SDN'nin Maskotunu Belirleyin

SDN'nin Maskotu Sizce Hangisi Olsun?

• Kullanılan toplam oy
    214
  • Anket kapatılmış .

denizkadarderin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
1sdndkd.png
easterpre1view.png
sdndkd1.png

1.resimde görülen yerler bana ait ipad dahil 2.resimde alıntı yaptığım resim 3.resimse çalışmanın son hali. tek başına 2.resim tam olarak bir şeye benzemiyor

easterpreviewh.png

3.resim ile çalışmamın son hali benzerlik dışında farklıdır.

1 ay süren maskot yapma aşamasında bu tavşanı, ilgili konuda yaptığım son haliyle ve değişik şekilleriyle herkes ve burda çalıntı olduğunu söyleyenler de gördü ve orda hiç bir tepki göstermediler demekki çalıntı olmadığınıda biliyorlardı ama burda ankkette yer almam ve önde gitmem bazılarına dokunmuş olacakki kendi tasarımlarının yarışmadaki iddaasını kaybetmesini, kabullenemeyenler hemen karşı atağa geçtiler ve yeni bir konu ile beni suçladılar. Aradaki farklar resimlerden belli benim yaptığımı orjinal resminden çıkarın bir şeye benziyorsa bir anlam ifade ediyorsa ilk bakışta sdn' yi temsil eden bir tasarım gibi gözükmüyorsa beni çıkarsınlar bu anketten. Ama bazılarıda sdn ye faydalı olmak için birşeyler yapsınlar gerçekten ödül için yapmasınlar bence bazıları sağ gösterip sol vuruyor amaçları farklı. Yarışmaya kazansam bile ödül almaya gerek bile duymuyorum yönetiler umarım burayı okurlar. Bazı arkadaşlar da bunu seçsek hep tavşan böylemi duracak diyor sanki tavşanı başka şekillerde hayal edemiyorlarmış gibi, sanki bir ömür bu tasarım maskot olarak kalacakmış gibi hiç değişmeyecekmiş gibi kıt düşünüyorlar. Kısaca bu maskot çalıntı değil kendimce sdn ye uyarlanmış geliştirilmiş bir tasarımdır...

Not:Yapılan mesajlara cevap verilmeyecektir. Ben son sözümü söyledim yine çekiştiren çekiştirsin takdiri size değil yöneticilere bırakıyorum...

vegaturk

Profesör
Reaksiyon puanı
117
1sdndkd.png
easterpre1view.png
sdndkd1.png

1.resimde görülen yerler bana ait ipad dahil 2.resimde alıntı yaptığım resim 3.resimse çalışmanın son hali. tek başına 2.resim tam olarak bir şeye benzemiyor

easterpreviewh.png

1 ay süren maskot yapma aşamasında bu tavşanı, ilgili konuda yaptığım son haliyle ve değişik şekilleriyle herkes ve burda çalıntı olduğunu söyleyenler de gördü ve orda hiç bir tepki göstermediler demekki çalıntı olmadığınıda biliyorlardı ama burda ankkette yer almam ve önde gitmem bazılarına dokunmuş olacakki kendi tasarımlarının yarışmadaki iddaasını kaybetmesini, kabullenemeyenler hemen karşı atağa geçtiler ve yeni bir konu ile beni suçladılar. Aradaki farklar resimlerden belli benim yaptığımı orjinal resminden çıkarın bir şeye benziyorsa bir anlam ifade ediyorsa ilk bakışta sdn' yi temsil eden bir tasarım gibi gözükmüyorsa beni çıkarsınlar bu anketten. Ama bazılarıda sdn ye faydalı olmak için birşeyler yapsınlar gerçekten ödül için yapmasınlar bence bazıları sağ gösterip sol vuruyor amaçları farklı. Yarışmaya kazansam bile ödül almaya gerek bile duymuyorum yönetiler umarım burayı okurlar. Bazı arkadaşlar da bunu seçsek hep tavşan böylemi duracak diyor sanki tavşanı başka şekillerde hayal edemiyorlarmış gibi, sanki bir ömür bu tasarım maskot olarak kalacakmış gibi hiç değişmeyecekmiş gibi kıt düşünüyorlar. Kısaca bu maskot çalıntı değil kendimce sdn ye uyarlanmış geliştirilmiş bir tasarımdır...

Not:Yapılan mesajlara cevap verilmeyecektir. Ben son sözümü söyledim yine çekiştiren çekiştirsin takdiri size değil yöneticilere bırakıyorum...

Arkadaşım kimsenin seni çekemediği yok ancak kuralları bile bile böyle bir işe kalkışman ve kendini haklıymış gibi göstermen saçma geliyor bana..
burada sözümüz sana değil araştırması gereken yönetimdir... yönetim gerektiği kadar araştırmış olsa bugün böyle bir durum ortaya çıkmazdı...ayrıca cevap vemene gerek yok son kararı yönetim verecektir.. kal sağlıcakla...:)

Nelere Dikkat Edilmeli?
  • Başvurularınızı bugünden (11 Mayıs) itibaren 11 Haziran'a kadar yapabilirsiniz.
  • Din ve siyaseti çağrışımı yapan veya müstehcen tasarımlar dikkate alınmayacaktır.
  • Kesinlikle kendi hazırladığınız maskotlarla katılım göstermelisiniz.
  • Tasarımlar, özgün olmalı. Başka tasarımlardan kopyalanmamalı.
  • Tek kişi birden fazla maskot tasarlayıp katılabilir.

Elbruz46

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
1sdndkd.png
easterpre1view.png
sdndkd1.png

easterpreviewh.png

Hani tartışmaya müdahil olmayayım diyorum ama sen bu yukarıda yazdıklarında samimi misin? :confused1: :confused1: :confused1:

Tasarım baştan aşağı çalıntı... :huh:

Kardeşim mahkemede değilsin kimseye karşı kendini savunmak zorunda değilsin.

Yani besbeslli savunma amacıyla hiç elle tutulu yanı olmayan şeyler söylemişsin...

Salt Okunur

Profesör
Reaksiyon puanı
42
Arkadaşlar,

Konuyu inceledik. Bizim de beğendiğimiz tasarımlardan biri olan "B" şıkkını kurallar gereği diskalifiyet etmek durumundayız. Zira kurallar açık ve netti:

Nelere Dikkat Edilmeli?
  • Başvurularınızı bugünden (11 Mayıs) itibaren 11 Haziran'a kadar yapabilirsiniz.
  • Din ve siyaseti çağrışımı yapan veya müstehcen tasarımlar dikkate alınmayacaktır.
  • Kesinlikle kendi hazırladığınız maskotlarla katılım göstermelisiniz.
  • Tasarımlar, özgün olmalı. Başka tasarımlardan kopyalanmamalı.
  • Tek kişi birden fazla maskot tasarlayıp katılabilir.
Maalesef maskotların çalıntı olup olmadığını tüm İnternet aleminde araştırmamız söz konusu değildi. Sonuçta aradığımız şey resim ve bakılabilecek milyarlarca site var. Dolayısıyla ancak bu şekilde, yani siz katılımcıların uyarılarıyla maskotların özgün olup olmadığını tespit edebilirdik. İlginiz için çok teşekkür ederiz.

Gün içerisinde anketi güncelleyeceğiz.

Oylamaya devam : )

erdemmin

Asistan
Reaksiyon puanı
0
D - güzel ama shiftdelete efektlerine uygun olursa dahada iyi olacak
B - efektler iyi renkler biraz daha iyi olunca tadından yenmez

düşündüğüm maskotların herhangi bir yerden alıntı olarak hazırlanması durumunda ne olacağı :)

Elbruz46

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
B yi diskalifiye etmekle olay bitmez...

B ye oy vermiş 120 kişi şu an diğer seçeneklere oy veremiyor...

bu 120 kişinin tekrar oy kullanabileceği yeni bir anket açılmalı ya da yarışmaya yeni bir yön verilmelidir kanaatindeyim...

Bu arada ben hiç birine oy vermiş değilim...

cengaver51

Dekan
Reaksiyon puanı
169

bu 120 kişinin tekrar oy kullanabileceği yeni bir anket açılmalı ya da yarışmaya yeni bir yön verilmelidir kanaatindeyim...

Yarışmanın iyice suyu çıktı :D

Bence baştan yapılsın

bencede baştan yapılsın yada 120 kişi tekrar oy kullansın

qKTe

Profesör
Reaksiyon puanı
32
Hem G diyorum hem de anasayfaya konursa, tabiri caizse 10 numara duracağını düşünüyorum.

yunus09

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bence ( B ) 1.durumda iken diskalifiye edilmesi tam bir skandal olur haksızlık olur sonuçta emek verilmiş yarışmaya devam edilmesi gerekir EDİTÖR'e duyurulur dolduruşa gelmeyin

metin06ank

Asistan
Reaksiyon puanı
1
sdn nin ne yaptığı belli değilki maskotu olsun mahalle arasındaki "BİR MİLYON CUKCULAR" gibi herşey var :D

ufukcoskun

Dekan
Reaksiyon puanı
104
Bence ( B ) 1.durumda iken diskalifiye edilmesi tam bir skandal olur haksızlık olur sonuçta emek verilmiş yarışmaya devam edilmesi gerekir EDİTÖR'e duyurulur dolduruşa gelmeyin

2 mesajı olan bu arkadaşta 2 mesajında da B'yi korumuş :D İlginç tabi :D Zaten yeni üye olmuş 2 gün önce :D

B'nin diskalifiyesi çok normal, kurallar belli ve gerekeni yaptılar.

yunus09

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ben yarışmalara meraklı biri olarak hakkını veren ve haksızlığa uğrayan kişiyi her zaman korurum ne diyelim çekemeyenler eleştirenler kına yaksın

yumluanarsist

Rektör
Reaksiyon puanı
280
ben yarışmalara meraklı biri olarak hakkını veren ve haksızlığa uğrayan kişiyi her zaman korurum ne diyelim çekemeyenler eleştirenler kına yaksın

Saçmalama. Burada korunacak bir şey yok!

Adam bildiğin çalmış tasarımı. Kurallarda tamamen yeni yapılan bir şey isteniyordu. Haksızlık diyorsun, senin arkadaşının yaptığı haksızlık değil mi? Kalan 9 tasarım emek verilen şeyler, senin arkadaşın tavşanı açıklayabiliyor mu? İlla hasta edersiniz insanı ya, illa açıklama yapmak gerekir.

yunus09

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
şöyle söyleyeyim tasarım ne kadarda %100 olmasada %60'ı emek verilmiş buna haksızlık denir şunuda söyleyeyim ben bütün tasarımlara bahane bulurum nede olsa 11 yıldır gezmediğim türk sitelerinin dışında site kalmamıştır bu konuda tecrübeliyimdir nerdeyse senin yaşın kadar internet kullanıcısıyım neyse lafımın üzerine laf olmaz herkese başarılar dilerim

yumluanarsist

Rektör
Reaksiyon puanı
280
şöyle söyleyeyim tasarım ne kadarda %100 olmasada %60'ı emek verilmiş buna haksızlık denir şunuda söyleyeyim ben bütün tasarımlara bahane bulurum nede olsa 11 yıldır gezmediğim türk sitelerinin dışında site kalmamıştır bu konuda tecrübeliyimdir nerdeyse senin yaşın kadar internet kullanıcısıyım neyse lafımın üzerine laf olmaz herkese başarılar dilerim

Doğru, aganın p*ku üzerine p*k konmazdı. Afedersin. :)

FERFEROS

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
G ye verdim oyumu.Şık duracağını düşünüyorum:thumbup1:

overlord.png

Elbruz46

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338

Kardeşim neyi savunuyorsun?

% 60 ne % 40 ne

Düpedüz çalıntı işte...

Zaten bir şeyin üzerindeki çizgiler değil TEMAsı önemlidir...

Tamamen farklı bir tavşanı baştan aşağı çizse dahi o oturuş şeklinde elinde aynı şekilde tuttuğu bir cisim ile çizilirse dahi bunun adı dünyanın her yerinde araklamadır...

Fikir araklamak da hırsızlıktır ve ayıplanır...

Burada fikiri geçtim düpedüz Arabayı çalmışsın... Kaputu boyayıp 3 ayak jant takıp cama film çekince o araba senin olmuyor :thumbdown:

yunus09

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
öyle ukala,ukala konuşuyorsun ama bu senin kişiliğini ortaya çıkarır hiç gerek yok yaşın kadar konuşuyorsun söylenecek birşey bulamayınca saldırıyorsun insan gibi konuşmak varken kabalığa gerek yok

yumluanarsist

Rektör
Reaksiyon puanı
280
@yunus09, Aydınlı mısın? Aydınlıysan görüşelim, ben de Aydın'dayım. Bunları yüzüne de söylediğimde yaşımı o zaman değerlendirmeye alırsın.

yunus09

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Benim yaşım 35 canım muhattab olarak ben editörü almak isterdim ama sen balıklama daldın muhattabım sen değilsin kusura bakma tartışmayada hiç niyetim yok benim doğrularım bana senin doğruların senin olsun iyi akşamlar diliyorum

ahky

Profesör
Reaksiyon puanı
65
Emek veren arkadaşların affına sığınarak söylüyorum daha profosyenel bişeyler olması lazım,bunların içinde en profosyenel görüneni de -G-...kötünün iyisi...

vegaturk

Profesör
Reaksiyon puanı
117

Aynen Elbruz :thumbup1:

Ayrıca Halen çalıntı olan bir objeyi içimizde haklı göstermeye çalışan insanlar var bunlar bana çok komik geliyor adam araklamış renklendirmiş benim tasarırmm diye koymuş bunca insanı aptal yerine koymuş olay bundan ibaret halen bu arkadaşın yaptığı işi savunan insanlar varsa buyursun savunsunlar bu saatten sonra kimseye çalmak ile hayal gücüne dayalı tasarım yapmanın farkını anlatmayacağım çünkü değmez...

Bana kalsa anketi iptal eder yeni bir anket açmadan süreyi uzatır süre bittiğinde yeni tasarımlarla şimdiki tasarımlar harmanlanarak anketi açardım...

Kimse alınmasın ama kötünün iyisi seçtirilmek isteniyor oysaki o tasarımları yapan arkadaşlar biraz daha renklendirip geliştirebilirler ortaya 10 numara iş çıkartabilirler...

gadfLy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Emek veren arkadaşların affına sığınarak söylüyorum daha profosyenel bişeyler olması lazım,bunların içinde en profosyenel görüneni de -G-...kötünün iyisi...

Aslinda bu konu hakkındaki dusuncelerimi, bir onceki, cizimlerin yapilip gonderildigi baslik altinda soylemistim. Madem konu bu boyutlara tasindi, nacizane yillarini cizim isine vermis, yillarca guzel sanatlarda okumus biri olarak bir kac kelam daha etmek isterim, ukalalik olarak gorulmez ise..

Bende @ahky'nin nezlinde ve diger cizimleri begenmeyen, daha profesyonel cizimler bekleyen ve hicbirinden bir cacik olmaz tarzi yaklasimlarda bulunan arkadaslarin affina siginarak, oncelikle bu tarz bir yarismanin neden acilmis olabilecegi hakkinda fikrimi soyleyerek basliyayim. SDN'nin (eger sirketse) profilini bilmiyorum. Kurumsal bir birliktelik mi? yoksa 10 tane gonullu arkadasin, yari profesyonel calisarak, reklam gelirlerini paylastiklari bir girisim mi? en ufak bir fikrim yok. Ama yapilan, bu isi (maskot yarismasi) kendi bunyesinde, ufak tefek hediyelerle kullanicilari tesfik ve onore ederek cozmektir. Yani maskotun, kurumsal bir kimligi temsil etmesinden ziyade, web sitesinde, e-dergide sloganlarin basliklarin yaninda, gorsel bir malzeme olarak kullanmaktan ibarettir. Daha fazla bir beklentileri oldugunu sanmiyorum. Zaten yarismaya cok fazla ilgi gostermemis, fikirleriyle de olsa katilimci olmamis olmamalarida bunun gostergesidir. Aksi olmus olsa sizinde degindiginiz gibi bu isi profesyonellere teslim eder, hicte kucumsenmeyek bir para karsiliginda zaten yaptirirlardi. Yahut gene sitede bir yarisma duzenler, bu isin gerektirdigi olcude oduller koyar, bu odulleride onceden aciklardi ki, bu isin profesyonellerini buraya cekebilsin.

Bunlarin isiginda, yapilan maskot tasarimlarinin da amator olmasi, daha cok eskiz asamasinda olmasi, sizin degiminizle kotu olmasi yarismanin neden bu sekilde yapildiginda gizlidir. Gezip gordunuz mu bilmiyorum ama (kendi sahsimda soyluyorum) bir onceki, cizimlerin yapildigi baslikta 50 ye yakin maskot tasarimi yaptim. Bunlarin renkli olanlarda dahil tumu eskiz asamasindadir. Elde cizilmis, scan edilmis, Pc de renklendirilmistir ki, bu bile, bu sartlardaki bir yarisma icin cok fazladir.

Diger cizer arkadaslari affina siginarak onlarin adina da sunu soylemek isterim ki, muhtemelen onlarda benim gibi, en ufak 1 ego gutmeden, odulu dusunmeden, sadece bu tur aktiviteleri sevdikleri, cizim yapmaktan hoslandiklari, belki sadace SDN'yi sevdikleri (buna ben dahil degilim) icin veya eglenceli oldugu icin bu cizimleri yaptilar. O yuzden elestiri boyutlarini iyi ayarlamakta fayda goruyorum. Ozellikle cok kotu, cok berbat tarzi yaklasimlarda bulunan arkadaslarin bazilarinda henuz logo ve maskot arasindaki farki bilmediklerinede bir onceki baslikta sahit olduk. Bu tarz elestiriler yaparken verilen cabaya saygi gosterelim. Yapilan bir cizime berbat diyebilecek sanatsal birikime sahip olup olmadigimizi tartalim. Emek harcanarak yapilmis herhangi bir seyi begenmememizin, ona berbat diyebilme hakkını bize verip vermedigini bir dusunelim.

Ha ilerde SDN ekibi bu yarismayi daha ileri boyuta tasiyip, daha profesyonelce bir yarisma acar, ozaman vektorellerinide cizer belki sizi tatmin edebiliriz.

Overlord

Asistan
Reaksiyon puanı
9
Tüm katılımcıların yarışmaya, ortaya konulan şartları ve istekleri anlayarak katıldığını sanıyordum... ama anlaşılan o ki birçok kişi "başarısızlık olasılığı" karşısında bahane üretmeye dünden hazır.

Bu yarışmada başarılı ya da başarısız olunabilir, her iki durumda da bu büyük bir mesele değil... Ama önemli olan, her türlü duruma karşı katılımda bulunulan yarışmanın hakkını vermektir. "Yani beğenmediler çünkü bu eskizdi", "Aslında ödülün adı konsaydı daha bi azimle tasarlardım". Profesyonellikte böyle bir mantalite yok, ortaya konulan / sunumu yapılan iş tamamıyla tasarımcının tarzını ve yeteneklerini ifade eden bir çalışmadır.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

"Alıntı", "Çalıntı" meselesine gelince...
Ben bunu ciddi anlamda büyük bir terbiyesizlik ve hakaret olarak algılıyorum!
Hem SDN'ye, hem üyelere, hem de ben de dahil diğer katılımcılara karşı yapılan büyük bir haksızlık bu...
Hani klişe bir tabir var ya "emek hırsızlığı" evet işte bu durumu özetleyen tek kelime bu malesef!

Buyrun burdan yakın!

1- İsim: Bum
Download: Tıkla
Sayfa Linki: Tıkla
bum.jpg

2- İsim: My Robo Tech
myrobotech.jpg

3- İsim: Vector Tux