir insanı sevmek hoşlanmak onunla ilgilenmek güzel vakit geçirmek bunlar paha biçilemez şeyler özellikle ergenlik döneminde gayet de normal.
Fakat bunun sorumluluğunu taşıyabilmeyi öğrenmen lazım.İlla ki çevrede tepki verenler konuşanlar olacaktır.İşte bu noktada senin güçlü durman onları çok da takmaman gerekir.Çünkü senin yaptığın şey kötü bişi değil normal.
Peki bunu kabul ettim peki ne yapmalıyım noktasına gelirsek hoşlandıysan onunla daha çok ilgilenmelisin daha çok konuşmalısın daha çok biraraya gelecek yollar bulmalısın hatta beraber ödev bile yapabilirsin arada bir iltifat etmelisin eğer onun da kanı sana ısındıysa daha sonrasında da bir yerde görüşebilirsin.
Ben 28inden sonra çok değiştim bu hayatta kim ne der ne tepki gösterir diye birşeyleri ertelersen aslında kendi hayatından çalıyorsun.Yaşaman gereken duyguları zamanında yaşamadığın kaçtığın zaman hep bir pişmanlık duygusu oluyor.
Sen sen ol içinden nasıl geliyorsa ne yapmak istiyorsan onu yap çevreye göre değil isteklerine göre şekillendir hayatını.
usta senin yorumu gördüm ve deneyecektim cevap yazmadım o da benim saygısızlığım. en azından kendimi mutlu hissettirebildin bunun için teşekkür ederim.

Son düzenleme:
Reaksiyon puanı
948
sende de sağlam yürek varmış ben 1 hafta saklayamadım insanlara söylemek istedim.

hocam kendisine sormadım. iki arkadaşım dedi. ikisinden de eminim. herkese 100 de 100 güvenmem ama yalan da söylemezler diye düşünüyorum. kendisiyle iyi anlaşıyorum zaten eğer sorsaydım dürüst olacağını da düşünüyorum.

usta senin yorumu gördüm ve deneyecektim cevap yazmadım o da benim saygısızlığım. en azından kendimi mutlu hissettirebildin bunun için teşekkür ederim.
Sorun değil zaten er yada geç insan anlıyor bunu.Yaşadıkları hayal kırıklıkları insana çok şey öğretiyor.

Martin Archimbaud

Moderatör
Moderatör
Reaksiyon puanı
3,495
Açılmadan önce arkadaş olup biraz tanımayı sakın unutma. Sırf çok hoşuna gitti diye hiç tanımadığın birine açılmak en büyük hata olabilir. Bizzat bunu yaşadım ama benim tarafımdan değil karşı taraftan.

Abel Tesfaye

Reaksiyon puanı
127
Açılmadan önce arkadaş olup biraz tanımayı sakın unutma. Sırf çok hoşuna gitti diye hiç tanımadığın birine açılmak en büyük hata olabilir. Bizzat bunu yaşadım ama benim tarafımdan değil karşı taraftan.
Usta gerçekten yakınız ama arkadaş olarak işte. Ama sevgilisi var. Ayrılırlarsa önce bi kendine gelmesini bekler, geldiği zaman yakınlaşır, işler sevgi noktasına geldiği zaman açılırım. Ya da başka bir kız bulurum. İkisinden biri. İlkini istiyorum ama o biraz zor gibi.

Sorun değil zaten er yada geç insan anlıyor bunu.Yaşadıkları hayal kırıklıkları insana çok şey öğretiyor.
Sağolasın hocam.

furiii

Kowalski
Reaksiyon puanı
309
Kıza şimdi değil ama sonradan açılman mümkün olabilir. Hemen pes etme ve aşık isen vazgeçme. Sonuçta evli değil, gerçekten bir sevdiği varsa bile geçici bir durum olabilir. Veya gerçek durum bambaşka da olabilir. Bazen kızlar sevgili olaylarına girmemek için veya utandıklarından ya da istemedikleri ilişkiler için başkalarına böyle diyebilir. İşin üzerine kendine çalışan bir ajan gibi git :D Kızın sevgilisi kimmiş, kız gerçekten de takip edebilirsen eğer denilen kişi ile sevgilimiymiş, kesin bilgi sahibi olmalısın. Bu işler hassastır ve aşk kutsaldır, emek ister :) :p

Şimdi gelelim ikinci kısıma; kızla ne olursa olsun yakın olmaya çalış, içindeki umudu ve aşkı koru eğer kız gerçekten sevilmeye layık, dürüst ve hanımefendi, çok güzel ve karakterli ise... Böyle kızlar çok az bulunur. Bunun için her zaman sevgili olmasanda önce iyi bir arkadaş gibi ol, sonra yakın arkadaşı ol sonra da sevdiği olup olmadığını bizzat sen soracaksın, en mühim kısım burası, sen soracaksın. sonra eğer sevgilisi olmadığını kendisi sana söyler ise bayramın mübarek olsun demek düşer bize.

Önce sevdiğine karşı dürüst ve cesaretli olmalısın, sevgili olma teklifinden önce daha mühimi sevdiği var mı yok mu onu CİDDİ bir biçimde sormak gerek. Ama ciddi sor, laf arasında kaynayacak bir cevap vermemeli, geçiştirmemeli, sende bir kararlılık görsün, üstü kapalı senin onu sevdiğini anlasın. Bundan dolayı da hiç bir zaman kimseden utanma, sıkılma, Bu senin erkekliğinin cesaretinin madalyasıdır :)

ahmet utku

Asistan
Reaksiyon puanı
108
hocam sevgilisi olsun eğer normal bi insansa zaten anlayışla karşılar sen çıkmak istemeyeceksin ondan hoşlandığını söyleyeceksin.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...